• Opłaty za wyżywienie - czerwiec
          • Opłaty za wyżywienie - czerwiec

          • Drodzy Rodzice, przypominam Państwu o dokonaniu płatności w systemie jemwszkole za miesiąc czerwiec 2023 r., przed rozpoczęciem wydawania posiłków. Z uwagi na koniec szkolnego proszę o wcześniejsze dokonanie płatności za posiłki, ponieważ musimy zaplanować zakupy i wydatki.

            Adres strony do logowania i dokonania płatności za posiłki: https://app.jemwszkole.pl

            Nieobecność ucznia na obiadach należy zaznaczyć w systemie jemwszkole (klikając w kalendarzu na dany, zapłacony dzień) w bieżącym dniu do godz. 8.00. lub wcześniej.

            Nie będą odliczane nieobecności niezgłoszone lub zgłoszone po terminie. Wszystkie zaznaczone i zgłoszone nieobecności będą uwzględnione przy rozliczeniu końcowym po zakończonym roku szkolnym.

             

            Starszy Intendent ZSP-12

            Tel. 71 798-69-18 w.105

        • Konkurs wiedzy o Piastach
          • Konkurs wiedzy o Piastach

          • 18 maja w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Piastach, w którym wzięło udział 22 uczniów z klas piątych. Do rozwiązania był test wiedzy składający się z 37 pytań. Wszyscy uczestnicy rzetelnie przygotowali się do konkursu. Poniżej prezentujemy wyniki: 

            1 miejsce Marika T. klasa 5c 37 pkt.

            2 miejsce Leon P. klasa 5d 35 pkt.

            3 miejsce Bartosz K. klasa 5a , Zofia Ś. klasa 5d, Marcin P. klasa 5c 29 pkt.

            Serdecznie gratulujemy. 

             

            Gabriela Mueller

            Elżbieta Waligóra

        • Konkurs plastyczno – fotograficzny „Wiosna, wiosna...”
          • Konkurs plastyczno – fotograficzny „Wiosna, wiosna...”

          • Miło nam przedstawić Laureatów tegorocznego konkursu, którego motywem przewodnim była WIOSNA. Na konkurs wpłynęło wiele bardzo pięknych prac plastycznych i fotograficznych. Po burzliwych obradach komisji, udało się wyłonić prace w kategorii prac plastycznych, których autorzy otrzymali:

            miejsce I JOANNA J. z klasy 4c

            miejsce II BARTEK H. z klasy 5b

            miejsce III SARA B. z klasy 3a

             

            W kategorii prac fotograficznych otrzymali:

            miejsce I HANIA W. z klasy 4b

            miejsce II GABRYSIA SZ. z klasy 6e

            miejsce III LEON P. z klasy 5d

             

            Wyróżnienia specjalne w konkursie otrzymali:

            HUBERT D. z klasy 4e

            SZYMON W. z klasy 6e

            JAKUB T. z klasy 5d

            Gratulujemy zwycięzcom konkursu oraz wszystkim uczestnikom dziękujemy za przedstawione prace, które świadczą o Waszej wrażliwości artystycznej oraz przyrodniczej.

            Sylwia Grzybowska

        • Wycieczka do wioski Pocahontas
          • Wycieczka do wioski Pocahontas

          • W majowy, słoneczny dzień uczniowie z klasy 2d i 3d udali się  na wycieczkę do wioski Pocahontas w Zabrodziu.

            Celem wycieczki było poznanie zwyczajów, tradycji i obrzędów Indian. Wioska indiańska, do której dotarliśmy, zrobiła na nas ogromne wrażenie. Przewodnicy, ubrani w stroje indiańskie oprowadzili nas po wiosce Pocahontas, nauczyli dzieci indiańskiego powitania oraz przeprowadzili z nimi wiele zabaw (np. przejście przez labirynt i odszyfrowanie zakodowanej informacji, strzelanie z łuku do tarczy, przejście przez pajęczynę). Podczas wycieczki dzieci miały także okazję do zdobycia indiańskich sprawności, a na koniec zabawy – dyplomów. 

            Na zakończenie naszego pobytu odwiedziliśmy indiański sklepik, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, musieliśmy pożegnać to wyjątkowe miejsce i wracać do szkoły.  

            Joanna Petri i Angelika Smal - Nieborak

        • Nie ma jak u Mamy
          • Nie ma jak u Mamy

          • Nie ma jak u mamy, ciepły piec, cichy kąt.
            Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy, robi błąd.
            Nie ma jak u mamy, cichy kąt, ciepły piec.
            Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy, jego rzecz.

            W. Młynarski

             

            Dzień 26 maja Święto Matki - to najpiękniejsze i najbardziej osobiste święto w roku. Matka - to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. Była natchnieniem dla poetów, artystów i kompozytorów. Opiewano ją w pieśniach, wierszach i utrwalano na płótnie. W Europie Święto Matki pierwsza wprowadziła Austria. W jej ślady poszły wkrótce kraje skandynawskie, a potem inne. W Polsce po raz pierwszy obchodzono ten dzień w 1923 roku w Krakowie.

            W tym szczególnym dniu wszystkie dzieci na całym świecie obdarowują mamy laurkami i prezentami, chcąc uczcić ich święto i wyrazić im swoją miłość. Uczniowie z klasy 3d naszej szkoły przygotowali  dla swoich mam niespodzianki. Nie zabrakło portretów, opisów mam, bonów – niespodzianek oraz przepięknych i własnoręcznie wykonanych przez dzieci obrazów. Inspiracją były Słoneczniki  Vincenta van Gogha.

             

            Joanna Petri

             

             

        • Tydzień Bibliotek 8-15 maja
          • Tydzień Bibliotek 8-15 maja

          • Podczas Tygodnia Bibliotek (8-15 maja) przy ul. Lubelskiej odbyła się akcja pt. „Lubię bibliotekę”. Działanie polegało na tym, że uczniowie otrzymali kolorowe serca. Ich zadaniem było dokończenie zdania “Lubię bibliotekę, bo…” W swoich wypowiedziach uczniowie wskazywali, że lubią bibliotekę, bo jest w niej cicho, jest to miejsce, gdzie mogą porozmawiać albo zrelaksować się przy kojącej, jazzowej muzyce. Uczniowie pisali również, że biblioteka ma duży zbiór niesamowitych książek, jest idealnym miejscem do czytania i panuje w niej miła, przyjazna atmosfera. Wielu uczniów docenia też wygodne meble i przytulność tego niewielkiego pomieszczenia. 

            Najciekawsze wypowiedzi zostały wyeksponowane na tablicy znajdującej się w bibliotece. 

            Zapraszam do odwiedzin, Aldona Małek-Zdobylak

        • „Kolejowe ABC II - akcja bezpieczeństwo”
          • „Kolejowe ABC II - akcja bezpieczeństwo”

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nagraniach do filmu konkursowego „Kolejowe ABC II - akcja bezpieczeństwo” ogłoszonego przez Urząd Transportu Kolejowego. Zadanie jakie stanęło przed uczniami to nagranie dwuminutowego filmu przedstawiającego bezpieczne zachowanie podczas podróży pociągiem jak również bezpiecznego zachowania przy przejazdach i torach kolejowych. Jak czytamy na stronie organizatorów „ W konkursie „Akcja Bezpieczeństwo” […]  wzięły udział szkoły z całej Polski. Zostało nadesłanych 1913 prac, w tym 301 filmów oraz 1612 plakatów. Przygotowało je ogółem 18 727 uczniów z klas I-VI”. Pomimo tego, że film z udziałem naszych uczniów nie został wyróżniony w konkursie, to jesteśmy przekonani, że doświadczenie tworzenia filmu oraz zabawa temu towarzysząca zostaną z naszymi uczniami na długi czas, a na zawsze pamiątka w postaci filmu „Władcy przepisów – drużyna kolei”. Zachęcamy do obejrzenia filmu oraz krótkiej fotorelacji z prac nad filmem. Uczniom gratulujemy zaangażowania, pasji oraz poczucia humoru. Do nagrań został wykorzystany sprzęt oraz akcesoria zakupione w ramach rządowego programu #Laboratoria Przyszłości.

            Sylwia Grzybowska

            Tomasz Krakowiak

            Marek Berkowski 

        • Szydełkowanie w klasie 3g
          • Szydełkowanie w klasie 3g

          • Uczniowie z klasy 3g poznali łatwe robótki na szydełku. Nawet chłopcy polubili i cierpliwie wykonywali na szydełku łańcuszek, z którego po skończeniu powstał naszyjnik dla mamy. Odbyły się również zajęcia z tkactwa na krośnie, na których dzieci poznały technikę tkactwa wykorzystując wełnę i krosna zakupione z rządowego programu #Laboratoria Przyszłości. Uczniom bardzo podobały się zajęcia.

            Małgorzata Godek

        • Stołówka w czasie egzaminów 8 klas
          • Stołówka w czasie egzaminów 8 klas

          • Drodzy Rodzice!!!

            Ważna informacja dla Rodziców uczniów, którzy w dniach od 23-25 maja 2023 (egzaminy 8 klas) będą korzystać ze świetlicy i chcą skorzystać ze stołówki szkolnej w ZSP 12.

            W przypadku chęci korzystania ze stołówki szkolnej proszę o wpłaty za posiłki w systemie jemwszkole.

            Kontakt z intendentem placówki pod nr tel. 71 798-69-18 w. 105


        • Konkursy matematyczne w naszej szkole
          • Konkursy matematyczne w naszej szkole

          • W mijającym roku szkolnym w naszej szkole odbyły się trzy konkursy matematyczne:

            1)     Mistrz Arytmetyki

            2)     Matematyka w obiektywie

            3)     Konkurs na najciekawszą bryłę z papieru

            Konkurs Mistrz Arytmetyki polegał na rozwiązaniu przez uczniów 20 działań arytmetycznych w czasie 10 minut. W każdej klasie biorącej udział w konkursie wyłoniono zwycięzców. Uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów otrzymali pamiątkowy długopis z honorowym tytułem "Mistrz Arytmetyki", a są nimi:

            Bartosz K. 4a

            Joasia J. 4c

            Hubert D. 4e

            Szymon M.5a

            Michał J. 5b

            Marika T.  ex aequo  Maciej Ł. 5c

            Leon P. 5d

            Filip L. 5e

            Jagoda S. 6a

            Kacper M. 6b

            Gabriela Ł. 6c

            Aleksander S.6d

            Gabriel Z.  ex aequo  Ireneusz B. klasa 6e

            Dominik S. 7a

            Antonina K. 7b

            Aleksander M. 7c

            Wiktoria M. 7d

            Gratulacje również dla uczniów, którym niewiele zabrakło punktów do zdobycia powyższego tytułu :) Nadzór nad przebiegiem konkursu objęli nauczyciele matematyki. 

            Matematyka w obiektywie to konkurs fotograficzny. Chętni uczniowie wykonali zdjęcia przedstawiające piękno matematyki. Prace, które zostały zgłoszone do konkursu można obejrzeć w poniżej fotorelacji. Jury konkursu postanowiło przyznać:

            1 miejsce – Hanna W (4b) – praca „Zielone proste”

            2 miejsce – Marika T. (5d) praca „Nieskończoności” ex aequo Ireneusz B. (6e) – praca „Prostokąty w prostokącie”

            3 miejsce– Szymon W. (6e) – praca „Nieskończoność”.

             

            Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.

            Ponadto można podziwiać prace:

            - Magdalena Ch. (7b) – praca „Kąt prosty na gałęzi”

            - Prohor K. (8a) – „Stadion”

            - Wiktor D. (2b) – „Kolorowe trójkąty”

            - Gabriela Sz. (6e) – „Promień koła”

             Gratulujemy niebanalnych pomysłów. 

            Konkurs objęli swoją opieką nauczyciele: Pani Agata Rompała, Pani Aldona Komur, Pan Tomasz Krakowiak oraz Pan Marek Berkowski. 

            Do konkursu na najciekawszą bryłę z papieru zgłoszono dwie prace, obie zostały wykonane zespołowo. Pierwsza praca to bukiet kwiatów w wazonie, którego autorkami są uczennice klasy 6 - Ewa, Teresa oraz Aleksandra. Druga praca to wielościan o nazwie sześcian poczwórny, którego autorkami są uczennice klasy 5 - Milena oraz Marika. Jury konkursu uznało, że obie prace zasługują na zajęcie pierwszego miejsca. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe upominki.

            Wszystkim uczniom, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursach matematycznych serdecznie gratulujemy pomysłów, zaangażowania oraz prac wykonanych na wysokim poziomie.

            Wszystkie nagrody i upominki zostały w całości ufundowane przez Radę Rodziców SP26. 

            Opracował Marek Berkowski

        • Kolorowe Jeziorka - wycieczka 5B
          • Kolorowe Jeziorka - wycieczka 5B

          • Uczniowie klasy 5b stanęli przed wyzwaniem dotarcia do Kolorowych Jeziorek w Rudawskim Parku Krajobrazowym pomimo deszczowych warunków atmosferycznych. Siła ducha zwyciężyła. Dzielni piątoklasiści zdobyli wszystkie punkty programu. W drodze powrotnej w nagrodę uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi rycerze zwiedzając średniowieczny Zamek Bolków. Wycieczkę prowadziła wykwalifikowana Przewodnik Sudecka, która przedstawiła uczniom między innymi przyczynę barwy Jeziorek, jak również opowiedziała wiele ciekawych historii dotyczących i związanych z Zamkiem w Bolkowie. Była to już kolejna wyprawa klasy 5b, której celem było poznanie walorów Parków Krajobrazowych Dolnego Śląska. 

            Marek Berkowski

        • Projekt edukacyjny Zielone kroki
          • Projekt edukacyjny Zielone kroki

          • W dniach od 21 kwietnia do 15 maja 2023 roku uczniowie klas 1- 3 naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym Zielone kroki .  Projekt miał na celu uświadomienie dzieciom konieczności dbania o nasz wspólny dom, jakim jest Ziemia, zwłaszcza w obliczu stale narastających i powtarzających się zagrożeń dla środowiska naturalnego oraz kształtowanie proekologicznych postaw, które przyczynią się do bardziej świadomego życia i szacunku dla matki Ziemi, a także poznanie praw, które regulują stosunki pomiędzy organizmami żywymi i naturalnym środowiskiem ich bytowania. W ramach działań projektowych zrealizowano:

            -  konkurs pt. „Chrońmy zagrożone gatunki”

            -  obchody Światowego  Dnia Ziemi

            - wykonano prace plastyczno - techniczne, różnorodnymi technikami, które na zakończenie projektu edukacyjnego zostały zaprezentowane w holu szkoły.

            Dzięki realizacji projektu uświadomiłyśmy dzieciom, że na każdym z nas spoczywa odpowiedzialność za los naszej planety, bo wszyscy mamy wspólne powietrze, wodę i ziemię. Człowiek jest tylko cząstką tego świata, może i powinien cieszyć się życiem, ale ma też obowiązek przeciwstawiać się wszelkiej arogancji wobec środowiska, żeby życie na Ziemi mogło dalej istnieć i pięknem tego świata mogły zachwycać się kolejne pokolenia.

             

            Autorki i koordynatorki projektu Zielone kroki:

            Joanna Petri, Angelika Smal- Nieborak, Anna Werbińska

             

        • Wyniki konkursu historycznego dla klas 4- 8 na polskie symbole narodowe
          • Wyniki konkursu historycznego dla klas 4- 8 na polskie symbole narodowe

          • W konkursie zaangażowanych było bardzo dużo uczniów klas 4 - 5 i trochę mniej 6 - 8, wszystkie prace wymagały wysiłku i zrobione były z dużą starannością różnymi metodami techniczno – plastycznymi. Została z nich wykonana wystawa z okazji obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja, która zdobi hol i ściany korytarza szkoły przy ul. Suwalskiej oraz hol szkoły przy ul. Lubelskiej.

            Prace oceniały panie: B. Cynar, G. Mueller i E. Waligóra.

            Podzielone zostały na dwie kategorie wiekowe:

            Klasy 4-6:

            I miejsce

            Tymoteusz Cz.  kl.4a

            Mateusz P. kl.4a

            Hanna W. 4b

            II miejsce

            Marcel I. kl.4a

             Sofia M. kl.5c

            Anna W. kl.4a

            III miejsce

            Aleksander P. kl. 4e

            Borys T. kl. 4f

            Wyróżnienia:

            Marika T. kl. 5c

            Bartosz H. kl.5b

            Aleksandra Sz. kl.5d

             

            Klasy 7-8:

            I miejsce     Maja W. kl. 7d

            II miejsce     Maja W, kl.8d

            III miejsce    Judyta A. kl. 8c

            Wyróżnienie Zofia D. kl.7a

             

            Wszystkim uczestnikom  konkursu dziękujemy za udział. Symboliczne nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone wkrótce.

            Organizatorzy

        • Finał III edycji konkursu plastycznego
          • Finał III edycji konkursu plastycznego

          •  Z  przyjemnością informujemy, że Zofia K. uczennica klasy 8f naszej szkoły, przeszła do  finału III edycji dwuetapowego konkursu plastycznego organizowanego przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, pt. „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”. Komiks wykonany przez Zosię dotyczył Danuty Siedzikówny „Inki", niespełna 18- letniej sanitariuszki 5 Wileńskiej Brygady AK, mjr. Łupaszki. Została ona skazana na dwukrotną karę śmierci Wyrokiem Wojskowego Sądu Rejonowego w Gdańsku, a Bolesław Bierut nie skorzystał z prawa łaski. Czekając na wykonanie wyroku przekazała krewnym gryps: „Jest mi smutno, że muszę umierać. Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba”.

            Gratulujemy Zosi wykonania pięknej pracy i osiągniętego wyniku.

            Elżbieta Waligóra – nauczyciel historii i opiekun merytoryczny finalistki

        • Dzień Książki z...Harrym Potterem
          • Dzień Książki z...Harrym Potterem

          • 24 kwietnia w bibliotece przy Lubelskiej odbył się Dzień Książki...z Harrym Potterem. W bibliotece panował niezwykły klimat, a na wystawie zostały zaprezentowane grafiki, zdjęcia i magiczne księgi prosto ze świata czarodziejów.  Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę na temat książek z serii o Harrym Potterze, a na holu zostały zaprezentowane najważniejsze cytaty z książek (dostępne tutaj:)

            Zapraszam też do obejrzenia zdjęć w galerii.

             

            Aldona Małek-Zdobylak

        • eTwinning Day 9.05.23
          • eTwinning Day 9.05.23

          • Dziś obchodzimy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień eTwinning. Z tej okazji uczniowie starszych klas mogli obejrzeć międzynarodowy teatrzyk lalek przygotowany przez swoich kolegów w ramach projektu "Unsere Schule in 2050". Cztery szkoły partnerskie z Hiszpanii, Grecji, Słowenii i Polski zdecydowały, że zmierzą się z baśnią Braci Grimm pt. Czerwony Kapturek. Każda grupa przygotowała scenariusz jednej z 4 scen i przygotowała papierowe kukiełki. Następnie ćwiczyliśmy swoje role, dbając o poprawny warsztat językowy. Największym wyzwaniem, pełnym emocji, było nagrywanie scenek. Po wielu próbach  możemy dziś śmiało stwierdzić, że nasz międzynarodowy team spisał się wspaniale!

            Malwina Kordus

             

            Zapraszamy  wszystkich do obejrzenia  przedstawienia pt. "Rotkäppchen".

             

            eTwinning Projekt "Unsere Schule in 2050" on Vimeo

             

             

        • Pasowanie na Czytelnika
          • Pasowanie na Czytelnika

          • W kwietniu uczniowie klas pierwszych ­­(1B, 1E, 1G, 1H ) zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Każda z klas odwiedziła bibliotekę i uczestniczyła w lekcji bibliotecznej, podczas której odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

            Podczas wizyty uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki oraz mieli okazję wykazać się swoją wiedzą odgadując bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.  Zapoznali się z regulaminem obowiązującym w bibliotece, dowiedzieli się również jak należy dbać o książki i jak z nich korzystać.

            Po takim wprowadzeniu, pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Uczniowie samodzielnie wybierali i wypożyczali książki, a następnie zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym - „Moja pierwsza książka z biblioteki”, polegającym na wykonaniu ilustracji do wypożyczonej książki.

            Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, przypominającej o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Na Wyprawkę złożyły się: książka dla dzieci „Pierwsze abecadło”, broszurka dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, oraz „Kreatywny alfabet”- plakat z literkami do wycięcia.

            Agnieszka Maciejewska

        • Marzec w klasie 4F
          • Marzec w klasie 4F

          • W miesiącu marcu świętowaliśmy radośnie Dzień Kobiet. Celebracja uroczystości rozpoczęła się od wyśpiewania pięknych życzeń przez chłopców i wręczenia pięknych bukietów kwiatów. Rodzice przygotowali zdrowe przekąski, a wszyscy świetnie bawili się przy muzyce. W marcu pożegnaliśmy też kolegę, który wyprowadził się do innego kraju. Uczniowie wzięli udział w uroczystym pożegnaniu pn. "Pożegnania nie muszą być smutne",  były wesołe pożegnalne piosenki, pląsy oraz słodki poczęstunek. Wiosnę witaliśmy za to na sportowo w parku rozrywki GoAir. Po wesołej zabawie był jeszcze wspólny spacer i lody. 

            Hanna Musiał - Krzywiecka