• Sanus per aquam - poznajemy moc wody

• W miesiącu marcu w naszej szkole realizowany był projekt "Sanus per aquam - poznajemy moc wody", promujący zdrowy styl życia oraz poszerzający wiedzę na temat znaczenia wody dla organizmu i środowiska naturalnego. Adresatami projektu byli uczniowie klas 1-3, a jego realizacja odbywała się zarówno podczas zajęć lekcyjnych, jak i świetlicowych. Głównymi celami  projektu było włączenie społeczności szkolnej do obchodów Światowego Dnia Wody, zachęcenie uczniów do regularnego picia wody, wprowadzenie ich w świat łacińskiej sentencji "Sanus per aquam" ("Zdrowy przez wodę"), kształtowanie nawyku dbania o zdrowie poprzez regularne spożywanie wody oraz podkreślenie znaczenia wody dla życia na Ziemi i konieczności jej ochrony.

W ramach realizacji projektu zorganizowano różnorodne działania edukacyjne. Przeprowadzono wykład na temat sentencji SPA oraz znaczenia wody dla zdrowia człowieka. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, podczas których mogli dowiedzieć się więcej na temat korzyści płynących z picia wody oraz dyskutować na temat jej roli w organizmie. Zorganizowano również konkurs plastyczny, aby zachęcić uczniów do wyrażenia swoich myśli i pomysłów na temat wody i zdrowia poprzez sztukę. Odbyły się spotkania z bibliotekarzem szkolnym,  stanowiące okazję do zapoznania się z literaturą dotyczącą zdrowego trybu życia, wody oraz sentencji SPA. Ponadto, zainicjowano kampanię "Pij więcej wody" – uczniowie, korzystając z  wykonanych przez siebie plakatów,  zachęcali  do picia większej ilości wody każdego dnia. Dzieci  brały  także udział w ekologicznych  zajęciach, podczas których omawiano problem zanieczyszczenia wody oraz sposoby jej ochrony.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz  z uczniom  za zaangażowanie i aktywny udział w projekcie "Sanus per aquam- poznajemy moc wody". Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do promocji zdrowego stylu życia oraz większej troski o środowisko naturalne .

Koordynatorzy projektu

Alicja Śledzińska