• "Postaw na Ziemię"- Projekt ogólnopolski eTwinning
     • "Postaw na Ziemię"- Projekt ogólnopolski eTwinning

     • Właśnie skończyliśmy nasze drugie zadanie. Tym razem wszystkie uczestniczące w projekcie szkoły zostały podzielone na cztery grupy, których zadaniem było stworzenie książeczek online, pokazujących piękno polskiej przyrody. Udało nam się stworzyć mini przewodniki po wszystkich województwach. W każdym z nich znajdziemy niesamowite, naturalne miejsca godne odwiedzenia - zobaczcie sami w jak pięknym kraju mieszkamy.


      Malwina Kordus

     • W ten świąteczny czas

     • Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 12 we Wrocławiu oraz zespół pedagogiczno - psychologiczny szkoły pragną serdecznie podziękować: Radzie Osiedla, Radzie Rodziców, nauczycielom oraz wszystkim darczyńcom za organizację pomocy i ufundowanie wspaniałych paczek świątecznych dla uczniów naszej szkoły i ich rodzin.  Wszystkim zaangażowanym w tak potrzebną akcję dziękujemy za okazane serce i poświęcony czas. Z takimi ludźmi pandemia staje się znośniejszą :-)

      Wesołych - mimo trudnych czasów - świąt Wielkiej Nocy, spokoju ducha i zdrowia przede wszystkim. Izabela Wojtycka

    • Światowy Dzień Poezji
     • Światowy Dzień Poezji

     • Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji. W klasie 6b przez cały tydzień omawialiśmy ciekawe utwory polskich noblistów, analizowaliśmy i interpretowaliśmy wiersze, odczytywaliśmy niezwykłe metafory. Klasa 6b przygotowała wspaniałe plakaty, którymi udowodniła, że poezja to niezwykły świat...

      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć :)

      Magdalena Powstańska

       

     • Kreatywne projekty muzyczne

     • Podczas lekcji muzyki staramy się rozwijać i pobudzać swoją wyobraźnię. Ulubionym zadaniem uczniów jest układanie rytmu do piosenek. Kreatywność nie zna granic! Poznajcie Dominika z klasy 5b, który wykonał świetny projekt i sam nagrał film :)

    • PROJEKT EDUKACYJNY "WIOSNA, ACH TO TY"
     • PROJEKT EDUKACYJNY "WIOSNA, ACH TO TY"

     • W dniach od 15 do 19 marca uczniowie klas 1-3 i grupy świetlicowe, uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Wiosna, ach to ty”. Celem projektu było wspólne świętowanie nadejścia wiosny, integracja społeczności szkolnej, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, czytelniczych, muzycznych, plastycznych  oraz matematyczno - informatycznych uczniów. 

      W działanie projektowe  zaangażowani byli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, świetlicy oraz bibliotekarz szkolny. Przez cały tydzień na zajęciach edukacyjnych, czytelniczych oraz świetlicowych, dzieci poznawały zwiastuny wiosny, poszukiwały zmian zachodzących w przyrodzie,  obserwowały marcową pogodę, prowadząc kalendarz, wysiały rzeżuchę. Podejmowały również  działania plastyczno- techniczne o tematyce wiosennej. Wykonały piękne prace plastyczne i techniczne- grzechotki, kolorowe opaski, banery i plakaty. Ponadto pracowały z tekstami literackimi  nawiązującymi do wiosny, redagowały własne wiersze oraz  uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych.

      W piątek 19 marca odbyło się spotkanie na platformie edukacyjnej Ms Teams, podczas którego nauczyciele, czytali dzieciom  wiersze z kanonu poezji dziecięcej, dotyczące wiosny. Następnie uczniowie z klas 1- 3 wraz z nauczycielami i wychowawcami ruszyli wiosennym  korowodem wokół szkoły, by przywołać wiosnę, Nie zabrakło gry na instrumentach, marzanny, wesołego śpiewu i wiosennych rymowanek. Na twarzach wszystkich uczestników widniał  entuzjazm i radość.

      Jako zespół projektowy jesteśmy przekonani, że założone przez nas cele zostały osiągnięte, a dzieci na długo zapamiętają podjęte działania .

       

      Dziękujemy wszystkim za udział  i zaangażowanie w  projekcie.

      Organizatorzy: Joanna Petri, Magdalena Zielińska, Zbyszek Wolski, Monika Kicman.

     • Rekrutacja informacje

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Opiekunowie, jeśli wasze dziecko jest kandydatem do przedszkola, klasy I szkoły podstawowej lub szkoły ponadpodstawowej na rok szkolny 2021/2022 możecie skorzystać z możliwości złożenia wniosku rekrutacyjnego w formie elektronicznej z podpisem zaufanym. W dobie pandemii nie ma konieczności, aby udawali się Państwo osobiście z wydrukowanym wnioskiem rekrutacyjnym do przedszkola lub szkoły. Podczas rekrutacji do placówek oświatowych znajdujących się w ofercie na stronie rekrutacji www.edu.wroclaw.pl w 2021 roku wprowadzono możliwość podpisu wniosku profilem zaufanym. Aby skorzystać z podpisu zaufanego, trzeba załączyć w systemie dokumenty potwierdzające spełnienie określonych kryteriów. O tym, jakie pliki należy dołączyć, poinformuje system elektronicznej rekrutacji. UM Wrocławia rekomenduje składanie wniosków drogą elektroniczną. Jeśli nie jesteście Państwo posiadaczami profilu zaufanego - możecie dowiedzieć się, jak go założyć pod adresem www.wroclaw.pl/profil-zaufany . Szczegóły dot. rekrutacji znajdą Państwo na stronie www.wroclaw.pl/portal/rekrutacja-szkoly-i-przedszkola-wroclaw

    • Wiosna z Ozobotami
     • Wiosna z Ozobotami

     • Uczniowie z 2e w ramach projektu „Z kodowaniem za pan brat” wykonali zadanie dotyczące cykliczności pór roku. Wiosna, lato, jesień, zima - pory roku, każda piękna, każda inna. Nadejście kolejnej pory roku poznajemy po specyficznych zmianach w przyrodzie. Teraz czekamy na wiosnę. Jak ją rozpoznać, kiedy powinna nadejść? Dzieci odpowiadały na te pytania podczas zajęć z Ozobotami. Warunkiem było prawidłowe zakodowanie robotów oraz wklejenie dat, które są pierwszymi dniami każdej z pór roku.

      Barbara Woźniak

    • Karnawałowy zawrót głowy w klasie 1a!
     • Karnawałowy zawrót głowy w klasie 1a!

     • Styczeń i luty w klasie 1a upłynął w karnawałowym nastroju. Uczniowie swój powrót w mury szkoły rozpoczęli od karnawałowego kina połączonego z dniem przebierańców. Był popcorn i słodki poczęstunek zorganizowany dla dzieci przez rodziców. Uczniowie przebrali się za ulubione postacie z bajek, książek i gier komputerowych. W naszej klasie tego dnia można było spotkać naprawdę wiele znanych postaci z dziecięcego świata. 11 lutego w klasie obchodziliśmy Tłusty Czwartek. 12 lutego 2021 roku zrobiło się u nas „czerwono”, a to za sprawą Walentynek, które zostały zorganizowane w klasie. Tego dnia na zajęciach królowały m.in. krzyżówki, quizy i rozmowy o zwyczajach związanych z tym świętem. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na czerwono. Dziewczynki i chłopcy otrzymali również upominki od swoich rodziców, które przekazała im Wychowawczyni. Jednak największą atrakcją dla dziewcząt i chłopców była poczta walentynkowa, dzięki której uczniowie otrzymali przepiękne kartki, które wcześniej, niepostrzeżenie wrzucali przez cały tydzień do skrzynki walentynkowej umieszczonej w klasie. 

      Był to cudowny czas, w którym uśmiech gościł na twarzy każdego dziecka. Mimo obecnej sytuacji staramy się nie poddawać i wesoło spędzać wspólny czas w szkole😊 Oczywiście sumiennie przestrzegamy wszystkich zasad bezpieczeństwa i nosimy maseczki, które zostały zdjęte tylko na czas konsumpcji pyszności, którymi się raczyliśmy.

       

      Anna Sotnik

      Wychowawczyni kl. 1a

       

    • 8 marca w klasie 2e
     • 8 marca w klasie 2e

     • Od 1910 r. na całym świecie - 8 marca obchodzony jest Dzień Kobiet. W ramach ścieżki „Szczególne dni w kalendarzu” chłopcy z 2e przygotowali swoim koleżankom miłe prezenty w postaci „puchatych breloczków”. Kolejną niespodzianką dla naszych małych kobiet był zakodowany kwiatek na macie i cyfra 8 symbolizującą dzisiejszą datę. Prezenty dziewczynkom bardzo się podobały, dlatego chłopcy zostali nagrodzeni wielkimi brawami 😊


      Barbara Woźniak

    • Świetlicowy Dzień Kota!
     • Świetlicowy Dzień Kota!

     • Światowy Dzień Kota przypada na 17 lutego, jednak w naszych salach  wciąż prezentują się przeróżne prace przedstawiające uroczych pupili. Po prostu ciężko się nam rozstać z naszymi zwierzakami. Przeszło tydzień pracowaliśmy, poświęcając właśnie im swoją uwagę. Okazało się, że wiemy bardzo dużo. Z przedstawionych prezentacji oraz pogadanek dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek, które potem omawialiśmy i utrwalaliśmy. Było miło i przyjemnie. Mimo, że odwieczny podział na miłośników kotów oraz psów nadal obowiązuje- wszyscy pięknie pracowali. Tworzyliśmy staranne portrety naszych domowników lub wymarzonych kotów. Układaliśmy także tangramy oraz rozwiązywaliśmy rebusy, zagadki i łamigłówki. Każdy znalazł coś dla siebie :)

      Dziękujemy uczniom i nauczycielom świetlicy za zaangażowanie. To był naprawdę pracowity tydzień :)

      Marta Wsiaki

      Monika Cichoń

    • Postaw na Ziemię
     • Postaw na Ziemię

     • Rozpoczynamy nowy ogólnokrajowy projekt eTwinning "Postaw na Ziemię", który zainicjowała nasza szkoła. Uczniowie z klasy 8b i 8c oraz klasy 5c będą współpracować ze swoimi rówieśnikami z całej Polski. Do naszego projektu dołączyło już 30 szkół!

      Jego celem jest zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów i zainteresowania otaczającą nas przyrodą. Wspólnie zastanowimy się, co jest największym zagrożeniem dla naszej planety i jak możemy jej pomóc. Stworzymy eko-poradnik i quizy, wybierzemy najciekawszy projekt eko-logo koszulki i napiszemy międzyszkolny list do Ziemi. Dzięki naszym wspólnym zadaniom przygotujemy się do  świętowania Międzynarodowego Dnia Ziemi. 

      Mamy nadzieję, że nasze działania zainspirują też Was i razem zadbamy o dobro naszej planety.

       

      Malwina Kordus

      Bernadetta Walska

       

    • „Idzie luty- podkuj buty.”
     • „Idzie luty- podkuj buty.”

     • Zgodnie z tradycją luty przywitaliśmy słynnym powiedzeniem. Okazało się, że nowy miesiąc będzie obfitował w ciekawe imprezy i  niezwykle dni. 

      Z uśmiechem na twarzy postanowiliśmy dokładnie przejrzeć nasz kalendarz i sukcesywnie omawialiśmy wybrane święta. Portrety naszych Dziadków zostały uporządkowane i  ustąpiły miejsca  dekoracjom w kolorze czerwieni (w końcu luty to miesiąc zakochanych!). I tak obok prac walentynkowych pojawiły się także nasze mozaikowe koty przygotowane z okazji światowego Dnia Kota, smakowite pączki, które wykonywaliśmy na tłusty czwartek, projekty naszej pizzy- przygotowane na dzień tej smakowitej, włoskiej potrawy, ale także polarne niedźwiedzie oraz dinozaury! W minionym miesiącu braliśmy też udział w szkolnym konkursie świetlicowym- „Zakoduj Sieciucha”, który stanowił podsumowanie dnia Bezpiecznego Korzystania z Internetu. Pomiędzy tymi wszystkimi niezwykłymi wydarzeniami, gdy tylko pozwalały na to warunki pogodowe,  wychodziliśmy na dwór, aby trochę skorzystać z zimowej aury. Było dużo uśmiechu i rumieńców na twarzach :-) 

      Zapraszamy do galerii, tam tylko niektóre z naszych prac, a każda z nich- wyjątkowa!

       

      Wychowawca: Marta Wsiaki  

    • W MARCU JAK W GARNCU – zajęcia z kodowaniem na macie
     • W MARCU JAK W GARNCU – zajęcia z kodowaniem na macie

     • "W marcu jak w garncu" - jakie jest znaczenie tego przysłowia uczniowie dowiedzieli się na zajęciach przeprowadzonych w klasie 2e. Dzieci wykonały kilka różnorodnych zadań, między innymi odkryły obrazek schowany pod pytaniami i zagadkami oraz stworzyły wzór na podstawie podanych koordynatów.

      Barbara Woźniak

    • Świetlicowy Przegląd Poezji „Pożegnanie zimy"
     • Świetlicowy Przegląd Poezji „Pożegnanie zimy"

     • Czwartego marca uczniowie klasy 1c pożegnali zimę, biorąc udział w Świetlicowym Przeglądzie Poezji. 

      Przygotowania do występu trwały już od dwóch tygodni. Uczniowie uczyli się wierszy, przygotowywali dekoracje i stroje. Dzieci uczyły się, jak pokonać tremę podczas wystąpień publicznych, jak powinna zachowywać się kulturalna publiczność. Ponadto uczniowie zapoznali się z wierszami o tematyce zimowej, uczyli się prawidłowej dykcji oraz prezentacji utworów. 

      Sam występ swoją obecnością uświetniła pani Alicja Śledzińska, wychowawczyni klasy 1c. Pani Alicja podziękowała dzieciom za piękny występ i nagrodziła dodatkowym szóstkami z edukacji polonistycznej. 

      Każdy z występujących został nagrodzony dyplomem oraz małym słodkim upominkiem. Zachęcone i szczęśliwe dzieci już nie mogą doczekać się następnego występu.

       

      Wychowawczyni świetlicy

      Iwona Browarny

    • Wirtualne Walentynki 2021
     • Wirtualne Walentynki 2021


     •  

      Wśród wielu lutowych świąt i aktywności świetlicowych najwięcej emocji i radości wzbudza znane wszystkim Święto Zakochanych. Nie wszyscy wiedzą, że walentynkowa tradycja, według jednego z przekazów, zrodziła się w starożytności, gdy więziony Walenty przesyłał listy córce strażnika.  Zapewne, każdy lubi tego dnia usłyszeć coś miłego, otrzymać tajemniczą kartkę z życzeniami,  czy drobny upominek...

        Ten rok szkolny jest wyjątkowy, a my postanowiliśmy, że brak możliwości wspólnych spotkań wzbogacimy o kreatywne działania pełne pozytywnej energii.  W sytuacji, gdy nie mogliśmy sobie wręczyć kartek z życzeniami i wyznaniami nakręciliśmy piękne filmy z walentynkowymi przesłaniami.. 

        Serdecznie zapraszamy do obejrzenia efektów naszej wspólnej pracy. Niepowtarzalna atmosfera filmu walentynkowego na długo z nami pozostanie, a płynące z niego ciepłe słowa będą nam towarzyszyć każdego dnia, nie tylko w Walentynki. Wszystkim koleżankom i kolegom z zespołu dziękujemy za wspólną pracę, zaangażowanie i przygotowanie dzieci. 

      Opracowanie:

      Monika Cichoń & Karolina Rusnarczyk 

    • Konkurs literacki i plastyczny ETNO-PORTRETY - Kobieta w kulturach świata
     • Konkurs literacki i plastyczny ETNO-PORTRETY - Kobieta w kulturach świata

     • Po raz pierwszy w tym roku szkolnym zapraszamy serdecznie do udziału w RODZINNYM konkursie literackim i plastycznym  „KOBIETA W KULTURACH ŚWIATA”. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie SP26 oraz ich rodzice/opiekunowie.

      Cele konkursu:

      -stworzenie tomiku wierszy pt. ETNO-PORTRETY kobieta w kulturach świata wraz z ilustracjami, zdjęciami prac plastycznych uczestników konkursu,

      -przybliżenie i popularyzacja wybranej kultury świata (lub kilku),

      -inspirowanie specyficzną kulturą i wybranego kraju, wyglądem jego mieszkańców,

      -inspirowanie do pracy twórczej,

      -doskonalenie umiejętności warsztatowych, poznanie nowych technik,

      -wychowanie przez sztukę i dla sztuki,

      -prezentacja i konfrontacja możliwości twórczych w dziedzinie plastyki,

      - integracja w działaniach twórczych.

      Konkurs organizowany jest w ramach projektu UNESCO Światowego Dnia Kobiet. Swoją tematyką nawiązuje do przedstawienia wizerunku kobiet żyjących w różnych kulturach całego świata. Inspiracją do prac plastycznych oraz literackich są kobiety mieszkające w różnych zakątkach świata, w  różnych obyczajach, kulturach, religiach.

      Ideą konkursu jest też udział w nim różnych pokoleń, ich wspólna praca podczas tworzenia dzieł, wzajemne upowszechnianie szacunku wobec różnorodności kulturalnej i obyczajowej.

      Każdy uczestnik (dziecko i dorosły) może wziąć udział zarówno w konkursie plastycznym jak i literackim, lub  wybrać jeden typ konkursu.

      Każdy uczestnik może przesłać tylko jedną pracę na dany typ konkursu.

      Na konkurs można nadsyłać prace:

      1. Wiersze, poezję inspirowaną tematem konkursu. Tekst powinien być napisany na komputerze i przesłany drogą elektroniczną.

      2. Dokumentację w postaci zdjęcia (dobrej jakości) prac plastycznych  – wykonanych w dowolnej technice plastycznej, w tym malarstwo, rysunek, rzeźba, fotografia.


      Wszystkie prace nadsyłane na konkurs powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem autora. Oprócz tego powinna być obowiązkowo przesłana (wraz z pracą w tym samym mailu)podpisana zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez organizatora konkursu oraz wykorzystanie prac do celów wystawy i stworzenia tomiku wierszy oraz prac plastycznych prezentowanych na stronie internetowej SP26 we Wrocławiu.

      PRACE PLASTYCZNE  należy zgłaszać do dnia 31 marca 2021 na adresy mailowe:

      sylgrz6343@edu.wroclaw.pl

      berwal1525@edu.wroclaw.pl

      PRACE LITERACKIE należy zgłaszać do dnia 26 marca na adres mailowy:

      monkic9742@edu.wroclaw.pl


       POBIERZ - Zgoda na udział w konkursie


      Prace będą oceniane w następujących grupach wiekowych:

      6 – 9 lat

      10 – 14 lat

      Dorośli

      Serdecznie zapraszamy :) życząc wspaniałych pomysłów i twórczej pracy :)

      Opiekunami konkursu są:

      Sylwia Grzybowska, Bernadetta Walska, Monika Kicman
  • Kontakt

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
   • sekretariat.zsp12@wroclawskaedukacja.pl
   • ul. Suwalska 5 54-104 Wrocław
   • Tel. 71 798 69 18