Wrocławska Akademia Małego Ekologa

          • Uroczyste zakończenie Wrocławskiej Akademii Małego Ekologa
          • Uroczyste zakończenie Wrocławskiej Akademii Małego Ekologa

          • 18.06.2026 07:04
          • 15 czerwca 2026 r. uczniowie klas 1b i 1d naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu i zakończeniu II edycji projektu Wrocławska Akademia Małego Ekologa, które odbyło się w Kinie Nowe Horyzonty. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas 1–3 z 17 wrocławskich szkół podstawowych, w tym również nasi pierwszoklasiści. Podczas uroczystego zakończenia projektu uczniom towarzyszyła Pani Dyrektor, która swoją obecnością podkreśliła znaczenie działań podejmowanych przez naszych małych ekologów oraz ich zaangażowania w ochronę środowiska.
          • więcej
          • Przygoda z naturą w sercu Wrocławia 
          • Przygoda z naturą w sercu Wrocławia 

          • 12.06.2026 08:51
          • W dniu 10 czerwca 2026 r. uczniowie klas 1b i 1d uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Botanicznego w ramach projektu Wrocławska Akademia Małego Ekologa finansowanego z budżetu Miasta Wrocław.
          • więcej
          • Mali ekolodzy na tropie sokoła wędrownego 
          • Mali ekolodzy na tropie sokoła wędrownego 

          • 25.05.2026 08:12
          • 21 maja uczniowie klas 1b i 1d uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Nadleśnictwa Żmigród, zorganizowanej w ramach projektu “Wrocławska Akademia Małego Ekologa”, finansowanego z budżetu Miasta Wrocław.

            Podczas warsztatów uczniowie poznali ptaki drapieżne Doliny Baryczy oraz zagadnienia związane z procesem reintrodukcji sokoła wędrownego w  miejscowych lasach. Dzieci obejrzały film edukacyjny, zapoznały się z modelami  jaj różnych gatunków ptaków drapieżnych oraz ich piórami, a także wykonały kartę pracy utrwalającą zdobytą wiedzę.

          • więcej
          • Jak segregować z głową? Uczniowie klasy 1b i 1d odkrywają tajemnice PSZOK-u
          • Jak segregować z głową? Uczniowie klasy 1b i 1d odkrywają tajemnice PSZOK-u

          • 12.11.2025 07:21
          • 5 listopada 2025 r. uczniowie klas 1b i 1d wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Michalczyka we Wrocławiu. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Wrocławska Akademia Małego Ekologa”, którego celem jest rozwijanie świadomości ekologicznej najmłodszych wrocławian.
          • więcej