• Po co wymyślono pieniądze?

• 20.06.2024 08:25
        • Na początku zajęć uczniowie poznali koncepcję handlu wymiennego, czyli bezpośredniej wymiany dóbr i usług między ludźmi. Dowiedzieli się, że handel wymienny był podstawową formą handlu przed wynalezieniem pieniądza. Uczniowie wcielili się w role hodowców, rolników, kowali, górników, myśliwych i kupców, aby zrozumieć, jak trudne i czasochłonne mogło być znalezienie osoby, która chciała wymienić potrzebne dobra na oferowane produkty.
        • Czy reklama mówi prawdę?

• 20.06.2024 08:24
        • W trakcie zajęć uczniowie zostali zapoznani z problematyką prawdy w kontekście informacji i reklamy. Lekcja rozpoczęła się od ćwiczenia, w którym uczniowie rozdzielali wiadomości prawdziwe od fałszywych. Zadanie to miało na celu wprowadzenie do głębszej refleksji na temat natury prawdy oraz tego, jak ją rozpoznajemy i budujemy w społeczeństwie.

• Jak dobrze podzielić swoje kieszonkowe?

• 20.06.2024 08:21
        • W ramach naszych zajęć uczniowie mieli okazję aktywnie zaangażować się w naukę metod planowania i zarządzania własnymi pieniędzmi. Dzięki różnorodnym ćwiczeniom i dyskusjom, uczniowie zdobyli cenne umiejętności, które będą mogli wykorzystać w codziennym życiu.

• Mali ekonomiści. Po co wymyślono pieniądze?

• 20.06.2024 08:20
        • W listopadzie rozpoczęliśmy projekt "Mali Ekonomiści: Po co wymyślono pieniądze?" pod patronatem Fundacji Uniwersytet Dzieci.
          Naszym celem jest nie tylko poszerzanie wiedzy naszych uczniów na temat ekonomii, ale także rozwijanie ich świadomości konsumenckiej oraz promowanie odpowiedzialnych zachowań w zakresie zakupów. Na naszych pierwszych zajęciach, skoncentrowaliśmy się na temacie "Co mówią nam produkty w sklepie?". Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie informacje można wyczytać z opakowań produktów spożywczych oraz jakie znaczenie mają różne oznaczenia i certyfikaty. Podkreślamy, że umiejętność odczytywania tych symboli jest jak znajomość dodatkowego języka, który pozwala nam podejmować bardziej świadome decyzje zakupowe.