• Ja w świecie emocji

• We wrześniu świetlica szkolna miała przyjemność uczestniczyć w projekcie - "Ja w świecie emocji", który był objęty patronatem Uniwersytetu Dzieci. Projekt ten skupiał się na dwóch głównych obszarach tematycznych: „Jak rozpoznawać emocje?” oraz „Dlaczego złość jest nam potrzebna?”

W trakcie zajęć uczniowie zdobywali umiejętność rozpoznawania i nazywania swoich emocji, jak również interpretowania emocji innych osób na podstawie ich reakcji. Istotnym elementem było zrozumienie, że złość jest jedną z fundamentalnych emocji, nie będącą ani dobrą, ani złą, lecz naturalną częścią naszego życia.

Dzieci zostały podzielone na "drużyny emocji", gdzie uczestniczyły w różnych ćwiczeniach, takich jak "Puzzle" i "Lustro". Poprzez udział w zabawach ruchowych nauczyły się także, jak radzić sobie z uczuciem złości, zrozumiały, jak wygląda emocja wstrętu oraz jak dostarczać radość innym ludziom.

Zarówno dorośli, jak i dzieci codziennie doświadczają różnych emocji, które mogą być trudne do zrozumienia i zaakceptowania. Czasami również radzenie sobie z reakcjami, jakie te emocje wywołują w naszym ciele, może stanowić wyzwanie. Jednak osoba, która potrafi zidentyfikować swoje emocje i zrozumieć, jak wpływają one na jej ciało, ma większą szansę na właściwe reagowanie w różnych sytuacjach. Ponadto jest bardziej empatyczna wobec innych ludzi, którzy również przeżywają emocje.

Rozwijanie inteligencji emocjonalnej stanowi kluczowy element zdrowego rozwoju zarówno dzieci, jak i młodzieży. Ważne jest, aby już od najmłodszych lat dzieci miały możliwość nauki rozpoznawania i kontrolowania swoich emocji. Daje to solidne fundamenty do rozumienia siebie i innych oraz efektywnego radzenia sobie w życiu.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Beata Tomaszewska

Monika Cichoń

Filip Matusewicz

• Dzień Przedszkolaka - z wizytą w Przedszkolu nr 8

• 20 września to ważna data, dla prawie każdego małego słodziaka. Tego dnia wszyscy świętujemy, że przedszkolaki kroczą po ziemi. Życzymy Wam szczęścia, dużo miłości, świetnej zabawy, a z niej radości!

W dniu 20 września podczas pobytu w świetlicy szkolnej oraz w ramach zajeć edukacji wczesnoszkolnej dzieci z kl. 2e i 2b odwiedziły grupę przedszkolną Kotki oraz Pszczółki z Przedszkola nr 8 we Wrocławiu. Uczniowie złożyli życzenia swoim młodszym koleżankom i kolegom, wręczyli im przygotowane dla nich laurki oraz zaśpiewali “Sto lat”.

Szkolniaki i przedszkolaki wspólnie celebrowały ten wyjątkowy dzień podczas zabaw intergacyjnych. Odbyły się tańce z balonikami i zabawy ruchowe, w których zarówno starsze jak i młodsze dzieci wykazały się doskonałą umiejętnością współpracy. Była również wymiana drobnych upominków. Przedszkolaki otrzymały Medal Super Przedszkolaka, a uczniowie naklejki i piłeczki.

Serdeczne podziękowania dla wychowawczyń grup przedszkolnych Pani Kamili Babczyńskiej oraz Pani Aleksandry Matkowskiej za możliwość przeprowadzenia wspólnych zabaw. To był wspaniale spędzony czas! Kochane przedszkolaki dziękujemy, że jesteście z nami i czekamy na Was w szkole. :)

Iwona Opalińska

Katarzyna Kawalec

• zDolny Ślązak - zgłoszenia

• Jak co roku nasza szkoła bierze udział w dolnośląskich konkursach przedmiotowych zDolny Ślązak. Chętnych uczniów prosimy o zapisywanie się u nauczycieli prowadzących dany przedmiot - język polski, język angielski, matematyka, biologia, historia, chemia, fizyka, geografia. Zapisy trwają do końca tego tygodnia.

• Dzień Kropki w naszej świetlicy szkolnej

• 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dlaczego akurat Dzień Kropki? To święto nawiązuje do postaci stworzonej przez Petera H. Reynoldsa - Vashti, która  nie wierzyła, że potrafi rysować. Jednak jej nauczycielka zachęciła ją do pozostawienia na papierze kropki, co stało się początkiem jej artystycznej podróży. To inspirująca historia o tym, że każdy z nas ma w sobie potencjał do tworzenia czegoś pięknego.

W tym dniu uczniowie wszystkich grup świetlicowych w naszej szkole, aktywnie włączyli się w obchody Dnia Kropki! To naprawdę wyjątkowe wydarzenie, które pomaga dzieciom odkrywać swoje talenty, rozwijać pewność siebie i budować kreatywność. Dzięki naszej inicjatywie pomysłowość dzieci nie miała granic, co jest niesamowicie inspirujące.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego dnia.

Pamiętajcie, że każdy z Was ma w sobie niezwykły potencjał do tworzenia i wyrażania siebie. Warto wierzyć w siebie, tak jak Vashti, i zostawiać na świecie swoje kropki!!!

Beata Tomaszewska

Katarzyna Mikuła

• Bezpieczna droga do szkoły!

• W pierwszym tygodniu września w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia związane z bezpieczeństwem dzieci w drodze do i ze szkoły. Głównym celem zajęć było przygotowanie uczniów do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych. W trakcie rozmowy kierowanej poruszane były następujące zagadnienia: jak należy poruszać się po jezdni oraz w jakich miejscach prawidłowo ją przekraczać, jakie mamy znaki drogowe i jak się do nich stosować oraz jak należy zachować się w miejscach oczekiwania na autobus. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „Bezpieczne przechodzenie przez jezdnię z Super Kotem.” Na przykładach z życia wziętych mogli zobaczyć jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Dzieci poznały zasadę „STOP. POPATRZ. POSŁUCHAJ. POMYŚL”, zwiększającą bezpieczeństwo na drodze. W celu jej utrwalenia śpiewały wspólnie z nauczycielami rymowankę – rapowankę. Uczniowie zaznajomili się także z numerami telefonów alarmowych. Każde dziecko wykonało również pracę plastyczną przedstawiającą  znaki drogowe.

Nauczyciele świetlicy