• Nagłówek

    • Od 14  do 18 marca w naszej szkole uczniowie klas 4-6 mieli okazję uczestniczyć w obchodach Tygodnia Przyjaźni. Nauczyciele przygotowali tę akcję, aby wspierać uczniów w poszukiwaniu wartości, pomóc im dostrzegać znaczenie przyjaźni w życiu człowieka, rozwijać postawy szacunku dla drugiego człowieka, a także rozwijać umiejętność pracy w zespole.

             

     W ramach informowania o akcji uczennice klasy 6a wykonały plakaty z Kubusiem Puchatkiem, którego Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła Ambasadorem Przyjaźni.

     Każdego dnia przewidziana była inna aktywność, w którą mogli się zaangażować uczniowie. Prezentujemy przebieg akcji:

      

     I DZIEŃ:

     Uczniowie w Do przygotowanej tablicy na holu uczniowie przyklejali małe karteczki z dokończeniem zdania: "Przyjaciel to ktoś........" (szukamy cech przyjaciela) lub „Przyjaźń to …”.

     W akcji uczestniczyły klasy: 4a, 4c, 5b, 6a, 6c z wychowawcami: p. Agnieszką Rybak, p. Karoliną Milczarczyk, p. Arkadiuszem Hajdukiem, p. Iwoną Kowalik i p. Joanną Sikorską.

     Click to play this Smilebox slideshow
     Create your own slideshow - Powered by Smilebox
      

      

     Uczniowie klas 5a i 5b wykonali ilustracje na temat „Tak sobie wyobrażam przyjaźń”. Ich aktywność koordynowała p. Ewa Glińska.

      

      

     II DZIEŃ:

     Uczniowie wyszukiwali przykłady przyjaciół z bajek, lektur, książek czy filmów dla dzieci/młodzieży. Znalezione postaci zaprezentowali na holu na I piętrze. Rysunki przygotowali uczniowie klasy 6a i 4a (wychowawcy: Iwona Kowalik i Agnieszka Rybak).

     Click to play this Smilebox slideshow
     Create your own slideshow - Powered by Smilebox
      

      

      

      

     III DZIEŃ:

      

     Do przygotowanej tablicy „A TRUE FRIEND IS”  dzieci doklejały zapisane po angielsku cechy swoich przyjaciół. Mogły prezentować cytaty lub przysłowia w języku angielskim.

     W aktywności uczestniczyli uczniowie z klas 4a, 5b, 6b, 6c oraz nauczyciele: p. Agnieszka Świerczyńska, p. Arkadiusz Hajduk i p. Dominik Sawina.

      

      

     IV DZIEŃ:

      

     Na holu na I piętrze rozwieszaliśmy przygotowane przez uczniów  przysłowia, cytaty, wierszyki i rymowanki o przyjaźni. Wyniki swoich poszukiwań zaprezentowali uczniowie klas 4a, 4b, 4c, 6a (wychowawcy: Agnieszka Rybak, Bernadetta Walska, Karolina Milczarczyk, Iwona Kowalik)

     Click to play this Smilebox slideshow
     Create your own slideshow - Powered by Smilebox
      

      

     V DZIEŃ:

     Fotografowaliśmy  "szkolnych przyjaciół". Na tle plakatów z Kubusiem Puchatkiem odbyła się sesja fotograficzna. Zdjęcia zamieszczone zostały na tablicy Padlet na szkolnej stronie internetowej. Za fotografowanie uczniów odpowiadali p. Iwona Kowalik i p. Janusz Gołabek

     LINK DO TABLICY PADLET

      

     Iwona Kowalik