• Informacje o programie

• Logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, informacja o dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, logo Ministerstwa Edukacji i Nauki

Flaga i godło Polski

Projekt dofinansowany z dotacji celowej budżetu państwa w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, edycja 2023 r.

Źródło finansowania:

W dniu 18.04.2023 r. podpisano Umowę dotacji nr 71/G/NPRC/2023 pomiędzy Wojewodą Dolnośląskim a Gminą Wrocław. Na podstawie powyższej umowy, Gmina Wrocław otrzyma w 2023 roku dotację celową z budżetu państwa na realizację zadań w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w kwocie 373 000 zł.

Program realizowany jest w ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych” (Kierunek interwencji: 3.1. „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego” oraz Kierunek interwencji 3.2. „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych”) „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025”, ustanowionego uchwałą nr 69/2021 Rady Ministrów z dnia 21 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025”.

Opis projektu:

W ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych” wsparcie finansowe zostaje udzielone:

1) W odniesieniu do placówek wychowania przedszkolnego na:

• zakup książek będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3-6 lat,
          • realizację działań promujących czytelnictwo;

2) W odniesieniu do szkół i szkół w ORPEG na:

• zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami oraz lektur szkolnych,
          • zakup nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych,
          • realizację działań promujących czytelnictwo.

Środki finansowe oraz wysokość dofinansowania dla naszej placówki w 2023 roku:

• Kwota dofinansowania z dotacji celowej z budżetu państwa: 12 000 zł
          • Wkład Miasta: 3000 zł