• Wielkanoc

• 14.04.2022 07:14
        • Kolejnym zadaniem dotyczącym innowacji pt. „Lapbookowa nauka” były prace dot. Wielkiej Nocy. Uczniowie klasy 3e wykonali ostatnie już lapbooki w tym roku szkolnym. Powstały naprawdę ciekawe i inspirujące prace z wieloma oryginalnymi rozwiązaniami. Można się z nich wiele nauczyć! Wiemy już jakie są zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi, poznaliśmy tradycje wielkanocne w Polsce, potrafimy wykonać piękne i kolorowe pisanki oraz ułożyć świąteczne menu. Prawie wszystkie prace są starannie wykonane, kolorowe i estetyczne.

• Wiosna w przyrodzie

• 29.03.2022 10:16
        • W marcu uczniowie 3e wykonali lapbooki na temat „Wiosna w przyrodzie”. Przygotowując się do pracy dzieci oglądnęły filmiki o wiośnie, przeczytały różne teksty o tej tematyce, oglądały ilustracje oraz uzupełniły karty pracy przydatne do wykonania tego zadania. W lapbookach znalazły się zwiastuny wiosny, piękne kwiaty, przysłowia, a nawet narzędzia potrzebne do uprawy działki czy ogródka 😊.
          Nie zabrakło ciekawych pomysłów na uzupełnienie lapbooka oraz własnych rozwiązań.
          Dzięki tej pracy uczniowie nie tylko poszerzyli swoje wiadomości o przyrodzie, utrwalili pisownię trudnych wyrazów, usprawnili rękę, a także rozwinęli swoją kreatywność. Wszystkie prace były wspaniałe!

• Ekologia

• 31.01.2022 07:31
        • Styczniowy lapbook dotyczył tematyki z zakresu ekologii. Uczniowie z 3e wykonali piękne prace. Były to kieszonki, do których można było zajrzeć jak do pamiętnika, składane kwiatki, kółka i plastry miodu z wieloma wiadomościami. Niektórzy uczniowie wykonali swojego lapbooka na wzór zeszytu ćwiczeń, w którym były wypełnione rubryczki, znaki ekologiczne i koperty z małymi liścikami. Dzieci wykazywały się zdolnościami estetycznymi, artystycznymi i oryginalnością rozwiązań. Niektóre pomysły zachwycały! Dzięki przyjętej formie pracy, uczniowie ugruntowali wiedzę z zakresu ekologii.
          Poznali również nowe sposoby ochrony środowiska i unikania zanieczyszczania powietrza.

• Tradycje świąteczne

• 22.12.2021 07:13
        • Uczniowie z klasy 3e wykonali kolejne lapbooki. Tym razem tematem były: „Tradycje świąteczne”. Prace są piękne, kolorowe i oryginalne. Wszyscy się postarali.

• Lapbooki na 11 listopada

• 10.11.2021 21:48
        • Przed Świętem Niepodległości uczniowie z 3e uczestniczyli w Paradzie Niepodległości. O godz. 11:11 zaśpiewali hymn Polski, później wykonali biało-czerwone kotyliony oraz Lapbooki. Prace były pięknie i patriotyczne. Dzieci umieściły w nich następujące treści: symbole narodowe, tekst hymnu Polski oraz historię jego powstania, historię Polski dotyczącą odzyskania niepodległości, informacje na temat Józefa Piłsudskiego.

Najważniejszymi celami tej pracy było:

- poznanie historii hymnu polskiego;

- utrwalenie pamięci o symbolach narodowych;

- odszukanie wiadomości o Józefie Piłsudskim;

- poznanie okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości.

Lapbooki były dwukolorowe, biało-czerwone. Dzieci zaprezentowały ciekawe i kreatywne pomysły.