• Jak dobrze podzielić swoje kieszonkowe?

• 20.06.2024 08:21
      • W ramach naszych zajęć uczniowie mieli okazję aktywnie zaangażować się w naukę metod planowania i zarządzania własnymi pieniędzmi. Dzięki różnorodnym ćwiczeniom i dyskusjom, uczniowie zdobyli cenne umiejętności, które będą mogli wykorzystać w codziennym życiu.

• Uczniowie uczestniczyli w symulacji, która pomogła im zrozumieć, jak efektywnie zarządzać swoim budżetem, np. kieszonkowym. Przeanalizowali różne kategorie wydatków, takie jak oszczędności, zakupy, rozrywka i nieprzewidziane koszty. Dzięki temu mogli zauważyć, na co zwracać uwagę podczas planowania wydatków i jak unikać niepotrzebnych kosztów.

Te zajęcia pokazały, że praktyczne podejście do nauki finansów w połączeniu z teoretyczną wiedzą na temat przedsiębiorczości, jest skuteczną metodą nauczania. Uczniowie nie tylko zdobyli wiedzę, ale także rozwinęli umiejętności, które będą mogli wykorzystać w przyszłości.

Beata Tomaszewska