• Europa

• 22.03.2024 07:33
        • W miesiącu marcu w świetlicy szkolnej kontynuowaliśmy projekt ,,Kontynenty Świata". Uczniowie mieli możliwość poznać lepiej kontynent, na którym się znajdujemy. Cechą charakterystyczną naszego lądu jest urozmaicona i bardzo dobrze rozwinięta linia brzegowa z dużą liczbą mórz wewnętrznych i mórz przybrzeżnych, wyspami, półwyspami oraz zatokami.
        • Ameryka Północna

• 07.02.2024 11:18
        • W styczniu w ramach projektu ,,Kontynenty Świata” wspólnie poznaliśmy trzeci co do wielkości kontynent na świecie – Amerykę Północną. Jest to  jeden z najbardziej rozwiniętych gospodarczo regionów świata. Kontynent ten posiada urozmaiconą linię brzegową. Tworzą ją liczne półwyspy, wyspy i zatoki, bogaty jest również w zasoby naturalne, lasy, ogromne ilości słodkiej wody oraz jedne z najbardziej żyznych gleb na świecie.
        • Australia

• 07.02.2024 11:09
        • W październiku w świetlicy szkolnej kontynuowaliśmy projekt "Kontynenty świata". Tym razem skupiliśmy się na Australii - najmniejszym kontynencie na kuli ziemskiej, który zadziwia nas swoją niezwykłą różnorodnością. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentacje multimedialne oraz edukacyjne filmy, które pozwoliły im zgłębić wiedzę na temat klimatu, charakterystycznych zwierząt, znanych miejsc, największych miast, stolicy, rdzennych mieszkańców oraz kultury tego fascynującego miejsca.
        • Afryka

• 08.02.2024 10:10
        • W miesiącu styczniu 2023 w ramach projektu ,,Kontynenty Świata” wspólnie omawialiśmy fascynujący, a zarazem piękny i egzotyczny kontynent Afryki.

Afryka to kontynent, który zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem wielkości. Kryje on wiele ciekawych oraz bajkowych miejsc. W ramach zajęć świetlicowych, dzieci zapoznały się z prezentacją multimedialną ukazującą ciekawostki związane z kontynentem. Miały okazję obejrzeć zdjęcia najsłynniejszych miejsc takich jak, Piramidy egipskie, Dolinę Królów (gdzie chowano najsłynniejszych faraonów), Wodospad Wiktorii, Górę Kilimandżaro, Park Narodowy Serengeti oraz rzekę Nil. Uczniowie podziwiali także trzy pustynie: Saharę, która jest największą pustynią na świecie, Namib, to z kolei najgorętsza pustynia na Ziemi, jak i Pustynię Kalahari. Dzieci zapoznały się również z terminem Sawanny, jak i z najsłynniejszymi zwierzętami Afryki.

• Azja

• 08.02.2024 09:29
        • W miesiącu październiku 2022r. w ramach projektu “Kontynenty świata” uczniowie przenieśli się na chwilę do Azji, by poznać tę dość egzotyczną dla nas część świata.

W ramach zajęć świetlicowych dzieci obejrzały prezentację multimedialną, w której mogły podziwiać piękne widoki z Azji, różnorodność przyrody tego kontynentu oraz najsłynniejsze azjatyckie budowle takie jak: Wielki Mur w Chinach, grobowiec Tadż Mahal w Indiach, świątynię Angkor Wat w Kambodży oraz zabytkowe miasto Petra wykute w skale, znajdujące się w Jordanii. Wysłuchały również dźwięków tradycyjnej muzyki azjatyckiej.