• Dzień bez plecaka
          • Dzień bez plecaka

          • W dniu 29 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się w naszej szkole ,,Dzień bez plecaka". Uczniowie nie zawiedli i wykazali się dużą kreatywnością! Podręczniki i przybory szkolne zostały spakowane w garnki, sanki, opakowania po klockach, miskach, kocach, torbach na prezenty, walizkach, poszewkach od poduszek, a nawet w klatce dla chomika. Liczyła się pomysłowość, inwencja i oryginalność, a tego naszym uczniom zdecydowanie nie zabrakło. Komisja składająca się z przedstawicieli nauczycieli i uczniów samorządu szkolnego wyłoniła zwycięzców:
            Wiktoria Bronkowska 5b
            Adam Brzeziński 4e
            Piotr Oleszkiewicz 4d


            Wygrane osoby otrzymały od nas drobne upominki :). Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom naszej zabawy bardzo dziękujemy! :)

             

            Opiekunowie samorządu szkolnego 
            Kinga Szymańczak
            Agnieszka Otawska 
            Filip Matusewicz
            Katarzyna Zawisza

        • I love Maths - zmagania konkursowe
          • I love Maths - zmagania konkursowe

          • Uczniowie klas 7 - 8 po ponad dwóch miesiącach poznawania nowego słownictwa oraz rozwiązywania zadań matematycznych w języku angielskim, wypełniania krzyżówek, wykreślanek, grania w gry edukacyjne jak również udział w klasowych quizach przystąpili do konkursu, w którym mogli pochwalić się nowo zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Konkurs polegał na rozwiązaniu ośmiu zadań matematycznych w języku angielskim. Zadania posiadały różny poziom trudności. Konkurs rozstrzygnięto przyznając nagrody 41 uczniom w kategoriach I, II, III, IV miejsca oraz nagrody pocieszenia. Uczniowie nagrodzeni w konkursie miejscami I, II, III, IV  otrzymali dyplomy oraz nagrodę rzeczową - grę planszową. We wrześniu, listopadzie i grudniu wszyscy uczestnicy projektu wypełniali kartę ewaluacyjną, która miała wskazać przyrost wiedzy i umiejętności uczniów. Każdy uczestnik projektu taki przyrost wiedzy i umiejętności wykazał. Przypomnijmy również, że we wrześniu wszyscy uczniowie klas 7 - 8 otrzymali niepowtarzalne długopisy z napisem I LOVE MATHS, od którego to momentu wszyscy mogli poczuć się pełnoprawnym uczestnikiem szkolnego konkursu I LOVE MATHS. W związku z tym, że wiele prac konkursowych było na bardzo podobnym poziomie, nauczyciele koordynujący projekt postanowili nagrodzić pięknymi linijkami uczniów, którym niewiele zabrakło do nagrody rzeczowej. Gratulujemy zwycięzcom konkursu, a wszystkim uczniom zaangażowania i aktywności. Projekt dofinansowała fundacja mBanku - mFundacja.

            Opracował Marek Berkowski

        • Klasa 6a podczas warsztatów kulinarnych
          • Klasa 6a podczas warsztatów kulinarnych

          • W czwartek 30 listopada 2023 uczniowie klasy 6a wzięli udział w warsztatach kulinarnych, podczas których przygotowali kurczaka tandoori z sałatką w stylu indyjskim. W trakcie warsztatów młodzi kucharze dowiedzieli się, czym jest marynata i w jakim celu przygotowuje się ją. Poznali tradycję kuchni indyjskiej, czym jest curry oraz inne aromatyczne przyprawy. Uczniowie samodzielnie przygotowali orientalną marynatę, pokroili warzywa i skomponowali sałatkę z ciecierzycą. Klasa jednogłośnie stwierdziła, że warto próbować nowych smaków i poznawać nowe rzeczy a samodzielnie przygotowany posiłek smakuje najlepiej!  

            Aleksandra Sadowska

        • Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia 
          • Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia 

          • W listopadzie nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, podejmując szereg działań mających na celu rozbudzenie ciekawości i zainteresowania matematyką już na wczesnych etapach edukacyjnych. Naszym priorytetem było kształtowanie pozytywnego stosunku do nauki tabliczki mnożenia od pierwszych lat szkolnych. W ramach tej inicjatywy skupiliśmy się na tworzeniu interaktywnych lekcji, gier i zabaw edukacyjnych, które nie tylko pomagały w utrwaleniu tabliczki mnożenia, ale także angażowały uczniów poprzez aktywne uczestnictwo. Stawialiśmy na promowanie kreatywnych metod nauczania, dzięki którym proces nauki stawał się nie tylko atrakcyjny, ale i angażujący.

            W trakcie akcji przeprowadzono egzaminy z tabliczki mnożenia podczas lekcji matematyki. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności, a ci najbardziej zaangażowani mieli szansę zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Nasi uczniowie wypełniali różnorodne karty pracy oraz korzystali z interaktywnej tablicy. Rozwiązywaliśmy zadania tekstowe z wykorzystaniem tabliczki mnożenia oraz kolejności wykonywania działań. Dodatkowo, wzbogaciliśmy doświadczenia edukacyjne poprzez udział w grach takich jak "Bigowa tabliczka mnożenia", "Muchy" czy "Agent". 

            To było nie tylko wyjątkowe wydarzenie, ale także fantastyczna okazja do zdobywania wiedzy matematycznej w sposób kreatywny i przyjemny.

             

            Koordynatorzy akcji:

            Agnieszka Dembińska

            Angelika Smal-Nieborak

            Anna Świtalska 

            Alicja Śledzińska

            Monika Bronkowska

             Wiktoria Kajda

             

        • Andrzejki w klasie 1d
          • Andrzejki w klasie 1d

          • Dnia 29 listopada 2023 roku w zaczarowany świat magii i wróżb przenieśli się uczniowie  klasy 1d. Andrzejkowe spotkanie rozpoczęło się magicznymi słowami: „Andrzeju, nasz dobrodzieju, dobrą wróżbę daj". Dzieci zapoznały się z tradycjami andrzejkowymi, po czym wróżbom i przepowiedniom nie było końca. Swoją przyszłość odkrywały losując karteczki z nazwami zawodów, które przepowiadały, gdzie będą pracowały kiedy dorosną, czy pojadą w podróż dookoła świata, czy spełnią się ich życzenia. Nie zabrakło zabawy w „ czary-mary kapeć stary“.  Oczywiście wszystkie wróżby traktowano z przymrużeniem oka. Uczestnicy zabawy wróżyli sobie, przebijając szpilką papierowe serca z napisanymi imionami swojej przyszłej sympatii. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały tańce przy piosenkach z repertuaru dziecięcego, zaś energię zapewnił słodki poczęstunek. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wielu niezwykłych przeżyć oraz  emocji i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. 

            Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie imprezy.

             

            Joanna Petri

        • Informacja dotycząca płatności za wyżywienie - grudzień
          • Informacja dotycząca płatności za wyżywienie - grudzień

          • Drodzy Rodzice, przypominamy Państwu o dokonaniu płatności w systemie jemwszkole za miesiąc grudzień 2023 r., przed rozpoczęciem wydawania posiłków. Z uwagi na koniec roku budżetowego i  kalendarzowego, proszę o wcześniejsze dokonanie płatności za posiłki, ponieważ musimy zaplanować zakupy i wydatki.

            Adres strony do logowania i dokonania płatności za posiłki: https://app.jemwszkole.pl

            Nieobecność ucznia na obiadach należy zaznaczyć w systemie jemwszkole (klikając w kalendarzu na dany, zapłacony dzień) w bieżącym dniu do godz. 8.00. lub wcześniej. Nie będą odliczane nieobecności niezgłoszone lub zgłoszone po terminie.

            Wszystkie zaznaczone i zgłoszone nieobecności będą uwzględnione przy rozliczeniu końcowym po zakończonym roku szkolnym.

             

            Starszy Intendent ZSP-12

            Tel. 71 798-69-18 w.105

        • Podsumowanie cyklu zajęć sportowych - „Aktywny Dzieciak - Sportowe Świetlice” 2h
          • Podsumowanie cyklu zajęć sportowych - „Aktywny Dzieciak - Sportowe Świetlice” 2h

          • Program „Aktywny Dzieciak" w świetlicy 2h dobiegł końca. W październiku i listopadzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach ogólnorozwojowych pod czujnym okiem Pana Piotra Dzierżanowskiego. Podczas zajęć uczniowie wykonywali przeróżne formy aktywności sportowej. Jednak największe emocje u dzieci budziły gry zespołowe. 
            Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie mogli zaspokoić potrzebę regularnej aktywności fizycznej, zwiększyć koordynację ruchową, wytrzymałość oraz siłę. Poprzez poznanie nowych zabaw i technik sportowych promowano praktyki prozdrowotne. 
            Uczniowie angażowali się w zajęcia oraz sprawiało im to wiele radości. W przyszłości są gotowi na więcej! :)

            Zapraszamy do galerii zdjęć!

            Anna Mamla
            nauczyciel świetlicy klasy 2h
             

        • Dzień Życzliwości na ul. Lubelskiej
          • Dzień Życzliwości na ul. Lubelskiej

          • 28 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował obchody Dnia Życzliwości dla klas 6-8. W budynku na Lubelskiej każdy uczeń mógł wylosować karteczkę z życzliwymi słowami i przykleić ją na tablicę w głównym holu. Karteczki były przygotowywane anonimowo przez uczniów i nauczycieli. Dzięki temu udało się stworzyć tablicę życzliwości, na której każdy kto wejdzie do szkoły, może przeczytać coś miłego, pozytywnego czy motywującego. Dodatkowo Samorząd Uczniowski w ramach życzliwego gestu przygotowałdla uczniów cukierki.

            Milena Możdżeń

        • JESIEŃ ROZTARGNIONA MALARKA - podsumowanie projektu edukacyjnego
          • JESIEŃ ROZTARGNIONA MALARKA - podsumowanie projektu edukacyjnego

          • Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły od października do końca listopada uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "Jesień Roztargniona Malarka". Głównym celem było kształtowanie twórczej ekspresji poprzez różnorodne środki wyrazu, zwiększenie świadomości przyrodniczej uczniów oraz integracja społeczności szkolnej. Przez liczne działania, udało się nam osiągnąć te cele, tworząc niezapomniane doświadczenia edukacyjne. Nauczyciele zorganizowali cykl zajęć edukacyjnych, które skupiały się na zmianach zachodzących w przyrodzie jesienią. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcjach dotyczących migracji ptaków, zachowań zwierząt oraz fenomenu opadających liści, poszerzając swoją wiedzę przyrodniczą. Podczas magicznych jesiennych wycieczek i spacerów dzieci zebrały różnorodne liście, które stały się inspiracją do tworzenia dziecięcych prac plastycznych. Obrazy, kolaże i ozdoby ścienne, które powstały, znalazły swoje miejsce na tablicach w szkolnych korytarzach, tworząc kolorową wystawę pełną jesiennej kreatywności. Uczniowie mieli również okazję zaprojektować i zaprezentować jesienne płaszcze lub kalosze darami jesieni. To nie tylko rozwijało ich umiejętności artystyczne, ale także integrowało społeczność szkolną poprzez wspólne zaangażowanie w projekt. Zorganizowano małą herbaciarnię, gdzie aromatyczne herbaty i napoje związane z jesienią wprowadziły nas w wyjątkowy nastrój. Starsi uczniowie czytali poezję jesienną młodszym kolegom, tworząc atmosferę inspirującego klimatu i promując integrację społeczności. Projekt zakończono konkursem fotograficznym, w którym uczestnicy dostarczyli swoje najlepsze zdjęcia związane z jesienią. To nie tylko rozwinęło zainteresowania fotograficzne uczniów, ale także promowało piękno jesiennej przyrody. 

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i twórczy wkład w nasz projekt "Jesień Roztargniona Malarka". To była niezapomniana przygoda edukacyjna, pełna inspiracji i wspólnej radości!

            Autorki i koordynatorki projektu:

            Angelika Smal- Nieborak, Joanna Petri, Beata Tomaszewska i Kamila Gracz

             

             

        • Igrzyska Dzieci w Badmintonie Chłopców
          • Igrzyska Dzieci w Badmintonie Chłopców

          • Z przyjemnością informujemy, że na Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w Badmintonie Chłopców, który odbywał się w dniach 24-26 listopada w Białymstoku, nasi uczniowie: Filip, Kacper i Ksawery Lewiccy wywalczyli 5 miejsce. Serdecznie gratulujemy uczniom i ich rodzicom!

            Dyrektor ZSP nr 12 we Wrocławiu Izabela Wojtycka

        • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • 17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Dzięki niej uczniowie mają okazję nadrobić „tabliczkowe” zaległości. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

            W świetlicy szkolnej uczniowie świętowali ten dzień rozwiązując różne zadania oraz łamigłówki matematyczne, w których ćwiczyli umiejętność rachowania. Brali także udział w grach i zabawach dydaktycznych z wykorzystaniem Kart Grabowskiego oraz tworzyli własne karty z działaniami na mnożenie. Dzieci z młodszych klas, które nie znają jeszcze tabliczki mnożenia doskonaliły swoje kompetencje matematyczne poprzez kolorowanki matematyczne. 

            Uczniowie kl. 3b utworzyli również dwa zewnętrzne patrole, weryfikujące znajomość tabliczki mnożenia wśród czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz klientów Piekarni Rzemieślniczej przy ulicy Suwalskiej. Zamiana ról i egzaminowanie dorosłych sprawiło uczniom wiele radości, a dla dorosłych było świetną okazją do sprawdzenia się oraz wspólnej zabawy. Na każdego kto bezbłędnie rozwiązał pięć działań czekała miła niespodzianka - Odznaka Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wszystkim, którym udało się ją zdobyć serdecznie GRATULUJEMY!

            Dziękujemy pracownikom MBP Filia nr 7 oraz Piekarni Rzemieślniczej za życzliwość, otwartość na współpracę ze szkołą oraz udostępnienie przestrzeni do wspólnej zabawy międzypokoleniowej. :)

             

            Iwona Opalińska

            koordynator lokalny ŚDTM

          • Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w SP26

          •  

            W miesiącu  listopadzie  uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w niezwykle ważnym  projekcie edukacyjnym zatytułowanym "Dziecięcy Świat Praw".  Celem projektu było zwiększenie świadomości uczniów na temat praw dziecka oraz uczestnictwo w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, który świętowany  jest corocznie 20 listopada, w rocznicę uchwalenia  Konwencji Praw Dziecka.  Nasi najmłodsi uczniowie z klas pierwszych o tym ważnym dokumencie usłyszeli już wcześniej – podczas  uroczystości pasowania na ucznia.  Pani Dyrektor Izabela Wojtycka  mówiła wówczas o ogromnym znaczeniu  Konwencji  Praw Dziecka, o tym jak ważne jest przestrzeganie tych praw na co dzień, a nie tylko od święta. Złożyła też  dzieciom obietnicę, że zawsze będzie przestrzegać i bronić ich praw.

            20 listopada w naszej szkole królował kolor niebieski . Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania tej właśnie barwy  we wszelkich  podejmowanych działaniach - jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Podczas realizacji projektu przeprowadzono także warsztaty tematyczne z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez UNICEF . Uczestnicy wykonywali również  zadanie  z  programu "Myślę pozytywnie"  , dotyczące praw dziecka. Wspólnie przygotowano plakaty i transparenty na  „Szkolny korowód praw dzieci”. Uczniowie nauczyli się piosenki o prawach dzieci, którą wykonali podczas uroczystego przemarszu.  Dzieci zaangażowały  się także w tworzenie "Ilustrowanej księgi naszych praw". Aktywne uczestnictwo w zadaniach i zabawach  wspierało rozwój świadomości praw dziecka oraz kształtowało wśród uczniów umiejętności:  współpracy, empatii i zrozumienia różnorodności.  Starsze klasy wzięły udział w Turnieju Wiedzy o Prawach Dziecka. Przygotowania do konkursu obejmowały dokumenty takie jak  „Powszechna Deklaracja Praw Człowieka”, „Deklaracja Praw Dziecka” czy  „Konwencja o Prawa Dziecka”. Dodatkowo uczniowie musieli wykazać się znajomością organizacji pozarządowych chroniących prawa człowieka oraz zadań wykonywanych przez Rzecznika Praw Dziecka. Projekt zakończyła szkolna wystawa prac uczniów pt. "Prawa dziecka", na której prezentowane były efekty ich twórczości. 

            Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka stały się niezapomnianym wydarzeniem, podkreślającym wagę przestrzegania praw każdego dziecka na świecie.  Projekt 'Dziecięcy Świat Praw” nie tylko otworzył przed nami okno do fascynującego świata praw dziecka, ale również sprawił, że nasza szkolna społeczność stała się wspaniałym ambasadorem empatii, zrozumienia i solidarności. Niech ta świadomość towarzyszy nam na każdym kroku, budując lepszy, bardziej zrozumiały świat dla wszystkich dzieci.

             

            Koordynatorzy:

            Alicja Śledzińska,

            Filip Matusewicz,

            Katarzyna Mikuła,

            Malwina Kordus.

             

          • Trening z piłkarkami WKS Śląsk

          •  W środowe przedpołudnie 22.11.23 r. nasi uczniowie mieli okazję potrenować jak profesjonaliści, a wszystko to za sprawą eventu "Sport  jest fajny!" realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu "MIKRO GRANTY - EDYCJA II". Organizatorem była Fundacja WKS Śląsk Wrocław w porozumieniu z dyrekcją ZSP nr 12. Dziękujemy za inicjatywę naszej nauczycielce Pani Małgorzacie Hajduk. Event został dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.  Więcej informacji: WKS Śląsk Wrocław

        • Turniej Wiedzy o Prawach Dziecka
          • Turniej Wiedzy o Prawach Dziecka

          • 20 listopada najstarsze klasy naszej szkoły wzięły udział w Turniej Wiedzy o Prawach Dziecka, włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Przygotowania do turnieju obejmowały następujące dokumenty:

            - Powszechną Deklarację Praw Człowieka,

            - Deklarację Praw Dziecka,

            - Konwencję o Prawach Dziecka.

            Dodatkowo uczniowie musieli wykazać się znajomością organizacji pozarządowych chroniących prawa człowieka oraz zadań wykonywanych przez Rzecznika Prawa Dziecka.

            Najlepiej poradzili sobie:

            I miejsce - Maja P. i Phillip z 7a

            II miejsce - Olek M. i Kuba W. z 8c

            III miejsce - Laura u Wiktor z 7d oraz Julia K. i Emilia z 8a

             

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju!

            Malwina Kordus

        • Wyniki konkursu: My Autumn.
          • Wyniki konkursu: My Autumn.

          • Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich uczestniczyli w konkursie plastyczno - językowym o nazwie "My autumn" zorganizowanym przez nauczycieli języka angielskiego. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy w zakresie słownictwa angielskiego, a także rozwijanie kreatywności uczniów. Konkurs polegał na stworzeniu dowolną techniką, prac plastycznych przedstawiających jesień a wszystkie komponenty tej pory roku miały zostać podpisane na obrazku w języku angielskim. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział. 

            Konkurs został rozstrzygnięty i wyłoniono następujących zwycięzców:

            Klasa I:

            Izabela Sz. kl. 1f

            Kornelia W. kl. 1e

             

            Klasa II

            Filip Ś. kl. 2h

            Magdalena K. 2f

             

            Klasa III

            Maja K. kl. 3h 

            Kordian B. kl. 3d 

             

            Gratulujemy! 

            Alicja Giza

            Ewelina Tarka

            Katarzyna Zawisza

          • Uroczyste przyjęcie klas pierwszych do społeczności szkolnej

          • Dzień 17.11.2023 r. był ważnym dniem w historii szkoły. Sześć klas pierwszych uroczyście, oficjalnie dołączyło do naszej społeczności szkolnej. Pierwszaki wykazały się pełną gotowością do przyjęcia roli ucznia Szkoły Podstawowej nr 26 we Wrocławiu. Ślubowały m.in.: że nigdy nie przestaną marzyć, będą pomagać kolegom i koleżankom, będą szanować rodziców, nauczycieli i każdego człowieka, złożyły też obietnicę, że będą się uczyć. W ten wyjątkowy dzień wszyscy składali Im życzenia, najczęściej dotyczyły one uśmiechu na co dzień i wytrwałości. Pani Dyrektor wspomniała w swoim wystąpieniu o obietnicach i wywiązywaniu się z nich, zaznaczyła, że każdy uczeń, gdy tylko będzie miał problem z dotrzymaniem dzisiejszej obietnicy, może prosić o pomoc swoich rodziców, nauczycieli, Panią Dyrektor i zawsze tę pomoc otrzyma. Pani Dyrektor mówiła też o najważniejszym prawie na świecie: o Konwencji o Prawach Dziecka. Złożyła też swoją obietnicę, że zawsze będzie przestrzegać i bronić Praw Dziecka. Od Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Agaty Rogóż - Cichowlas dzieci otrzymały odblaski, które mają służyć Ich bezpiecznej drodze do i ze szkoły. Dziękujemy za piękną uroczystość i jej oprawę wszystkim Wychowawcom klas pierwszych: Urszuli Cichoń, Annie Werblińskiej, Annie Sotnik, Joannie Petri, Magdalenie Zielińskiej, Paulinie Siama - Mazurek oraz Pani Dyrektor Izabeli Wojtyckiej i Pani Wicedyrektor Agnieszce Szerląg :-) 

        • eTwinning - Włochy i Polska poznają się nawzajem.
          • eTwinning - Włochy i Polska poznają się nawzajem.

          • W roku szkolnym 2023/2024 klasa 6a realizuje międzynarodowy projekt ze szkołą partnerską z Włoch pt. "Italien und Polen lernen sich kennen (Włochy i Polska poznają się nawzajem)". Projekt będzie realizowany od listopada 2023 do maja 2024 na lekcji języka niemieckiego. Główne cele projektu to poszerzenie wiedzy na temat kultury szkoły partnerskiej z Włoch, poprawa praktycznej znajomości języka niemieckiego, wzrost motywacji do nauki języków obcych, wykorzystanie umiejętności komputerowych oraz możliwość nawiązania przyjaźni z rówieśnikami z Włoch. Praca nad naszym projektem rozpoczęła się stworzeniem kartek zawierających pozytywne wyrażenia w języku polskim i ich tłumaczeniami na język niemiecki. Szkoła partnerska stworzyła takie wyrażenia w języku włoskim z tłumaczeniami na język niemiecki. Nasi uczniowie wymienili się własnoręcznie wykonanymi kartkami. Następnie uczniowie z Polski jak i z Włoch nagrali filmiki, na których czytają sentencje w języku sąsiada oraz ich odpowiedniki po niemiecku.

            Efektem naszej pierwszej aktywności są wysłane do Włoch kartki oraz niżej załączony film uczniów z naszej szkoły, w którym czytają sentencje po niemiecku i włosku.

             

            Aleksandra Sadowska

        • Karkonoskie Tajemnice
          • Karkonoskie Tajemnice

          • W dniu 14 listopada odbyła się fascynująca wizyta w muzeum „Karkonoskie Tajemnice” w Karpaczu, łącząca warsztaty tematyczne i zwiedzanie ekspozycji. W trakcie warsztatów uczniowie klasy 6d mieli okazję zgłębić tajemnicze aspekty Karkonoszy. Ekspozycja „Karkonoskie Tajemnice" odsłoniła przed nami fascynujące historie związane z tym regionem, od legendarnych postaci po niezwykłe zjawiska przyrodnicze. Interaktywne elementy i multimedia pozwoliły na bardziej głębokie zrozumienie bogactwa kulturowego Karkonoszy i legend związanych z regionem.

            Paulina Stróżka

        • Spacer w kosmosie 
          • Spacer w kosmosie 

          • W ramach naszego międzynarodowego projektu eTwinning "Universum Challenges" nasi uczniowie mogli na chwilę przenieść się w kosmiczne przestworza. Spacerowaliśmy po księżycu, eksplorowaliśmy nasz układ słoneczny, przyglądaliśmy się pierścieniom Saturna i budowie łazików księżycowych. Obrazy były niesamowite, a my mogliśmy poczuć się jak astronauci. Oczywiście wszystko to było możliwe dzięki wykorzystaniu rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości za pomocą gogli VR, które zostały zakupione w ramach rządowego programu #Laboratoria Przyszłości mającego na celu wdrażanie w polskich szkołach metod i form nauczania STEAM.

            Teraz jesteśmy gotowi na nasze kolejne projektowe wyzwania!

            Malwina Kordus

            Marek Berkowski