ZSP 12

ZSP 12

  • Kiermasz Świąteczny

   Kiermasz Świąteczny

   Szanowni Państwo, drodzy uczniowie!

   Serdecznie zapraszamy na kiermasz świąteczny, który odbędzie się w dniach 10-14 grudnia. Dochód przeprowadzonego przez nauczycieli, uczniów oraz RR kiermaszu w połowie przeznaczony zostanie na schronisko dla zwierząt i w połowie na zakup lektur do biblioteki szkolnej.

   Poniżej HARMONOGRAM KIERMASZU.

   Przy ulicy Suwalskiej:

   w poniedziałek - 10.12 - klasy 1, 
   we wtorek - 11.12 - klasy 2, 
   w środę - 12.12 - klasy 3, 
   w czwartek - 13.12 - klasy 4, 
   w piątek - 14.12 - klasy 5. 
   Cała sprzedaż ma odbywać się na wszystkich przerwach.

   Przy ulicy Lubelskiej:

   w poniedziałek - 10.12 - klasy 6a i 6b, 
   we wtorek - 11.12 - klasy 6c i 6d, 
   w środę - 12.12 - klasy 7a i 8b, 
   w czwartek - 13.12 - klasy 8a i 8c, 
   w piątek - 14.12 - klasy gimnazjum. 

   Sprzedaż w trakcie przerw.

   Wychowawcy klas 1-8 i G

  • Tydzień Eksperymentów Matematyczno-Przyrodniczych

   Tydzień Eksperymentów Matematyczno-Przyrodniczych

   Miniony tydzień w naszej szkole poświęcony buł eksperymentom. Uczniowie w różnym wieku pod bacznym okiem nauczycieli przeprowadzali eksperymenty.  Zajęcia były zorganizowane w formie warsztatów i lekcji pokazowych. Grupy świetlicowe jak również uczniowie klas 5 i 6 podczas ciekawych pokazów wyjaśniali szereg zjawisk zachodzących w przyrodzie. Ogromna ciekawość uczniów otaczającym ich  światem była wielką motywacją do przygotowania eksperymentów. Zabawy badawcze jakim poddały się dzieci rozwijały umiejętność myślenia, porównywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki. Dzieci miały ogromną satysfakcję z tego, iż mogą pokazać swoim młodszym kolegom przygotowane eksperymenty. Zaproszone grupy przedszkolaków z wielkim zainteresowaniem oglądały kolejne pokazy. Można było między innymi zaobserwować: wybuch wulkanu, kolorowy deszcz, tornado w butelce, działanie oporu powietrza, powstawanie wiatru, fototropizm,  przewodnictwo elektryczne, napięcie powierzchniowe wody, wstęgę Möbiusa i szereg innych ciekawych doświadczeń. Wszyscy uważnie obserwowali każdy z tych eksperymentów, a potem próbowali wyciągać wnioski. Pokazy były bardzo ciekawe, różnorodne, i bardzo widowiskowe.. Uczniowie mogli wcielić się przez chwilę w  rolę badaczy rozwijając w sobie  spostrzegawczość,  myślenie, zainteresowanie nauką ścisłą.

   Izabela Szymańska
   Agnieszka Arcaba

   Zapraszamy do galerii zdjęć

  • Tydzień Życzliwości

   Tydzień Życzliwości

   23 listopada 2018 roku podsumowaliśmy wspólnie „Tydzień Życzliwości”. Przez cały tydzień przygotowaliśmy się do piątkowego spotkania. Połączyliśmy zadania teoretyczne 
   z praktycznymi, a wszystko odbyło się w życzliwej atmosferze. Oto czynności, które udało nam się zrealizować:
   •    przypomnienie historii „Dnia Życzliwości”;
   •    rozmowa nt. „Bajki o Życzliwku”;
   •    wybór „Cichego Przyjaciela”;
   •    zrealizowanie „życzliwych wyzwań”;
   •    przygotowanie rymowanek, np.:
   -„Raz, dwa, trzy
   Życzliwi jesteśmy my. 
   Czy na co dzień czy od święta
   Ktoś życzliwy o Was pamięta!” (gr. XIV);
   -„Miły bądź i życzliwy, a będziesz na pewno szczęśliwy!” (kl. I d);
   -„Życzliwy jak słońce ma serce gorące!” (kl. I a i c);
   -„Bądź szczęśliwy zawsze, wszędzie! Szczęście niech przy Tobie będzie!” (kl. 3a);
   -„Zamiast być krzykliwy, lepiej bądź życzliwy!” (kl. II d);
   -„Każde dziecko o tym pamięta, że jest się życzliwym nie tylko od święta” (gr. I).
   •    pokaz „balonów  życzliwości”;
   •    wykonanie krzyżówki „Przyjaciel”.
   Ostatni etap naszej przygody z życzliwością to taniec belgijski, w którym wzięli udział wszyscy wychowankowie oraz nauczyciele ze świetlicy szkolnej. 
   W podziękowaniu dyrekcji szkoły, nauczycielom i pozostałym pracownikom, dzieci ofiarowały drobne upominki, które wykonały samodzielnie. 

   Mariola Czerwińska-Ćwiertniewicz

   Galeria

  • Andrzejki szkolno-przedszkolne

   Andrzejki szkolno-przedszkolne

   W listopadzie 2018 roku z klasa 1c i 6 latkami z Przedszkola nr 8  przygotowywałyśmy zabawę andrzejkową metodą projektów. Projekt integrował wiedzę przekazywaną w ramach edukacji społecznej, polonistycznej, plastycznej i muzycznej. Uczniowie z entuzjazmem wyrazili chęć udziału w projekcie wiedząc, że będą sami decydowali o formie zabawy. Miało to na celu zwiększenie zaangażowania uczniów w pracę i kształcenie pozytywnego stosunku do niej. Jest to istotne również dlatego, że tak naprawdę niewiele jest w sytuacjach szkolnych takich obszarów, na których uczniowie czuliby się naprawdę niezależni. Taki rodzaj działania pozwolił kształtować ich poczucie odpowiedzialności za wspólną zabawę.

   Głównym celem zajęć było wdrażanie uczniów do kultywowania tradycji i przygotowanie materiałów do zabawy andrzejkowej. Zajęcia miały również na celu wdrażanie do zgodnej współpracy w grupie, pełnienia ról, wywiązywania się z obowiązków, wypowiadania się na podany temat. W czasie zajęć obserwowałam współpracę w grupach. W zależności od zadania w różny sposób dzieci planowały pracę. Kiedy grupy zdawały sprawozdania z prać, zadawałam pytanie jak współpracowali. Uczniowie sami sugerowali, podział prac na każdego członka grupy. Po pierwszym cyklu sprawozdań i uważnym wysłuchaniu przedstawicieli grup, zbierali doświadczenia. Projekt od początku wzbudzał duże emocje. Były one związane zarówno z przygotowaniem projektu jak i jego realizacją. Współpraca między uczestnikami wynikała z motywowania dzieci nagrodami słownymi, pieczątkami oraz okazywaniem uznania. Z czasem zauważyłam, że dzieci same zaczęły motywować się do pracy, ponieważ efekty działań były coraz bardziej widoczne. Projekt ten wpłyną na samodzielność uczniów. Dostrzegam u nich lepszą umiejętność pracy w grupie. Zaobserwowałam też większą integrację zespołu klasowego.

   Opracowały i przeprowadziły
   Aneta Lewczuk Wioletta Maćków

   Galeria

  • "Oddychaj świadomie, żyj lepiej" z klasami pierwszymi

   "Oddychaj świadomie, żyj lepiej" z klasami pierwszymi

   Miniony miesiąc - listopad, zgodnie z miesiącem Zielonego Kalendarza Edukacyjnego, jest miesiącem czystego powietrza. Z tej okazji, dn. 26 listopada br. pierwszoklasiści naszej szkoły uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach, zrealizowanych pod hasłem "Oddychaj świadomie, żyj lepiej" w ramach projektu "Klimatycznie Eko-Logicznie", dofinansowanego przez Biuro Ochrony Przyrody i Klimatu.

   Spotkanie dotyczyło rozmów na temat czym jest powietrze, jak powietrze jest zanieczyszczane, jak możemy chronić powietrze oraz zagadnień związanych z ochroną powietrza oraz zdrowym stylem życia. Atrakcją dla dzieci były różnego rodzaju przeprowadzone eksperymenty. Uczniowie zamienili się w naukowców i wykonali samodzielnie doświadczenia od najprostszych dowodów na istnienie powietrza poprzez sprawdzenie jego właściwości aż po zbadanie jego zanieczyszczeń. Na koniec zajęć została przeprowadzona ewaluacja w postaci walizki i kosza. Uczniowie wynieśli z tych zajęć dużo wiedzy, umiejętności i radości :)

   Wychowawcy klas pierwszych: Joanna Zając, Bogusława Czyżewska, Wioletta Maćków, Marta Lushchay, Agnieszka Dembińska

   Galeria

  • „Kalendarz Adwentowy” - wyniki konkursu międzyszkolnego

   „Kalendarz Adwentowy” - wyniki konkursu międzyszkolnego

   W kategorii klasy I-III

   I MIEJSCE    Kaya M. SP26     

   II MIEJSCE  Hanna W. SP 9

   III MIEJSCE  Maja Sz. SP26

    

    

   W kategorii klasy IV -VIII

   I MIEJSCE       Hanna Krz. SP 24

   II MIEJSCE      Wiktor P.    ZSP 17

   III MIEJSCE      Agata M.    SP 26

    

   WYRÓŻNIENIA otrzymali:

   Karolina C.    SP22
   Agata C.       ZSP17
   Mateusz S.   SP26
   Zuzia J.        SP 109
    

   Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za piękne, kreatywne prace,  a w szczególności składamy gratulacje wszystkim laureatom konkursu, życząc każdemu wielu dalszych sukcesów.

   Sponsorem nagród jest Rada Rodziców SP nr 26 we Wrocławiu.

   Organizator konkursu: Malwina Kordus

    

   „Kalendarz Adwentowy” - wyniki konkursu międzyszkolnego - Obrazek 1

  • Przygotowanie do spotkania z piłkarzami

   Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-5 na finał akcji "Nakręć się na Śląsk". Spotkanie planowane jest na godz. 12.00 w sali gimnastycznej.
    

  • Świetlicowy przegląd poezji i piosenki jesiennej

   Świetlicowy przegląd poezji i piosenki jesiennej

   W czwartek 29 listopada mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w spotkaniu, podczas którego dzieci ze świetlic popołudniowych dzieliły się wierszami i piosenkami o tematyce jesiennej. Uroczysta atmosfera udzieliła się wszystkim, szczególnie że za oknem pojawiają się już pierwsze przymrozki a jesień zaczyna ustępować miejsca zimie. Spotkanie to stało się więc pretekstem do pożegnania tej najbardziej kolorowej pory roku.

    

   Uczniowie z przejęciem deklamowali wiersze, szczególnie, że dla uczniów klas 1 było to pierwsze takie publiczne wystąpienie. Marta z klasy 3b zaprezentowała piosenkę, do której sama napisała słowa i melodię. A na gitarze wtórowała jej  wychowawczyni – pani Agnieszka Sip.

    

   Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy, drobne nagrody oraz gromkie brawa. A my wychowawcy byliśmy naprawdę dumni z naszych podopiecznych!

    

   Iwona Browarny

   Agnieszka Sip

    

   Galeria

  • Zabawa andrzejkowa starszych klas

   Zabawa andrzejkowa starszych klas

   Będzie, będzie zabawa, będzie się działo... I działo się, bo w czwartek w godzinach wieczornych klasy szóste, siódma i kilka osób z ósmej bawiło się podczas zabawy andrzejkowej. Dyskoteka rozgrzała młodych, tańczyli, uczestniczyli w konkursach. Muzykę przygotował DJ Misiek i to on prowadził zabawę.
   Szczególne podziękowania składamy Radzie Rodziców za sfinansowanie wspaniałego wieczoru, a także naszym wychowawcom i nauczycielom za opiekę. Młodzież bawiła się bardzo bezpiecznie i za to należy się im gorące podziękowanie.
   Opiekunowie SU

   Sylwia Grzybowska
   Aldona Komur
   Tomasz Krakowiak

   Galeria

  • Finał konkursu "Nakręć się na Śląsk"

   Finał konkursu "Nakręć się na Śląsk"

   W październiku wzięliśmy udział w akcji "Nakręć się na Śląsk". Przez dwa tygodnie wszystkie dzieci, uczniowie oraz pracownicy ZSP nr 12 zbierali nakrętki dla dzieci z Hospicjum "Na ratunek". Łącznie udało nam się zebrać 29 100litrowych worków co dało razem 329kg nakrętek! Z niecierpliwością czekaliśmy na werdykt. Po zważeniu wszystkich worków pełnych nakrętek został ogłoszony wynik.... I miejsce w akcji "Nakręć się na Śląsk" zajął ZSP nr 12 we Wrocławiu! Nagrodą główną tego konkursu jest spotkanie naszych podopiecznych z piłkarzami WKSu Śląska Wrocław, które odbędzie się już 05.12.2018 roku. 

   Link

   Koordynatorzy akcji:
   Anna Kubasik
   Joanna Płonowska

   Galeria

  • Tydzień "Stop Przemocy"

   Tydzień "Stop Przemocy"

   W piątek, 16.11.2018 r. odbyło się podsumowanie tygodnia pod hasłem "Stop Przemocy". Głównym tematem naszego spotkania była agresja i przemoc w kontaktach z rówieśnikami. Każdy z nas niejednokrotnie spotkał się kiedyś z sytuacją, w której widać było przejawy agresji, 
   i właśnie o tym jak zachować się w takich sytuacjach rozmawialiśmy podczas piątkowych zajęć.  
   Motywem przewodnim było zaprezentowanie przez dzieci przygotowanych wcześniej krótkich scenek. Przedstawiały one różne trudne sytuacje, których na co dzień dzieci mogą doświadczać w swoim otoczeniu oraz konstruktywne ich rozwiązywanie. Dzieci dowiedziały się, że przemoc może przybierać rozmaite formy, np. przemoc fizyczna, psychiczna, ekonomiczna, a także zaniedbanie. Na koniec poproszono uczestników o refleksje na temat przeprowadzonego warsztatu i wspomniano o sposobach pomocy osobie doświadczającej przemocy, a także przypomniane zostały instytucje państwowe, w których można szukać pomocy.
   Wszystkie dzieci jednomyślnie stwierdziły, że agresja jest zjawiskiem które należy zwalczać i mu przeciwdziałać. Wobec tego staramy się przygotować młodych ludzi do radzenia sobie w sytuacji, w której są obiektami agresji, a także w ramach profilaktyki – promować styl życia i zachowania eliminujące lub minimalizujące zjawiska agresywne. 

   Anna Kubasik
   Anna Olszewska
   Joanna Garczarek Włodarska
   Agnieszka Sip
   Ewa Piwowarczyk

  • Życzenia z okazji Światowego Dnia Życzliwości

   Życzenia z okazji Światowego Dnia Życzliwości

   Do całego grona pedagogicznego i wszystkich pracowników ZSP nr 12 we Wrocławiu lecą życzenia z okazji Światowego Dnia Życzliwości.

    

    

   Uczniowie naszej szkoły życzą Państwu:

   • anielskiej cierpliwości przy czytaniu tych życzeń
   • szczęścia w życiu osobistym
   • dobrego zdrowia
   • domku z ogrodem i basenem
   • eleganckiej limuzyny
   • samych zwycięstw
   • spełnienia marzeń
   • miłych niespodzianek losu
   • grona prawdziwych przyjaciół
   • niewyczerpanych pokładów energii
   • uśmiechu na co dzień
   • drogi usłanej różami
   • genialnych pomysłów
   • słodkiego miłego życia
   • świeżości spojrzenia
   • głównej wygranej na loterii
   • pozytywnej aury
   • pogody ducha
   • pomyślnych wiatrów
   • wygodnych butów
   • cudownych wakacji
   • punktualnych autobusów
   • świętego spokoju
   • żadnych trosk
   • rześkich poranków
   • trafnych decyzji
   • intuicji w interesach
   • prezentów od losu
   • pękatego portfela
   • szerokiej drogi
   • jasności umysłu
   • niebanalnych wyzwań
   • pewności siebie
   • wielu uśmiechów
   • błyskotliwych ripost
   • szansy na sukces
   • dużo słodyczy
   • pełni życia
   • wielu niezapomnianych chwil
   • dużo słońca
   • olimpijskiej kondycji
   • jak najmniej zmartwień
   • wyjścia z każdej sytuacji
   • pasma sukcesów
   • niezmiennie zielonego światła
   • czystego nieba
   • końskiego zdrowia
   • pewnej ręki
   • komfortowych warunków
   • wielu wzruszeń
   • powodzenia
   • osiągnięcia wyznaczonych celów
   • sprzyjającej pogody
   • kolorowych chwil
   • twórczego podejścia do pracy
   • serdecznych przyjaciół
   • poczucia humoru
   • mistrzowskich zagrań
   • wielkiej przygody
   • zgranej ekipy
   • bujnej wyobraźni
   • interesujących przeżyć
   • rodzinnej atmosfery
   • pomyślnych wieści
   • radości życia
   • dobrego serca
   • zasięgu w każdym miejscu
   • gry fair play
   • nieomylnych decyzji
   • miejsca w historii
   • kreatywności
   • podroży dookoła świata
   • dużo wolnego czasu
   • beztroskiego życia
   • dobrej passy
   • wolności
   • tolerancji
   • trafnych wyborów
   • spokoju ducha
   • oddechu od codzienności
   • godnych przeciwników
   • szczerych komplementów
   • miłych sąsiadów
   • wiary w sukces
   • wielu alternatyw
   • gorączki sobotniej nocy
   • silnej woli
   • ambitnych planów
   • zniewalającego uśmiechu
   • pomocnej dłoni
   • niezawodnej pamięci
   • nieprzemijającej urody
   • asa w rękawie
   • odwagi
   • ptasiego mleczka
   • przygód z happy endem
   • gwiazdki z nieba
   • różowych okularów
   • siły perswazji
   • dobrego smaku
   • własnego sposobu na życie
   • właściwych wniosków
   • podzielnej uwagi
   • czterolistnej kończyny
   • żeby każdy następny dzień był niesamowity i wyjątkowy
   • cudownych uczuć, które zawsze trafiają w odpowiednie miejsce i do odpowiednich ludzi


   Uczniowie SP nr 26 we Wrocławiu

  • II Międzyszkolny Konkurs na Kalendarz Adwentowy

   II Międzyszkolny Konkurs na Kalendarz Adwentowy

   Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III oraz IV-VIII do wzięcia udziału w II Międzyszkolnym Konkursie na wykonanie Kalendarza adwentowego.

   W terminie do 30 listopada (piątek) należy wykonać samodzielnie dowolną techniką plastyczną kalendarz adwentowy z 24 elementami (przegródkami/okienkami/pojemniczkami/kopertami itd.) wraz z numeracją.

   3 najlepsze prace z klas 1-3 oraz 3 kalendarze z klas 4-8 (które wybierze jury) będą reprezentowały naszą szkołę.

   Podpisane prace (imię nazwisko, KLASA, szkoła) należy przekazywać p. Malwinie Kordus, można je również zostawić w pokoju nauczycielskim.

   Sponsorem nagród w konkursie jest Rada Rodziców SP nr 26.

   Regulamin konkursu.

  • Śniadanie daje moc - Obchody Dnia Zdrowego Żywienia i Gotowania w SP 26

    Śniadanie daje moc - Obchody Dnia Zdrowego Żywienia i Gotowania w SP 26

   Uczniowie klas młodszych naszej szkoły corocznie uczestniczą w realizacji programu  „Śniadanie daje moc.” Jego ideą jest promowanie prawidłowego żywienia wśród uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz istotnej roli śniadań w codziennej diecie dzieci.


   W listopadzie we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce, które zgłosiły się do programu  odbyły się obchody  „Dnia Śniadanie Daje Moc”.  Także w naszej szkole były zabawy, konkursy, tworzenie plakatów z hasłami dotyczącymi zdrowych posiłków oraz wspólne przygotowanie zdrowych i smacznych śniadań.  Nasi uczniowie wiedzą już doskonale , że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu  mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! 
    
   Koordynator  projektu w SP 26
   Alicja Śledzińska

   Galeria
    

  • - Obrazek 1

  • Wielki sukces siatkarzy - Volleymania - 11.11.2018
   19.11.2018 Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w programie piłki siatkowej "VOLLEYMANIA".
   11 listopada odbyła się kolejna edycja tego przedsięwzięcia "100 maczów na 100-lecie odzyskania niepodległości.
    
  • Stulecie niepodległości - wrocławskie obchody z udziałem SP26

   Stulecie niepodległości - wrocławskie obchody z udziałem SP26

   Pani dyrektor Izabela Wojtycka, wicedyrektor Jolanta Popiołek, poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 26 im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, złożony z przedstawicieli klas ósmych, uczniowie, nauczyciele i rodzice reprezentowali naszą Szkołę w dniu 11 listopada 2018 r. na uroczystościach związanych ze stuleciem Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

   Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:00 we wrocławskim kościele garnizonowym, bazylice p.w. św. Elżbiety przy Rynku. Mszy świętej z asystą wojskową przewodniczył metropolita wrocławski, arcybiskup Józef Kupny.
   Po nabożeństwie poczty sztandarowe wyruszyły w ślad za oddziałami reprezentacyjnymi wojska z Rynku w kierunku placu Wolności, gdzie odbyły się się główne uroczystości z udziałem wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka, marszałka województwa dolnośląskiego, prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza, prezydenta-elekta Jacka Sutryka oraz dowódcy Garnizonu Wrocław. Po odśpiewaniu o godz. 12:00 Mazurka Dąbrowskiego miały miejsce apel pamięci i salwa honorowa. Następnie reprezentacja SP26 wraz z innymi pocztami wzięła udział w defiladzie wojskowej, która stanowiła ostatni punkt tego pięknego, jubileuszowego wydarzenia.

   W skład pocztu sztandarowego wchodzili:
   Chorąży: Igor W., kl. 8c
   Asysta: Aleksandra T., kl. 8a; Marika K., kl. 8b.
   Dziękujemy rodzicom naszych dzielnych reprezentantów za umożliwienie im udziału w uroczystościach w tym jakże niezwykłym dniu.

   Następna taka okazja do świętowania dopiero za kolejnych sto lat!!!

   Paweł Majtczak
   Dominik Sawina

   Galeria

  • Zaśpiewajmy dla Niepodległej

   Zaśpiewajmy dla Niepodległej

   W przeddzień setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 10 listopada 2018 roku na Placu Wolności we Wrocławiu miało miejsce niezwykłe wydarzenie, realizowane pod hasłem „Zaśpiewajmy dla Niepodległej”.
   W samo południe wielkie zgromadzenie dolnośląskich chórów, zespołów i wszystkich kochających śpiew wykonali razem jedną pieśń legionową podejmując tym samym próbę ustanowienia rekordu świata w liczbie śpiewających jeden utwór. Był to kulminacyjny moment wielkiego spotkania pokoleń i artystów zorganizowanego dla upamiętnienia tej wyjątkowej rocznicy. 
   W ten sposób Plac Wolności we Wrocławiu stał się wielką estradą, a wspólne śpiewanie niezatartym wspomnieniem dla uczestników przedsięwzięcia.
   Nauczyciele, uczniowie oraz rodzice naszej szkoły brali udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Wspólnie włączyliśmy się w śpiew pieśni patriotycznych. 
   Był to niesamowity koncert pieśni, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci. 
   Serdeczne podziękowania dla Radia Wrocław za zorganizowanie tak niezwykłego przedsięwzięcia. 

   Angelika Smal-Nieborak
   Marta Lushchay

   Galeria

  • Żeby Polska była Polską

   Żeby Polska była Polską

   100 lat niepodległości! To niezwykły dzień dla wszystkich nas, Polaków. Cały kraj świętował 11 listopada wyjątkowo uroczyście, także nasza szkoła! 9 listopada o 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn. Klasa 8c przygotowała wzruszajacy apel, który upamiętnił 123 lata niewoli i wielki dzień, w którym nasza ojczyzna znów stała się wolna. Piękna gra aktorska i uroczyste odśpiewanie pieśni patriotycznych, żołnierskich chwyciły za serce widzów. Uczennica 8a wprowadziła nas w zadumę wzruszającym wykonaniem patriotycznej pieśni "Białe róże". Całość zakończyły uczennice klasy 7 pieśnią "Taki Kraj" i mowa pani wicedyrktor. Zapoznajcie się z kilkoma zdjęciami tej uroczystości.

   Magdalena Powstańska

  • Szkolny konkurs wiedzy o Ojcach Niepodległości

   Szkolny konkurs wiedzy o Ojcach Niepodległości

   Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Ojcach Niepodległości. Uczestnikami byli uczniowie klas IV i V. Konkurs składał się z trzech rund, po pięć pytań każda. Pierwsze część dotyczyła działalności Józefa Piłsudskiego, druga Romana Dmowskiego, a trzecie Ignacego Jana Paderewskiego. Podczas krótkich przerw pomiędzy kolejnymi rundami, prezentowane były ciekawostki z życia naszych bohaterów narodowych. Poziom wiedzy uczestników był do tego stopnia wysoki, że do dogrywki zakwalifikowały się aż trzy drużyny -  klasa 5 E, 5 F oraz 4 E. Ostatecznie drugie miejsce zajęła klasa 5 E, a zwyciężyły ex aequo klasy 5 F i 5 E. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie przez Panią dyrektor dyplomów miało miejsce 09.11.2018 r. na uroczystym apelu z okazji stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę .
   Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom konkursu!

   Organizatorzy:
   Dominika Sawina
   Gabriela Mueller
   Joanna Pędziwiatr

   Galeria

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
   54-104 Wrocław
   ul. Suwalska 5
   sp26.wroclaw@wp.pl

   Sekretariat uczniowski tel.717986918 wew.103
   czynny codziennie od 07.00 - 15.00
   pokój 131 - 1 piętro

   Sekretariat główny
   czynny codziennie od 07.30 - 15.30
   pokój 35 - parter

   Budynek przy ulicy Lubelskiej 95 a 54-101 Wrocław
   tel. 71 798 67 14
   sekretariat czynny od 07.00 do 15.00

   Wnioski i skargi odnośnie funkcjonowania przedszkola, szkoły, oddziałów gimnazjalnych przyjmuje Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 12 we Wrocławiu
  • 71 798 69 18

  Galeria zdjęć

  liczba odwiedzin: 2001910