Podczas lekcji muzyki staramy się rozwijać i pobudzać swoją wyobraźnię. Ulubionym zadaniem uczniów jest układanie rytmu do piosenek. Kreatywność nie zna granic! Poznajcie Dominika z klasy 5b, który wykonał świetny projekt i sam nagrał film :)
Kreatywne projekty muzyczne
PROJEKT EDUKACYJNY "WIOSNA, ACH TO TY"
W dniach od 15 do 19 marca uczniowie klas 1-3 i grupy świetlicowe, uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Wiosna, ach to ty”. Celem projektu było wspólne świętowanie nadejścia wiosny, integracja społeczności szkolnej, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, czytelniczych, muzycznych, plastycznych oraz matematyczno - informatycznych uczniów.
W działanie projektowe zaangażowani byli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, świetlicy oraz bibliotekarz szkolny. Przez cały tydzień na zajęciach edukacyjnych, czytelniczych oraz świetlicowych, dzieci poznawały zwiastuny wiosny, poszukiwały zmian zachodzących w przyrodzie, obserwowały marcową pogodę, prowadząc kalendarz, wysiały rzeżuchę. Podejmowały również działania plastyczno- techniczne o tematyce wiosennej. Wykonały piękne prace plastyczne i techniczne- grzechotki, kolorowe opaski, banery i plakaty. Ponadto pracowały z tekstami literackimi nawiązującymi do wiosny, redagowały własne wiersze oraz uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych.
W piątek 19 marca odbyło się spotkanie na platformie edukacyjnej Ms Teams, podczas którego nauczyciele, czytali dzieciom wiersze z kanonu poezji dziecięcej, dotyczące wiosny. Następnie uczniowie z klas 1- 3 wraz z nauczycielami i wychowawcami ruszyli wiosennym korowodem wokół szkoły, by przywołać wiosnę, Nie zabrakło gry na instrumentach, marzanny, wesołego śpiewu i wiosennych rymowanek. Na twarzach wszystkich uczestników widniał entuzjazm i radość.
Jako zespół projektowy jesteśmy przekonani, że założone przez nas cele zostały osiągnięte, a dzieci na długo zapamiętają podjęte działania .
Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w projekcie.
Organizatorzy: Joanna Petri, Magdalena Zielińska, Zbyszek Wolski, Monika Kicman.
11
Co zagraża naszej planecie? Projekt eTwinning "Postaw na Ziemię"
Nasi uczniowie wykonali już swoje pierwsze zadanie w projekcie eTwinning "Postaw na Ziemię". Razem z naszymi partnerami z całej Polski zastanawialiśmy się co zagraża naszej planecie. Stworzyliśmy cztery mapy myśli w programie Canva. Zobaczcie sami.
mapa myśli 1
mapa myśli 2
mapa myśli 3
mapa myśli 4
Bernadetta Walska
Malwina Kordus
Podziel się dobrem na Święta
Rekrutacja informacje
Szanowni Rodzice, Drodzy Opiekunowie, jeśli wasze dziecko jest kandydatem do przedszkola, klasy I szkoły podstawowej lub szkoły ponadpodstawowej na rok szkolny 2021/2022 możecie skorzystać z możliwości złożenia wniosku rekrutacyjnego w formie elektronicznej z podpisem zaufanym. W dobie pandemii nie ma konieczności, aby udawali się Państwo osobiście z wydrukowanym wnioskiem rekrutacyjnym do przedszkola lub szkoły. Podczas rekrutacji do placówek oświatowych znajdujących się w ofercie na stronie rekrutacji www.edu.wroclaw.pl w 2021 roku wprowadzono możliwość podpisu wniosku profilem zaufanym. Aby skorzystać z podpisu zaufanego, trzeba załączyć w systemie dokumenty potwierdzające spełnienie określonych kryteriów. O tym, jakie pliki należy dołączyć, poinformuje system elektronicznej rekrutacji. UM Wrocławia rekomenduje składanie wniosków drogą elektroniczną. Jeśli nie jesteście Państwo posiadaczami profilu zaufanego - możecie dowiedzieć się, jak go założyć pod adresem www.wroclaw.pl/profil-zaufany . Szczegóły dot. rekrutacji znajdą Państwo na stronie www.wroclaw.pl/portal/rekrutacja-szkoly-i-przedszkola-wroclaw
Wiosna z Ozobotami
Uczniowie z 2e w ramach projektu „Z kodowaniem za pan brat” wykonali zadanie dotyczące cykliczności pór roku. Wiosna, lato, jesień, zima - pory roku, każda piękna, każda inna. Nadejście kolejnej pory roku poznajemy po specyficznych zmianach w przyrodzie. Teraz czekamy na wiosnę. Jak ją rozpoznać, kiedy powinna nadejść? Dzieci odpowiadały na te pytania podczas zajęć z Ozobotami. Warunkiem było prawidłowe zakodowanie robotów oraz wklejenie dat, które są pierwszymi dniami każdej z pór roku.
Barbara Woźniak
Karnawałowy zawrót głowy w klasie 1a!
Styczeń i luty w klasie 1a upłynął w karnawałowym nastroju. Uczniowie swój powrót w mury szkoły rozpoczęli od karnawałowego kina połączonego z dniem przebierańców. Był popcorn i słodki poczęstunek zorganizowany dla dzieci przez rodziców. Uczniowie przebrali się za ulubione postacie z bajek, książek i gier komputerowych. W naszej klasie tego dnia można było spotkać naprawdę wiele znanych postaci z dziecięcego świata. 11 lutego w klasie obchodziliśmy Tłusty Czwartek. 12 lutego 2021 roku zrobiło się u nas „czerwono”, a to za sprawą Walentynek, które zostały zorganizowane w klasie. Tego dnia na zajęciach królowały m.in. krzyżówki, quizy i rozmowy o zwyczajach związanych z tym świętem. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na czerwono. Dziewczynki i chłopcy otrzymali również upominki od swoich rodziców, które przekazała im Wychowawczyni. Jednak największą atrakcją dla dziewcząt i chłopców była poczta walentynkowa, dzięki której uczniowie otrzymali przepiękne kartki, które wcześniej, niepostrzeżenie wrzucali przez cały tydzień do skrzynki walentynkowej umieszczonej w klasie.
Był to cudowny czas, w którym uśmiech gościł na twarzy każdego dziecka. Mimo obecnej sytuacji staramy się nie poddawać i wesoło spędzać wspólny czas w szkole
Oczywiście sumiennie przestrzegamy wszystkich zasad bezpieczeństwa i nosimy maseczki, które zostały zdjęte tylko na czas konsumpcji pyszności, którymi się raczyliśmy.
Anna Sotnik
Wychowawczyni kl. 1a
10
8 marca w klasie 2e
Od 1910 r. na całym świecie - 8 marca obchodzony jest Dzień Kobiet. W ramach ścieżki „Szczególne dni w kalendarzu” chłopcy z 2e przygotowali swoim koleżankom miłe prezenty w postaci „puchatych breloczków”. Kolejną niespodzianką dla naszych małych kobiet był zakodowany kwiatek na macie i cyfra 8 symbolizującą dzisiejszą datę. Prezenty dziewczynkom bardzo się podobały, dlatego chłopcy zostali nagrodzeni wielkimi brawami 😊
Barbara Woźniak
Świetlicowy Dzień Kota!
Światowy Dzień Kota przypada na 17 lutego, jednak w naszych salach wciąż prezentują się przeróżne prace przedstawiające uroczych pupili. Po prostu ciężko się nam rozstać z naszymi zwierzakami. Przeszło tydzień pracowaliśmy, poświęcając właśnie im swoją uwagę. Okazało się, że wiemy bardzo dużo. Z przedstawionych prezentacji oraz pogadanek dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek, które potem omawialiśmy i utrwalaliśmy. Było miło i przyjemnie. Mimo, że odwieczny podział na miłośników kotów oraz psów nadal obowiązuje- wszyscy pięknie pracowali. Tworzyliśmy staranne portrety naszych domowników lub wymarzonych kotów. Układaliśmy także tangramy oraz rozwiązywaliśmy rebusy, zagadki i łamigłówki. Każdy znalazł coś dla siebie :)
Dziękujemy uczniom i nauczycielom świetlicy za zaangażowanie. To był naprawdę pracowity tydzień :)
Marta Wsiaki
Monika Cichoń
15
Postaw na Ziemię
Rozpoczynamy nowy ogólnokrajowy projekt eTwinning "Postaw na Ziemię", który zainicjowała nasza szkoła. Uczniowie z klasy 8b i 8c oraz klasy 5c będą współpracować ze swoimi rówieśnikami z całej Polski. Do naszego projektu dołączyło już 30 szkół!
Jego celem jest zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów i zainteresowania otaczającą nas przyrodą. Wspólnie zastanowimy się, co jest największym zagrożeniem dla naszej planety i jak możemy jej pomóc. Stworzymy eko-poradnik i quizy, wybierzemy najciekawszy projekt eko-logo koszulki i napiszemy międzyszkolny list do Ziemi. Dzięki naszym wspólnym zadaniom przygotujemy się do świętowania Międzynarodowego Dnia Ziemi.
Mamy nadzieję, że nasze działania zainspirują też Was i razem zadbamy o dobro naszej planety.
Malwina Kordus
Bernadetta Walska
„Idzie luty- podkuj buty.”
Zgodnie z tradycją luty przywitaliśmy słynnym powiedzeniem. Okazało się, że nowy miesiąc będzie obfitował w ciekawe imprezy i niezwykle dni.
Z uśmiechem na twarzy postanowiliśmy dokładnie przejrzeć nasz kalendarz i sukcesywnie omawialiśmy wybrane święta. Portrety naszych Dziadków zostały uporządkowane i ustąpiły miejsca dekoracjom w kolorze czerwieni (w końcu luty to miesiąc zakochanych!). I tak obok prac walentynkowych pojawiły się także nasze mozaikowe koty przygotowane z okazji światowego Dnia Kota, smakowite pączki, które wykonywaliśmy na tłusty czwartek, projekty naszej pizzy- przygotowane na dzień tej smakowitej, włoskiej potrawy, ale także polarne niedźwiedzie oraz dinozaury! W minionym miesiącu braliśmy też udział w szkolnym konkursie świetlicowym- „Zakoduj Sieciucha”, który stanowił podsumowanie dnia Bezpiecznego Korzystania z Internetu. Pomiędzy tymi wszystkimi niezwykłymi wydarzeniami, gdy tylko pozwalały na to warunki pogodowe, wychodziliśmy na dwór, aby trochę skorzystać z zimowej aury. Było dużo uśmiechu i rumieńców na twarzach :-)
Zapraszamy do galerii, tam tylko niektóre z naszych prac, a każda z nich- wyjątkowa!
Wychowawca: Marta Wsiaki
21
W MARCU JAK W GARNCU – zajęcia z kodowaniem na macie
"W marcu jak w garncu" - jakie jest znaczenie tego przysłowia uczniowie dowiedzieli się na zajęciach przeprowadzonych w klasie 2e. Dzieci wykonały kilka różnorodnych zadań, między innymi odkryły obrazek schowany pod pytaniami i zagadkami oraz stworzyły wzór na podstawie podanych koordynatów.
Barbara Woźniak
Świetlicowy Przegląd Poezji „Pożegnanie zimy"
Czwartego marca uczniowie klasy 1c pożegnali zimę, biorąc udział w Świetlicowym Przeglądzie Poezji.
Przygotowania do występu trwały już od dwóch tygodni. Uczniowie uczyli się wierszy, przygotowywali dekoracje i stroje. Dzieci uczyły się, jak pokonać tremę podczas wystąpień publicznych, jak powinna zachowywać się kulturalna publiczność. Ponadto uczniowie zapoznali się z wierszami o tematyce zimowej, uczyli się prawidłowej dykcji oraz prezentacji utworów.
Sam występ swoją obecnością uświetniła pani Alicja Śledzińska, wychowawczyni klasy 1c. Pani Alicja podziękowała dzieciom za piękny występ i nagrodziła dodatkowym szóstkami z edukacji polonistycznej.
Każdy z występujących został nagrodzony dyplomem oraz małym słodkim upominkiem. Zachęcone i szczęśliwe dzieci już nie mogą doczekać się następnego występu.
Wychowawczyni świetlicy
Iwona Browarny
2
„…zachowałam się jak trzeba” – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W dniach 1-4 marca 2021 r. w klasach VI, VII i VIII przeprowadzone zostały lekcje w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie wysłuchali historii Żołnierzy Niezłomnych oraz poznali okoliczności powstania tego święta. Dzięki materiałom filmowym zamieszczonym na stronie Instytutu Pamięci Narodowej, uczniowie poznali również wybranych bohaterów, których zaliczamy do grona Żołnierzy Wyklętych.
Joanna Pędziwiatr
Wirtualne Walentynki 2021
Wśród wielu lutowych świąt i aktywności świetlicowych najwięcej emocji i radości wzbudza znane wszystkim Święto Zakochanych. Nie wszyscy wiedzą, że walentynkowa tradycja, według jednego z przekazów, zrodziła się w starożytności, gdy więziony Walenty przesyłał listy córce strażnika. Zapewne, każdy lubi tego dnia usłyszeć coś miłego, otrzymać tajemniczą kartkę z życzeniami, czy drobny upominek...
Ten rok szkolny jest wyjątkowy, a my postanowiliśmy, że brak możliwości wspólnych spotkań wzbogacimy o kreatywne działania pełne pozytywnej energii. W sytuacji, gdy nie mogliśmy sobie wręczyć kartek z życzeniami i wyznaniami nakręciliśmy piękne filmy z walentynkowymi przesłaniami..
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia efektów naszej wspólnej pracy. Niepowtarzalna atmosfera filmu walentynkowego na długo z nami pozostanie, a płynące z niego ciepłe słowa będą nam towarzyszyć każdego dnia, nie tylko w Walentynki. Wszystkim koleżankom i kolegom z zespołu dziękujemy za wspólną pracę, zaangażowanie i przygotowanie dzieci.
Opracowanie:
Monika Cichoń & Karolina Rusnarczyk
Konkurs literacki i plastyczny ETNO-PORTRETY - Kobieta w kulturach świata
Po raz pierwszy w tym roku szkolnym zapraszamy serdecznie do udziału w RODZINNYM konkursie literackim i plastycznym „KOBIETA W KULTURACH ŚWIATA”. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie SP26 oraz ich rodzice/opiekunowie.
Cele konkursu:
-stworzenie tomiku wierszy pt. ETNO-PORTRETY kobieta w kulturach świata wraz z ilustracjami, zdjęciami prac plastycznych uczestników konkursu,
-przybliżenie i popularyzacja wybranej kultury świata (lub kilku),
-inspirowanie specyficzną kulturą i wybranego kraju, wyglądem jego mieszkańców,
-inspirowanie do pracy twórczej,
-doskonalenie umiejętności warsztatowych, poznanie nowych technik,
-wychowanie przez sztukę i dla sztuki,
-prezentacja i konfrontacja możliwości twórczych w dziedzinie plastyki,
- integracja w działaniach twórczych.
Konkurs organizowany jest w ramach projektu UNESCO Światowego Dnia Kobiet. Swoją tematyką nawiązuje do przedstawienia wizerunku kobiet żyjących w różnych kulturach całego świata. Inspiracją do prac plastycznych oraz literackich są kobiety mieszkające w różnych zakątkach świata, w różnych obyczajach, kulturach, religiach.
Ideą konkursu jest też udział w nim różnych pokoleń, ich wspólna praca podczas tworzenia dzieł, wzajemne upowszechnianie szacunku wobec różnorodności kulturalnej i obyczajowej.
Każdy uczestnik (dziecko i dorosły) może wziąć udział zarówno w konkursie plastycznym jak i literackim, lub wybrać jeden typ konkursu.
Każdy uczestnik może przesłać tylko jedną pracę na dany typ konkursu.
Na konkurs można nadsyłać prace:
1. Wiersze, poezję inspirowaną tematem konkursu. Tekst powinien być napisany na komputerze i przesłany drogą elektroniczną.
2. Dokumentację w postaci zdjęcia (dobrej jakości) prac plastycznych – wykonanych w dowolnej technice plastycznej, w tym malarstwo, rysunek, rzeźba, fotografia.
Wszystkie prace nadsyłane na konkurs powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem autora. Oprócz tego powinna być obowiązkowo przesłana (wraz z pracą w tym samym mailu)podpisana zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez organizatora konkursu oraz wykorzystanie prac do celów wystawy i stworzenia tomiku wierszy oraz prac plastycznych prezentowanych na stronie internetowej SP26 we Wrocławiu.
PRACE PLASTYCZNE należy zgłaszać do dnia 31 marca 2021 na adresy mailowe:
sylgrz6343@edu.wroclaw.pl
berwal1525@edu.wroclaw.pl
PRACE LITERACKIE należy zgłaszać do dnia 26 marca na adres mailowy:
monkic9742@edu.wroclaw.pl
POBIERZ - Zgoda na udział w konkursie
Prace będą oceniane w następujących grupach wiekowych:
6 – 9 lat
10 – 14 lat
Dorośli
Serdecznie zapraszamy :) życząc wspaniałych pomysłów i twórczej pracy :)
Opiekunami konkursu są:
Sylwia Grzybowska, Bernadetta Walska, Monika Kicman
Luty w świetlicy klasy 1D
Miesiąc luty okazał się bardzo pracowity dla klasy 1D. Obfitował w najróżniejsze Dni : Dzień Zakochanych, Dzień Kota, Dzień Bezpiecznego Internetu, Dzień Łamigłówki i Składanki, Dzień Pizzy, Dzień Niedźwiedzia Polarnego oraz Tłusty Czwartek. Uczniowie przez cały miesiąc mieli szansę wykazać się kreatywnością. Powstały wyjątkowe prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik. Ponadto uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o nowe informacje związane z obchodzonymi Dniami. W odpowiedzi na duże zainteresowanie lekturami, został utworzony Kącik Czytelniczy, w którym wspólnie lub samodzielnie czytamy lektury. W świetlicy zostały wykonane zakładki do książek, aby ułatwić młodym czytelnikom poruszanie się po lekturze J.
Zapraszam do fotorelacji.
Patrycja Wychowaniec
1
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Projekt stroju karnawałowego"
Bardzo dziękujemy za prace, które wpłynęły na konkurs. Spośród nadesłanych prac wybrałyśmy:
I miejsce ex aequo: Zuzia Ś. 2E i Emilka Ł. 1B
II miejsce: Jagoda S. 1C
III miejsce:Basia Sz. 1C
Wyróżnienia otrzymują :
- Sara B. 1A
- Teodor G. 1G
- Emilia T. 3B
- Adam Sz. 1D
GRATULUJEMY!!!
Agnieszka Król-Bawoł
Beata Tomaszewska
Agnieszka Klimaszewska
Dzień Bezpiecznego internetu w świetlicach
Dnia 9 lutego w naszych świetlicach obchodziliśmy "Dzień Bezpiecznego Internetu". Głównym zadaniem organizowania takiego dnia było i jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie ich z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu.
W ramach naszych działań uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Regulują one kwestie bezpieczeństwa w sieci, praw autorskich, kultury korzystania z zasobów internetowych, naszych telefonów, wzajemnej tolerancji i pomocy oraz sieciowych zachowań. Staraliśmy się pokazać różne aspekty zagrożeń internetowych. Często dzięki temu udaje się nam zapobiec różnym trudnym dla uczniów sytuacjom związanych z wirusami, programami śledzącymi, cyberprzemocą, hejtem, stalkingiem, nietolerancją, łamaniem praw autorskich, utratą danych itp. Mówiliśmy o zagrożeniach podczas korzystania z e-handlu, e-urzędu oraz e-bankowości. W tym roku szczególny nacisk położyliśmy na bezpieczeństwo telefonów komórkowych, naszych profili na portalach gier internetowych oraz hejt. Poznaliśmy grupę Sieciaków, która stawiła czoło złym Sieciuchom i pomogła lepiej zrozumieć czyhające na nas zagrożenie w sieci - "Misja - Bezpieczny Internet" (www.sieciaki.pl)
Zorganizowany został również konkurs pt. "Zakoduj sieciucha". Dzieci miały za zadanie samodzielnie stworzyć i zakodować postać. Więcej o konkursie już niebawem - podczas ogłoszenia wyników, tj. 01.03.2021r.
Koordynator:
Anna Kubasik
Pozytywna jazda- kultura w pociągu okiem dzieci i młodzieży”
Ślicznie dziękujemy uczniom naszej szkoły za udział w konkursie „Pozytywna jazda- kultura w pociągu okiem dzieci i młodzieży”, który organizowany był przez Koleje Dolnośląskie. Dla niewtajemniczonych podpowiemy, że zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej lub nagranie krótkiego video na temat pozytywnych zachowań i dobrych manier podczas podróży pociągiem. Liczyła się oczywiście kreatywność i ciekawe ujęcie tematu.
Wszyscy z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu :) Prace naszych uczniów zamieszczamy poniżej.
Koordynator:
Anna Kubasik
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie