• 2 listopada
     • 2 listopada

     • Szanowni Rodzice, 

      informujemy, że w dniu 2 listopada szkoła jest zamknięta. Nie odbywają się również zajęcia świetlicowe.

      2 listopada będzie odpracowany 12.12.2020r. 

       

       

    • Lapbook – Moja ulubiona książka
     • Lapbook – Moja ulubiona książka

     • W październiku uczniowie klas drugich mieli wykonać lapbooki (kreatywne książki do zaprezentowania) dotyczące jednego zagadnienia. Październikowy temat to: MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA. Dzieci opisywały książki, które najbardziej im się podobały. Były to ciekawe historie, piękne rysunki oraz kolorowe scenki. Każdy lapbook to kolorowe koperty, zaginanki czy samodzielnie zrobione wzory.

    • 14 Października - Dzień Edukacji Narodowej
     • 14 Października - Dzień Edukacji Narodowej

     • Szanowni Rodzice,

      14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.

      Jest  to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla klas 1-5 w godz. 6:30 - 17:00 przy ul. Suwalskiej oraz obiady dla uczniów, którzy mają opłacone posiłki i korzystają w tym dniu z opieki świetlicowej. Pozostali uczniowie będą mieli zaznaczoną  nieobecność w systemie w tym dniu co wiąże się z odpisem na następny okres rozliczeniowy. Przypominamy Państwu o możliwości samodzielnego zaznaczania nieobecności ucznia w systemie jemwszkole (należy odznaczyć zapłacony dzień).

      Przy wejściu głównym do szkoły będą nauczyciele dyżurujący, którzy wskażą uczniom przydzielone klasy. 

       

    • Lapbooki - Bezpieczeństwo w drodze do szkoły
     • Lapbooki - Bezpieczeństwo w drodze do szkoły

     • W tym roku szkolnym klasy drugie zdecydowały się na innowację pedagogiczną. Tematem są Lapbooki czyli forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Jest to teczka, w której w formie rysunków, otwieranych okienek, kopert, ruchomych elementów przekazywane są różne treści czy tematy. Przede wszystkim taki Lapbook wzbudza ciekawość i motywuje dzieci do odkrywania ciekawostek, do zbierania różnych informacji.

      Każdego miesiąca uczniowie klas 2 zrobią jeden Lapbook dotyczący danego tematu. Pierwszy wrześniowy Lapbook to:  „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły”.
       

      Galeria zdjęć pierwszych Lapbooków
       

      Koordynator: Barbara Woźniak

     • Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

     • Trudno uciec od przemocy, jest ona bowiem wszechobecna - na ulicach, w telewizji, w radiu, na podwórku czy też w domu. Warto więc stawić jej czoła, reagować kiedy komuś dzieje się krzywda. W jaki sposób reagować dowiedzieliśmy się podczas warsztatów świetlicowych zorganizowanych 2 października z okazji Międzynarodowego Dnia bez Przemocy. Tego dnia oglądaliśmy film edukacyjny nagrany przez uczniów klasy IV d z Morawicy. „Stop agresji! Stop Przemocy!” https://www.youtube.com/watch?v=XuXUoAekISk , braliśmy udział w rozmowie kierowanej dotyczącej obejrzanego materiału, mogliśmy napisać skojarzenia, rymowanki , wierszyki na temat przemocy, poznaliśmy podział przemocy na fizyczną i psychiczną oraz ich formy.

       

      Przygotowane zostały również zadania, które dzieci wykonywały indywidualnie i grupowo, a następnie omawiały je z wychowawcami, m.in. opowiadanie „Jadzi sposób na przemoc”, „Uczymy się odróżniać skarżenie od prośby o pomoc”. Na zajęciach uczniowie nabyli bardzo przydatną wiedzę – dowiedzieli się czym jest agresja, a czym przemoc. Mieli sposobność uświadomienia sobie, jakie skutki powoduje przemoc, mogli nauczyć się lepszego rozumienia uczuć innych osób. Mogli także ćwiczyć ważne umiejętności psychologiczne i społeczne, dotyczące rozwiązywania konfliktów, kontrolowania swojej złości, obrony siebie i innych w razie przemocy. Głównym celem naszych zajęć było zdobycie przez wszystkie dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej podstawowej wiedzy na temat agresji i przemocy, aby w szkole zapanowało rozumienie istoty tego problemu. Ze względu na bardzo przystępną formę przekazu – plastyczną i literacką – wydarzenie to wywarło duże wrażenie i sprzyjało bardziej emocjonalnemu odbiorowi. Stanowiło też wyraźny sposób zamanifestowania przez szkołę jej stanowiska w sprawie agresji i przemocy. 

      Koordynator akcji: Anna Kubasik

     • Ogólnopolska Akcja Zaczytani!

     • Szanowni Rodzice, Kochane Dzieci,

      w dniach od 5 do 9 października  w przedsionku naszej szkoły, przy ul. Suwalskiej 5, będziemy zbierać książki w ramach Ogólnopolskiej Akcji Zaczytani. Zebrane książki trafią do szpitali, domów dziecka, domów seniora, świetlic środowiskowych, centrów krwiodawstwa, domów samotnej matki. Dzięki temu osoby mające na co dzień kłopot z samodzielnym dotarciem do bibliotek lub księgarni będą miały możliwość czytać.

      Organizatorzy proszą, aby na akcję przeznaczać tylko książki nieczytane lub w stanie bardzo dobrym, wydane po roku 2000, opublikowane w języku polskim.

      Mogą to być książki

      • dla dorosłych,
      • dla młodzieży i dzieci.                                                                                                      

      Nie będą przyjmowane:

      • encyklopedie,
      • słowniki,
      • podręczniki,
      • leksykony,
      • czasopisma
      • kodeksy,
      • poradniki,
      • atlasy,
      • książki kucharskie i ogrodnicze,
      • wydania z segregatorami,
      • przewodniki.

      Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję.

      Bardzo prosimy o zachowanie standardów bezpieczeństwa w trakcie trwania pandemii (maseczki, rękawiczki, bezpieczna odległość).

      Osoby, które zdecydują się wziąć udział w akcji, prosimy o zrobienie zdjęcia w miejscu zbiórki  i przesłanie go do koordynatora akcji - p. Magdaleny Zielińskiej na adres: magzie3603@edu.wroclaw.pl

      Wysyłając zdjęcie, wyrażacie Państwo zgodę na umieszczenie go na stronie internetowej naszej szkoły.

       

      Zachęcamy do bezinteresownej pomocy na rzecz innych ludzi. Z góry dziękujemy za udział w akcji.

       

      Organizatorzy zbiórki: Magdalena Zielińska, Agnieszka Szerląg, Monika Kicman,

     • "Program dla szkół" - informacja!

     • Szanowni Państwo,

      w związku z wycofaniem się wrocławskiego dostawcy owoców i warzyw z udziału w „Programie dla szkół” oraz z odmową dostaw przez inne firmy rekomendowe przez KOWR informujemy, że w pierwszym semestrze roku szkolnego 2020/2021 do naszej placówki będzie dostarczane tylko i wyłącznie mleko oraz produkty mleczne.

       

     • Owoce, warzywa, mleko i produkty mleczne dla klas 1 - 5

     • Szanowni Państwo,
      Informujemy, że nasza szkoła pragnie w tym roku szkolnym ponownie wziąć udział w „Programie dla szkół”. Jest to projekt unijny, dzięki któremu zgłoszonym uczniom klas 1 - 5 wydawane są na terenie placówki porcjowane owoce, warzywa, mleko i produkty mleczne. Aby zgłosić ucznia do tego programu, należy podpisać formularz zgody i dostarczyć go do placówki do dnia 18.09.2020 r.

      Zgoda "Program dla szkół" - do pobrania

      Zgody prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres sekretariatu:
      sekretariat.zsp12@wroclawskaedukacja.pl Druk będzie też dostępny na portierni naszej szkoły.


      Szczegółowe informacje o programie znajdą Państwo na stronie KOWR :
      https://www.kowr.gov.pl/program-dla-szkol/program-dla-szkol

       

    • Andrzej Pągowski non-profit dla Fundacji Nasza Ziemia
     • Andrzej Pągowski non-profit dla Fundacji Nasza Ziemia

     • 7 września, w samo południe, wraz z Wiceprezydentem Wrocławia Adamem Zawadą, Fundacją Nasza Ziemia oraz Szkołą Podstawową nr 84 we Wrocławiu, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zamknięciu wystawy plakatów pt. "Andrzej Pągowski non-profit dla Fundacji Nasza Ziemia”. 
      Wiceprezydent Adam Zawada, wraz z uczniami, omawiał unikalne graficzne wizerunki zaprojektowane ręką Mistrza Andrzeja Pągowskiego, poruszające tematykę ekologii. 

      Wiceprezydent wspominał, jak sam brał udział w Akcji, jako uczeń i zaprezentował nam ekologiczne oblicze Stolicy Dolnego Śląska. 
      Przeprowadzone zostały dwa konkursy z nagrodami, w których dzieci spisały się na medal i otrzymały drobne upominki od Fundacji Nasza Ziemia: materiałowe torby na zakupy, które mają zachęcać do redukcji plastikowych jednorazowych „foliówek”, zgodnie z hasłem tegorocznej 27 Akcji: "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję."

       

      Jesteśmy dumni, wiedząc, że mamy, tak świadomych uczniów. 

       

      Roksana Garncarek- Koniuszewska

      Bernadetta Walska 

     • Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

     • Szanowni Rodzice,

      dbając o stworzenie optymalnych warunków bezpieczeństwa i zachowanie rygoru sanitarnego, zorganizowaliśmy Inaugurację roku szkolnego 2020/2021 w kilku wariantach. Prosimy o punktualność i niewchodzenie do bloku sportowego/szkoły przed czasem.

      1. Dla klas pierwszych na ul. Suwalskiej 5

      Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważnym dniem w życiu dziecka, rodziców jest rozpoczęcie przez nie edukacji szkolnej. Chcąc stworzyć okoliczności podniosłe tego dnia, po analizie procedur i warunków, którymi dysponujemy, postanowiliśmy zorganizować spotkania klas pierwszych w bloku sportowym. Spróbujemy wspólnie, dzieci być może po raz pierwszy w grupie, zaśpiewać hymn państwowy :-), uroczyście wprowadzimy sztandar szkoły.

      Z jednym uczniem klasy pierwszej może wejść do do bloku sportowego jeden dorosły opiekun wyposażony w maseczkę. Przy wejściu należy zdezynfekować ręce (lub mieć je zabezpieczone rękawiczkami). Uczniowie wraz z opiekunami wchodzą do szkoły wejściem od bloku sportowego (wejście przy bibliotece miejskiej) i  udają się bezpośrednio do sali gimnastycznej. W sali gimnastycznej odbędą się spotkania z dyrektorem, wicedyrektorem, kierownikiem świetlicy i wychowawcami klas. Wszystkie niezbędne informacje otrzymają Państwo od pracowników podczas inauguracji. Po spotkaniu nie wychodzą Państwo tym samym wyjściem, lecz bezpośrednim wyjściem ewakuacyjnym z sali gimnastycznej.

      Na sali gimnastycznej zachowujemy dystans pomiędzy uczniami i osobami dorosłymi.  Przebywamy w miejscach wyznaczonych przez wychowawców.

      Harmonogram udziału w rozpoczęciu roku szkolnego

      godzina 8:30 klasy 1a,1b, 1c

      godzina 9:10 klasy 1d,1e

      godzina 9:40 klasy 1f, 1g


      2. Spotkania uczniów z klas 2-6 z wychowawcami  na ul. Suwalskiej 5 oraz uczniów klas 7-8 z wychowawcami na ul. Lubelskiej 95a:

      Uczniowie wchodzą do szkoły wejściami dedykowanymi i stamtąd kierowani są przez pracowników do sal według opisanych w poniższym dokumencie godzin.

      Plan_inauguracji_KLASY_2-8_(SiL).pdf

         Izabela Wojtycka

      Dyrektor ZSP nr 12 we Wrocławiu                                                        

  • Kontakt

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
   • sekretariat.zsp12@wroclawskaedukacja.pl
   • ul. Suwalska 5 54-104 Wrocław
   • Tel. 71 798 69 18