• Myślę pozytywnie

• 10.11.2021 21:43
        • W październiku uczniowie z 3e wykonywali lapbooki pt. „Myślę pozytywnie”. Tym razem praca była grupowa. Uczniowie wspólnie zbierali informacje i razem planowali swoje działania.

Dzięki zgromadzonym materiałom, ciekawej dyskusji oraz wykonaniu tematycznych lapbooków dzieci ugruntowały i rozwinęły umiejętności:

- refleksyjnego myślenia o sobie,

- rozładowywania swojej złości,

- rozpoznawania pozytywnych i negatywnych uczuć,

- poznawania swoich mocnych i słabych stron,

- poszukiwania wzorców postępowania,

- osiągania zaplanowanych celów.

Wszystkie lapbooki są ładnie, kolorowe i ciekawe. Dzieci zgromadziły dużo ważnych informacji.

Barbara Woźniak

• „Bezpieczny uczeń”

• 07.10.2021 08:18
        • W ramach innowacji pedagogicznej pt. „Lapbookowa nauka” uczniowie z klasy 3e wykonali Lapbooki dotyczące projektu: „Strażnicy bezpieczeństwa”. Tematyka projektu realizowana była podczas zajęć wynikających z podstawy programowej oraz jako zajęcia rozwijające zainteresowania dzieci.
          Wykonując to zadanie dzieci zwracały uwagę na:
          - rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych,
          - wdrożenie uczniów do stosowania zasad bezpieczeństwa,
          - kształtowanie postawy szacunku wobec zdrowia własnego i innych,
          - zapobieganie zachowaniom agresywnym w szkole,
          - wdrażanie do prawidłowych relacji rówieśniczych.
          Niektóre Lapbooki wyszły pięknie. Dzieci bardzo się postarały i wykonały swoje prace z wielkim zaangażowaniem.

Barbara Woźniak