• Odkrywamy tajemnice zdrowia

• W kwietniu wszystkie klasy IV wzięły udział w szkolnym projekcie przyrodniczym: „Odkrywamy tajemnice zdrowia”. Głównym celem i założeniem zadań projektowych było nabywanie wiedzy i umiejętności w zakresie dbałości o zdrowie, bezpieczeństwo własne i innych w różnych sytuacjach. Czym jest uzależnienie? Jak postępować w niebezpiecznych sytuacjach? Co to jest zdrowy styl życia? Jak być asertywnym? Na takie i wiele innych pytań związanych z tajemnicami zdrowia, uczniowie klas IV szukali odpowiedzi podczas kilku lekcji przyrody. Uczyli się także jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia. Uczniowie w grupach tworzyli plakaty, albumy i makiety do omawianych zagadnień.

Zdrowy styl życia
        Choroby zakaźne i pasożytnicze
        Zjawiska pogodowe mogą stanowić zagrożenie
        Co nam grozi ze strony jadowitych zwierząt?
        Zatrucie grzybami może mieć tragiczne skutki
        Rośliny trujące czy je znamy?
        Uzależnienia są groźne
        Niebezpieczne substancje w domu

Każda grupa prezentowała swoją pracę, zwracając uwagę na najważniejsze punkty tematu. Warto obejrzeć dokładnie z jaką znajomością tematu i szczegółowością uczniowie je
        wykonali – poniżej link do prezentacji:

Projekt o zdrowiu (genial.ly)

Zachęcamy również do zerknięcia na stronę kampanii Ministerstwa Zdrowia pt. “Zdrowie -
        ogarniam to!” oraz obejrzenia ciekawych i zabawnych filmików:

Zdrowie? Ogarniam TO! - Planuję Długie Życie (planujedlugiezycie.pl)

Marta Musialik
        Bernadetta Walska