Zapraszamy na „Wspólne kolędowanie”, które odbędzie się dnia 19 grudnia 2016 r. o godzinie 17:00 w holu szkoły. Podczas uroczystości zostanie zaprezentowany program artystyczny o tematyce świątecznej.
Po występach na wszystkich czekać będzie poczęstunek.
Serdecznie zapraszamy całe rodziny do udziału w tym ważnym wydarzeniu naszej szkoły.
Organizatorzy:
M. Powstańska
A. Świerczyńska
S. Piątek
Zaproszenie na „Wspólne kolędowanie”
Nasz sukces w polskiej edycji konkursu Space Scoop
- Nasza uczennica wygrała polską edycję konkursu na stworzenie kosmicznego komiksu
Rozstrzygnięcie Konkursu na kosmiczne menu restauracji Orle Gniazdo
- Poznajcie zwycięzców konkursu restauracji Orle Gniazdo i SP26!
Konkurs recytatorski dla klas III
W dniu 8 grudnia 2016r w naszej szkole miał miejsce konkurs recytatorski dla klas III. Każda klasa mogła wytypować 3 uczniów, którzy reprezentowali swoją klasę. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych uczniów i prezentacja literatury dziecięcej w sprzyjającej atmosferze. Jury w swojej punktacji brało pod uwagę dobór wiersza i jego interpretację, dykcję oraz pamięciowe opanowanie wiersza. Największą zaletą konkursu była możliwość słuchania różnorodnych wierszy: o jesieni, domu, kocie, smutnej krowie, pajęczynie, muchomorze i wielu innych. Gratulujemy wszystkim recytatorom. Jury przyznało miejsca:
1. Henryk S. III g, wiersz "Listopad:, W. Grodzieńskiej
2.Maja S. III c, wiersz "Relacja z meczu", T. Plebański
3.Zuzanna M. III c, wiersz "Brat", D. Gellner
3. Hania S. III e, wiersz "Małpa w kąpieli", A. Fredro
3. Matylda K. III d, wiersz "Muchomor", A. Frączek
Cała piątka przechodzi do dalszego etapu konkursu szkolnego.
Organizatorzy
Anna Świtalska
Ewa Piwowarczyk
Jose Torres
Dnia 08.12.2016r. gościliśmy w naszej szkole znanego muzyka kubańskiego pochodzenia Jose Torresa. Poprowadził on warsztaty dla naszych uczniów w ramach projektu Wrocławski Most Tolerancji, którego celem jest przełamywanie barier, uwrażliwienie na inne kultury, narodowości. Poprzez muzykę Jose Torres pokazał dzieciom, że różnice mogą być inspirujące i tworzyć piękną, harmonijną całość. Uczniowie mieli okazję poznać instrumenty z różnych stron świata i wspólnie muzykować z Jose Torresem.
Pedagog Anna Ćwiek
Pedagog Beata Tran Quoc
Psycholog Violetta Bobińska - Szocik
Zyskaliśmy nowego partnera projektu SKY IS THE LIMIT
- Rozpoczynamy współpracę z Wrocławskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii
Godzina Kodowania w SP26
Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata. Motto na stronie code.org głosi, że "Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki."
Hadi Portavi, inicjator Godziny Kodowania
W roku 2016 akcja Hour of Code odbywa się miedzy 5 a 11 grudnia. Tym razem wybrałam dla naszych uczniów kilka aplikacji, które mogli przetestować podczas tygodnia z Godziną Kodowania:
https://lightbot.com/hocflash.htmlhttps://blockly-games.appspot.com/
http://codespark.org/ (the Foos)
https://www.kodable.com/hour-of-code#lesson-plans (Kodable, bez logowania)
https://hourofcode.com/pl/learn
Pan Arek Hajduk polecił nam stronę, która szczególnie przypadła dzieciom do gustu w okresie przedświątecznym:
https://santatracker.google.com/village.html
https://santatracker.google.com/codeboogie.html
Na koniec zabawa - skomponuj własną muzykę:
http://www.incredibox.com/Kanał TV przygotował krótką relację z przebiegu akcji w naszej szkole podczas zajęć p. Iwony Kowalik i p. Gabrieli Mueller:
Tegoroczna akcja po raz kolejny udowadniła, że kodowania można się uczyć jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc. Partnerzy Hour of Code zadbali o bardzo atrakcyjną grafikę i wyjaśnienia np. w formie animacji, dzięki czemu z wielu aplikacji dzieci mogą korzystać same, choćby w domu.
Kodować mogą nawet najmłodsi uczniowie naszej szkoły, czyli dzieci uczące się w zerówce. Klasa 4e przygotowała lekcję o kodowaniu bez komputera dla klasy 0b:
Uczniowie z klasy 4e wprowadzili też zerówkowiczów w świat komputerów:
Dzięki programowaniu powstają niesamowite gry. Autorem bardzo interesującej gry z jest jeden z założycieli Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, Pan Adam Wiernasz. Pan Adam stworzył grę w której każda z plansz jest odwzorowaniem prawdziwej egzoplanety (planety spoza Układu Słonecznego). Dla każdej z planet policzona jest grawitacja, typ (mercurial, subterran, terran, superterran, neptunian, jovian) oraz jej przynależność do strefy habitacyjnej (zimna, ciepła, gorąca). W każdej z plansz należy wylądować na powierzchni planety lub specjalnej platformie, jeśli jest to planeta gazowa. Grę można pobrać stąd:
https://play.google.com/store/
apps/details?id=eu.aagames. interstellar.lander&hl=en Życzymy dobrej zabawy
Iwona Kowalik
Finał XII Konkursu Matematycznego KOMA
Finał konkursu „KOMA” odbył się w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego 3. grudnia 2016 r. W finale tym w kategorii „Szkoła Podstawowa” uczestniczyli Kacper Gazda z klasy 5a i Mateusz Modrzejewski z klasy 6b. Już samo uczestnictwo w finale stanowiło duży sukces dla obu naszych reprezentantów. Z tym większym podziwem i radością należy podkreślić sukces Kacpra Gazda, który zajął drugie miejsce w tym finale konkursu obejmującego cały region Dolnego Śląska.
Joanna Aleksandrowicz-Kirwiel
OPŁATY ZA WYŻYWIENIE
Spotkanie z Panią Astronom
7 grudnia uczniowie klas szóstych uczestniczyli w ramach projektu SKY IS THE LIMIT w wykładzie, który przygotowała dla nich Pani Doktor Milena Ratajczak z Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematem spotkania były planety spoza Układu Słonecznego. Uczniowie dowiedzieli się kim jest i na czym polega praca współczesnego astronoma. Wspólnie z Panią Doktor określili warunki konieczne do obserwacji nieba. Nasze dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat Układu Słonecznego, bez problemu potrafiły wskazać części naszego układu, rozpoznawały planety, znały ich kolejność i warunki, jakie panują na ich powierzchni. Dzięki Pani Astronom dowiedziały się czym są egzoplanety. Pani Milena Ratajczak opowiedziała naszym uczniom w jaki sposób astronomowie szukają planet poza Układem Słonecznym i ile ich już odkryto. Dzieci poznały 4 sposoby szukania tych planet i dowiedziały dlaczego zależy nam na ich odkrywaniu. Pani Astronom przedstawiła naszym uczniom przykłady planet, na których przypuszczalnie mogłoby rozwinąć się życie. Szóstoklasiści mieli okazję dowiedzieć się, gdzie znajdują się największe na świecie teleskopy i poznać plany najbliższych misji kosmicznych, których zadaniem będzie poszukiwanie egzoplanet.
Pani Doktor w bardzo obrazowy sposób, angażując także naszych uczniów, wyjaśniała zjawiska astronomiczne. Dzieci miały okazję porównać zdobytą podczas wykładu wiedzę z informacjami, które pojawiały się w filmach fabularnych np. w „Star Wars” czy „Avatarze”. Było to niezwykle ciekawe spotkanie!
Bardzo dziękujemy Pani Doktor Milenie Ratajczak za spotkanie. Mamy nadzieję, że kolejni uczniowie z naszej szkoły będą mieli okazję posłuchać Jej naukowych opowieści o Wszechświecie.
Iwona Kowalik
Mikołajki w Hotelu Kosmonauty i Restauracji Orle Gniazdo
Dzieci z klas 1b, 2c, 3c i 4e uczestniczyły w imprezie mikołajkowej pzygotowanej przez Hotel Kosmonauty, Restaurację Orle Gniazdo i Firmę Kamix. Dzieci obejrzały film "Chopin the Space Concert", na którym mogły zobaczyć jak wygląda życie astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej oraz spotkały się z Mikołajem, który odpowiadał na ich pytania na temat pracy astronautów.
Dla dzieci przygotowano także słodki poczęstunek i paczki ze słodyczami.
Bardzo dziękujemy Panu Adamowi Biskowi i Hotelowi Kosmonauty, Panu Piotrowi Kwaśnemu i Restauracji Orle Gniazdo oraz Panu Michałowi Rzeźnikowi i Firmie KAMIX za przygotowanie imprezy dla naszych uczniów.
wychowawcy klas: Anna Jastrzębska, Magdalena Dudek, Anna Świtalska i Iwona Kowalik
Góra grosza
Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli do włączenia się w akcję zbiórki pieniędzy. Cel Góry Grosza pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Każdy przynosi tyle, ile może. Te dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać. To ogromny kapitał społeczny.Zbiórka potrwa do połowy grudnia. Koordynatorami zbiórki są Angelika Smal oraz Michał Baran.
Angelika Smal
Dzieci Dzieciom
W dniach od 05.12.-16.12.2016r. na terenie naszej szkoły odbędzie się zbiórka zabawek, książek/bajek, gier edukacyjnych, przyborów szkolnych oraz środków czystości i naczyń (talerze i kubki). Wszystkie zebrane rzeczy zostaną przekazane na rzecz dzieci z Centrum Opieki i Wychowania we Wrocławiu. Wszystkie rzeczy przyniesione przez dzieci oraz rodziców można składać w holu szkoły w przygotowanym pudełku, a także bezpośrednio do organizatorek: A. Król-Bawoł (s.117- Zmiana poranna), M. Ruka (s.59 – zmiana popołudniowa), E.Zięba (s.117 – zmiana popołudniowa), K. Melnik (s.117 – zmiana popołudniowa).
Zachęcamy wszystkich do zbiórki rzeczy, które wywołają uśmiech na nie jednej twarzy.
Organizatorki:
A. Król-Bawoł
M. Ruka
E. Zięba
K. Melnik
Jubileuszowa prezentacja - historia i osiągnięcia
Wszystkich, którzy nie mogli wziąć udziału w naszych uroczystościach 1- 3 grudnia 2016r., zapraszamy do obejrzenia prezentacji z historii i osiągnięć szkoły.
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 we Wrocławiu
Izabela Wojtycka
Obchody Jubileuszu 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 26
Relacja Kanału TV SP26 z oficjalnej części obchodów Jubileuszu 70-lecie naszej szkoły:
część 1: Przemówienie Pani Dyrektor Izabeli Wojtyckiej:
część 2- przemówienia Gości:
część artystyczna: występy Uczniów, Nauczycieli i Pracowników SP26:
część artystyczna: występ Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu:
Spotkanie z Absolwentkami naszej szkoły:
Poświęcenie nowego Sztandaru Szkoły Podstawowej nr 26
1 grudnia 2016 roku miała miejsce niezwykła uroczystość - w Kościele Matki Bożej Fatimskiej odbyło się poświęcenie nowego Sztandaru naszej szkoły.
Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu
W niedzielę 27 listopada o godzinie 18:00 na stadionie przy Alei Śląska, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 26 kolejny raz uczestniczyli w akcji "Dzieci na stadionie". W ramach akcji organizatorzy oferują bezpłatne bilety dla dzieci ze szkół, klubów sportowych i placówek wychowawczych oraz dla ich opiekunów, opiekę wolontariuszy podczas meczu, naukę kulturalnego dopingu wraz z kibicami Śląska, darmowy parking dla autobusów oraz atrakcyjne konkursy z nagrodami. Tym razem młodzi fani mieli szansę obejrzeć mecz piłki nożnej Śląsk Wrocław - Legia Warszawa. W drużynie gości wystąpili między innymi reprezentanci Polski Michał Pazdan i Tomasz Jodłowiec. Takie gwiazdy przyciągają tłumy kibiców, więc mimo bardzo nieprzychylnej pogody z naszej szkoły wybrało się 53 uczniów. Widać, że zainteresowanie piłką nożną w SP26 jest ogromne. Miejmy nadzieję, że z czasem przełoży się to na wzrost zaangażowania uczniów podczas lekcji wychowania fizycznego.
Bartłomiej Zapiór
Czytelnictwo w klasach 4 - 6
- W zakładce "Projekty" znajduje się Szkolna Strategia Czytelnicza - opis działań dla klas 4 - 6 dotyczących rozwijania zainteresowań czytelniczych uczniów. Zachęcamy do czytania!nauczyciele języka polskiego
"Jesień w poezji" - Konkurs recytatorski dla klas pierwszych.
Inspiracją do konkursu recytatorskiego była piękna, barwna jesień. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy przygotowali do recytacji wiersze o tematyce jesiennej.
Od miesiąca października, w świetlicy podejmowane działania mające na celu uwrażliwienie dzieci na piękno poezji, kształtowanie umiejętności recytacji wierszy oraz poznawanie uroków jesieni, zaowocowały ilością uczniów biorących udział w recytacji wierszy. Występy dzieci wzbogaciła urocza sceneria prac plastycznych wykonana przez uczniów z koła plastyczno-ceramicznego.
Dziękujemy i gratulujemy występów wszystkim uczestnikom konkursu.
22 listopada Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
MIEJSCE I - Emilia G. z klasy 1c
- Emilia K. z klasy 1a
MIESCE II - Agnieszka T. z klasy 1d
MIEJSCE III - Wiktor P. z klasy 1c
WYRÓŻNIENIE: - Maja F. z klasy 1d
- Zeinab Ś. z klasy 1b
Gratulujemy.
Popularyzacja czytelnictwa w świetlicy - konkurs ,,Przyjaciel – książka”
Rola książki jest niezmiernie ważna. Dzięki niej czytelnik ma możliwość poznawania wiele fantastycznych przygód, poszerzenia wiedzy, uczy odróżniać dobro od zła, dostarcza bogactwa przeżyć wewnętrznych, kształtuje charaktery. Dlatego w szkole dbamy o to, by kontakt z książką rozpoczął się jak najwcześniej. W ostatnich latach wiele mówi się o roli głośnego czytania dzieciom. Celem jest rozbudzenie w dziecku zainteresowania książką, rozwijanie zainteresowań, sprawienie, by czytanie stawało się przyjemnością. Głośne czytanie uczy dzieci myślenia, rozwija ich wyobraźnię, ułatwia samodzielne czytanie, wzbogaca słownictwo oraz ułatwia poprawne pisanie.
W świetlicy podejmowanych jest szereg działań, mających na celu zachęcanie uczniów do obcowania z książką. Każdego dnia odbywają się zajęcia czytelnicze, na których dzieci poznają różnych bohaterów, projektują okładki do ulubionych książeczek, jak również tworzą własne opowiadania.
Już w poniedziałek 28 listopada każdy będzie mógł sprawdzić swoją znajomość na temat poznanych bajek, baśni, ulubionych bohaterów. W ramach zajęć w każdej grupie świetlicowej będą odbywały się quizy, zagadki, pytania otwarte. Każde dziecko będzie mogło wykazać się swoją wiedzą i zdobyć nagrodę w naszym konkursie. Powodzenia!
S. Piątek
P. Jaremczak
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie