• Projekt „Krasnal Złotóweczka”

• Dnia 09.12.2014 klasy 1 c i 1 e wybrały się do Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka, gdzie wzięły udział w miejskim projekcie edukacji przedsiębiorczości „Krasnal  Złotóweczka” . Projekt „Krasnal Złotóweczka” jest  skierowany do klas 0-I  szkół oraz przedszkoli we Wrocławiu i ma na celu przede wszystkim nauczenie dzieci gospodarności, kontrolowania wydatków, przemyślanych zakupów i szanowania swojego czasu.

Na początku nasi uczniowie obejrzeli spektakl teatralny  o rozsądnym Krasnalu i lekkomyślnym Zającu. Ta humorystyczna opowieść stanowiła dobre wprowadzenie do edukacyjnych zabaw dotyczących przedsiębiorczych zachowań, które miały miejsce po spektaklu. Wszyscy świetnie bawili się podczas wykonywania pacynek oraz  zabaw teatralnych na scenie. Po zajęciach odbyliśmy jeszcze krótki spacer po rynku, gdzie zauważyliśmy kilka wrocławskich krasnali. Wszyscy byli też oczarowani świąteczną atmosferą miasta.

Urszula Gajda

• Bajkoopowiadacze w cenie!! Konkurs polonistyczny dla uczniów klas 4-6

• Wielkimi krokami zbliża się konkurs pt. Bajkoopowiadacze.  Już na w połowie grudnia odbędzie się jego pierwsza odsłona. Podczas konkursu jedna osoba – bajkoopowiadacz przedstawia w opracowany przez siebie sposób bajkę, baśń, opowieść. Podczas występu może użyć rekwizytów, mile widziane są też kostiumy i podkład muzyczny.

Więcej szczegółów można znaleźć w zakładce Konkursy polonistyczne

Karolina Milczarczyk, Joanna Sikorska

• Święto świętego Mikołaja

• Corocznie klasa piąta "b" pomaga mi zorganizować święto Świętego Mikołaja dla klas młodszych 0-I oraz przedszkolaków. Zabawa polegała na wykonaniu 5 zadań przez dzieci z klas 0-I oraz przedszkolaków. W nagrodę wykonania wszystkich zadań dzieci oglądały przedstawienie o św. Mikołaju i otrzymały od niego słodkości. Wioletta Maćków

• Św. Mikołaju co z moim prezezentem?

• W dniu 05.12.2014r. klasa Vc wraz z Panią Wiolettą Maćków przygotowała przedstawienie w formie kabaretu pt. Św. Mikołaju co z moim prezezentem?". Krótka inscenizacja obrazująca zapominalskiego Św. Mikołaja w dzisiejszych czasach. Staruszek Mikołaj w zamieszaniu różnych spraw, zapomina o dziewczynce, która z utęsknieniem czeka na cudowny prezent. Po licznych perypetiach Św. Mikołaj spełnia marzenia dziewczynki i wszystko kończy się "happy end-em"!
            Pozdrawiam Wiola Maćków

• Andrzejki - świetlica klas I

• Andrzejki 2014 - najpierw dzieci z klas 1-3 bawiły się na dyskotece, a potem przeszły do sal, gdzie wspólnie bawiły się w andrzejkowej atmosferze.
        • Andrzejki w 2d

• W zeszłym tygodniu klasa 2d świętowała imieniny Andrzeja czyli magiczne Andrzejki w wykonaniu podopiecznych A. Jastrzębskiej oraz K. Spurek.
          • Spotkanie integracyjne ,,Świąteczne inspiracje”

• Pod koniec listopada w świetlicy odbyło się spotkanie integracyjne, którego celem było nawiązanie współpracy z inną placówką szkolną oraz propagowanie zajęć artystycznych. Zaproszone dzieci wraz z nauczycielem, p. Grażyną Miśtak  oraz p. Adamem Wrońskim ze Szkoły Podstawowej nr 19 z zachwytem obejrzały przygotowany przez naszych uczniów występ artystyczny oraz uczestniczyły w warsztatach plastycznych: ,,Świąteczne inspiracje ”. Do zajęć zostały wykorzystane przygotowane wcześniej różnobarwne kartki, brokaty, wstążeczki, kleje i ozdoby świąteczne. Z tych materiałów zostały wykonane kartki świąteczne, które następnie będą sprzedawane na kiermaszu świątecznym w naszej szkole. Dochód ze sprzedaży kartek zostanie przekazany dla Wrocławskiego Hospicjum na rzecz chorych dzieci.

Uczniowie z radością i wielkim zapałem przystąpili do pracy, następnie wszyscy czekali z niecierpliwością na rozstrzygnięcie konkursu na najoryginalniejszą kartkę. Wszystkie prace były tak pomysłowe i piękne ze jury nagrodziło wszystkich.  Uczniowie otrzymali upominki w postaci pasteli, mazaków, książek.

W ramach współpracy świetlic, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 19 zaprosili nas z rewizytą.

K. Milczarczyk, J. Nowak, S. Piątek, B. Walska, M. Zielińska

• Klub Bezpiecznego Puchatka

• "Klub Bezpiecznego Puchatka" to program edukacyjny, przygotowany przez Biuro Prewencji i Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, nauczycieli oraz firmę Maspex, który pomaga dzieciom z klas pierwszych poznać zasady bezpieczeństwa obowiązujące w domu, w drodze do szkoły oraz w szkole. Uczestniczą w nim również najmłodsi uczniowie SP 26.

Dla wszystkich pierwszoklasistów Puchatek przygotował w tym roku kolejny ogólnopolski TEST WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE. W dniach 27 – 28 listopada wzięli w nim udział także uczniowie naszej szkoły. Uczestnicy mieli do rozwiązania 15 zadań dotyczących właściwego zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych. Nasi uczniowie rozwiązali test bezbłędnie. Jesteśmy z nich bardzo dumni!

Alicja Śledzińska

• 25 listopada Dzień Życzliwości

• Dziękuję, proszę, przepraszam - te trzy słowa są dobrze znane uczniom klas pierwszych. W tym dniu (i nie tylko) dzieci starają się być dla siebie i dla innych życzliwe, uprzejme, miłe, grzeczne, posłuszne - a jeśli czasem o tym zapomną? Wtedy dobrą przypominajką będą dla nich Lizaki Uśmiechu Uśmiech Emotikon
        • Dzieci w świecie plasteliny

• Co można robić w ponury październikowy wtorek? Można przenieść się w świat plastelinowych ludków. Tutaj zawsze świeci słońce a wyobraźnia nie zna granic Uśmiech Emotikon
        • Nasze miśki

• Nasze miśki to temat ostatnio przeprowadzonych zajęć w naszej grupy świetlicowej. Dzieci wykonały piękne misie z papieru oraz nowo poznanej techniki tj. łączenie styropianu z bibułą.
        • Warsztaty radiowe 3c

• Z uczniowskich zeszytów - Opinie o warsztatach radiowych w ramach projektu „Szkoła w mieście”.

Koordynator projektu w szkole Jolanta Popiołek