• Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w SP26

• 23.11.2023 10:57
        • W miesiącu  listopadzie  uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w niezwykle ważnym  projekcie edukacyjnym zatytułowanym "Dziecięcy Świat Praw". Celem projektu było zwiększenie świadomości uczniów na temat praw dziecka oraz uczestnictwo w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, który świętowany  jest corocznie 20 listopada, w rocznicę uchwalenia  Konwencji Praw Dziecka.  Nasi najmłodsi uczniowie z klas pierwszych o tym ważnym dokumencie usłyszeli już wcześniej – podczas  uroczystości pasowania na ucznia.  Pani Dyrektor Izabela Wojtycka  mówiła wówczas o ogromnym znaczeniu  Konwencji  Praw Dziecka, o tym jak ważne jest przestrzeganie tych praw na co dzień, a nie tylko od święta. Złożyła też  dzieciom obietnicę, że zawsze będzie przestrzegać i bronić ich praw.
        • Turniej Wiedzy o Prawach Dziecka

• 22.11.2023 14:40
        • 20 listopada najstarsze klasy naszej szkoły wzięły udział w Turniej Wiedzy o Prawach Dziecka, włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Przygotowania do turnieju obejmowały następujące dokumenty:

- Powszechną Deklarację Praw Człowieka,

- Deklarację Praw Dziecka,

- Konwencję o Prawach Dziecka.

• 01.12.2019 20:30
        • 20 listopada to niezwykle ważny dzień. Tego dnia wszyscy skierowaliśmy swoją uwagę na dzieci i na wspieranie ich w kwestii respektowania praw jakie im przysługują. Dzień niezwykle szczególny, gdyż obchodzony jest jako Światowy Dzień Praw Dziecka, w tym roku świętowaliśmy 30. rocznicę.

• Pomagamy dzieciom w Afryce

• 28.10.2018 22:06
        • Czwartek dla Afryki

W czwartek, 25.10, zorganizowaliśmy akcję charytatywną "Czwartek dla Afryki", chcąc wspomóc niedożywione dzieci. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, uczniów i pracowników szkoły zebraliśmy aż 1702 zł. Ta imponująca kwota została przekazana na konto UNICEF Polska.