ZSP 12

ZSP 12

  • Wielkanocna paczka dla Rodaka

   W ubiegłym tygodniu 09 marca 2018  w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 12 z oddziałami gimnazjalnymi zakończyła się akcja charytatywna: " Paczka dla Rodaka". Uczniowie naszej szkoły, ich Rodzice obdarzeni wielkim sercem obdarowali naszych Rodaków mieszkających za wschodnią granicą Polski. Zebrano ponad 200 kg żywności oraz innych potrzebnych produktów .  Wszystkie zebrane produkty w poniedziałek 12.03.2018 r. zostały przewiezione z Wrocławia na Ukrainę i trafiły do najbardziej potrzebujących.
   Za otwarte serce, dobroć i hojność serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, organizatorom i ludziom dobrej woli. 
   Rozpromieniamy nasze oblicza radością, bo zawsze możemy na Państwa liczyć. 
    
   Z serdecznymi pozdrowieniami  szkolni Organizatorzy:
   Sylwia Marszałek, Alicja Głowacka, Dorota Mizeracka, Aldona Komur, Jolanta Nowak
   ksiądz Artur Lech, Rafał Lach
    
    
  • XVIII Miejski Konkurs Recytatorski „Spotkanie z wierszem”

   Pod koniec lutego, odbył się w naszej szkole dzielnicowy etap XVIII Miejskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie z wierszem”. 
   Tematem  tegorocznej edycji był „Humor w poezji”. Mieliśmy zaszczyt gościć  u siebie uczniów klas 1-3, z dziewięciu wrocławskich szkół. Swoje umięjętności recytatorskie zaprezentowało 30 uczestników. Naszymi przedstawicielami byli Solomiia V. z klasy 1b, Oskar S. z klasy 3g oraz Kalina S. z klasy 3d. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Ich występ porwał serca komisji i publiczności.  Z radością informujemy,  że dwójka naszych reprezentantów (Oskar i Kalina) przeszli do finału konkursu, który odbędzie się 12 kwietnia w SP 68.
   Dziękujemy serdecznie  uczestnikom za udział i wspaniałe występy, opiekunom i widowni za gorący doping, szanownej Komisji za rzetelną i życzliwą ocenę, wszystkim za cudowną  atmosferę. Szczególne  podziękowania należą się Panu Piotrowi Stępień za przeprowadzenie warsztatów z formowania balonów.

   Koordynatorzy konkursu
   Magdalena Zielińska i Dorota Orsicz-Brylonek

  • IV Międzyświetlicowy Konkurs Recytatorski NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE WIERSZE

   16 lutego w Szkole Podstawowej nr 16 we Wrocławiu odbył się  IV Międzyświetlicowy Konkurs Recytatorski NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE WIERSZE.

   Celem konkursu jest rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci, zainteresowanie uczniów poezją, zachęcanie do występów na scenie, prezentacja ich umiejętności, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności.

   Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 16 we Wrocławiu,  a uczestnikami uczniowie klas 1 – 3 z wrocławskich szkół podstawowych. 

   W szranki stanęło 20 uczestników. Naszą szkołę reprezentował Mieszko z klasy 1d oraz Igor z klasy 1d. Wszyscy uczniowie wykazali się świetną znajomością wierszy polskich poetów oraz ich interpretacją. Jury miało nie lada orzech do zgryzienia. Po obradach komisja wyróżniła 3 uczestników. Naszym reprezentantom nie udało  się zająć czołowych miejsc, jednak chłopcy godnie reprezentowali naszą szkołę. W nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy.

   Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

   Joanna Petri i Sylwia Piątek

   Galeria

  • Wielkanocna paczka dla Rodaka

   Od 26 lutego do 8 marca w naszej szkole zbieramy paczki świąteczne dla Rodaków mieszkających na Ukrainie. Bardzo prosimy o przynoszenie:

   • artykułów żywnościowych: konserwy, ryż, kasze, makarony, cukier, słodycze

   • środków higienicznych np. pampersy, chusteczki

   • środków czystości: szampony, mydła, płyny do naczyń itp.

   Artykuły prosimy przynosić do sali 32 lub 33

   Liczymy na Państwo pomoc i wielkie serce.

    

   Organizatorzy: Alicja Głowacka, Sylwia Marszałek

  • Podziękowanie od Rzecznika Praw Dziecka

   Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Rzecznika Praw Dziecka, pana Marka Michalaka za zorganizowanie obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, które odbyły się w listopadzie 2017 roku.

    

   W imieniu organiztorów

   Malwina Kordus

  • Światowy Dzień Kota

   W czwartek 15 lutego odbył się w naszej szkole Światowy Dzień Kota. Z tej okazji miało miejsce kilka „kocich” atrakcji. Chętni uczniowie przebrali się za koty lub założyli elementy garderoby z wizerunkami domowych lub dzikich kotów. 
   Uczniowie klas czwartych mieli za zadanie odnaleźć ukryte na szkolnym korytarzu puzzle przedstawiające wybranego dla nich dzikiego kota, ułożyć je i przykleić w wyznaczonym miejscu.  Czwartoklasiści świetnie sobie z tym zadaniem poradzili, najszybciej zrobiła to klasa 4D. Na tablicy pojawiły się wizerunki lwa, tygrysa, pumy, lamparta, geparda, rysia i ocelota.
   Dla klas piątych i szóstych przygotowane zostały zagadki o tematyce przyrodniczej, związane z dzikimi i domowymi kotami. Najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzieliła Julia Ł. z klasy 6B, tuż za nią znalazły się: Lidka D i Eliza P z klasy 6B oraz Agata M. z klasy 6C. Prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone plusami lub ocenami z przyrody. 
   Odbył się także konkurs plastyczny pt. „Portret ulubionego kota”. 
   Wyniki konkursu:
   I miejsce - Aleksandra J. Kl. 5b
   II miejsce - Zuzanna M. Kl. 4c i Julia Z. Kl. 6b
   III miejsce - Basia F. Kl. 5e
   Wyróżnienia: Hanna G. Kl. 5c; Hanna R. Kl 6c. ; Maja S. Kl 4c; Maja O. Kl 4e
   Gratulujemy! Prace można podziwiać w „galerii kotów”. 


   Sylwia Grzybowska, Bernadeta Walska, Marta Musialik

   Galeria

  • Z Babcią, z Dziadkiem na sportowo

    

   W piątek, 2 lutego 2018 r. w naszej szkole po raz trzeci pod hasłem "Z Babcią, z Dziadkiem na sportowo" odbyła się szalona zabawa skierowana do Babć i Dziadków z okazji ich niedawnego święta. Nasi młodzi duchem goście (oraz towarzyszące im wnuczęta) wzięli udział w atrakcjach, przygotowanych przez nauczycieli ZSP12 we Wrocławiu.


   Na początek odbyła się rozgrzewka, a po niej ćwiczenia z użyciem piłek, kijków i hula-hop pod kierunkiem A. Smal, A Kubasik i P. Majtczaka. Ćwiczeniom towarzyszyła spora dawka przyjemnej dla ucha i dla ciała muzyki, zapewnianej przez D. Tomaszewskiego. Ćwiczenia fizyczne zostały urozmaicone pokazem kroków i wspólnym tańcem zumby, którego uczyła naszych Seniorów i Juniorów Jolanta Nowak. Wielką atrakcją był również pokaz wyczarowywania niesamowitych figur z balonów. Przewodnikiem i instruktorem balonowej zabawy był Piotr Stępień. Na zakończenie Animatorzy wybrali i nagrodzili drobnymi upominkami najbardziej aktywne Babcie i Dziadków, po czym wszyscy zostali zaproszeni do bufetu na słodki poczęstunek. 


   Dziękujemy gronu osób, które pomogły w organizacji i czuwały nad przebiegiem imprezy, szykowały sprzęt sportowy, bufet ze smakołykami, obsługiwały szatnię, pompowały balony i sprzątały po zabawie. 
   Dziękujemy zaś przede wszystkim naszym szacownym Gościom za przybycie i wspólną zabawę. Z radością zapraszamy was za rok!


   Angelika Smal

   Dominik Sawina

   Galeria

  • 22.02.2018 Inicjatywy związane z obchodami Roku Tadeusza Kościuszki
  • Walentynki

   14 lutego w naszej szkole tradycji walentynkowej stało się zadość. Uczniowie klas 4 zaprezentowali wykonane przez siebie kartki walentynkowe w języku angielskim. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością w tworzeniu kartek, które przyjmowały różne formy. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły Natasza Przyjałgowska z klasy 4a, która samodzielnie ułożyła wierszyk do kartki oraz Maja Szolc z klasy 4c, która stworzyła piękną kartkę z życzeniami dla swoich rodziców. 

   Historię święta postanowili przybliżyć nam uczniowie klasy 7c. Wykonali oni plakaty z ciekawostkami dotyczącymi tego dnia. Pojawiła się również historia opowiedziana z perspektywy samego Św. Walentego.

   Wszystkim uczniom zaangażowanym w wykonanie prac gratulujemy pomysłów oraz ich wykonania.

   Zdjęcia

   Monika Głowacka-Haponiuk

  • Półkolonie 2018

   W naszej szkole w pierwszym tygodniu ferii odbyły się półkolonie zimowe. Uczestniczyło wnich około 120 dzieci. Pod okiem wychowawców wszyscy wędrowali  to tu to tam. Zorganizowano wiele wycieczek. Wśród nich wyprawy do: Muzeum Pana Tadeusza, Pałacu Królewskiego, Muzeum Powozów w Galowicach. Dzieci poszukiwały krasnali na wrocławskim Rynku. Braliśmy udział w warsztatach plastycznych - grafika, papier marmurkowy. Oglądaliśmy też film w kinie Nowe Horyzonty o byczku Fernando. 
   Każda grupa uczestniczyła w wyjeździe na Przełęcz Tapadła - tu smażyliśmy kiełbaski i przeciągaliśmy linę. Zwycięzcy dostali słodkie nagrody. Poszukiwaliśmy zimy na stokach góry Ślęży. 
   Dzieci brały udział w warsztatach tanecznych, ale też nauczyły się jak bezpiecznie zachować się nad wodą, jak udzielić pierwszej pomocy, gdyż przyjechali na półkolonie ratownicy, dzielący się swoją wiedzą. 
   Każdego dnia jedliśmy obiad, w jednym dniu organizator sprawił niespodziankę pożeraczom pizzy, bo zamiast obiadu mogliśmy zjeść pyszną włosko-amerykańską potrawę. 
   Organizator półkolonii składa szczególne podziękowania wszystkim zaangażowanym w opiekę nad dziećmi wychowawcom, którzy każdego dnia stawali na wysokości zadania, opiekowali się dziećmi, by były bezpieczne, przygotowywali i prowadzili ciekawe zajęcia dla dzieci. Szczególne podziękowania należą się Pani Pielęgniarce, która dbała o zdrowie dzieci oraz Paniom  pracującym w administracji, obsłudze szkoły. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich półkolonie udały się znakomicie. 

    

   Zdjęcia

   Aldona Komur

  • Myślę pozytywnie

   Pod koniec roku 2017 nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu „Myślę pozytywnie”, którego pomysłodawcą jest Instytut Pozytywnej Edukacji.

   "Myślę pozytywnie" to program kompleksowego wsparcia dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat. Tak jak dbamy o prawidłowy rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, tak samo chcemy zadbać o ich zdrowie psychiczne i dać im siłę do harmonijnego rozwoju. Całości działań przyświeca idea edukacji opartej na haśle: Lepiej się czujesz, lepiej się uczysz.

   Co miesiąc szkoła będzie otrzymywała zadanie do wykonania. Poprzez te zadania chcemy zachęcić naszych uczniów, aby podchodzili do życia z pozytywnym nastawieniem, a w ten sposób lepiej radzili sobie ze stresem i problemami dnia codziennego.

   Po wykonaniu tych zadań szkoła będzie mogła otrzymać certyfikat „Szkoły pozytywnego Myslenia”.

   Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli do zapoznania się ze stroną: www.myslepozytywnie.pl . Na stronie tej znajduje się mnóstwo ciekawych informacji i szkoleń związanych z pozytywnym myśleniem – kursy e-learningowe, e-booki dla uczniów, rodziców i nauczycieli, , „Dzienniczek wdzięczności”, filmy edukacyjne „Rodzina (nie)idealna” oraz scenariusze zajęć.

    

   Koordynator projektu

   pedagog Beata Tran Quoc

  • Podsumowanie Kiermaszu Świątecznego

   Kiermasz świąteczny w naszej szkole był niezwykle owocny. Udało nam się zebrać niebagatelną kwotę 8634 zł. Tuż przed feriami przedstawiciele Rady Rodziców oraz członek Samorządu Uczniowskiego udali się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, gdzie przekazali zebrane pieniądze. Wszyscy, na czele z Panią Dyrektor, jesteśmy dumni z postawy naszych uczniów, których dobro przełożyło się na ogromne szczęście czworonogów. Dziękujemy za udział w tej przepięknej akcji!

     Zdjęcia

  • Podziękowanie za udział w akcji UNICEF

   Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom za udział w akcji UNICEF „Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę”. Wspólnymi siłami zebraliśmy aż 914,66 zł!

   Malwina Kordus

   Galeria

  • Międzyświetlicowy Konkurs Magia Świąt

    

   Przed Świętami Bożego Narodzenia nasza szkoła wzięła udział w konkursie międzyszkolnym organizowanym przez SP nr 20 pt."Magia Świąt". W konkursie wzięło udział wielu uczniów z gr. X, XV i XVI . Jak się dowiedzieliśmy konkurs cieszył się niezwykłym zainteresowaniem, wpłynęł bardzo dużo ciekawych prac. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono zwycięzców i osoby, które otrzymały wyróżnienie. Niezmiernie miło nam poinformować, że dwie uczennice z naszej szkoły znalazł się w czołówce:

   1 miejsce zajęła Julia B. z gr.X

   wyróżnienie zdobyła z Zofia D. gr. XVI

    

   Opiekunowie konkursu:

   Anna Kubasik

   Agnieszka Król-Bawoł

   Justyna Błesznowska

    

   Galeria

  • Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę!

   Serdecznie zapraszamy do  przyłączenia się  do akcji UNICEF Polska „Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę”, która odbędzie się w naszej szkole w poniedziałek 5.02, po pierwszej lekcji do wyczerpania zapasów.  Pieniądze ze sprzedaży ciast zostaną przekazane na konto głównego organizatora na zakup ciepłych ubrań i koców.

   Malwina Kordus

  • Bezpieczne Ferie Zimowe

   W ostatnim tygodniu  przed feriami odbyło się spotkaniem z przedstawicielem Straży Miejskiej Wrocławia.

   Pan inspektor przedstawił dzieciom niebezpieczeństwa jakie mogą im grozić  podczas zabaw i sportów zimowych. Oprócz pogadanki z dziećmi był również pokaz slajdów oraz podstawy samoobrony.

   W prelekcji brały udział dzieci z wszystkich porannych grup świetlicowych wraz z wychowawcami.

   Dziękujemy tym, którzy pomagali w przygotowaniu tego spotkania.

   Galeria

   Monika Kicman, Anna Świtalska

  • Bal karnawałowy dla klas I – III

   Tuż przed feriami – 12 stycznia odbył się bal karnawałowy dla klas I – III. Tańce trwały w sumie 4 godziny. 2 godziny dla uczniów I zmiany oraz 2 godziny dla uczniów II zmiany. W tym roku fantastycznie umilał nam czas zespół KOLOROWE NUTY, który stworzyły dobrze nam znane osoby z cyklicznych Spotkań z muzyką – pani Asia i pan Darek. Oprócz hitów do tańczenia, było wiele konkursów. Na początku każda klasa zaprezentowała swoje stroje. Nasza kreatywność i pomysłowość nie miała końca. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwy korowód przebierańców. Księżniczki, wróżki, rycerze, żołnierze, pieski, kotki, hipisi, cyganki, kowbojki, lekarze, piłkarze… Długo można byłoby wymieniać ;)

   Podczas zabawy tańczyliśmy, zarówno według własnych pomysłów, jak i naśladując ruchy pani Asi. Najlepsi tancerze otrzymali balony.  Bawiliśmy się fantastycznie. Po balu udaliśmy się do naszych klas na słodki poczęstunek.

   Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zabawa będzie równie udana, a nawet i lepsza.

   Zdjęcia

   Alicja Głowacka

  • 27.01.2018 Święto Drzewa i Choinka Ekologiczna
  • Rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego ANIOŁOWISKO

   Kategoria klas I-III

   Miejsce I     Marlena R.    uczennica SP 25

   Miejsce II    Pola D.           uczennica SP 26

   Miejsce III   Hanna K.        uczennica SP 25

    

   Wyróżnienia otrzymali:  

   Oliwia U.         uczennica SP 108

   Katarzyna H.   uczennica SP 118

    Julia .B.            uczennica SP  26

    

   Kategoria klas IV-V

   Miejsce I    Karolina K.      uczennica  SP 34

   Miejsce II   Barbara W.     uczennica  ZSP 13

   Miejsce III   Bartek P.        uczeń   SP 34

    

   Wyróżnienia otrzymali:

   Joanna K.   uczennica SP 109

   Bartosz S.   uczeń SP 26

    

   Kategoria klas VI-VII

   Miejsce I      Wiktoria R.  uczennica  SP 109

   Miejsce II      Zofia B.        uczennica  SP 24

   Miejsce III     Iga S.            uczennica  SP 68

    

   Wyróżnienie otrzymała:

   Karolina Ł.  uczennica  SP 24

    

        Gratulujemy laureatom oraz osobom wyróżnionym w konkursie. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu z uwagi na fakt, iż na konkurs wpłynęło mnóstwo ciekawych i pięknych prac, które można podziwiać na wystawie w siedzibie organizatora do dnia 2 lutego 2018 r.

   Życzymy wielu sukcesów artystycznych.

   Zdjęcia

   Sylwia Grzybowska, Bernadetta Walska, Monika Kicman

  • Góra Grosza

   Jak co roku, na przełomie listopada i grudnia, w naszej szkole odbyła się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza. Celem na który zbierane były te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Wspólnie udało nam się uzbierać 593,36 zł.

   Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zbiórki pieniędzy na tak ważny cel.

   Serdeczne podziękowania kieruję w stronę uczniów klasy 1e oraz pracowników szkoły,  w szczególności do pani Anieli Biskup, Teresy Żuk, Sylwii Patyna za poświęcony czas i wytrwałość w segregowaniu i liczeniu pieniędzy :)

   Angelika Smal

   Galeria

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
   54-104 Wrocław
   ul. Suwalska 5
   sp26.wroclaw@wp.pl

   Sekretariat uczniowski tel.717986918 wew.103
   czynny codziennie od 07.00 - 15.00
   pokój 131 - 1 piętro

   Sekretariat główny
   czynny codziennie od 07.30 - 15.30
   pokój 35 - parter
  • 71 798 69 18

  Galeria zdjęć

  liczba odwiedzin: 1508389