ZSP 12

ZSP 12

  • Projekt "Klimatycznie eko-logicznie"

       W dniu 10.10.2018r na pl. Solnym odbył się happening rozpoczynający projekt: „KLIMATYCZNIE EKO-LOGICZNIE”. Podczas happeningu zostały ogłoszone konkursy, oraz zadania projektowe obowiązujące w roku szkolnym 2018/2019. Podczas ekologicznego wydarzenia uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali się w strojach ekologicznych wykonanych z całości z materiałów pochodzących z recyklingu. Uczniowie naszej szkoły przygotowali między innymi kreację ślubną wykonaną  z plastikowych kubeczków i słomek. Wszystkie stroje były bardzo ciekawe dlatego komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Uczniowie również brali udział w warsztatach ekologicznych i pokazie eksperymentów. Był zorganizowany stolik z zagadkami i rebusami o tematyce ekologicznej. Dzieci wykazały się dużą znajomością treści ekologicznych za które dostawały nagrody. Projekt ma charakter naukowy i badawczy z niecierpliwością czekamy na realizację kolejnych zadań.

              Izabela Szymańska i  Bernadetta Walska  

                                                                                                                                                                                                                                                 

  • Otrzymaliśmy prestiżowy tytuł "Szkoła eTwinning"!
   14.10.2018 Nasza szkoła, jako jedyna szkoła podstawowa we Wrocławiu i jedna z czterech szkół na Dolnym Śląsku, otrzymała prestiżową, międzynarodową odznakę  "Szkoła eTwinning". Placówki, którym ta odznaka została przyznana to liderzy i pionierzy w  obszarze praktyki cyfrowej, praktyki w zakresie e-Bezpieczeństwa oraz innowacyjnego i kreatywnego podejścia do nauczania!
    
  • Międzynarodowy Dzień Nauczyciela
   07.10.2018 „Kiedy dzieciom odmawia się edukacji, traci na tym całe społeczeństwo. Edukacja jest czymś więcej niż prawem. Edukacja to lekarstwo. Dla świata ogarniętego kryzysem ekonomicznym, konfliktami oraz chorobami zakaźnymi, edukacja może okazać się drogą do rozwoju…wzrostem zdrowia społeczeństwa… kamieniem milowym na drodze do pokoju”.
    
  • Projekt „Przyroda – a to ciekawe”

   Projekt „Przyroda – a to ciekawe”

   W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas młodszych uczestniczą w kolejnej już edycji projektu „Przyroda – a to ciekawe.” Jego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań  oraz pogłębianie  wiedzy przyrodniczej dzieci. Projekt zakłada zwrócenie  uwagi uczniów na otaczający świat, zainteresowanie jego pięknem i ochroną jego zasobów. Pobudza również aktywność dzieci i ich twórcze myślenie. Uczy współdziałania w zespole, kształtuje właściwe postawy i charakter młodego człowieka poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą podczas wycieczek,  a także podczas zajęć stacjonarnych.


   Dnia 3 X 2018r. uczniowie klasy 2a i 2 c w ramach realizacji projektu uczestniczyli w wycieczce do ośrodka edukacji ekologicznej „Kruczyna” w Pęgowie. . Tuż  przed Światowym  Dniem  Drzewa , przypadającym 10 X, nasi  uczniowie poznali gatunki i odmiany drzew tworzące drzewostany ekosystemu leśnego. Podczas spaceru leśną ścieżką edukacyjną uczyli się jak wyglądają liście i kora poszczególnych drzew liściastych i jak rozpoznać drzewa iglaste. Dowiedzieli się, że drzewa stanowią naturalną barierę ochronną przeciwko pyłom, śmieciom czy też hałasowi. 
   Podczas wycieczki uczniowie mieli również możliwość zobaczenia jak wygląda gospodarstwo wiejskie.

   Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i z pewnością udowodniła, że przyroda jest bardzo ciekawa !

   Galeria

   Alicja Śledzińska
   Angelika Smal
   Urszula Okraszewska

  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

   Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

   29  września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania, który powstał w inicjatywy Polskiej Izby Książki. To świetna okazja, by wspólnie z dziećmi móc poczytać ich ulubione książki. Tak też się stało i w tym roku. W naszych świetlicach, zarówno w grupach porannych i popołudniowych spotkaliśmy się, by móc wspólnie poczytać. Nasi uczniowie przed liczną publicznością czytali fragmenty swoich ulubionych książek. Pośród nich znalazła się m.in. Karolcia, Piotruś Pan czy powszechnie znane i lubiane wiersze Brzechwy. Szczególnie wielkie ukłony należą się najmłodszej grupie wiekowej, a mianowicie naszym  pierwszoklasiostom, którzy również odważyli się spróbować swoich sił w czytaniu. Jesteśmy pod wrażeniem poziomu czytania naszych uczniów reprezentujących poszczególne grupy. Na wszystkich uczestników głośnego czytania czekały również pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Dziękujemy za piękne zaangażowanie.

   Joanna Włodarska- Garczarek
   Martyna Ruka             
   Iwona Browarny

   Galeria

  • Europejski Dzień Języków Obcych w naszych świetlicach - edycja 2!

   Europejski Dzień Języków Obcych w naszych świetlicach - edycja 2!

   Europejski Dzień Języków Obcych w naszych świetlicach - edycja 2!

   Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września. To dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić miliony Europejczyków do nauki języków obcych. W naszych świetlicach postanowiliśmy po raz kolejny uczcić ten dzień poprzez organizację Tygodnia Języków Obcych, który trwał od 24 do 28 września. W tym czasie nasi uczniowie mięli okazję poznać mnóstwo nowych słówek w różnych językach. Dzieci oglądały również krótkie epizody bajek w języku angielskim i niemieckim, a także słuchaliśmy piosenek w wielu językach. Bardzo ciekawie wypadły także zajęcia z  nauki języka hiszpańskiego. Dzieci w krótkim czasie nauczyły się sprawnie liczyć w języku hiszpańskim do 10, poznały kolory,   a także poszczególnych członków rodziny, co przyniosło im wiele radości. To niesamowite   w jak szybkim tempie dzieci przyswajają języki obce. Słowa takie jak dzień dobry czy dziękuję poznaliśmy w kilkudziesięciu innych językach m.in.  czeskim, greckim, hiszpańskim, niemieckim, włoskim, chorwackim czy francuskim.

   Każda w grup świetlicowych przygotowała również plakat charakteryzujący jeden  z wylosowanych krajów świata. Mimo, iż nazwa święta wskazuje obszar jakim jest Europa, my postanowiliśmy poszerzyć ten zasięg aż po cały świat. Tak więc powstały piękne plakaty m.in. Francji, Rosji, Japonii, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Meksyku, Portugalii, Grecji, Belgii, Holandii i Czech, które obecnie można podziwiać na holu szkolnym.

   Poprzez niemalże tygodniowe obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych chcieliśmy pokazać dzieciom ogromne znaczenie nauki języków obcych w dzisiejszych czasach, a także konieczność urozmaicania naszych możliwości językowych w celu porozumiewania się pomiędzy różnymi kulturami.

   Wszystkim dzieciom, a także wychowawcom dziękujemy za wspaniałe zaangażowanie.

   Olga Kunysz
   Martyna Tokarz
   Iwona Browarny 

   Galeria

  • Kartki dla Powstańców

   Kartki dla Powstańców

   Nasza szkoła włączyła się do pięknej akcji "BohaterON"! Nasi uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami napiszą symboliczną kartkę, dziękując bohaterom Powstania Warszawskiego za ich odwagę i poświęcenie dla naszego kraju. Mamy nadzieję, że sprawimy adresatom nieoczekiwaną radość! Wszystkich zainteresowanych akcją zapraszamy na stronę organizatora www.bohateronwtwojejszkole.pl

    

   Malwina Kordus

   Joanna Sikorska

  • Dzień Języków Obcych

   Dzień Języków Obcych

   W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Na lekcjach j. angielskiego odbywały się quizy sprawdzające znajomość różnych języków oraz zabawy przedstawiające tradycje i symbole innych krajów.  Podczas zajęć j. niemieckiego było bardziej sportowo. Drużyny uczniów ścigały się w zabawie "Wer ist schneller?", wykonując różne polecenia oraz w tzw. "Laufdiktat", czyli dyktandzie na czas. 

    

   M. Głowacka-Haponiuk
   A. Hajduk
   M. Kordus
   D. Sawina
   A. Świerczyńska

   Galeria

  • Dni Czerwonego Jabłuszka
   01.10.2018 Już kolejny rok udało nam się zrealizować prozdrowotną akcję w świetlicach szkolnych pod hasłem: „Dni Czerwonego Jabłuszka”. Przez kilka dni ogarnęła wszystkich OWOCOMANIA. Chcieliśmy wszyscy się dowiedzieć jak najwięcej na temat owoców i ich znaczenia dla naszego zdrowia.  Kilkudniowa wrześniowa akcja została podzielona na kilka bloków tematycznych. W pierwszym dniu nauczyciele nakreślili dzieciom ogólne zasady zdrowego odżywiania (tu przedstawiono – pokazano i omówiono piramidę zdrowego odżywiana), została również zaprezentowana prezentacja multimedialna na powyższy temat. Potem odbyła się pogadanka dotycząca tego, jak możemy dbać o swoje zdrowie. Były zagadki owocowo-warzywne oraz quizy. 
    
  • Lekcje chińskiego

   Od 1 października rusza w naszej szkole projekt prowadzony we współpracy z Instytutem Konfucjusza na Uniwersytecie Wrocławskim. Uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach języka chińskiego oraz kaligrafii lub chińskiej sztuki wycinania z papieru. Zajęcia prowadzone będą przez wykładowców chińskiego pochodzenia posługujących się językiem angielskim i chińskim.

   Dla naszych uczniów jest to niewątpliwie cenna możliwość zapoznania się z fascynującą kulturą chińską, wzięcia udziału w niecodziennych a jakże ciekawych zajęciach a także szansa sprawdzenia swoich umiejętności językowych.

   Zajęcia odbywać się będą w ramach godzin pracy świetlicy według następującego harmonogramu:

   Poniedziałek i środa 9:30 – 10:15 sala 117

   Poniedziałek 10:45 – 11:15 sala 50

   Poniedziałek 14:00 – 14:45 sala 117

   Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie, także osoby nie zapisane na świetlicę. Chętni mogą zgłaszać się do pań Iwony Browarny oraz Marioli Czerwińskiej-Ćwiertniewicz.

  • The World's Largest Lesson
   30.09.2018 Uczniowie naszej szkoły już po raz drugi uczestniczyli w projekcie The World’s Largest Lesson, który wprowadza w życie cele na rzecz zrównoważonego rozwoju dla dzieci i młodzieży. Idea największej lekcji na świecie została ustanowiona przez UNESCO.
    
  • The Peace Crane Project

   The Peace Crane Project

   21 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Pokoju. Klasy 4b, 5a, 5d oraz 5g uczciły ten dzień biorąc udział w międzynarodowym projekcie - Peace Crane Project. Uczniowie składali z origami żurawie pokoju, na których umieszczali wiadomości pokoju w języku angielskim. W tym roku szkolnym żurawie wraz z pocztówkami od naszych uczniów poleciały do Australii oraz Litwy. Czekamy na paczki zwrotne od naszych szkół partnerskich.

   Monika Głowacka-Haponiuk

   Galeria

  • Świętujemy Dzień Kropki z innymi szkołami z Polski

   Świętujemy Dzień Kropki z innymi szkołami z Polski

   Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie eTwinning "Dzień Kropki 2018" razem z kilkudziesięcioma grupami z całej Polski. Zadaniem naszej reprezentacji było m.in. stworzenie dialogu z osobistością regionu, wykonanie "kropkowego arcydzieła", któremu towarzyszyła rozmowa o naszych talentach oraz wcielenie się w rolę reportera i przeprowadzenie wywiadu w języku niemieckim z Marleną Dietrich, Janem Sebastianem Bachem, Xavierem Naidoo, czy zespołem Rammstein. Projekt podsumowaliśmy tworząc chmurę wyrazów z naszymi skojarzeniami z "Dniem Kropki". Klasy 8a, 8b, 8c oraz 3b (oddział gimnazjalny) znakomicie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami! Gratulacje!!!

   Malwina Kordus

   Galeria

  • Międzynarodowy Dzień Kropki

   Międzynarodowy Dzień Kropki

   W naszej szkole, jak co roku odbył się Międzynarodowy Dzień Kropki. 
   Dzieci wraz z nauczycielami kreatywnie uczyły się i bawiły , wykorzystując własne pomysły.
   Nasz pomysł ogólnoszkolny to badanie, jakie emocje towarzyszą dzieciom w szkole, w większości klas było to szczęście. Korytarze i hol szkoły zapełniły się kolorowymi kropkami. Nie zabrakło również kropek z naszymi talentami. 
   Wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom dziękujemy za wspólną zabawę. 

   Aldona Komur

   Galeria

  • Nakręć się na Śląsk

   Nakręć się na Śląsk

   Witamy Państwa bardzo serdecznie. 

   W tym roku WKS Śląsk Wrocław  zaprosił wszystkie szkoły do wsparcia szczytnej inicjatywy w postaci zbiórki nakrętek na rzecz podopiecznych fundacji Wrocławskie Hospicjum dla dzieci. Od kilku lat pod hasłem "Nakręć się na Śląsk" zbierali nakrętki, a podczas tegorocznej edycji zaprosili nas do udziału w akcji. 

   Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich o wzięcie udziału w zbiórce nakrętek, która potrwa do 5 października. Bardzo proszę aby 4 i 5 października przewodniczący wszystkich klas przynieśli nakrętki do świetlicy w sali 117.

   Jest o co walczyć! Placówka która uzbiera najwięcej nakrętek może liczyć na wyjątkową nagrodę w postaci wizyty piłkarzy Śląska Wrocław.

   Koordynatorami akcji są Anna Kubasik i Joanna Płonowska.

  • Certyfikat chronimy dzieci

  • Wakacje 2018

   Wakacje 2018
   25.06.2018

   Dużo słońca, relaksu, wakacyjnych wrażeń, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku wszystkim naszym uczniom wraz z rodzinami życzy Grono Pedagogiczne z Dyrektorem ZSP12. Do miłego zobaczenia we wrześniu smiley.

   Izabela Wojtycka

  • Wyprawka dla pierwszoklasisty

   Wyprawka dla pierwszoklasisty
  • 14.06.2018
   Klasa 3a bierze udział w konkursie w SP nr 6
  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
   54-104 Wrocław
   ul. Suwalska 5
   sp26.wroclaw@wp.pl

   Sekretariat uczniowski tel.717986918 wew.103
   czynny codziennie od 07.00 - 15.00
   pokój 131 - 1 piętro

   Sekretariat główny
   czynny codziennie od 07.30 - 15.30
   pokój 35 - parter

   Budynek przy ulicy Lubelskiej 95 a 54-101 Wrocław
   tel. 71 798 67 14
   sekretariat czynny od 07.00 do 15.00

   Wnioski i skargi odnośnie funkcjonowania przedszkola, szkoły, oddziałów gimnazjalnych przyjmuje Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 12 we Wrocławiu
  • 71 798 69 18

  Galeria zdjęć

  liczba odwiedzin: 1913990