• Ja w świecie emocji
     • Ja w świecie emocji

     • We wrześniu świetlica szkolna miała przyjemność uczestniczyć w projekcie - "Ja w świecie emocji", który był objęty patronatem Uniwersytetu Dzieci. Projekt ten skupiał się na dwóch głównych obszarach tematycznych: „Jak rozpoznawać emocje?” oraz „Dlaczego złość jest nam potrzebna?”

      W trakcie zajęć uczniowie zdobywali umiejętność rozpoznawania i nazywania swoich emocji, jak również interpretowania emocji innych osób na podstawie ich reakcji. Istotnym elementem było zrozumienie, że złość jest jedną z fundamentalnych emocji, nie będącą ani dobrą, ani złą, lecz naturalną częścią naszego życia.

      Dzieci zostały podzielone na "drużyny emocji", gdzie uczestniczyły w różnych ćwiczeniach, takich jak "Puzzle" i "Lustro". Poprzez udział w zabawach ruchowych nauczyły się także, jak radzić sobie z uczuciem złości, zrozumiały, jak wygląda emocja wstrętu oraz jak dostarczać radość innym ludziom.

      Zarówno dorośli, jak i dzieci codziennie doświadczają różnych emocji, które mogą być trudne do zrozumienia i zaakceptowania. Czasami również radzenie sobie z reakcjami, jakie te emocje wywołują w naszym ciele, może stanowić wyzwanie. Jednak osoba, która potrafi zidentyfikować swoje emocje i zrozumieć, jak wpływają one na jej ciało, ma większą szansę na właściwe reagowanie w różnych sytuacjach. Ponadto jest bardziej empatyczna wobec innych ludzi, którzy również przeżywają emocje.

      Rozwijanie inteligencji emocjonalnej stanowi kluczowy element zdrowego rozwoju zarówno dzieci, jak i młodzieży. Ważne jest, aby już od najmłodszych lat dzieci miały możliwość nauki rozpoznawania i kontrolowania swoich emocji. Daje to solidne fundamenty do rozumienia siebie i innych oraz efektywnego radzenia sobie w życiu.

      Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

      Beata Tomaszewska

      Monika Cichoń

      Filip Matusewicz

    • Dzień Przedszkolaka - z wizytą w Przedszkolu nr 8
     • Dzień Przedszkolaka - z wizytą w Przedszkolu nr 8

     • 20 września to ważna data, dla prawie każdego małego słodziaka. Tego dnia wszyscy świętujemy, że przedszkolaki kroczą po ziemi. Życzymy Wam szczęścia, dużo miłości, świetnej zabawy, a z niej radości!

       

      W dniu 20 września podczas pobytu w świetlicy szkolnej oraz w ramach zajeć edukacji wczesnoszkolnej dzieci z kl. 2e i 2b odwiedziły grupę przedszkolną Kotki oraz Pszczółki z Przedszkola nr 8 we Wrocławiu. Uczniowie złożyli życzenia swoim młodszym koleżankom i kolegom, wręczyli im przygotowane dla nich laurki oraz zaśpiewali “Sto lat”. 

      Szkolniaki i przedszkolaki wspólnie celebrowały ten wyjątkowy dzień podczas zabaw intergacyjnych. Odbyły się tańce z balonikami i zabawy ruchowe, w których zarówno starsze jak i młodsze dzieci wykazały się doskonałą umiejętnością współpracy. Była również wymiana drobnych upominków. Przedszkolaki otrzymały Medal Super Przedszkolaka, a uczniowie naklejki i piłeczki.

      Serdeczne podziękowania dla wychowawczyń grup przedszkolnych Pani Kamili Babczyńskiej oraz Pani Aleksandry Matkowskiej za możliwość przeprowadzenia wspólnych zabaw. To był wspaniale spędzony czas! Kochane przedszkolaki dziękujemy, że jesteście z nami i czekamy na Was w szkole. :) 

       

      Iwona Opalińska 

      Katarzyna Kawalec

       

    • zDolny Ślązak - zgłoszenia
     • zDolny Ślązak - zgłoszenia

     • Jak co roku nasza szkoła bierze udział w dolnośląskich konkursach przedmiotowych zDolny Ślązak. Chętnych uczniów prosimy o zapisywanie się u nauczycieli prowadzących dany przedmiot - język polski, język angielski, matematyka, biologia, historia, chemia, fizyka, geografia. Zapisy trwają do końca tego tygodnia.

       

    • Dzień Kropki w naszej świetlicy szkolnej
     • Dzień Kropki w naszej świetlicy szkolnej

     • 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dlaczego akurat Dzień Kropki? To święto nawiązuje do postaci stworzonej przez Petera H. Reynoldsa - Vashti, która  nie wierzyła, że potrafi rysować. Jednak jej nauczycielka zachęciła ją do pozostawienia na papierze kropki, co stało się początkiem jej artystycznej podróży. To inspirująca historia o tym, że każdy z nas ma w sobie potencjał do tworzenia czegoś pięknego.

      W tym dniu uczniowie wszystkich grup świetlicowych w naszej szkole, aktywnie włączyli się w obchody Dnia Kropki! To naprawdę wyjątkowe wydarzenie, które pomaga dzieciom odkrywać swoje talenty, rozwijać pewność siebie i budować kreatywność. Dzięki naszej inicjatywie pomysłowość dzieci nie miała granic, co jest niesamowicie inspirujące.

      Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego dnia.

      Pamiętajcie, że każdy z Was ma w sobie niezwykły potencjał do tworzenia i wyrażania siebie. Warto wierzyć w siebie, tak jak Vashti, i zostawiać na świecie swoje kropki!!!

      Beata Tomaszewska

      Katarzyna Mikuła

    • Bezpieczna droga do szkoły!
     • Bezpieczna droga do szkoły!

     • W pierwszym tygodniu września w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia związane z bezpieczeństwem dzieci w drodze do i ze szkoły. Głównym celem zajęć było przygotowanie uczniów do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych. W trakcie rozmowy kierowanej poruszane były następujące zagadnienia: jak należy poruszać się po jezdni oraz w jakich miejscach prawidłowo ją przekraczać, jakie mamy znaki drogowe i jak się do nich stosować oraz jak należy zachować się w miejscach oczekiwania na autobus. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „Bezpieczne przechodzenie przez jezdnię z Super Kotem.” Na przykładach z życia wziętych mogli zobaczyć jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Dzieci poznały zasadę „STOP. POPATRZ. POSŁUCHAJ. POMYŚL”, zwiększającą bezpieczeństwo na drodze. W celu jej utrwalenia śpiewały wspólnie z nauczycielami rymowankę – rapowankę. Uczniowie zaznajomili się także z numerami telefonów alarmowych. Każde dziecko wykonało również pracę plastyczną przedstawiającą  znaki drogowe.

      Nauczyciele świetlicy

     • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

     • Nieubłaganie zbliża się do nas koniec wakacji. Mam nadzieję, że wypoczęliście i jesteście pełni nowego zapału do zgłębiania tajników nauki. Z niecierpliwością czekamy na Wasze pojawienie się w szkole w dniu 04.09.2023 r. Poniżej podaję grafik naszych spotkań. Do zobaczenia:-) Izabela Wojtycka Dyrektor ZSP nr 12 we Wrocławiu

      Grafik rozpoczęcia roku szkolnego

       

      Uwaga!

      Klasy II- V

      W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się bezpośrednio w salach lekcyjnych według harmonogramu.

      Klasy Ia, Ic, Ie – rozpoczynają spotkaniem z wychowawcami w salach lekcyjnych o godzinie 8.30, następnie o godzinie 9.30 udają się do sali gimnastycznej na uroczystą inaugurację pierwszego dnia w szkole i uroczystością tą kończą zajęcia.

      Klasy Ib, Id, If – rozpoczynają bez zmian o godzinie 9.30, spotykając się w holu głównym szkoły, gdzie będą na nich czekać ich wychowawcy. Udadzą się do sali gimnastycznej na wspólną z I zmianą inaugurację. Po zakończeniu uroczystości przejdą z wychowawcami do klas. 

     • Sportowe rozpoczęcie roku szkolnego 03.09.23 r. na Stadionie Olimpijskim

     • Szanowni Państwo,już w niedzielę (3 września) na Stadionie Olimpijskim odbędzie się sportowe rozpoczęcie roku szkolnego. Wydarzenie ma na celu popularyzację aktywnego spędzania wolnego czasu i kultury fizycznej wśród uczniów wrocławskich szkół i ich rodziców.Na płycie stadionu zaprezentują się jedne z największych klubów sportowych w mieście, które posiadają ofertę skierowaną do młodzieży:- na scenie głównej każdy klub sportowy w wyznaczonym czasie będzie mógł zaprezentować umiejętności swoich podopiecznych,- zostanie przygotowana specjalna strefa, na której kluby będą mogły opowiedzieć zainteresowanym o swoich dyscyplinach sportowych, oprócz tego przygotują ciekawe gry i zabawy dla uczestników wydarzenia.Impreza potrwa od godz. 12:00 do 15:00 na płycie Stadionu Olimpijskiego (wejście od Pergoli). Wstęp wolny dla wszystkich.Na Stadionie Olimpijskim pojawi się również MPWiK z kranówką – chłodną, pełną minerałów i zdecydowanie bardziej ekologiczną niż woda butelkowana. Warto zabrać ze sobą bidony czy butelki wielokrotnego użytku i uzupełniać je bezpłatnie wodą od MPWiK Wrocław!Szczegóły:https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/sportowe-rozpoczenie-roku-szkolnego-na-stadionie-olimpijskim-3-wrzesniahttps://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/rozrywka/1368615-sportowe-rozpoczecie-roku-szkolnego

     • Sekretariaty

     • Sekretariat w budynku przy ul. Suwalskiej będzie czynny dla interesantów od 04.09.23 r. Obecnie w budynku trwają jeszcze prace remontowe, prosimy do wskazanego czasu jego ponownego uruchomienia o korzystanie z sekretariatu w budynku przy ul. Lubelskiej. I.Wojtycka Dyrektor ZSP nr 12

     • Kontakt/sekretariat wakacje

     • Czas wakacji rozpoczęty, jednak nie oznacza to zamknięcia szkoły. Ze względu na prace związane z remontem  budynku przy ul. Suwalskiej 5 prosimy o załatwianie spraw za pośrednictwem elektronicznym lub sekretariatu w budynku przy ul. Lubelskiej 95a czynnym w godzinach od 7.00 do 15.00. Proszę nie wchodzić na teren prowadzonych prac budowlanych przy ul. Suwalskiej 5. O ich zakończeniu poinformuję. Z życzeniami dobrych i bezpiecznych wakacji Izabela Wojtycka Dyrektor ZSP nr 12 we Wrocławiu

    • Zebranie i wyprawka dla pierwszoklasisty
     • Zebranie i wyprawka dla pierwszoklasisty

     • Zachęcamy rodziców uczniów klas 1, którzy rozpoczną naukę w naszej szkole w roku szkolnym 2023/2024, do zapoznania się z poniższymi informacjami. 

       

      1. Wyprawka dla pierwszoklasisty

      2. List do Rodziców Uczniów klas 1

      3. Karta zapisu do świetlicy została przesłana na adresy mailowe podane podczas rekruatacji. W przypadku braku wiadomości proszę o sprawdzenie zakładki spam. Wypełnione karty prosimy przynieść na zebranie organizacyjne. Druki będą dostępne również na miejscu.

       

       

    • Maj i czerwiec w klasie 4f
     • Maj i czerwiec w klasie 4f

     • Klasa 4f przez cały miesiąc maj promowała zdrowy tryb życia,  biorąc aktywny udział w "Kampanii Rowerowy Maj''. Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja uczestniczyliśmy w szkolnym wydarzeniu sportowym jakim był bieg patriotyczny. W dniu 29 maja akywnie spędiliśmy czas w ramach "żywej lekcji przyrody", podczas  spływu pontonowego po Bystrzycy w Parku Krajobrazowym Doliny Bystrzycy. Dzień dziecka świętowaliśmy również aktywnie biorąc udział w Szkolnym Turnieju siatkarskim oraz w konkurencjach rekreacyjnych, podczas festynu szkolnego. W pierwszych dniach czerwca spędziliśmy wspólnie czas,  kształtując poprzez zabawę zwinność i umiejętności logicznego myślenia na macie interaktywnej w Pixel XL.  W dniu 21 czerwca byliśmy uczestnikami projektu edukacyjnego  pn. " Kino na temat", obejrzeliśmy ciekawy, edukacyjny film, traktujący o ochronie środowiska  naturalnego pt. "Blueback". Piękne zdjęcia Australii i podwodnego królestwa rafy koralowej przeniosły nas na drugi koniec świata umożliwiając przeżycie krótkiej wakacyjnej przygody za cenę biletu do kina.  W dniu 23 czerwca wzięliśmy udział w szkolnej uroczystości zakończenia roku szkolnego,  odebraliśmy świadectwa ukończenia klasy czwartej i rozpoczęliśmy WAKACJE!

       

      Hanna Musiał - Krzywiecka

    • Zakończenie roku szkolnego
     • Zakończenie roku szkolnego

     • Harmonogram zakończenia roku szkolnego 23 czerwca:

       

      godz. 09.00 – 10.00 klasy 7a,7c,7d oraz klasy 8 (ul. Lubelska)

      godz. 10.15 – 11.00 klasy 1-3 (ul. Suwalska)

      godz. 11.15 – 12.00 klasy 4-6 i klasa 7B (ul. Suwalska)

       

      Wykaz sal

       

      Uroczystości odbędą się na boisku szkolnym. W razie złej pogody uczniowie przychodzą od razu do wyznaczonych sal, na spotkanie z wychowawcami.

      Zakończenie roku klas 8 przy ul. Lubelskiej odbędzie się na sali gimnastycznej bez względu na pogodę. 

       

    • "Unsere Schule in 2050" - nasza wizja szkoły w 2050 roku
     • "Unsere Schule in 2050" - nasza wizja szkoły w 2050 roku

     • W trakcie roku szkolnego 2022/23 razem z uczniami z Grecji, Hiszpanii i Słowenii realizowaliśmy projekt "Unsere Schule in 2050". Razem zastanawialiśmy się  nad wizją szkoły w 2050 roku, proponując różne przedmioty, na które moglibyśmy uczęszczać. I tak powstała klasa podcastu, jogi, medytacji, klasa turystyczna, ekologiczna, teatralna i sztucznej inteligencji. Był to czas współpracy, nawiązywania przyjaźni, przełamywania barier i poznawania innych kultur. Podczas naszych spotkań online zorganizowaliśmy pokaz mody, razem zadbaliśmy o naszą kondycję psychiczną i fizyczną ćwicząc na matach, wybraliśmy się również w wirtualną podróż za pomocą okularów VR. To był bardzo intensywny czas:) Czy nasze przypuszczenia były trafne, czy tak będzie wyglądała szkoła w 2050? O tym przekonają się kolejne pokolenia... Tymczasem  serdecznie zapraszamy na stronę naszego projektu:

      https://view.genial.ly/64882b86940287001122a3cf/interactive-content-unsere-schule-in-2050-etwinning-projekt

      Malwina Kordus

    • Laboratoria Przyszłości – podsumowanie
     • Laboratoria Przyszłości – podsumowanie

     • W mijającym roku szkolnym nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych w ramach rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości. Kwota dofinansowania wyniosła 317 100 zł. W zakupionym zestawie znalazły się m.in. cztery drukarki 3D, laptopy, stacje lutownicze, mikroskopy, mikrokontrolery (z sensorami gogle VR, mobilny zestaw nagłośnieniowy, głośniki komputerowe, kamera, aparaty cyfrowe, statywy, gimbal, mikrofony, lampy, tła fotograficzne, karty pamięci, program do edycji filmów. Kwota dofinansowania pozwoliła na zakup dodatkowego uposażenia w skład którego wchodzą weszły m.in. klocki LEGO Bricq oraz Spike, maszyna do szycia, igły, nici, szydełka, przybory do prac technicznych - wiertarko - wkrętarki, lutownice, młotki, śrubokręty, imadła, piłki do metalu i piły do drewna, noże, szczypce, pistolety do kleju, urządzenia do prac domowych - żelazka, stoły do prasowania, zestaw pomocy do nauki fizyki - mierniki, zestawy do demonstracji różnych zjawisk fizycznych jak również odzież ochronna dla uczniów i apteczki pierwszej pomocy. 

       Wszystkie zakupione pomoce mają za zadanie wesprzeć wszelkie metody i formy nauczania w modelu STEAM. STEAM to akronim angielskich słów: Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka). STEAM ma za zadanie rozwijać u dzieci umiejętność kreatywnego, twórczego myślenia, opartego na wiedzy i doświadczeniu uczenia się, ma rozwijać pomysłowość, jak również dać poczucie sensu poznawania otaczającego świata. STEAM to droga przez doświadczanie, praktykę i zabawę, to odkrywanie własnych metod badawczych, które prowadzą do zgłębiania tajemnic otaczającego świata. STEAM to również rozwijanie kompetencji społecznych, poprzez pracę w grupach oraz większych zespołach, to nauka współpracy, empatii, wzajemnej pomocy,

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wykorzystania podczas zajęć szkolnych pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Jesteśmy przekonani, że dzięki wykorzystaniu zakupionego sprzętu uczniowie mogli rozwijać wszelkie umiejętności wpisane w metody nauczania STEAM.

       

      Marek Berkowski

       

    • Europejskie wyróżnienie dla naszego projektu
     • Europejskie wyróżnienie dla naszego projektu

     • Nasz ubiegłoroczny projekt „Halte dein Gehirn fit”, który realizowaliśmy we współpracy ze szkołami z Grecji, Hiszpanii i Słowenii otrzymał prestiżowe wyróżnienie: Europejską Odznakę Jakości eTwinning. 

      Projekt miał za zadanie wsparcie autonomii uczniów. W trakcie realizacji zadań zaprzyjaźnione klasy    dowiedziały się  czego potrzebuje nasz mózg, by dobrze funkcjonować, co mu szkodzi, jak się uczy-a więc jak uczymy się MY.  Uczniowie wykonali szereg kreatywnych zadań: tworzyli „Talerze dla mózgu”, nagrywali ćwiczenia fizyczne na koordynację ruchową,prowadzili badania nad zawartością cukru w najbardziej popularnych przekąskach i napojach.W trakcie trwania projektu uczniowie wypróbowali różne techniki i metody pracy służące rozwojowi zdolności uczenia się. Staraliśmy się, by zadania były motywujące do nauki języka niemieckiego, łączące nowoczesne technologie i kartkę papieru, dlatego też  uczniowie testowali aplikację DuoLingo oraz naukę z AR Merge Cube-wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość. 

      Zachęcamy do obejrzenia naszej strony https://etwinningprojekt.wixsite.com/etwinning, która powstała jako podsumowanie naszych rocznych działań i pokazuje jak wspaniale pracowali nasi uczniowie.

      Koordynator projektu

      Malwina Kordus

    • Europejska Odznaka Jakości - eTwinning
     • Europejska Odznaka Jakości - eTwinning

     • Miło nam poinformować, że nasz zeszłoroczny projekt "Unsere Märchenwelt"mający na celu zapoznanie uczniów z twórczością Braci Grimm, a  realizowany we współpracy ze szkołami z Hiszpanii, Włoch, Grecji, Danii, Słowenii, Chorwacji i Francji został nagrodzony Europejską Odznaką Jakości.

      Wielkie brawa dla naszych uczniów!

       

      Malwina Kordus

       

      Poniżej treść maila, którego otrzymaliśmy:

      Congratulations! Your school has been awarded the European Quality Label for the work in the eTwinning project "Unsere Märchenwelt". This means that your work, the work of your students and the collaboration with your partners met the Quality Label Framework criteria and received a high score.

      As a result you will receive a certificate which you can disseminate in your website(s) and display in a prominent position in your school. Also, your project will be featured in a special area on the European School Education Platform.

      Once again congratulations and we hope you continue organising high quality projects with other eTwinning teachers.

      With our best regards,
      The eTwinning Team

    • Drodzy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice!
     • Drodzy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice!

     • Z wielką radością informujemy, że nasz projekt Mini Handball Cup dobiegł końca! Od 7 czerwca do 14 czerwca przeżywaliśmy niesamowite chwile pełne emocji, rywalizacji i radości z gry w mini piłkę ręczną.Wszyscy uczestnicy pokazali ogromne zaangażowanie i umiejętności, godne prawdziwych mistrzów! Ich ciężka praca i determinacja były widoczne na każdym etapie projektu, od treningów po zmagania turniejowe.

      Dziękujemy również wszystkim nauczycielom za ich nieocenioną pomoc i wsparcie. Wasza pasja i oddanie sprawiły, że cały turniej był niezapomnianym wydarzeniem dla naszej szkoły. Nasze gratulacje kierujemy zarówno do drużyn, które osiągnęły wyjątkowe wyniki, jak i do wszystkich uczestników, którzy wkładali serce w każdy mecz. Wasza postawa i fair play zasługują na najwyższe uznanie!

      Mini Handball Cup był nie tylko sportowym wyzwaniem, ale także doskonałą okazją do budowania przyjaźni, współpracy i zdrowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że to doświadczenie na długo pozostanie w Waszej pamięci i będziecie kontynuować swoją przygodę z piłką ręczną.

      Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów na sportowych arenach. Niech Wasza pasja i determinacja prowadzą Was do kolejnych wspaniałych osiągnięć!

       

      Z serdecznymi pozdrowieniami,

      Małgorzata Hajduk

      Beata Tomaszewska

      Katarzyna Wilczek

      Katarzyna Kawalec

    • Centrum Mistrzostwa Informatycznego - podsumowanie
     • Centrum Mistrzostwa Informatycznego - podsumowanie

     • W mijającym roku szkolnym w naszej szkole odbywały się zajęcia dodatkowe z informatyki dla uczniów klas 4 – 6 oraz osobno dla uczniów klas 7 – 8. Zajęcia w młodszej grupie były skoncentrowane głównie na tworzeniu gier, programów oraz animacji w popularnym środowisku Scratch. Uczniowie stworzyli popularne gry: PONG, symulacje golfa,  grę platformową z poziomami, snak’a oraz wiele animacji z wykorzystaniem różnych technik programistycznych. Na zajęciach mówiliśmy również o Internecie Rzeczy, uczniowie tworzyli animacje przedstawiające jak Internet Rzeczy może pozytywnie wpłynąć na środowisko oraz ludzkie życie. Nie zabrakło również czasu na naukę pisania kodów w języku Python, uczniowie napisali programy „Dialog z komputerem”, „Quiz matematyczny” oraz „Kamień papier nożyczki”. Ostatnia część zajęć to nauka programowania z wykorzystaniem zestawów robotycznych mBot. Uczniowie poznawali działanie czujników odległości, programowali urządzenia peryferyjne robotów, sterowali robotami za pomocą zaprogramowanych instrukcji. Podczas spotkań  był również czas na naukę projektowania 3D, drukowania samodzielnie zaprojektowanych modeli jak również zabawę z wykorzystaniem gogli VR. Starsza grupa dodatkowo część zajęć poświęciła na naukę podstaw elektroniki oraz poznanie działania popularnego zestawu mikrokontrolerów Arduino. Udało się wykonać kilka prostych, aczkolwiek ciekawych projektów. Tematyka zajęć była szeroka, pozwoliła uczniom poznać różnorodne formy aktywności związanych z informatyką oraz programowaniem. Zajęcia kółka informatycznego pozwoliły z pewnością rozwinąć uczestnikom umiejętności współpracy w zespole. Było ku temu wiele okazji, jak choćby grupowa próba synchronizacji wszystkich robotów. Uczniowie wykazali się bardzo wysoką frekwencją na zajęciach. Wszyscy uczestnicy kółka otrzymali pamiątkowe dyplomy udziału w kółku „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”. Niżej zamieszczamy kilka projektów wykonanych w programie Scratch przez naszych uczniów.

      https://scratch.mit.edu/projects/816288858 (Hubert, klasa 5)

      https://scratch.mit.edu/projects/819835406 (Hubert, klasa 5)

      https://scratch.mit.edu/projects/851084863 (Hubert, klasa 5)

      https://scratch.mit.edu/projects/856440059 (Hubert, klasa 5)

      https://scratch.mit.edu/projects/857894532 (Łukasz, klasa 5)

      https://scratch.mit.edu/projects/856440875 (Jarema, klasa 8)

       

      Marek Berkowski