• Frohe Ostern! - mini projekt językowy
          • Frohe Ostern! - mini projekt językowy

          • Czy wiecie, że  Wielki Czwartek nazywa się w Niemczech Zielonym Czwartkiem i w tym dniu maluje się jajka na zielono? Dobrze też zjeść coś zielonego np. szczypiorek, ogórka, rzeżuchę. A może słyszeliście o tradycji chowania słodkich upominków dla dzieci w ogrodzie w Wielki Piątek i tworzenia świątecznych bukietów z gałązek drzew? Jeśli nie, to zapraszamy na wystawę prac uczniów klas 7a, 7b, 7c i 7d w budynku szkoły na ul.Lubelskiej, którzy przez cały tydzień przygotowywali na lekcjach j. niemieckiego prace projektowe, dotyczący zwyczajów świątecznych w krajach niemieckojęzycznych i słownictwa związanego z tym świętem. 

            Malwina Kordus

            Iwona Browarny

        • Laboratoria Przyszłości - mikrokontrolery na kółku informatycznym
          • Laboratoria Przyszłości - mikrokontrolery na kółku informatycznym

          • Uczniowie klas 7-8 biorący udział w zajęciach dodatkowych kółka informatycznego rozpoczęli cykl zajęć z wykorzystaniem zestawów mikrokontrolerów zakupionych przez szkołę w ramach rządkowego programu Laboratoria Przyszłości. Pierwszym zadaniem było przygotowanie środowiska, oraz skonfigurowanie płytki Arduino z komputerem. Po zapoznaniu się z budową płytki uczestnicy zajęć zbudowali swoje pierwsze układy z wykorzystaniem diod świecących oraz zaprogramowali ich działanie w języku C++. Przed uczniami kolejne wyzwania z płytką Arduino. Uczniowie mają do dyspozycji m.in. czujniki światła, dźwięku, odległości, matryce ledowe jak również serwomechanizmy, których użycie z pewnością poszerzy doświadczenie, rozwinie wyobraźnie oraz świadomość działania wielu maszyn i urządzeń.

            Marek Berkowski 

        • Projekt Misyjny – podsumowanie
          • Projekt Misyjny – podsumowanie

          • Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w realizację projektu edukacyjnego „Misyjny świat widziany oczami dzieci”. Celem projektu było szerzenie idei braterstwa między narodami, solidarności uczniów z ich rówieśnikami w krajach misyjnych, często dotkniętych ubóstwem i konfliktami zbrojnymi. Projekt obejmował szereg skoordynowanych działań służących systematycznemu poszerzaniu wiedzy uczniów o warunkach życia i kulturze krajów misyjnych, poznawaniu specyfiki pracy misjonarzy i uwrażliwieniu dzieci na sytuację ludności w krajach misyjnych.  Źródłem wiedzy na tematy misyjne były między innymi czasopisma misyjne, filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne, a także świadectwa pracy misjonarzy, z którymi dzieci zapoznawały się na lekcjach religii, podczas spotkań w parafii oraz w ramach samodzielnej pracy.

            Realizacja projektu rozpoczęła się od przybliżenia uczniom zagadnień misyjnych na lekcjach poświęconych misjom oraz poprzez wzbogacanie systematycznie realizowanego materiału o tematykę misyjną. Po wprowadzeniu uczniów w świat misji, dzieci z entuzjazmem wykonywały prace twórcze w postaci rysunków, plakatów misyjnych, klasowych misyjnych kalendarzy adwentowych oraz modliły się w intencjach misyjnych. Wielu uczniów wzięło udział w Konkursie Misyjnym, obejmujący kategorie literacką i plastyczną. Wykonując prace konkursowe uczniowie wykazali się znajomością rzeczywistości misyjnej, dużą pomysłowością, starannością i dbałością o szczegóły. Wyróżnione prace konkursowe  można było obejrzeć na wystawie w szkole.

            W ramach realizacji projektu odbyło się szkolne kolędowanie misyjne oraz misyjne występy świąteczne uczniów w szkole, w kościele pw. św. Agnieszki, w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej oraz w Domu Pomocy Społecznej. Nasi uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w Niedzieli Misyjnej zorganizowanej w parafii św. Agnieszki we współpracy z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym we Wrocławiu. Dzieci wysłuchały świadectw pracy na misjach wygłoszonych przez wolontariuszy oraz poznały rozmaite formy zaangażowania misyjnego. Zorganizowany został również sklepik, w którym można było nabyć rozmaite pamiątki z krajów misyjnych, wspierając w ten sposób jeden z misyjnych projektów pomocowych zgromadzenia salezjanów. W sposób szczególny w realizację projektu włączyło się kilkunastu uczniów klas czwartych, którzy zgłosili swoją chęć uczestnictwa w Grupie Misyjnej i systematycznie wykonywali zadania twórcze służące promowaniu działalności misyjnej w szkole i parafii.  

            Podsumowaniem projektu były klasowe quizy misyjne, rozmowy o zrealizowanych działaniach oraz ankiety wśród uczniów, sprawdzające stopień realizacji zamierzonych celów. Uczestnictwo w projekcie edukacyjnym umożliwiło naszym uczniom poszerzanie wiedzy o świecie i  zdobywanie jej  w sposób kreatywny, przyczyniło się do uwrażliwienia dzieci na potrzeby ich rówieśników w różnych  częściach świata i zaowocowało chęcią włączenia się w rozmaite inicjatywy misyjne. Poprzez podejmowanie wspólnych działań uczniowie rozwijali własne umiejętności i talenty, integrowali się ze sobą, uczyli samodzielności, odpowiedzialności i efektywnej współpracy.

            Hanna Ernst       

        • Międzynarodowa lekcja jogi i medytacji w projekcie eTwinning
          • Międzynarodowa lekcja jogi i medytacji w projekcie eTwinning

          • Uczniowie naszej szkoły realizują od października niemieckojęzyczny projekt eTwinning "Unsere Schule in 2050". Razem ze szkołami partnerskimi z Grecji, Słowenii i Hiszpanii zastanawiamy się jak będzie wyglądać szkoła w 2050 roku, w szczególności zaś czego uczniowie będą się uczyć. Jedną z propozycji  przedmiotów szkolnych, którą wybraliśmy jest joga. Postanowiliśmy stworzyć klasę i razem poćwiczyć, a że w eTwinning nie ma rzeczy niemożliwych, dzięki nowoczesnym technologiom połączyliśmy się online i stawialiśmy pierwsze "kroki" w zupełnie nowym przedmiocie szkolnym. Dodatkowo uczniowie z Hiszpanii przygotowali dla nas ćwiczenia medytacyjne - w takich zajęciach chcielibyśmy uczestniczyć w przyszłości, może nie tak dalekiej?:)

            Malwina Kordus

        • Światowy Dzień Wody - ul. Lubelska
          • Światowy Dzień Wody - ul. Lubelska

          • Z okazji Światowego Dnia Wody zostały przeprowadzone warsztaty naukowe, mające formę lekcji otwartych. Podczas zajęć uczniowie klas 7 i 8 poznali wodę,  jako środowisko życia wielu organizmów oraz jej właściwości.

            W trakcie zajęć na małej sali gimnastycznej, pod okiem Pani Bernadetty Walskiej oraz Anny Mamla, uczniowie korzystając z mikroskopów oglądali preparaty mikroskopowe, które zostały wykonane z wody pobranej z jeziora, rzeki, oczka wodnego i kałuży. W każdej kropli wody uczniowie mieli okazję zaobserwować życie pierwotniaków. Najliczniejszą grupę stanowiły pantofelki, wrotki, trąbiki, okrzemki i inne. Fascynujący okazał się świat żywych organizmów, których normalnie nie widać gołym okiem. Uczniowie z ciekawością i wielkim zainteresowaniem wykonywali kolejne preparaty w poszukiwaniu innych mieszkańców. Duże organizmy i niezwykły świat podwodny uczniowie mogli obserwować z wykorzystaniem okularów VR. Podczas zajęć zostały zaprezentowane zdjęcia, filmy, symulacje oraz sceny do indywidualnej eksploracji. Wiele emocji i uśmiechu wywołały filmy, podczas których można było przeżyć bliskie spotkanie z podwodnymi oraz lądowymi zwierzętami tj. rekin lub niedźwiedź polarny. Po prezentacji materiałów nauczyciel zadawał pytania, które polegały na spostrzegawczości oraz wykorzystaniu wcześniej zdobytej wiedzy.

            W ramach lekcji otwartej prowadzonej przez Panią Annę Strzelecką uczniowie brali udział w warsztatach z chemii, podczas których badali pH wody pochodzącej z wybranych maślickich zbiorników wodnych. Pobranie próby wody, przeprowadzenie doświadczenia oraz podanie wniosków wynikających z badań, uczniowie wykonali samodzielnie.  Wielkim zainteresowaniem cieszyło się również badanie pH wody z kranu  w naszej szkole. Okazało się, że nasza szkolna woda jest zdrowa i zdatna do picia.

            Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

            Prowadzący:

            Bernadetta Walska

            Anna Strzelecka

            Anna Mamla

            Dokumentacja fotograficzna:

            Dorota Pasiewicz

             

        • Światowy Dzień Wody
          • Światowy Dzień Wody

          • Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W ramach zajęć świetlicowych uczniowie przyłączyli się do świętowania. Głównym hasłem przewodnim były słowa Konfucjusza:
             

            „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

            Dzieci wzięły udział w prelekcji, podczas której poznały tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt oraz roślin. Celem spotkania było kształtowanie wśród uczniów umiejętności tj.: myślenie naukowe, umiejętność formułowania wniosków opartych na obserwacjach, kształtowanie pozytywnego stosunku do nauki, obserwowanie i wykonywanie prostych doświadczeń pod okiem nauczyciela chemii Pani Anny Mamli. Nauka eksperymentalna rozbudziła w uczniach chęć do pozyskiwania wiedzy. To poprzez eksperymentowanie poznają prawdy rządzące światem. Wiedza i umiejętności zdobyte w ten właśnie sposób na długo zapadają w pamięć. Pozwalając dzieciom doświadczać i eksperymentować zachęcamy je do działania, pokazujemy, że to, co się dzieje wokół nas możemy wytłumaczyć. Uczniowie obserwowali i wyciągali wnioski z eksperymentów na bazie wody tj. szklanka niekapka, znikający atrament, lampa lawa i ciecz nienewtonowska. Dodatkowo dzieci poznały profesjonalne nazewnictwo niektórych szkieł laboratoryjnych oraz nazwy procesów chemicznych.
            Po tych zajęciach uczniowie wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka oraz całej planety, a także rozumieją zachodzące procesy chemiczne z jej użyciem.

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

            Anna Mamla

        • Rekrutacja klasy I - 2023/2024
          • Rekrutacja klasy I - 2023/2024

          • Szanowni Rodzice,

            lista dzieci przyjętych do naszej placówki będzie dostępna w holu głównym szkoły od godz. 14.00. Informację znajdą Państwo również na swoim koncie w systemie rekrutacyjnym. 

             

        • Obchody DBI w SP 26     
          • Obchody DBI w SP 26     

          • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypadł na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.

            W miesiącu lutym i marcu w naszej szkole  realizowany był autorski projekt edukacyjno - wychowawczy pt. „BEZPIECZNI W SIECI”,  skierowany do uczniów klas 1-8 oraz do kadry pedagogicznej. Miał on  na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.  Uwzględniał także działania organizowane przez  Polskie Centrum Programu Safer Internet. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Bądź bezpieczny w internecie” i w wielu tematycznych lekcjach online . Szczególnym zainteresowaniem cieszył się spektakl „ Plik i Folder na tropach Internetu” , po którym dzieci  miały możliwość zadawania aktorom pytań.  W holu  szkoły zorganizowana została wystawa  z informacjami dotyczącymi zasad bezpieczeństwa w sieci. Niezwykłym powodzeniem cieszyła się „sieciakowa fotobudka”,  przedstawiająca znanych dzieciom „Sieciaków"- bohaterów edukacyjnyh filmów dla dzieci o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie wykonywali także lapbooki „ Bezpieczni w sieci ” oraz plakaty związane z tym tematem.  Dla klas 1-3 zorganizowany został konkurs „ Zakoduj Sieciucha”.  Uczniowie klas starszych sprawdzali swoją  wiedzę na temat Internetu i zabezpieczeń przed zagrożeniami, biorąc udział w szkolnym konkursie „Milionerzy bezpiecznego Internetu”. Na lekcjach informatyki tworzyli także prezentacje  multimedialne  na temat hejtu oraz  szkolne  słowniki  cyberbezpieczeństwa. Również nauczyciele mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy dotyczącej tematu bezpieczeństwa w sieci , m. in. poprzez udział w Gali  DBI, zapoznanie się z pakietem materiałów edukacyjnych wspierających i propagujących  pozytywne wykorzystanie Internetu a także uczestniczenie w licznych webinarich.

            Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za ogromne zaangażowanie się w obchody DBI

            Zespół koordynujący działania:

            Alicja Śledzińska, Anna Kubasik, Magdalena Zielińska, Joanna Młyńczak, Małgorzata Hajduk, Tomasz Krakowiak

        • Kiermasz świąteczny
          • Kiermasz świąteczny

          • Samorząd Uczniowski i Świetlica Szkolna w ramach działalności szkolnego wolontariatu organizują Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się w dniach 3 - 5 kwietnia 2023.

            3 kwietnia - ul. Lubelska - 9:00-17:00

            4 - 5 kwietnia - ul. Suwalska - 9:00-17:00

            Cel zbiórki: Wsparcie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (TOZ) we Wrocławiu.

            Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną.

             

            Magdalena Powstańska - wicedyrektor

            Sylwia Piątek - kierownik świetlicy

        • „Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt…".
          • „Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt…".

          • 10 marca uczniowie klasy 2d i 3d wspólnie z nauczycielami odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej. Była ku temu nie lada okazja, Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny. Dzieci pod czujnym okiem wychowawców przygotowały koncert muzyczny zatytułowany „Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt…". Oprócz piosenek adresowanych do pensjonariuszek Domu Pomocy Społecznej, między innymi: „Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt…"., „ Iść w stronę słońca” , nie zabrakło również piosenek adresowanych do męskiej części publiczności np. „ Chciałem być”. Dzieci po części wokalnej dołączyły się do życzeń oraz wręczyły własnoręcznie wykonane balonowe serduszka oraz obrazki – kolorowe kwiaty. Na twarzach seniorek i seniorów pojawiły się uśmiechy i łzy wzruszenia. Występ naszych klasowych artystów wyraził nadzieję, wiarę i dodał otuchy na lepsze jutro… Spotkanie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej po raz kolejny pokazało, że międzypokoleniowa rozmowa oraz wspólne muzyczne spotkania, w oparciu o własne przeżycia, pasje i zainteresowania, jest niezbędna w budowaniu harmonijnej, pięknej przyszłości…

            Joanna Petri i Angelika Smal- Nieborak

        • Podróżujemy po krajach europejskich
          • Podróżujemy po krajach europejskich

          • Każdy człowiek zdaje sobie sprawę z tego jak ważne dla dzieci i dorosłych jest podróżowanie. Obce kraje poznaje się najlepiej, wyjeżdżając do nich. Podróże dają nam możliwość zbliżenia się do nowych kultur, zobaczenia fascynujących miejsc, spróbowania nowych smaków, zapoznania się z tańcem i muzyką odpowiednią dla nowo poznanego miejsca na świecie. Podróże uczą tolerancji do tego, co inne niż przez nas dotychczas poznane. Jednym słowem podróże kształcą.

            W pierwszym kwartale 2023 roku uczniowie klasy 3d uczestniczyli w projekcie edukacyjnym pod hasłem Podróżujemy po krajach europejskich. W ramach zadań projektowych uczniowie poznali niektóre państwa Europy, ich piękno, tradycje i kulturę. Zdobyli umiejętności poszukiwania wiadomości, używając różnych źródeł informacji ( encyklopedie, słowniki, czasopisma popularno-naukowe, Internet). Pracując w kilkoosobowych zespołach uczniowie poznali Włochy, Belgię, Holandię, Grecję oraz Francję.  Wskazali ciekawe miejsca, znane zabytki, flagi i stroje ludowe poszczególnych państw,  opowiedzieli o słynnych ludziach, a także postaciach z bajek i lokalnych baśni. Taką niecodzienną podrόż uatrakcyjniały krzyżόwki oraz zagadki. Mam nadzieję, że realizacja tego projektu zachęci dzieci do  kolejnej podróży w nieznane miejsca,  rozwinie w nich ciekawość, otwartość i  tolerancję wobec innych kultur.

            Joanna Petri

        • Podsumowanie II turnusu półkolonii zimowych
          • Podsumowanie II turnusu półkolonii zimowych

          • I chociaż ferie zimowe już za nami to na chwilę wracamy wspomnieniami w postaci barwnej i kolorowej galerii zdjęć. Nasi podopieczni aktywnie spędzali czas na wycieczkach, lodowisku. Przeprowadzali eksperymenty, brali udział w warsztatach kulinarnych. Powstało również wiele kolorowych prac plastycznych. Jednym słowem...działo się. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii :)

        • Najciekawsza bryła z papieru - wyniki konkursu
          • Najciekawsza bryła z papieru - wyniki konkursu

          • Z początkiem roku kalendarzowego w naszej szkole został ogłoszony konkurs matematyczny na najciekawszą bryłę z papieru. Praca wymagała od uczniów wysiłku w postaci przygotowania materiałów, stworzenia pomysłu, zaplanowaniu pracy, jak również pewnej zręczności i cierpliwości w wykonaniu modelu. Do konkursu zgłoszono dwie prace, obie zostały wykonane zespołowo. Pierwsza praca to bukiet kwiatów w wazonie, którego autorkami są uczennice klasy 6 - Ewa, Teresa oraz Aleksandra. Druga praca to wielościan o nazwie sześcian poczwórny, którego autorkami są uczennice klasy 5 - Milena oraz Marika. Jury konkursu uznało, że obie prace zasługują na zajęcie pierwszego miejsca. Uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Gratulujemy!

            Marek Berkowski

        • Konkurs Misyjny – wyniki
          • Konkurs Misyjny – wyniki

          • W ramach realizacji misyjnego projektu edukacyjnego w naszej szkole został zorganizowany Konkurs Misyjny. Celem konkursu było poznanie rzeczywistości misyjnej, przybliżenie pracy misjonarzy oraz rozwijanie w uczniach wrażliwości i budzenie ducha solidarności z dziećmi i młodzieżą w najuboższych krajach świata. Konkurs miał ponadto służyć integracji uczniów wokół idei otwartości na inne kultury i motywowaniu społeczności szkolnej do podejmowania różnorodnych inicjatyw misyjnych. Odbył się on w dwóch kategoriach – literackiej i plastycznej. Zadaniem uczestników było ukazanie specyfiki pracy misjonarzy, którzy udają się na różne kontynenty, aby głosić Ewangelię, a także pomagają na wiele sposobów, świadcząc swoją pracę i przekazując pomoc materialną.

            Serdecznie dziękuję uczniom, którzy wzięli udział w konkursie za dostarczenie pięknych prac. Wszystkie prace świadczą o znajomości rzeczywistości misyjnej nabytej w ramach realizacji projektu i  wrażliwości na potrzeby rówieśników w ubogich krajach, do których dopiero dociera Ewangelia. Przygotowując prace konkursowe uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, starannością i  dbałością  o szczegóły.

            3  marca  odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Wyłoniono następujących zwycięzców:

            I miejsce – Wiktoria B. z klasy 3c, Emilia Ł. z klasy 3b

            II miejsce – Aleksandra P. z klasy 3c,  Mateusz P. z klasy  4a 

            III miejsce – Wiktoria B. z klasy 3a,  Julia A. z klasy 1h,  Maria D. z klasy 2f

             

            Dodatkowe wyróżnienia w konkursie:

            Emila B. kl. 2e, Hubert D. kl. 4e, Oliwia B.  kl. 2d , Karol Z. kl. 3e, Filip T. kl. 4c,  Krzysztof  T. kl. 3e, 

            Błażej B. kl. 2f  Agata N. kl. 4a, Aleksander P. 4e

            Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody, a osoby wyróżnione w konkursie –  drobne upominki. Prace konkursowe można obejrzeć na wystawie w szkole. Z pewnością staną się one inspiracją dla wielu uczniów i  przyczynią do  jeszcze większego zaangażowania naszej społeczności szkolnej w inicjatywy misyjne.

            Hanna Ernst

        • Koszykarze na piątkę
          • Koszykarze na piątkę

          • Reprezentacja chłopców z rocznika 2010/2011 zakończyła swoje zmagania w Finałach Mistrzostw Wrocławia w Minikoszykówce. Ostatecznie jesteśmy piątą drużyną we Wrocławiu. Do szczęścia, czyli gry o medale, zabrakło nie wiele bo tylko jeden celny rzut. Biorąc pod uwagę okres pandemii i brak udziału w zawodach przez niemal dwa lata jest to ogromny sukces naszych młodych koszykarzy! Gratulujemy!

            Skład Reprezentacji 2010/2011:

            Mikołaj G. 7d, Filip S. 7d, Aleksander M. 7c, Aleksander T. 7c, Szymon B. 6a, Adam R. 6a , Olaf Cz. 6b, Michał L 6c, Adam C. 6e, Sebastian Ł. 5a, Bartosz K. 5a, Igor K. 5b, Kacper D. 5e, Piotr D. 5d, Filip K. 5d. 

             

            Paweł Majtczak

        • Finały Mistrzostw Wrocławia w Minikoszykówce
          • Finały Mistrzostw Wrocławia w Minikoszykówce

          • W pierwszym tygodniu po feriach zimowych reprezentacja chłopców z rocznika 2010/2011 rozpoczęła kolejną turę zmagań w Finałach Mistrzostw Wrocławia w Minikoszykówce. Rozgrywki, które odbyły się w MCSie przy ulicy Parkowej okazały się równie satysfakcjonujące. Wygrywając jeden mecz z SP 45 oraz jeden przegrywając z SP 16 awansowaliśmy do grona sześciu najlepszych drużyn stolicy Dolnego Śląska. Wielki finał zostanie rozegrany w poniedziałek, gdzie reprezentacja będzie walczyć o miano najlepszej drużyny Wrocławia. 

            Paweł Majtczak

        • Drzewo Życzeń
          • Drzewo Życzeń

          • Rok 2023 na dobre zagościł w kalendarzu a zima powoli zmierza ku końcowi. Uczniowie naszej szkoły przy ul. Lubelskiej wraz z Samorządem Uczniowskim wykonali wspólnie Drzewo Życzeń, zapisując w nim swoje plany, marzenia i życzenia na ten rok (nie tylko szkolny😉). Sprawdźcie sami jakie pomysły mają siódmo i ósmoklasiści! 

             

            Joanna Włodarska - Garczarek

        • Początek roku w klasie 4F
          • Początek roku w klasie 4F

          • Rok 2023 przywitaliśmy biesiadą pn. Spotkanie Noworoczne, nasi kochani Rodzice przygotowali pyszne przekąski, a samorząd klasowy przygotował gry i zabawy, również przy muzyce. W styczniu i lutym oprócz pilnej nauki odbyły się również integracyjne zajęcia nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach. Trzykrotnie odwiedIliśmy Stadion Tarczyński Arena i szlifowaliśmy nasze umiejętności na łyżwach świetnie się przy tym bawiąc. Krótko przed feriami wzięliśmy udział w szalonej szkolnej zabawie karnawałowej🙂

             

            Hanna Musiał - Krzywiecka