ZSP 12

ZSP 12

  •  

    

    

    

    

    

   "Z BABCIĄ Z DZIADKIEM NA SPORTOWO" 

   Serdecznie zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków

   na TANECZNY AEROBIK, BALONOWE SZALEŃSTWO I PYSZNY POCZĘSTUNEK 

   z okazji Dnia Babci i Dziadka,

   2 LUTEGO 2018 r. o godz. 17:00 w naszej szkole.


   Prosimy dziadków o zabranie sprzętu sportowego, zmiennego obuwia, 

   butelki wody i pozytywnego nastroju!!!

  • Program „Chronimy dzieci”

   We wrześniu 2017r. nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Chronimy dzieci”. Jest  to program profilaktyki przemocy wobec dzieci, którego autorem i koordynatorem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (Dzieci Niczyje).

   Program adresowany jest do żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, placówek opiekuńczo-wychowawczych, organizacji pozarządowych i innych instytucji, działających na rzecz dzieci. Jest to pierwszy program w Polsce, promujący bezpieczne organizacje i odpowiadający na potrzeby profesjonalistów i rodziców dzieci, w zakresie wdrażania standardów bezpiecznej dla dzieci organizacji.

   Ideą programu jest przyznawanie certyfikatu „Chronimy Dzieci" placówkom, które spełniają wysoki poziom standardów ochrony dzieci oraz oferują wysoką jakość programów ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

   Więcej informacji w załączniku.

   zalacznik_do_programu_Chronimy_Dzieci.doc

   Beata Tran Quoc

  • Jasełka dla klas pierwszych

   Dnia 20 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe, przygotowane przez uczniów klasy 1c, pod opieką pani Moniki Heppner i Urszuli Okraszewskiej. Piękna sceneria wprowadziła zgromadzonych gości:  uczniów klas pierwszych, rodziców i nauczycieli w świąteczny nastrój.  Spotkanie stało się też dobrą okazją do wspólnego kolędowania. Uczniowie klasy 1c okazali się świetnymi aktorami, a ich wystąpienie zostało nagrodzone gromkimi brawami. Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie w organizację przedstawienia rodzicom dzieci z klasy 1c oraz wychowawczyni klasy pani Alicji Śledzińskiej.

    

   Zdjęcia

    

   Urszula Okraszewska

   Monika Heppner

  • Święta – czas kolędowania

   20 stycznia 2017 r. odbył się w naszej szkole spektakl słowno-muzyczny o tematyce świątecznej.
   Uczniowie klasy 5e- przygotowani przez p. Elę Milczarską- wspaniale mówili o tradycjach
    Świąt Bożego Narodzenia, a także o ich symbolach. Duże brawa dla nich, za bardzo dobre opanowanie na pamięć  jakże długich kwestii!
    Dialogi młodych aktorów przeplatane były muzyczną oprawą- kolędami i piosenkami świątecznymi, zarówno polskimi jak i zagranicznymi. Część artystyczną przygotowała p. Paulina Zwarycz z uczniami klas 4f, 5b, 7a, 7b i 7c. Klasa 4f wykonała  kolędę „Świeć, gwiazdeczko, świeć”  - w wersji wokalno-instrumentalnej (flety proste, instrumenty perkusyjne, głos). Zgromadzona publiczność miała również okazję posłuchać swoich kolegów w roli młodych muzyków  grających na dzwonkach chromatycznych – tu klasa 5b z kolędą „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.  Podobnie – bo w wersji instrumentalnej- zaprezentowała się klasa 7c w repertuarze „Jingle bells”. Nie brakowało również talentów wokalnych. Ogromne  poruszenie i emocje wzbudził występ  Kasi  Zielińskiej i Mai Krasowskiej – dziewczyny fenomenalnie zaśpiewały piosenkę „Santa Claus Is Coming To Town”.  Kolejny niezapomniany duet to: Lena Szprynger i Marika Kiełbiowska – w  piosence  „Everyday Is Christmas”. I na koniec  hit nad hitami: „Last Christmas” w wykonaniu wybranych uczniów klasy 7b!
   Dziękujemy za stworzenie niezapomnianej atmosfery zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz za ciężka pracę, włożoną w przygotowanie tego przedstawienia:-)


   Zdjęcia

   Paulina Zwarycz

  • Kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej

   Dnia 19 grudnia uczniowie z klasy IIa Szkoły Podstawowej nr 26 we Wrocławiu odwiedzili Dom Pomocy Społecznej mieszczący się przy ul. Rędzińskiej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
   Uczniowie przedstawili część artystyczną oraz wręczyli upominki, które zostały przygotowane przez nich  własnoręcznie. Podczas przedstawienia były chwile radości i wzruszenia. Nauczyciele Agnieszka Król-Bawoł, Anna Świtalska i Hanna Szkodzińska złożyły życzenia świąteczne mieszkańcom od pracowników i uczniów SP nr 26.

   Agnieszka Król-Bawoł, Anna Świtalska

   Galeria

  • Świetlicowy Koncert Kolęd

   Już po raz trzeci odbył się koncert kolęd zorganizowany przez grupy świetlicowe, koncert odbył się w sali 117.

   Dzieci z każdej grupy przygotowały i pięknie zaśpiewały  kolędy i pastorałki takie jak: Świeć Gwiazdeczko, Pastuszek Bosy, Skrzypi wóz, A Mikołaj pędzi, I ty możesz zostać świętym Mikołajem, Cicha noc i przybieżeli do Betlejem pasterze.
   Na koniec wspólnie dzieci z wszystkich grup świetlicowych zaśpiewały Świeć Gwiazdeczko.
   Wszystko przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze, po koncercie wszystkie dzieci dostały słodki upominek od  pani Sylwii Piątek .
   Dziękujemy wszystkim nauczycielom świetlicy , którzy przygotowali dzieci do występu.
   Monika Kicman, Anna Świtalska, Iwona Browarny

   Galeria
    

  • Życzenia :-)

   22.12.2017

   Gdy już nadejdą rozświetlone Święta,

   niech Nadzieja i Radość zastukają do Państwa drzwi,

   a Nowy 2018 Rok niech przyniesie wszelką Pomyślność, Szczęście.

   Izabela Wojtycka dyrektor ZSP nr 12 we Wrocławiu

    

   Utwór "MARY DID YOU KNOW"  w wykonaniu Magdaleny Powstańskiej i Agnieszki Świerczyńskiej

  • Dzień Dawcy Szpiku Dla Mikołaja I Innych w SP26

   Dnia 15.12.2017 r. na terenie naszej szkoły jak i w Bibliotece Publicznej została przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców pod nazwą ,,Dzień Dawcy Szpiku Dla Mikołaja I Innych”. Podczas przeprowadzania akcji wszystkie zdrowe osoby w przedziale wiekowym 18-55 lat mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych fundacji DKMS.

   Przypomnijmy historię Mikołaja, ucznia naszej szkoły. 
   Mikołaj Panaszek od wielu tygodni dzielnie walczy z zespołem mielodysplastycznym – mało znaną, ale bardzo groźną chorobą szpiku kostnego, która bez przeszczepienia w każdej chwili może przejść w ostrą białaczkę.
   Przed chorobą Mikołaj uwielbiał jeździć na rolkach i rowerze. Obecnie męczy się zbyt szybko, dlatego sport zamienił w czytanie i gry. Marzy o piesku, takim ze schroniska, by móc się nim opiekować. By wrócić do zdrowia, spełniać swoje marzenia, Mikołaj pilnie potrzebuje dawcy szpiku.

   Zorganizowanie całej akcji było nie lada wyzwaniem dla wszystkich osób, które bez chwili zwątpienia zechciały pomóc Mikołajowi. Tak oto w szybki sposób do akcji przyłączyło się pełne grono rodziców uczniów klasy 3g, którzy pełnili funkcje wolontariuszy rejestrując potencjalnych dawców, nagłaśniali akcje przez okoliczne parafie, nagłaśniali akcje mailowo, przez portale społecznościowe, zgłaszając się do radia, do wielu miejsc, w których mogłaby zostać przeprowadzona akcja.

   Do akcji dołączyli również rodzice uczniów, którzy uczęszczają do naszej szkoły, a także grono pedagogiczne SP26 m.in. Pani Bogusia, Pani Agnieszka, a także  Pani Joasia i Pani Martyna. Pomoc polegała na przeprowadzaniu lekcji edukacyjnych poświęconych zrozumieniu co się dzieje i jak pomóc Mikołajowi, przygotowaniu laurek dla Mikołaja, a także pełnieniu funkcji wolontariusza.

   Nieoceniona pomoc nadeszła ze strony naszej Dyrekcji SP26, która udzieliła natychmiastowej odpowiedzi na potrzebę przeprowadzenia akcji, pełne zaangażowanie, użyczenie miejsca, wsparcie, pomoc w nagłośnieniu akcji, kawę, gdy dopadało zmęczenie wolontariuszy,  a kolejka była długa, a także użyczenie sal na spotkania i szkolenia wolontariuszy.

   Rada Rodziców także zaangażowała się w całą akcję poprzez pomoc w nagłośnieniu akcji jak i w zorganizowaniu wody oraz ciepłych napoi dla wolontariuszy.

   Rada Osiedla w piękny sposób przyłączyła się do całej akcji m.in. nagłaśnianie akcji, rozplakatowanie Maślic, pełna dyspozycyjność oraz pomoc, prowiant dla wolontariuszy.

   Ostatecznie rejestracja potencjalnych dawców odbyła się w: SP26, Bibliotece Publicznej nr 7, Publicznym Przedszkolu ,,Przy Stadionie”, Salonie ,,Endorfina”, Domu Handlowym Renoma, a także w Pasażu Królewieckim.

    

   Podsumowując są dwie niesamowite wiadomości:

   1. Łączny wynik potencjalnych dawców jaki udało się uzyskać podczas akcji to 695!

   2. Mama Mikołaja przekazała wspaniałą wiadomość: odnalazł się dawca dla Mikołaja!

    

   Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać mocno kciuki za naszego Mikołaja i jego rodzinę. Jesteśmy pełni nadziei na całkowite wyzdrowienie Mikołaja, a wszystkim ludziom o ogromnych sercach bardzo dziękujemy za każdą pomoc i niesamowite zaangażowanie.

   Martyna Ruka 

   Joanna Włodarska- Garczarek

   Galeria

  • Razem w pełni sprawni

   W piątek 15 grudnia w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej Gali Filmowej podsumowującej projekt „Razem w pełni sprawni”. Celem uroczystej Gali było wytypowanie i nagrodzenie najlepszej etiudy. Koordynatorami projektu w naszej placówce były Dorota Mizeracka i Anna Stęchła.

   W projekcie wzięło udział 12 szkół z całego województwa dolnośląskiego. Spośród 12 haseł każda szkoła losowała jeden termin, o którym musiała nakręcić krótki filmik. „Przyszłość” - to temat, z którym zmierzyli się uczniowie klasy VIIc: Jan Wróbel, Oliwier Dyczkowski, Marta Cwynar, Julia Daszkiewicz, Jan Wesołowski, Samuel Syperek i wielu innych. Podczas warsztatów filmowych, na przełomie maja i grudnia, uczniowie zmagali się ze swoim trudnym tematem, efektem czego powstała niniejsza etiuda. Ciężka, ale bardzo twórcza praca uczniów nie poszła na marne, została doceniona przez komisje ekspertów.

   Nasza szkoła otrzymała nagrody w dwóch kategoriach. Za Najlepszy Scenariusz i Najlepszą Grupę, choć była jedną z najmłodszych uczestników projektu. Jak na Galę Filmową przystało, nie zabrakło też Oskarów, sesji zdjęciowej oraz wspólnego bankietu. Uczniowie również mieli okazję tryumfalnie przejść po czerwonym dywanie.

   Dorota Mizeracka

  • 19.12.2017 Kolędujemy z Samorządem Uczniowskim!
  • Olimpiada Geograficzna

   W czwartek 7 grudnia odbył się szkolny etap IV Olimpiady Geograficznej, organizowanej przez SP 113 we Wrocławiu. Konkurs ten jest adresowany do uczniów klas gimnazjalnych, w tym roku również do uczniów klas siódmych szkół podstawowych, zainteresowanych geografią, turystyką i krajoznawstwem.

   Z konkursowym testem, obejmującym zagadnienia geografii fizycznej, zmierzyło się w naszej szkole prawie 40 uczniów z klas siódmych gimnazjalnych. Najlepszy wynik uzyskał Konrad S. z klasy 3a, tuż za nim uplasował się Maksymilian B. z klasy 7b. Czekamy na ustalenie przez organizatorów progu kwalifikacyjnego do etapu powiatowego Olimpiady, wówczas dowiemy się, kto oprócz Konrada weźmie udział w kolejnym etapie.

   Koordynator szkolny – Marta Musialik

   Galeria

  • Godzina Kodowania 2017

   Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dniach 4-10 grudnia 2017 roku w  globalnej akcji Godzina Kodowania (Hour of Code), która odbywa się co roku w Tygodniu Edukacji Informatycznej. Akcja ma miejsce w ponad 180 krajach. Organizatorzy po raz kolejny zadbali o ciekawe propozycje dla uczestników w różnym wieku. Zaproponowali uczniom m.in. gotowe samouczki w lubianych przez uczniów aplikacjach: Minecraft, Star Wars, Flappy, Kodowanie z Anną i Elsą, Kodable, Angry Birds, Play Lab i wielu innych. Dla bardziej zaawansowanych w programowaniu przygotowano łamigłówki w Code Combat, gdzie uczniowie mieli możliwość poznawania podstaw kodowania w języku Python albo JavaScript. Zadania dla uczestników pozwalały na ćwiczenie tworzenia sekwencji bloków, korzystania z pętli oraz funkcji, sterowania postaciami, zmieniania tła. Dzieci miały możliwość weryfikowania zaproponowanych przez siebie rozwiązań oraz samodzielnego poprawiania błędów. Zaletą aplikacji była także możliwość zaprojektowania własnej gry. Uczniowie uczyli się programowania, dobrze przy tym się bawiąc. Współpracując, uczyli się od siebie nawzajem. Dzieci, które ukończyły cały cykl wybranej przez siebie aplikacji mogły wygenerować dla sobie Certyfikat Ukończenia Godziny Kodowania.

   W akcji uczestniczyli uczniowie z klas 5e i 7c oraz grupy z klas: 6a, 4c, 4d i 4f.

    

   Iwona Kowalik

    

  • Warsztaty balonowe w naszej świetlicy

   Z początkiem grudnia do naszej świetlicy zawitał dobrze znany nam gość. Człowiek wielu talentów, Pan Piotr Stępień, który zechciał przeprowadzić w naszej świetlicy warsztaty balonowe.  Dzieci miały okazję spróbować swoich sił w tworzeniu pięknych figur oraz zwierząt z balonów. Każdy z uczestników warsztatów stworzył pieska, kwiatuszka, miecz oraz szablę. Powstał także niesamowity królik, który wymagał ogromnej precyzji. Następnie wspólnymi siłami udało nam się stworzyć przepiękną śnieżynkę balonową, wykonaną z dużej ilości balonów o różnych wielkościach, która obecnie zdobi salę zaczarowany ołówek.

   Skręcanie balonów to bardzo kreatywna umiejętność, która doskonale rozwija zdolności manualne dziecka, a zarazem dostarcza wiele satysfakcji oraz radości. Wszystkie wykonane figurki uczniowie otrzymali na własność.

   Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi za poświęcony nam czas i piękne balony, a także uczniom za zaangażowanie.

   Zapraszamy do galerii zdjęć.

   Martyna Ruka
   Zbigniew Wolski 

  • Kalendarz Adwentowy

   „Kalendarz Adwentowy” - wyniki konkursu międzyszkolnego:

   W kategorii klasy I-III

   I MIEJSCE     Emilia K.       ze  Szkoły Podstawowej nr 83

   II MIEJSCE   Anna S.          ze  Szkoły Podstawowej nr 26

   III MIEJSCE  Mariia B.         ze  Szkoły Podstawowej nr 113

   III MIEJSCE Jakub B.         ze  Szkoły Podstawowej nr 26

    

   W kategorii klasy IV -VI

   I MIEJSCE       Marta C.            ze  Szkoły Podstawowej nr 26

   II MIEJSCE      Oliwia S.               ze  Szkoły Podstawowej nr 109

   II MIEJSCE      Milena J.            ze  Szkoły Podstawowej nr 24

   III MIEJSCE Małgorzata K.        ze  Szkoły Podstawowej nr 44

   III MIEJSCE Małgorzata M.         ze  Szkoły Podstawowej nr 109


   WYRÓŻNIENIA otrzymali:

   Karolina Ł. ze  Szkoły Podstawowej nr 24

   Oliwia T. ze  Szkoły Podstawowej nr 30

   Wiktoria G. ze  Szkoły Podstawowej nr 90

   Carla H. ze  Szkoły Podstawowej nr 1

   Wojtek R. ze  Szkoły Podstawowej nr 83

   Alicja U. ze Szkoły Podstawowej nr 26

                                                                                       
   Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przepiękne, kreatywne prace, a w szczególności składamy gratulacje wszystkim laureatom konkursu, życząc każdemu wielu dalszych sukcesów.

   Organizator konkursu: Malwina Kordus

   Galeria

  • EU CODY GAME w naszej szkole!

   Reprezentacja uczniów naszej szkoły zgłosiła się do udziału w EU Cody Game. Jest to po raz pierwszy organizowana w całej Europie gra z kodowaniem na żywo, skierowana do uczniów w wieku 8-14 lat. Wybraliśmy 20 uczniów z klas 5e, 6c, 7c i 7b, którzy najlepiej radzą sobie z kodowaniem i pracą w zespole. Ta druga umiejętność była bardzo ważna, bo wszystkie decyzje były podejmowane przez cały zespół poprzez głosowanie, a do swoich rozwiązań należało przekonać pozostałych członków grupy.  

   Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na dwa duże, ogólnoeuropejskie zespoły, które rywalizowały ze sobą. Uczniowie musieli pobrać zakodowany w kodzie QR, adres strony, na której głosowali. Następnie należało zaplanować kolejność ruchów obiektów na specjalnie stworzonej planszy – ruchy ustalano poprzez głosowanie wszystkich drużyn („lewych” lub „prawych”), dzięki narzędziu DirectPoll, w całej Europie. Po wejściu na pole oznaczone ikoną drużyny otrzymywały zadanie do rozwiązania – zagadkę dotyczącą kodowania w Scratch lub Cody.org. Odpowiedź znów ustalano przez głosowanie.

   Ta ciekawa impreza, zorganizowana przez European Schoolnet z siedzibą w Brukseli w ramach projektu I-LINC, była moderowana przez profesora systemów komputerowych i ambasadora Europejskiego Tygodnia Kodowania Alessandro Bogliolo. EU Cody Game odbywało się równocześnie w całej Europie w czwartek, 30 listopada 2017 r, między 11.00 a 12.00, dzięki transmisji na żywo poprzez kanał YouTube. Opiekunami drużyny naszej szkoły byli Iwona Kowalik i  Arkadiusz Hajduk.

   Iwona Kowalik i Arkadiusz Hajduk

  • Konkursu plastyczny pt. "Aniołowisko"

   Zespół Szkolno Przedszkolny nr 12

   we Wrocławiu

    

   serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w trzeciej edycji konkursu plastycznego pt.

   "ANIOŁOWISKO"

   CELE KONKURSU:

   v  rozpowszechnianie i utrwalanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia

   v  stworzenie możliwości prezentacji prac dzieci uzdolnionych plastycznie i manualnie,

   v  upowszechnianie inicjatyw twórczych,

   v  kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych

   v  rozwijanie wyobraźni, fantazji i kreatywności dzieci.

    

   TEMATYKA:

   Własna wizja Anioła  wykonana indywidualnie  w dowolnej technice plastycznej i formie.

    

   REGULAMIN KONKURSU:

   v  Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III oraz IV-VII.

   v  Placówki mogą zgłosić do konkursu maksymalnie pięciu uczestników z każdej grupy wiekowej.

   v  Prosimy o dołączanie oświadczenia (załącznik nr 1) do dostarczanych na konkurs prac.

   v  Dostarczane osobiście lub pocztą prace powinny być podpisane tytułem konkursu: "ANIOŁOWISKO".

   v  Prace na konkurs należy dostarczyć do siedziby organizatora  na adres ul. Suwalska 5,  54-104 Wrocław 

   w terminie do dnia 5 stycznia 2018r.

   v  Każda praca powinna zawierać metryczkę  z informacjami : Imię i nazwisko autora, wiek autora, klasa, nazwa placówki z której praca została doręczona oraz imię i nazwisko opiekuna artystycznego.

   Metryczki powinny być trwale zamocowane z tyłu pracy lub w przypadku prac przestrzennych pod jej spodem.

    

   Ø  Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej organizatora zsp12wroclaw.edupage.org  

   Ø  Laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a opiekunowie podziękowania w terminie ustalonym przez organizatora.

   Ø   Planowana wystawa prac od 8 do 31 stycznia 2018r.

   Ø  Odbiór prac po tym terminie, maksymalnie w ciągu jednego miesiąca.

   POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

   v  nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z uznaniem warunków niniejszego regulaminu oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu, dla potrzeb promocyjnych (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r. 2002 roku nr 101, poz.926  z póź. zm.) oraz publikacją zdjęć prac konkursowych.

    

   ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU I ŻYCZYMY WIELU WRAŻEŃ ARTYSTYCZNYCH

   Opiekunowie konkursu:  Sylwia Grzybowska i Bernadeta Walska

   Zespół Szkolno Przedszkolny nr 12 ul. Suwalska 5, 54-104 Wrocław (tel. 71 798 69 18)

  • Światowy Dzień Życzliwości w świetlicy

   W tym roku po raz kolejny wszystkie grupy świetlicowe obchodziły Światowy Dzień Życzliwości. Wśród uczniów i wychowawców dominował kolor żółty - kolor radości i optymizmu. W holu, który udekorowany został wykonanymi wcześniej  w grupach łańcuchami życzliwości, odbyła się część artystyczna. Po krótkim wstępie na temat życzliwości, dzieci wspólnie odśpiewały piosenkę ''Podajmy sobie ręce''. Następnie utworzyliśmy korowód życzliwości, który przemaszerował przez korytarze szkolne.

   Dziękujemy wszystkim dzieciom i wychowawcom za zaangażowanie i udział w tym wesołym i radosnym dniu.


   Monika Kicman, Anna Świtalska

   Galeria

  • Wystawa szkolna „Janusz Korczak- obrońca praw dziecka”

   Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.”

   Janusz Korczak


   20 listopada to dzień, w którym obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Przypomnijmy, że dnia 20 listopada 1989 roku Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych jednomyślnie uchwaliło Konwencję o Prawach Dziecka. Konwencję nazwano światową konstytucją praw dziecka. Sprawą nadrzędną tego dokumentu jest interes, dobro oraz pomyślność dzieci. Akcentuje się w nim odpowiedzialność rodziny za dziecko, znaczenie w procesie wychowania wartości kulturalnych danego narodu, konieczność międzynarodowej współpracy na rzecz poprawy warunków życia dzieci. Podkreśla się znaczenie przygotowania dziecka do pełnego i świadomego życia w społeczeństwie, które opierałoby się na respektowaniu takich wartości jak pokój, godność, tolerancja, wolność i solidarność.

   W związku z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole odbyła się wystawa poświęcona prawom dziecka oraz przybliżająca wszystkim oglądającym wybitną postać Janusza Korczaka. „Nie ma dzieci są ludzie”- podkreślał Stary Doktor - wychowawca, pisarz, lekarz i społecznik, który działał na rzecz praw dziecka. Jego przesłanie, aby traktować każde dziecko podmiotowo, jako równoprawnego partnera, obywatela i człowieka, z należytym szacunkiem i godnością wciąż jest bardzo aktualne.

   Już teraz zapraszamy także do obejrzenia wielkoformatowej wystawy informacyjnej dotyczącej praw dziecka. Wystawa będzie dostępna w holu szkoły w pierwszej połowie lutego i powstanie we współpracy z Fundacją Go'n'Act, działającą na rzecz dzieci i młodzieży.

   Zdjęcia

   Urszula Okraszewska

   Sylwia Piątek

  • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

    20 listopada świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, by uświadomić dzieciom, że mają swoje prawa i powinny wiedzieć jak z nich korzystać, dorosłym zaś przypomnieć, że należy je respektować.  Nasze działania  nie ograniczyły się tylko do jednego dnia, ale organizowane były przez cały tydzień:

   • Wychowawcy klas 1-7 przeprowadzili lekcje wychowawcze na temat m.in.:  prawa dzieci do edukacji, do wyrażania opinii, ochrony dzieci przed cyberprzemocą, praw dzieci z niepełnosprawnością. Uczniowie poznali również sylwetki Janusza Korczaka i Ireny Sendlerowej.              
   • Uczniowie klas 7 uczestniczyli w quizie „Moje prawa-ważna sprawa”, sprawdzając swoją wiedzę o prawach dziecka i ucznia. (M. Kordus)
   • Klasy 4 brały udział w konkursie „Prawa dziecka na sportowo”, w którym oprócz zadań sprawnościowych dzieci musiały wykazać się znajomością swoich praw.  Zwyciężyła klasa 4e-gratulujemy! (J. Gołąbek, M. Kordus, P. Majtczak)
   • Samorząd uczniowski zorganizował podchody- w szkole rozwieszone były  pytania dotyczące Konwencji o Prawach Dziecka, a klasy miały za zadanie znaleźć je wszystkie, zapisać odpowiedzi na specjalnych drukach i dostarczyć do pokoju nauczycielskiego. Wygrała klasa 7c !!!(M. Powstańska)
   • W klasie 1d oraz 5 d przeprowadzono projekt ”Znam od dziecka  Prawa Dziecka”. Poznając  zapisy Konwencji o Prawach Dziecka oraz osoby i instytucje odpowiedzialne za  przestrzeganie praw najmłodszych uczniowie wykonali komiksy i nakręcili krótkie filmiki.(J. Petri, A. Komur)

   Nasze działania zakończyła  ankieta skierowana do uczniów, rodziców i nauczycieli, w której prosiliśmy o wymienienie trzech praw dziecka,a która pokazała, że w naszej szkole znamy prawa najmłodszych.

   Malwina Kordus

    

   Zdjęcia

  • Podsumowanie II Wrocławskiej Dydaktycznej Konferencji Matematycznej

   16 listopada odbyła się w naszej szkole II Wrocławska Naukowo – Dydaktyczna Konferencja Matematyczna „Z MATEMATYKĄ W TLE”. Jej organizatorami byli: Zespół  Szkolno – Przedszkolny nr 12, Departament Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Akademia Talentów i Uzdolnień oraz Młodzi Obywatele Nauki. W konferencji uczestniczyło ponad 150 dyrektorów, nauczycieli wrocławskich i dolnośląskich szkół oraz przedszkoli, przedstawiciele instytucji edukacyjnych i organizacji związanych z oświatą. Wydarzenie uświetnili m.in.: Roman Kowalczyk – Dolnośląski Kurator Oświaty, Bohdan Aniszczyk – Radny Miasta Wrocławia i Przewodniczący Rady Edukacji, Ewa Szczęch – Dyrektor Wydziału Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Departamentu  Edukacji, Katarzyna Zawadzka reprezentująca Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Barbara Błoch - kierownik z Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych Departamentu Edukacji.

   Konferencja składała się z dwóch części. W pierwszej zebrani wysłuchali 3 prelekcji: dr Mileny Ratajczak z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego na temat „Matematyka i astronomia”, Moniki Kapuśniak ze Szkoły Podstawowej nr 118 we Wrocławiu o wprowadzaniu elementów matematyki na przedmiotach humanistycznych oraz Michała Lisieckiego z Fundacji BERDO na temat wprowadzania pojęć matematycznych w pierwszych klasach szkoły podstawowej.  Po krótkiej przerwie zgromadzeni udali się na warsztaty, które podzielono na 5 grup. Nauczyciele oddziałów przedszkolnych mieli możliwość poznania koncepcji pedagogicznej Friedricha Froebla. Zajęcia w Przedszkolu nr 8 przygotowały, poprowadziły i omówiły panie Agnieszka Cupiał i Magda Hulisz z Publicznego Przedszkola Leonardo oraz Publicznego Przedszkola nr 77 we Wrocławiu. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej rozwijali wiedzę na temat wprowadzania pojęć matematycznych przez zabawy i zadania. Zajęcia poprowadził Michał Lisicki. Nauczyciele klas 4-6 mieli okazję przekonać się jak ciekawe może być łączenie nauki matematyki z astronomią. Warsztaty pt. „Misja Rosetta” poprowadziła dr Mielna Ratajczak. Nauczyciele klas 7, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół średnich uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez panów Macieja Benbena i Tomasza Wojtasiewicza z Wyższej Szkoły Bankowej. Warsztaty te dotyczyły doskonalenia umiejętności matematycznych uczniów poprzez gry strategiczne
   Cash Flow i Mały Inwestor.

   Konferencji towarzyszyły pokazy, łączące doświadczenia z wiedzą matematyczną uczniów, zorganizowane przez Humanitarium, Atomic Atelier i Empirię. Uczestnicy mieli także okazję poznać ofertę wydawniczą firm ExploraPark oraz „Od smyka do matematyka”.

   Dziękujemy za pomoc w organizacji konferencji wszystkim współpracownikom, którzy przyczynili się do przygotowania tego wydarzenia oraz uczniom klas 7c i 7b. 

   Izabela Wojtycka
   Iwona Kowalik

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
   54-104 Wrocław
   ul. Suwalska 5
   sp26.wroclaw@wp.pl

   Sekretariat uczniowski tel.717986918 wew.103
   czynny codziennie od 07.00 - 15.00
   pokój 131 - 1 piętro

   Sekretariat główny
   czynny codziennie od 07.30 - 15.30
   pokój 35 - parter
  • 71 798 69 18

  Galeria zdjęć

  liczba odwiedzin: 1376452