ZSP 12

ZSP 12

  • Zmiana terminu 58. misji programu Sally Ride EarthKAM

   W związku ze zmianą terminy 58. misji programu NASA "Sally Ride EarthKAM", nie będziemy mieli możliwości wykonywania zdjęć Ziemi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w sobotę 23 września, podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w naszej szkole.  Wszystkich zainteresowanych tym wyjątkowym programem prosimy o kontakt mailowy sp26.zsp12.wroclaw@gmail.com. Od poniedziałku wszystkim zainteresowanym prześlemy instrukcję oraz 10 kodów niezbędnych do wykonania zdjęć Ziemi z Kosmosu. Termin misji to 25-30 września 2017 roku. Na początku misji NASA oferuje większy wybór orbit.

   Zapraszamy

   Iwona Kowalik

    

  • WORLD SPACE WEEK WROCŁAW 2017

   Szkoła Podstawowa nr 26 jest współorganizatorem kolejnego „kosmicznego” wydarzenia – World Space Week Wrocław 2017, które odbędzie się w dniach 7-8 października 2017 r. Jest to cykl wydarzeń promujących szeroko rozumiane dziedziny nauki, wiedzę i nowoczesne technologie związane z eksploracją i badaniami Kosmosu. Projekt skierowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży oraz osób zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy o  Wszechświecie.

   W naszej szkole odbędą się w sobotę, 7 października, warsztaty, podzielone dla na 3 grupy wiekowe: 6-10 lat, 11-15 i 16-20 lat. Dla uczestników przygotowano m.in. budowanie teleskopu, gotowanie komety z suchego lodu, trening astronauty na sali gimnastycznej, zajęcia z programowania łazików, zajęcia z tabletami, budowanie rakiet z materiałów z recyklingu tworzenie osłony termicznej dla jajka-astronauty i in. Krótkofalowcy z SP6ZWR przeprowadzą warsztaty na temat budowy domowego satelitarnego odbiornika map pogody oraz zbudują z uczestnikami kapsułę do balonu stratosferycznego. Przedstawiciele Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii przeprowadzą po raz kolejny obserwacje Słońca oraz obserwacje wieczorne. Odbędą się pokazy kosmicznych Wirtualnych rzeczywistości. Rada Rodziców ufundowała 6 seansów Mobilnego Planetarium (grupy 4-6 lat, 7-10 oraz 11-14 lat). Szczegółowe informacje oraz bezpłatne bilety do pobrania znajdują się na stronie http://www.worldspaceweek.pl/

               Drugi dzień wydarzenia (niedziela, 8 października) to konferencja popularno-naukowa, która odbędzie się w Sali wielofunkcyjnej Hali Stulecia (przy fontannie). Prelekcje, skierowane do odbiorców w każdym wieku, wygłoszą wrocławscy astronomowie, m.in. prof. Michał Tomczak, dr Milena Ratajczak, a także popularyzatorzy nauki i astronomii i przedstawiciele branży kosmicznej, m.in. Karol Wójcicki, Jędrzej Górski, Marcin Stolarski, Michał Żołnowski, Leszek Orzechowski, Szymon Gryś, Piotr Łój. W foyer będzie możliwość rozmowy z prelegentami. Przed budynkiem odbędą się pokazy łazików marsjańskich, pokazy naukowe, startu balonu stratosferycznego oraz obserwacje astronomiczne.

   Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Bilety oraz szczegółowe informacje, w tym harmonogram i sylwetki prowadzących, są dostępne na stronie http://worldspaceweek.pl/
   World Space Week Wrocław 2017 odbywa się pod Patronatem Honorowym Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Polskiej Agencji Kosmicznej oraz ESERO.
    
   Zapraszamy
   Iwona Kowalik

    

  • Start balonu stratosferycznego podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w SP26

   Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zezwoliła na wypuszczenie wolnego bezzałogowego balonu, używanego w celach meteorologicznych, podczas warsztatów Dolnośląśkiego Festiwalu Nauki w Szkole Podstawowej nr 26, w sobotę, 23 września. Start balonu przygotowuje Klub Łączności Ratunkowej oraz Cyfrowych Systemów Łączności przy Polskim Związku Krótkofalowców SP6ZWR. Wydarzenie następi o godzinie 11.00 na szkolnym boisku.

   Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie!

   W imieniu organizatorów
   Iwona Kowalik

  • "My nie gryziemy" ogólnopolska akcja Fundacji Ewy Nawrol

   W dniach 18 -19.09.2017r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Fundacji Ewy Naworol, którzy w ramach ogólnopolskiej  akcji „My nie gryziemy” przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas 1-3. Akcja miała na celu uświadamianie i poszerzanie wiedzy dzieci w kwestii profilaktyki ataków i pogryzień przez psy oraz bezpiecznego obcowania ze zwierzętami. Szkolenie było prowadzone na pokładzie specjalnie przystosowanej naczepy ciężarówki Freightliner.


   W akcji wzięło udział 13 klas z  naszej szkoły. Podczas szkolenia uczniowie mieli okazję poznać zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacji zaatakowania przez psa i przećwiczyć tzw. pozycję żółwia. Usłyszeli też jak odczytać zachowanie psa, jak należy dbać o swojego pupila, czym go karmić. Dzieci zostały też poinstruowane, jak należy sprzątać po swoim piesku. Na zakończenie szkolenia każdy uczeń otrzymał książeczkę zawierającą zasady bezpiecznego obcowania ze zwierzętami.


   Pedagog
   Beata Tran Quoc

   Galeria

  • Dzień Kropki w klasach 7

   15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Klasy siódme oglądały filmy związane z motywem kropki. Podziwialiśmy złudzenia optyczne, które kreuje nasz mózg ze zwykłych kropek. Wykorzystaliśmy kropki do nauki słownictwa. Zadaniem uczniów było tworzenie jak najciekawszych, najzabawniejszych opisów w języku niemieckim, które dodatkowo łączyli z pantomimą.

   Galeria

   Nauczyciele klas 7

  • „RAZEM ZMIENIAMY ŚWIAT” – TEATR LALEK Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

   14 września bieżącego roku klasy: 1c, 2b, 3a, 3c, 3d, 3e odwiedziła Fundacja L’arche, która zagrała dla naszych uczniów spektakl  pt. „Razem zmieniamy świat”.  Bohaterami przedstawienia były lalki - mapety: Tomek - rudy energiczny chłopak, jeżdżący na wyścigówce (czyli wózku) z powodu MPD (Mózgowego Porażenia Dziecięcego) oraz jego przyjaciółka Malwina.  Aktorzy starali się pokazać dzieciom, że pomimo swej niepełnosprawności są bardzo podobni do swoich rówieśników. Tak samo, jak oni mogą się uczyć, bawić, zawierać przyjaźnie, grać w koszykówkę, czy chodzić na basen. Po spektaklu uczniowie dowiedzieli się czym jest MPD oraz jak można pomóc osobom niepełnosprawnym w różnych sytuacjach życia codziennego. Wszyscy otrzymali również krótką lekcję języka migowego, dzięki której nauczyli się podstawowych gestów, takich jak: dziękuję, proszę, przepraszam, dzień dobry. Spektakl był piękną lekcją o tolerancji, akceptacji i życzliwości wobec drugiego człowieka.

    Zdjęcia

                                                                                                             Anna Stęchła

  • Otwarcie nowej części Przedszkola nr 8

  • Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

   Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w klasach pierwszych z udziałem Prezydenta Wrocławia pana Rafała Dutkiewicza:

    

   Rozpoczęcie roku szkolnego w klasach starszych - relacja Kanału TV SP26:

  • Rozpoczęliśmy zapisy na Dolnośląski Festiwal Nauki w SP26

   Szkoła Podstawowa nr 26 współnie z Wrocławskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii zaprasza na zajęcia pod hasłem "W drodze do gwiazd", przygotowane w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Poniżej prezentujemy wszystkie zajęcia, które odbędą się w naszej szkole. Zwracamy Państwa uwagę, że w związku z limitem miejsc na zajęcia warsztatowe konieczne są zapisy poprzez mail: sp26.zsp12.wrocław@gmail.com. W mailu należy podać imię i nazwisko uczestnika warsztatów oraz jego wiek. Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny.

   Zapraszamy wszystkich zainteresowanych - uczniów, Rodziców i wszystkich zainteresowanych tematyką zajęć -na wykłady oraz pokaz nieba. Wszystkie zajęcia odbędą się w Szkole Podstawowej nr 26 w sobotę 23 września 2017 roku.

   Imprezy_SP26_w_DFN_2017.pdf

   Zdjęcia Ziemi z Kosmosu będiemy wykonywać od 15.00 do 17.00 w sali 115.

    

   W imieniu organizatorów:
   Iwona Kowalik

  • Zaproszenie na pokazy fizyczne dla dzieci

   W ramach 44 Zjazdu Fizyków Polskich w dniu 13 września 2017 roku odbędą się Pokazy fizyczne dla dzieci. Impreza będzie miała miejsce w sali audytoryjnej budynku D-20 Centrum Kongresowego Politechniki Wrocławskiej ustyuowanego przy Placu Grunwaldzkim, ul. Janiszewskiego 9 we Wrocławiu. W programie:

   • Fizyka dla magika - Pokazy wybranych zjawisk fizycznych, które zaprezentuje  doc. dr. inż. Anna Hajdusianek (Politechnika Wrocławska), twórca i dyrektor Akademii Młodych Odkrywców

    

   Organizatorzy zapraszają uczniów szkół podstawowych (wraz z rodzicami, rodzeństwem), wszystkich zainteresowanych, a także dzieci w wieku przedszkolnym od godziny 17.30 do 18.30. Wstęp wolny. Należy wypełnić formularz (w załaczeniu), który prosimy przesłać na adres mailowy Krzysztof.ryczko@pwr.edu.pl do dnia 8 września z informacją o liczbie uczniów, którzy wraz z opiekunami wezmą udział  w pokazach.

   formularze_ZjazdFizykowPolskich.docx

  • Pomoc dla rodzin dotkniętych skutkami wichur

   18.08.2017

   Zamieszczamy apel o wsparcie rodzin dotkniętych stratami spowodowanymi ostatnimi wichurami. Dyrektor ZSP nr 12 Izabela Wojtycka

   apel_o_pomoc_po_nawlnicy.pdf

  • A po wakacjach inauguracja roku szkolnego 2017/2018

   23.06.2017

   Udanych wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły :-)

   Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbędzie sie w dniu 04 września 2017 r. :

   •  godz. 11.00     klasy   1, 2, 3 boisko szkolne / przy niepogodzie sala gimnastyczna;
   •  godz. 09.00   klasy   4, 5, 6, 7 boisko szkolne / przy niepogodzie sala gimnastyczna.

   W zakładce Dyrektor zawarte zostały wszystkie ważne terminy kalendarium nadchodzącego roku szkolnego.

   Dyrektor ZSP 12 Izabela Wojtycka

  • 27.07.2017 Kolejny sukces w kosmicznym konkursie!
  • Wyprawka dla ucznia kl 1

  • Piknik z okazji otrzymania certyfikatu Bezpieczny Dolnoślązak

    

    

   Relacja Kanału TV SP26:

    

   Część 2:

  • Przedstawienie 3g "Cinderella"

   22 czerwca uczestnicy koła teatralnego z klasy 3g wystawili przedstawienie w języku angielskim pt. "Cinderella". Młodzi aktorzy zadali sobie bardzo dużo trudu w przygotowaniu występu. Nauczyli się bardzo trudnych ról oraz przygotowali piękne elementy scenografii.

   W przygotowanie do ról włożyli całe serca i mimo drobnych potknięć zasłużyli na gromkie brawa publiczności. Pokonując swoją nieśmiałość i pierwszy stres związany z publicznym wystąpieniem pokazali jak są odważni. Wielkie brawa kochani! Gratulujemy!

   M. Głowacka-Haponiuk

   Galeria

  • ZAKOŃCZENIE R.SZK. 2016/17

    

   ODBĘDZIE SIĘ O GODZ.

   8.00 DLA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

   9.00 DLA KLAS 1 - 2

   10.00 DLA KLAS 3 - 4

   11.00 DLA KLAS 5-6

    

  • Informacje biblioteki szkolnej

   Dodatkowe godziny otwarcia biblioteki szkolnej

   Piątek, 23 czerwca

   8.00-11.45

   Poniedziałek, 26 czerwca

   9.00-12.00

   Wtorek, 27 czerwca

   9.00-12.00

    

    

   Informacja biblioteki szkolnej dotycząca zagubionych i zniszczonych podręczników

   Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie

   W przypadku:

   • Zagubienia podręcznika,
   • Zniszczenia podręcznika,
   • Uszkodzenia podręcznika w sposób uniemożliwiający jego użytkowanie:

   proszę dokonać wpłaty kwoty za podręcznik (kwoty poniżej) na konto dochodów własnych Szkoły o numerze:

   23 1020 5226 0000 6402 0416 0768,

   które następnie Szkoła przekazuje Organowi Prowadzącemu Szkołę.

   W treści należy podać:

   • „Zwrot za podręcznik tytuł część
   • Imię i nazwisko ucznia
   • Klasę, do której uczeń uczęszcza.

   Kserokopię dowodu wpłaty proszę przekazać nauczycielowi-bibliotekarzowi lub głównej księgowej/sekretariatowi (w zależności od terminu urlopów).

   Podstawa prawna:

   • Ustawa z dn. 30 maja 2014 r. o zmianie Ustawy o Systemie Oświaty oraz niektórych innych ustaw Dz.U. z 2014r. poz. 811.
   • Pismo Wydziału Finansów Oświatowych Działu Planowania Budżetu i Sprawozdawczości nr WFI-DBS.3033.5.2017.239w z dn. 8. czerwca 2017.

    

   Regulamin Biblioteki Szkolnej dostępny na: zsp12wroclaw.edupage.org -> Szkoła Podstawowa nr 26 -> Dokumenty Szkoły-> Regulamin Biblioteki Szkolnej.

   Ceny_podrecznikow.pdf

    

  • Zaproszenie na zebranie rodziców zerówki w roku szkolnym 2017/2018

   Zapraszamy rodziców oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 26 – tzw. „zerówki”  roku szk. 2017/2018 na zebranie, które odbędzie się dnia  21.06.2017  -  środa - o godz. 17 00   w sali nr 32

  strona:

  Wiadomości

  Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
   54-104 Wrocław
   ul. Suwalska 5
   sp26.wroclaw@wp.pl

   Sekretariat uczniowski tel.717986918 wew.103
   czynny codziennie od 07.00 - 15.00
   pokój 131 - 1 piętro

   Sekretariat główny
   czynny codziennie od 07.30 - 15.30
   pokój 35 - parter
  • 71 798 69 18

  Galeria zdjęć

  liczba odwiedzin: 1102495