ZSP 12

ZSP 12

  • Akcja: Ratuj koalę

   Koala.JPG

   Pożary australijskich lasów mogą przyczynić się do wyginięcia misiów koala. Australijski Minister środowiska poinformował, że populacja koali  zmniejszyła się o ok. 30%. Dlatego też uczniowie klasy 1e zebrali 175 zł, aby pomóc w ratowaniu i leczeniu chorych i rannych australijskich koali oraz w miarę możliwości wypuszczeniu ich na wolność.  Pieniądze pomogą również w ochronie gatunku, gromadzeniu informacji do badań dotyczących siedlisk, chorób, żywienia i nawyków dzikich koali.

                                                   Barbara Woźniak                                                  

    

    

    

  • Projekt eko - szkoła oraz lodowisko przy Stadionie

   Szanowni Rodzice, zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami dotyczącymi lodowiska przy Stadionie Wrocław oraz projektu eko-szkoła, które zostały przekazane przez p. Wiceprezydent Panią Renatę Granowską.

  • Kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Maślicach

   W najbliższą niedzielę, tj. 12 stycznia 2020 roku zapraszamy do naszej szkoły przy ul. Suwalskiej 5 na sportowe zmagania ze szczytnym celem.
   Zaczynamy o 10:00.

   Tomasz Krakowiak

  • Aniołkowe Granie - koncert

   Serdecznie zapraszamy Dzieci, Nauczycieli, Rodziców i wszystkich Ludzi dobrej woli na Charytywny Koncert Aniołkowe Granie, który odbędzie się 16 stycznia 2020 roku o godzinie 17.00 w holu Szkoły Podstwowej nr 26 przy ulicy Suwalskiej 5. Koncert jest finałem akcji charytatywnej prowadzonej w szkoleprzez Samorząd Uczniowski w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Aniołkowe Granie". Celem projektu jest propagowanie idei  rodzicielstwa zastepczego w środowiskach szkolnych. W ramach projektu trwa zbiórka potrzebnych dla dzieci darów. 

   Tym wszystkim, którzy ofiarowali dar serca serdecznie dziękujemy, Ci, którzy chcieliby się jeszcze dołaczyć, mogą to uczynić.

   W ramach akcji odbędzie się też kiermasz: "BABECZKA DLA ANIOŁKA" , podczas którego bedzie można zakupić ciastka i babeczki, a pieniądze z niego przekażemy na zakup prezentów dla Aniołków, którymi się opiekujemy. 

   Serdecznie zapraszamy do współdzielenia się DOBREM.

   Opiekunowie SU, nauczyciele Świetlicy  oraz nauczyciele przygotowujący koncert ( p. Paulina Zwarycz, p. Elżbieta Milczarska, p. Magdalena Powstańska, p. Olga Kunysz)

    

    

  • Życzenia

   Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Całej Społeczności ZSP nr 12 we Wrocławiu wrażliwości na drugiego człowieka, czasu celebrowanego w gronie najbliższych, aby w nadchodzącym roku 2020 omijały nas: smutek, żal, ból, abyśmy potrafili cieszyć się codziennością i zdrowiem.

   Izabela Wojtycka Dyrektor ZSP nr 12 we Wrocławiu

  • Nasze świąteczne zwyczaje

   W naszej szkole, jak co roku, Samorząd Uczniowski przygotowuje różne atrakcje dla uczniów. W szkole na ul.Lubelskiej grudzień rozpoczęliśmy od konkursu na najlepsze mikołajkowe przebranie-zwycięzcy otrzymali słodkie upominki. A już kolejnego dnia w dwóch budynkach naszej szkoły wszyscy przebrani byli zwolnieni z odpowiedzi na lekcjach, więc na korytarzach było pełno czerwonych czapeczek, rogów reniferów, śnieżynek i Mikołajów. Samorząd Szkolny zainicjował również akcję "Wigilia bez plastiku", która polegała na przyniesieniu z domu sztućców, kubeczków i talerzyków. Nie chcemy zaśmiecać naszej planety plastikiem, który rozkłada się setki lat, a używany jest przez nas kilka chwil. Mamy nadzieję, że ta akcja stanie się tradycją naszej szkoły. 

    

   Samorząd Uczniowski

  • Olga Tokarczuk naszą noblistką

   10 grudnia w Szwecji odbyło się uroczyste wręczenie Nobla naszej polskiej pisarce Oldze Tokarczuk.
   Z tej okazji we wrocławskich szkołach odbywały się różnego rodzaju obchody i zajęcia  czytelnicze. W  holu naszej szkoły przez kilka godzin  wyświetlana była na rzutniku mowa naszej noblistki, której mogli posłuchać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

   Stały również tablice, na których były informacje dotyczące pisarki oraz cytaty z jej książek, była również wystawka książek pisarki. Ozdobą był piękny portret noblistki namalowany przez naszą zdolną plastyczkę Olgę Kunysz.
   W tym dniu nauczyciele podczas swoich  lekcji czytali fragmenty wybranych przez siebie  książek.
   Chyba nie było nikogo w naszej szkole, kto by nie usłyszał  tego dnia o Oldze Tokarczuk, myślimy że zapadnie ona w pamięci nawet najmłodszym uczniom naszej szkoły.
   Dziękujemy nauczycielom za włączenie się do naszej akcji. 
   Monika Kicman 
   Mariola Czerwińska-Ćwiertniewicz 

  • Wspomóż psiaka i kociaka
   15.12.2019 Dnia 13 listopada, uczniowie klasy 2 B odwiedzili wrocławskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Deszczowa i wietrzna aura nie zniechęciła najmłodszych, którzy z niecierpliwością czekali na tę wizytę. Dodatkowo w szkole, przez cały listopad, trwała zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla podopiecznych, min. karma, koce, ręczniki. 
    
  • Gala finałowa projektu „Razem w pełni sprawni”

   W dniu 11.12.2019r. w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbyła się finałowa gala projektu „Razem w pełni sprawni. W projekcie po raz trzeci uczestniczyła nasza szkoła wraz z dwunastoma placówkami z Dolnego Śląska. Od lat nasza placówka współpracuje z fundacją Promyk Słońca, angażując się w działania na rzecz przełamywania barier wobec osób ze specjalnymi potrzebami.

   Celem projektu jest uwrażliwienie uczniów na obecność i potrzeby osób z niepełnosprawnością. Udział w projekcie miał pomóc uczniom przełamywać uprzedzenia i stereotypy, zmieniać postrzeganie osób niepełnosprawnych. Jednym z zadań projektu było stworzenie filmu, który wziął udział w konkursie.

   Nasi uczniowie wylosowali temat: „Zaufanie”.

   Z dumą informujemy, że film otrzymał nagrodę w kategorii KONCEPCJA!

   Serdecznie dziękujemy twórcom filmu z klasy 8A:

   Kasi Wiśniewskiej

   Hani Lichtarskiej

   Mateuszowi Smulikowskiemu

   Serdeczne podziękowania składamy rodzicom uczniów: pani Alicji Wiśniewskiej, panu Marcinowi Lichtarskiemu i pani Joannie Smulikowskiej za życzliwe zaangażowanie, wspieranie działań i pomoc w tworzeniu filmu.

    

   V. Bobińska - Szocik

  • Zapraszamy na kiermasz przy ul. Suwaskiej!

  • Zapraszamy na kiermasz przy ul. Lubelskiej!

  • Szkolny Dzień Życzliwości

   Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Tolerancji, Dzień Praw Dziecka i Światowy Dzień Życzliwości. W tym roku w naszej szkole był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji.

   W tym szczególnym dniu dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Szkoła została udekorowana informacjami na temat życzliwości, żółtymi balonami z wesołymi minkami. Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia wielu  uczniów i nauczycieli  ubranych było na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru.
   Podczas Apelu uczniowie mieli okazje wspólnie potańczyć i wyrecytować ważne zasady z kodeksu życzliwego ucznia. Po wspólnej zabawie nie zabrakło chętnych do pozostawienia wpisów w naszej księdze życzliwości.
   Dzień Życzliwości to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. 
   Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
   Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy, wraca do nas z nawiązką!
   Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

   Samorząd Uczniowski

  • Akademia Chóralna

   W poniedziałek odbyła się pokazowa próba chóru, którą przeprowadziła pani Olga Łagowska, chórmistrz ze Szkoły Podstawowej nr 19. Dzieci chętnie śpiewały i były zachwycone możliwością poznania tajników prowadzenia chóru.

   U nas w szkole od przyszłego roku kalendarzowego rusza chór pod patronatem Narodowego Forum Muzyki i już dziś zapraszamy chętnych na przesłuchania.

   Kl. 1-5 p. Magdalena Powstańska
   Wtorek, 3 grudnia
   3 godzina lekcyjna
   Sala 108 (ul. Suwalska)

   Kl. 6-8 p. Paulina Zwarycz
   Czwartek, 5 grudnia
   6 godzina lekcyjna
   Sala 14 (ul. Lubelska)

   Przygotuj wybraną piosenkę, zabierz dobry humor i przyjdź!

  • Światowy Dzień Tańca
   24 Listopada to dzień niezwykle rytmiczny. Pewnie zastanawiacie się dlaczego? Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Tańca. Choć ciekawostką jest fakt, że jeszcze druga data jest przypisana obchodom tego święta, a dokładnie 29 kwietnia. Dla wszystkich tancerzy z całego świata to ten dzień, wybrano za dzień celebracji tańca.
    
  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

   20 listopada to niezwykle ważny dzień. Tego dnia wszyscy skierowaliśmy swoją uwagę na dzieci i na wspieranie ich w kwestii respektowania praw jakie im przysługują. Dzień niezwykle szczególny, gdyż obchodzony jest jako Światowy Dzień Praw Dziecka, w tym roku świętowaliśmy 30. rocznicę.

   Z tej okazji zaplanowano wydarzenie, na którym wyświetlono prezentację multimedialną. Miała na celu zapoznać dzieci z prawami ustanowionymi kilkadziesiąt lat temu, które zapisano w Konwencji Praw Dziecka. Została uchwalona dokładnie 30 lat temu przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Mówi o tym, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka. Inicjatorem powstania Konwencji była Polska i to nasz kraj przedłożył jej pierwszy projekt. Do dziś Konwencja jest najszerzej ratyfikowanym na świecie dokumentem z zakresu praw człowieka. Patrząc na to jaki mieliśmy wkład w tą inicjatywę jako kraj, podczas wystąpienia nie zabrakło również informacji o Januszu Korczaku, którego nazywamy Ojcem wszystkich dzieci. Podczas prezentacji nasi uczniowie mogli usystematyzować zdobytą wiedzę, biorąc udział w quizie. Podsumowując nasze działania Na ZNAK DZIECIĘCEJ SIŁY uczniowie połączyli papierowe łańcuchy pomysłów. Przygotowywaliśmy je wspólnie podczas zajęć świetlicowych, dzieci wypisały na nich swoje prawa i obowiązki. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę o Prawach Dziecka. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły dołączyli do swej garderoby kolor niebieski na znak wparcia dla wszystkich dzieci na całym świecie. Serdecznie dziękujemy!

   Organizator: 
   Karolina Rusnarczyk

  • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

   Dnia 9.11.2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji odbyła się prezentacja przypominająca dzieje z tamtego okresu, połączona z pokazem krótkiego filmu przedstawiającego historię naszej ojczyzny od momentu powstania. Druga część spotkania dotyczyła symboli narodowych. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą w tym temacie i aktywnie uczestniczyli w pogadance.

   Dekoracje w formie plakatów pt. "Polska – moja ojczyzna" wykonały poszczególne grupy świetlicowe, za co serdecznie dziękujemy.

   Joanna Pędziwiatr, Iwona Opalińska

  • Gala Pieśni Patriotycznej

   Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole 8 listopada odbyła się Gala Pieśni Patriotycznej

   Patriotyczne śpiewanie pozwoliło przeżyć atmosferę niesioną przez polskie pieśni i piosenki patriotyczne. Chcieliśmy, by nasze wspólne śpiewanie, czas poświęcony imiennym i bezimiennym bohaterom, klęskom i zwycięstwom składającym się na drogę do niepodległości naszego kraju, okazały się chwilą szczególną ważną i budującą.

   Koordynatorzy :

   Joanna Petri i Andżelika Smal- Nieborak

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
   ul. Suwalska 5
   54-104 Wrocław
   sekretariat.zsp12@wroclawskaedukacja.pl

   Sekretariat uczniowski tel.717986918 wew.103
   czynny codziennie od 07.00 - 15.00
   pokój 131 - 1 piętro

   Sekretariat główny
   czynny codziennie od 07.30 - 15.30
   pokój 35 - parter

   Budynek przy ulicy Lubelskiej 95 a
   54-101 Wrocław
   tel. 71 798 69 18 wew 107
   sekretariat czynny od 07.00 - 15.00

   Wnioski i skargi odnośnie funkcjonowania przedszkola, szkoły przyjmuje Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 12 we Wrocławiu
  • 71 798 69 18 wew 107
  liczba odwiedzin: 4765337

  Galeria zdjęć