• Europa

• 22.03.2024 07:33
      • W miesiącu marcu w świetlicy szkolnej kontynuowaliśmy projekt ,,Kontynenty Świata". Uczniowie mieli możliwość poznać lepiej kontynent, na którym się znajdujemy. Cechą charakterystyczną naszego lądu jest urozmaicona i bardzo dobrze rozwinięta linia brzegowa z dużą liczbą mórz wewnętrznych i mórz przybrzeżnych, wyspami, półwyspami oraz zatokami.
      • Podczas zajęć świetlicowych dzieci miały możliwość zapoznać się z wieloma ciekawostkami dotyczącymi Europy, kulturą, przyrodą, zwierzętami, atrakcjami turystycznymi, architekturą, tradycyjnymi potrawami oraz zwyczajami panującymi w danych krajach. Uczniowie z dużym zaciekawieniem i zainteresowaniem brali udział w quizach i zagadkach dotyczących ciekawostek danego kraju. Mogli również zagłębić swoją wiedzę w temacie Unii Europejskiej, jej hymnu oraz symboli. Dzieci rozwiązywały wiele łamigłówek tematycznych, krzyżówek, rebusów i wykreślanek. Poznały flagi państw europejskich oraz rozwiązywały ciekawostki na temat danego państwa.

Na zakończenie tygodnia każda z grup miała za zadanie przygotować plakat z wybranym jednym krajem europejskim. Grupy świetlicowe stworzyły przepiękne plakaty, na których widniały cechy charakterystyczne związane z danym krajem. Wszystkie prace można podziwiać w holu szkolnym na pierwszym piętrze.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć z naszych zajęć.

Kinga Szymańczak

Karolina Rusnarczyk