• Zwrot podręczników, książek i innych dokumentów bibliotecznych do biblioteki szkolnej

          • Z uwagi na renowację podłogi w bibliotece, konieczne jest wyprowadzenie zbiorów biblioteki w inne miejsce. W związku z tym bardzo ważny jest terminowy zwrot podręczników, książek oraz innych dokumentów bibliotecznych wypożyczonych przez uczniów. Uczniowie będą mogli w tym celu przyjść z wychowawcą lub samodzielnie do biblioteki w piątek, 17.06.2016 w godzinach 8.00-8.45 oraz 9.55-14.30. 

            Jolanta Nowak

          • Kiermasz podręczników

          • Kiermasz podręczników odbędzie się we środę, 22.6.2016, w godz. 13.35-14.25 na I piętrze przy pokoju nauczycielskim. Chętni uczniowie samodzielnie organizują swoje stoiska sprzedaży. Uwaga: podręczniki mogą sprzedawać tylko klasy 6! Obecnym klasom 3 i 4 zostaną wypożyczone we wrześniu darmowe podręczniki objęte dotacją celową. 

          • Karta rowerowa

          • 1. Do egzaminu praktycznego z umiejętności jazdy na rowerze przystępują uczniowie klas 4, który pozytywnie (na ocenę 4 i 5) zaliczyli test pisemny ze znajomości zasad ruchu drogowego.

             

            2. Egzamin praktyczny z umiejętności jazdy na rowerze odbędzie się w poniedziałek, 20.06.2016 w trzech turach:

            klasa 4c - na 3 godzinie lekcyjnej

            klasa 4a - na 4 godzinie lekcyjnej

            klasa 4b - na 5 godzinie lekcyjnej

             

            Na egzamin praktyczny dzieci:

            1. przyprowadzają swoje rowery

            2. przynoszą podpisane przez rodziców zgody na uczestniczenie w egzaminie na kartę rowerową

            3. przynoszą wystawioną przez wychowawców opinię nt. zachowania dziecka.

             

            Zgodę oraz opinię dzieci pobierają (po 1 egzemplarzu; karta dwustronna) z "czarnej tablicy" koło pokoju nauczycielskiego. Brak zgody rodziców/opiekunów lub negatywna opinia wychowawcy uniemożliwia zdobycie karty rowerowej.

            Po zdanym egzaminie praktycznym dzieci przynoszą pani J.Nowak zdjęcie legitymacyjne opisane z tyłu imieniem i nazwiskiem, datą urodzenia oraz miejscem zamieszkania. Brak zdjęcia uniemożliwi wydanie karty rowerowej.

            Informacja o terminie odbioru kart rowerowych zostanie zamieszczona na "czarnej tablicy".

          • Maraton Rodzinny

          • 22.06.2016 r. (środa)
            Tego dnia odbędzie się Maraton Rodzinny dla klas 1-6.
            Plan imprezy:
            • Zbiórka o godz. 16:30 na boisku szkolnym ;
            • Naklejanie numerów startowych;
            • Rozgrzewka na boisku szkolnym o godz. 17:00;
            • Przejście maratończyków na start;
            • Bieg;
            • Wyłonienie maratończyków z najlepszym czasem;
            • Rozdanie dyplomów i medali;

            Miniregulamin :
            W biegu w Maratonie Rodzinnym może wziąć udział każdy uczeń klasy 1-6 wraz z rodzicem. Na starcie duet – rodzic, dziecko musi mieć połączone dłonie za pomocą własnej chustki, apaszki lub wstążki. Obowiązkowy jest strój sportowy. 
            Zapisy będą zbierane do poniedziałku 20.06. do godz. 15.00 u pani Anieli na portierni lub opiekunów samorządu.
            Wszystkich uczestników/ maratończyków prosimy o zaopatrzenie w napoje.

          • Zajęcie II miejsca w III Zawodach Pływackich klas 3 Szkół Zaprzyjaźnionych ze Szkołą Podstawową nr 3

          • 14 czerwca 2016 r.  w Szkole Podstawowej nr 3 przy ulicy Bobrzej odbyły się III Zawody Pływackie klas 3 Szkół Zaprzyjaźnionych.  Naszą drużyna liczyła 16 uczniów ze wszystkich klas III.  Reprezentantami byli:
             z klasy 3 a – Mikołaj D, Jakub K, Witold K, Claudia M, Kinga O, Amelia S oraz Mateusz Sz. 
            Z klasy 3 b – Maciej D, Maja M, Agata P oraz Lidia W.
            Z klasy 3 c – Mikołaj P.
            Z klasy 3 e – Julia L, Emilia P, Adam J oraz Natasha W.

            Na osiem szkół, które startowały w zawodach nasza szkoła w sztafecie pływackiej 10 x 25 m stylem dowolnym zajęła II miejsce z czasem 04: 27: 71. Każdy z uczniów otrzymał srebrny medal, dyplom uczestnictwa oraz puchar za zwycięstwo.

            Serdecznie gratulujemy reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów.

            Zdjęcia

            Alicja Głowacka

        • Gala Finałowa kampani "Nasz Czysty Wroclaw"
          • Gala Finałowa kampani "Nasz Czysty Wroclaw"

          • W dniu 9 czerwca odbyla sie Gala Finalowa trzeciej już edycji kampani "Nasz Czysty Wrocław", w której uczniowie z naszej szkoły brali udział.
            Gala ktora odbyła sie w SP nr.37 we Wroclawiu była bardzo uroczysta, podczas niej uczniowie odebrali dyplomy i atrakcyjne nagrody.

            Nagrodzeni uczniowie:
            Iga J. z kl.2d - 3 msc.w konkursie fotograficznym "Co nas w oczy kłuje",
            Jagoda S.  z kl.4b - wyróżnienie w konkursie "Uczniowie uczą nas",
            Klaudia K. z kl.3d - wyróżnienie za występ w przedstawieniu teatralnym "Czysty Wrocław",
            Zuzanna Ch.,Barbara F.,Daria B., Małgorzata M.  z kl.3e - 3 msc. w konkursie "Magiczne drzewo".

            Gratulujemy wszystkim laureatom z naszej szkoły i zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych edycjach kampani Nasz Czysty Wrocław.

            Monika Kicman

            Galeria

        • Certyfikaty Bezpiecznej Kobiety w Bezpiecznym Otoczeniu
          • Certyfikaty Bezpiecznej Kobiety w Bezpiecznym Otoczeniu

          • W dniu dzisiejszym w ZSP12 miało miejsce uroczyste podsumowanie dwóch pierwszych edycji programu prewencyjnego prowadzonego przez Komendę Miejską Policji we Wrocławiu pod znaczącym tytułem "Bezpieczna Kobieta w Bezpiecznym Otoczeniu".

            Realizacja programu  objęła 8 godzin szkolenia teoretycznego oraz 32 godziny szkolenia praktycznego blisko 40 pań pracujących w ZSP12, zakończona została sprawdzianem umiejętności z zakresu samoobrony. Realizacja tego przedsięwzięcia umozliwiła wszystkim paniom biorącym w nim udział próbę własnych umiejętności, sił w zakresie samoobrony. Zwiększyła także świadomość pracowników odnośnie zagrożeń, które niesie ze sobą współczesność. Dzięki zajęciom z trenerem technik samoobrony pokonywałyśmy lęk i niepewność, przełamując nieco swą delikatną, kobiecą naturę, co jest niezbędne w celu obrony zdrowia i życia. Nasi uczniowie zwrócili uwagę na jeszcze jeden niezwykle ważny aspekt realizacji tego programu w naszej szkole. Czują się oni bezpieczniej, mając świadomość, że ich nauczycielki, pracownice ZSP12 znaja podstawowe metody samoobrony, zasady unikania niebezpieczeństw. Stanowi to z całą pewnością dodatkową, cenną wartość, którą wniosła w nasze codzienne funkcjonowanie realizacja programu.

            W imieniu wszystkich pań jeszcze raz pragnę złożyć podziękowania za realizację tego niezbędnego współczesnej kobiecie programu prewencyjnego  Komendantowi Miejskiemu Policji we Wrocławiu młodszemu inspektorowi Arkadiuszowi Małeckiemu.

             Podziękowania dla całego Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i Naczelnika Wydziału podinspektora Krzysztofa Gawlika.

            Serdeczne podziękowania dla bezpośrednich organizatorów i prowadzących realizację programu w ZSP nr 12:

            podkomisarz Joanny Cieciorko (szkolenie z zakresu przemocy w rodzinie i procedury Niebieska Karta);

            aspiranta sztabowego Andrzeja Słotwińskiego ( kreowanie bezpiecznej przestrzeni, zwracanie uwagi na zmiany w najblizszej okolicy swiadczące o niebezpieczeństwie);

            sierżanta Łukasza Raczkowskiego (cyberprzemoc, cyberprzestępczośc);

            sierżant sztabowej Justyny Szeglowskiej (uzaleznienia)

            oraz sierżanta sztabowego Michała Kawalca (techniki samoobrony), z którym spędziłyśmy najwięcej czasu na wzajemnych wymianach ciosów i z którym mimo to nadal chciałyśmy się spotykać.

            Czekamy na kontynuację realizacji tak potrzebnych programów prewencyjnych i pozostajemy otwarci na współpracę z Komendą Miejską Policji we Wrocławiu odnośnie propagowania zasad bezpieczeństwa. Otrzymane przez nas w dniu dzisiejszym certyfikaty z całą pewnością zobowiązują nas do podejmowania się różnorodnych działań wzmacniających poczucie bezpieczeństwa w naszym otoczeniu w tym przede wszystkim wśród naszych uczniów i ich rodziców. Zdjęcia z uroczystości.

            Dziękujemy także Orkiestrze Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu za uświetnienie całej uroczystości.

            Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 we Wrocławiu Izabela Wojtycka

             

          • Były to cztery spotkania warsztatowe, podczas których uczniowie z klas drugich i pierwszych wykonywali karty książki artystycznej wykorzystując niekonwencjonalne metody i techniki plastyczne. 
            Pierwsza księga zapachów i smaków tworzona była z w przyniesionych produktów takich jak cytrusy, owoce, warzywa,  kawa, kakao, cynamon i innych intensywnie pachnących przypraw. Uczestnicy inspirowani rozmaitością zapachów wykonali z nich pachnące obrazy.
            Księga wzroku i kolorów polegała na stworzeniu obrazów z przyniesionych materiałów : jak ziemia , kakao, truskawki, liście, jagody, buraki, piach, glina suszona w różnych odcieniach itp. Uczestnicy nauczyli się jak  samemu wykonać barwniki do twórczości przy użyciu naturalnego spoiwa - jajek. 
            Księgę słuchu rysowali pod wpływem słyszanej muzyki i innych dzwięków. Zastanawiali się nad rodzajem dzwięków  słyszanych  w otoczeniu.
            Natomiast Księga dotyku tworzona była przy inspiracji dotykiem rozmaitych materiałów. Uczestnicy uczyli się nazw dotykanych przedmiotów i ich odróżniania . Na koniec uczniowie stworzyli plastyczną wizję z dotykanych przez nich elementów.
            Każdy warsztat traktowany był przez uczestników bardzo indywidualnie. Dzieci z ochotą eksperymentowały, poznając nowe możliwości wyrazu plastycznego.
            Nie nastawialiśmy się na efekt plastyczny czy estetyczny samego dzieła, lecz najważniejszy był proces twórczy.

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

            Sylwia Grzybowska
            Dorota Mizeracka

        • II Turniej Piłki Nożnej klas młodszych
          • II Turniej Piłki Nożnej klas młodszych

          • W dzień dziecka odbyła się już 2 edycja Turnieju Piłki Nożnej klas 1, 2 i 3. W tym roku turniej cieszył się wielką popularnością, ponieważ startowały, aż 22 drużyny.  Zawodnicy świetnie przygotowani i pełni pozytywnej energii. 
            Dziękujemy Pani Dyrektor za wręczenie medali najlepszym drużynom oraz kibicom i obecnym podczas meczy.
            Gratuluję wszystkim zawodnikom za udział w 2 edycji Turniej Piłki Nożnej klas młodszych i zapraszamy za rok o tej samej porze!

            Organizatorzy:

            K. Kawalec
            k. Kolański

             

            Galeria
             

          • O lotach kosmicznych

          • Po udziale w projekcie NASA „Sally Ride EarthKAM”, gdy uczniowie mogli wykonywać dzięki kamerze, umieszczonej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zdjęcia naszej planety z kosmosu, mogliśmy poszerzyć naszą wiedzę.

            30 maja gościliśmy w naszej szkole pana doktora Łukasza Radosińskiego, pracownika naukowego Politechniki Wrocławskiej, który przybliżył nam temat lotów kosmicznych. Pan doktor uczestniczył w szkoleniu w podmoskiewskim Centrum Wyszkolenia Kosmonautów im. J. Gagarina. Podzielił się z uczniami klas 6a i 4c swoimi doświadczeniami ze szkolenia oraz informacjami o tym, jakie warunki musi spełniać astronauta. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak dokładnie wygląda szkolenie kosmonautów, jak wygląda ich życie podczas lotu, jakie zagrożenia dla ludzkiego organizmu niesie lot w kosmos i czym może grozić długie przebywanie w stanie nieważkości. Dzieci poznały także wynalazki, które powstały dzięki przygotowaniom do lotów w kosmos.

            Uczniowie mogli swobodnie zadawać pytania, np. o koszt przygotowania lotu, ale także o to jak odbywa się toaleta astronautów.

            Bardzo dziękujemy Panu Doktorowi za to bardzo ciekawe spotkanie:)

            Krótka relacja ze spotkania:

             

            Iwona Kowalik

        • Program „Bezpieczny Dolnoślązak”
          • Program „Bezpieczny Dolnoślązak”

          • W kwietniu 2016 r. nasza szkoła przystąpiła do Programu edukacyjnego „Bezpieczny Dolnoślązak”, prowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz DODN we Wrocławiu.

            Program będzie realizowany od czerwca 2016r do kwietnia 2017r.

            Celem przedsięwzięcia „Bezpieczny Dolnoślązak” jest  nabycie i utrwalenie praktycznych umiejętności w zakresie bezpiecznego zachowania oraz umiejętność współdziałania ze Służbami i organizacjami powołanymi w celu zapewnienia bezpieczeństwa, takimi  jak: policja, pogotowie, straż pożarna, WOPR, GOPR, WORD, ZHP i innymi.

            W tegorocznej edycji Programu szczególny nacisk położony jest na tematykę niepełnosprawności, dlatego dodano zagadnienia, których celem jest podniesienie świadomości, zwiększenie integracji społecznej oraz pokonywanie stereotypów.

            Patronat medialny nad programem objęła TVP 3 z Wrocławia, a  patronem naukowym został  Zakład Socjologii Edukacji Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

             

            Koordynator Programu w SP 26

            Beata Tran Quoc

        • Historyjka obrazkowa „Wrocławskie rady na ekoodpady”
          • Historyjka obrazkowa „Wrocławskie rady na ekoodpady”

          • W kwietniu uczniowie klasy 3e: Julia K. i Michał W. wzięli udział w konkursie międzyszkolnym na historyjkę obrazkową w ramach XI edycji projektu „Wrocławskie dzieci uczą segregować śmieci”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 34 we Wrocławiu. 
            Po ogłoszeniu wyników konkursu otrzymaliśmy informację, że uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce w kategorii wiekowej klas I-III. W dniu 17 maja 2016r. weźmiemy udział w Gali Finałowej Projektu WDUSŚ w Parku Staromiejskim, podczas której zostaną wręczone nagrody dla laureatów.

            Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki.

            Agnieszka Król-Bawoł

            Galeria

          • Podsumowanie zbiórki makulatury

          • W roku szkolnym 2015 / 2016 nasza szkoła przystąpiła do konkursu Zbieramy makulaturę – chronimy lasy.  Każdy mógł w określonych dniach przynieść dowolną ilość makulatury. Do zbiórki przyłączyło się wielu uczniów, zarówno z klas 1-3, jak i 4-6. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. Każdy, kto przyniósł choć najmniejszą ilość makulatury, włączył się w ochronę lasów.

            Poniżej przedstawiamy listę z ilością uzbieranych kilogramów. Wynik jest imponujący:)

            Wszyscy uczniowie,  którzy wzięli udział w zbiórce zostaną nagrodzeni na koniec roku szkolnego.

            Podsumowanie_makulatury_1-3.pdf

            PODSUMOWANIE_klas_4-6.pdf

            Alicja Głowacka
            Bernadeta Walska

             

             

        • Książka  artystyczna pt. "księga zmysłów" jako warsztat edukacyjny.
          • Książka artystyczna pt. "księga zmysłów" jako warsztat edukacyjny.

          • Książka towarzyszy nam niemalże w każdej chwili. Codziennie czytamy, oglądamy jakieś książki. Książki kolorowe czy szare. Podręczniki, powieści, bajki. Wiemy, że książka to plik kartek papieru zszytych lub sklejonych, oprawionych w okładkę. To tradycyjna książka, łatwo dostępna, drukowana  w dużych nakładach.  Natomiast my, chcieliśmy zająć się podczas naszych spotkań warsztatowych rodzajem książki, która będzie niepowtarzalna, która będzie utrwalała proces twórczy. Która będzie niejako wizualnym "śladem" naszych myśli i emocji. Właśnie taki rodzaj książki nazywamy książką artystyczną.

            Od wielu lat na całym  świecie książki artystyczne realizowane są przez różnych artystów w sposób bardzo indywidualny. Stała się ona bardzo popularnym medium wypowiedzi artystycznej. Jedne przypominają tradycyjne książki i są wypowiedzią artysty, który łączy w niej techniki np. graficzne, malarskie czy rzezbiarskie, natomiast inne odchodzą całkowicie od wizualnej strony książki  będąc  obiektem czy instalacją artystyczną lub dziełem dzwiękowym. Jednakże wszystkie łączy jedna wspólna cecha, a  mianowicie to, że są od początku do końca niepowtarzalnym dziełem.

            Warsztaty artystyczno - edukacyjne prowadzone z uczniami naszej szkoły mają właśnie za zadanie pokazać i nauczyć małych twórców w jaki sposób można kreatywnie przekazywać swoje emocje, myśli nadając im nowe znaczenie umieszczając je na "kartach książki artystycznej".

            Nasze pierwsze warsztaty odbyły się w dniu 27 kwietnia. Wzięły w nich udział klasy 2f, 2d i 2b. Jako temat pierwszego spotkania wybrałyśmy zmysł węchu i smaku. Pod kierunkiem p. Sylwii Grzybowskiej i p. Doroty Mizerackiej uczestnicy spotkania stworzyli "Księgę zapachów i smaków".  W pierwszej części warsztatu dzieci zapoznały się z rozmaitością zapachów. Próbowały je odgadnąć i nazwać, zaszeregować i "poszufladkować". Zadanie okazało się niełatwe. Kiedy nie mamy do czynienia z wizualną stroną zapachu, nieproste jest odróżnienie i rozpoznanie zapachu rumianku, jaśminu czy nawet kawy. Ciekawym doświadczeniem było to, że te same zapachy dla jednych okazały się odpychające dla drugich przyjemne, a dla innych neutralne - nie budziły żadnych emocji.

            Po tych próbach przeszliśmy do strony praktycznej. Przy wspólnym stole, mając przed sobą rozmaite zioła, cytrusy, kwiaty i rośliny stworzyliśmy wizualną stronę naszej "Księgi zapachów i smaków".  Obserwowaliśmy jak zapełniają się pergaminowe kartki kolorowymi i pachnącymi ziołami, kwiatami i owocami. Ostatnią częścią naszych warsztatów było stworzenie i zapisanie całkiem spontanicznych myśli (niekiedy przybrały one formę krótkich rymowanek) na temat naszych doznań związanych z tematem. Ostatecznie teksty zostały wkomponowane w karty naszej książki.

            Zachęcamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

            Sylwia Grzybowska

        • Miesiąc kolorów - świetlica
          • Miesiąc kolorów - świetlica

          • Choć na dworze bywa szaro i buro pierwszy miesiąc wiosny przeżyliśmy kolorowo!
            W ramach projektu MIESIĄC KOLORÓW w ciągu czterech tygodni wspólnej zabawy nasza szkoła mieniła się różnymi barwami.  W tym czasie nadejście najbarwniejszej pory roku manifestowały kolejno: nasze niebieskie stroje, różnobarwne prace plastyczne, drzwi ozdabiane zielenią oraz wiersze na cześć koloru czerwonego. 

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i opiekunom zaangażowanym w tę akcję. 

            Monika Łoboda
            Zuzanna Puchalska 

            Galeria

          • Informacja dla Rodziców i Uczniów

          • Przypominamy, że 2 maja, tj. w poniedziałek, szkoła jest nieczynna. Zajęcia z tego dnia zostały odpracowane 12 marca 2016 r.

            Kolejna zmiana organizacji zajęć dotyczy terminu: 7 maja w sobotę - odpracowujemy lekcje z piątku - 27 maja.
             
            Wicedyrektor ds szkoły Jolanta Popiołek 
          • Zakończenie konkursu "Zbieramy makulaturę"

          • Informujemy, że powoli zbliżamy się do zakończenia konkursu
            Zbieramy makulaturę.

            Ostatni dzień przyjmowania makulatury to środa 27 kwietnia.  Po tym dniu makulatura nie będzie już przyjmowana. 28 kwietnia nastąpi podliczenie z podziałem ze względu na uczniów i klasy. Wyniki zostaną wywieszone 4 maja 2016 r.

            Uroczyste podsumowanie oraz nagrodzenie zwycięzców odbędzie się 24 czerwca.

            Dziękujemy Wszystkim, którzy przystąpili do konkursu.

            Organizatorzy