Aktualności
Wyniki konkursu na najładniejszą gazetkę z okazji Święta Odzyskania Niepodległości
- Decyzja jury konkursowego
Lekcja muzyczna z filharmonii dla klas 1c,1d,1e
Dnia 12 listopada / w środę/ w godz. 10:50 -11:35 rozpoczęliśmy edukację muzyczną prowadzoną przez Panią Annę Musiał "Tanecznym krokiem dookoła świata". Wykonawcy to para taneczna z Baletu Dworskiego Cracovia Danza , akompaniament: pianino elektryczne. Poznaliśmy takie tańce jak: tango, kozak, charleston, taniec orientalny, czardasz. Tancerze wystąpili w oryginalnych , typowych dla danego tańca strojach. Bardzo nam się podobał występ tancerzy.
Ewa Piwka
20 LISTOPADA – OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA
20 listopada 2014 r. po raz pierwszy w Polsce obchodzony będzie Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Tego dnia będziemy także świętowali 25.rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka. Polska była inicjatorem i współtwórcą Konwencji, która dzisiaj jest nazywana Światową Konstytucją Praw Dziecka.
Z okazji zbliżających się uroczystości także w naszej szkole chcemy przypomnieć o prawach dziecka i jego potrzebach. Nauczyciele poświęcą tej tematyce część zajęć, a uczniowie przygotują plakaty, które wezmą udział w Szkolnym Konkursie na Plakat o Prawach Dziecka. Wszystkie prace zostaną zebrane i wyeksponowane na wystawie dotyczącej praw dziecka. Już teraz zachęcamy rodziców i dzieci do obejrzenia wystawy, która stanowi ciekawe źródło informacji o prawach dziecka oraz przedstawia sylwetkę Janusza Korczaka- wielkiego przyjaciela dzieci i prekursora walki o prawa dziecka. Specjalnie na okoliczność zbliżających się obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, Rzecznik Praw Dziecka napisał list do społeczności naszej szkoły, którego treść prezentujemy poniżej.
Urszula Gajda
Warsztaty 4b w Czekoladziarni
Podczas zajęć szkoły w mieście w Czekoladziarni dzieci poznały nie tylko historię czekolady i kakao, ale również dowiedziały się interesujących faktów na temat prakolumbijskich kultur mieszkańców Ameryki.
Zajęcia 4b w Hali Stulecia
Klasa 4b brała udział w zajęciach w Hali Stulecia w Centrum Poznawczym dotyczącą tajemniczych budowli Wrocławia.
Koncert pieśni patriotycznych
12 listopada odbył się w naszej szkole „Koncert Pieśni Patriotycznej”, upamiętniający 96-tą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość przygotowała p. Paulina Zwarycz a udział w niej wzięli uczniowie klas 4-6 oraz drugich.
Jako pierwsze - do uszu słuchaczy - dotarły dźwięki „Roty”, grane na dzwonkach chromatycznych przez uczennice klasy 4c. Na ich tle dało się również słyszeć słowa pieśni, wymawiane przez Jaśminę, Patrycję i Ninę – szóstoklasistki. Kolejnym punktem programu był przegląd pieśni patriotycznych, śpiewanych przez wybrane klasy. I tak usłyszeliśmy: ciekawą wersję wokalno-instrumentalną pieśni „Przybyli ułani” w wykonaniu klasy 4c – z podziałem na role oraz partią solową Dominiki Herbinger; „Pierwszą Kadrową” wykonaną przez kl.5a; „Wojenko, wojenko” (kl.5c) z partią solową Apolonii oraz „Piechotę” wykonaną prze uczennice klas 6-tych. Podczas koncertu, także najmłodsi mieli okazję zaprezentować swoje muzyczne zdolności. Dziewczynki z klas drugich, uczęszczające na kółko wokalne do p. Pauliny, zaśpiewały, zagrały na instrumentach perkusyjnych i w dodatku przedstawiły małą choreografię do pieśni „Legiony”. Ponadto, tworzyły chórek do utworu „Rozkwitały pąki białych róż”, którą to pieśń wykonały 2 zdolne uczennice: Patrycja Błasiak (kl. 6c) i Aleksandra Bzdyk (kl.5b). Kodą niepodległościowego świętowania był występ zespołu fletowego (uczennice klas 6), który wzbudził gromkie owacje publiczności.
Paulina Zwarycz
Zajęcia klasy 3c: "O wrocławski herbie prawie wszystko"
- Zajęcia ze Stowarzyszeniem TUITAM
Dzień Odzyskania Niepodległości
- Konkurs Samorządu Uczniowskiego na najładniejszą gazetkę klasową związaną ze Świętem Odzyskania Niepodległości
Wizyta klas pierwszych w siedzibie Ekocentrum Wrocław
- Projekt "Przyroda - a to ciekawe!"
Prace na Halloween - świetlica klas II
- Miniony tydzień przebiegł nam w trochę innym nastroju w związku ze świętem Halloween. Nasze prace plastyczne związane były głownie z ta tematyka, a wiec robiliśmy nietoperze, maski duchów oraz witraże z postacią pająka. Dzieci z radością oraz dużym zaangażowaniem tworzyły swoje dzieła.
Monika Kicman
Zdjęcia
Kasztanowe Ludki - świetlica klas I
- Po oglądnięciu bajki "Kasztaniaki" dzieci z pomocą pań nauczycielek tworzyły własne kasztanowe ludki.Iwona Browarny
Zdjęcia
Zajęcia 4a i 4c w Hali Stulecia
Rozpoczęliśmy realizację programu „Szkoła w mieście”. Jako pierwsze na zajęcia wyjechały klasy 4a i 4c. 21 października rano w Hali Stulecia odbyły się warsztaty na temat najciekawszych budowli Wrocławia.
Przypominamy - dzień wolny
Na podstawie Zarządzenia nr 04/09/2014 z dnia 30.09.2014r. Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 we Wrocławiu w sprawie dodatkowych dni wolnych od zajęć w roku szkolnym 2014/2015 uczyniono dniami wolnymi z dyżurem nauczycieli w świetlicy szkolnej: 10.11.2014r., 02.01.2015r., 05.01.2015r., 05.06.2015r.
I.Wojtycka
Królestwo Ziemniaka – zajęcia plastyczne w świetlicy klas I b, d, g
- Ziemniak to wyjątkowe warzywo. Mogli się o tym przekonać uczniowie ze świetlicy klas I podczas zajęć z okazji Tygodnia Ziemniaka.
Europejskie Odznaki Jakości dla naszych trzech projektów!
- Uznanie dla naszych projektów eTwinning
Warsztaty kl. 5a w Czekoladziarni
- Warsztaty "O żeglarzach i czsach odkryć geograficznych"
Zajęcia klasy 5a w Hali Stulecia-Centrum Poznawczym
- Warsztaty "Wodny Wrocław"
Akcja charytatywna "Dla Kubusia"
Jednym z podstawowych celów wychowawczych realizowanych w Szkole Podstawowej nr 26 jest kształtowanie w dzieciach postaw prospołecznych i rozbudzanie szeroko pojmowanej empatii. Dlatego też chętnie włączyliśmy się w akcję charytatywną, której celem było zebranie pieniędzy na operację ucznia naszej szkoły, Kubusia Kucharskiego, który zmaga się z wrodzoną wadą serca.
W akcji uczestniczyła cała szkoła: uczniowie klas 1-6, grono pedagogiczne oraz rodzice. Zbiórka została zainicjowana przez nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej Angelikę Smal.
Wszystkie klasy zaangażowały się w akcję poprzez przygotowanie plakatów i prac plastycznych o tematyce „Wspólnie możemy razem”. Na tablicach informacyjnych rozwieszono afisze, a uczniowie wszystkich klas otrzymali pisemną informację o rodzaju zbieranych artykułów oraz wyjaśnienie celu przeprowadzanej akcji. Przez wiele dni dzieci przynosiły do szkoły różne przedmioty, które następnie zostały przeznaczone na loterię fantową oraz aukcję. W ramach akcji charytatywnej w naszej szkole został również zorganizowany konkurs „Mam Talent”. 20 października odbyły się pierwsze eliminacje, które zakończyły się wyłonieniem grupy finalistów.
W dniu akcji charytatywnej, która odbyła się 27 października, już od rana można były zakupić fanty na loterię oraz pyszne ciasto przyniesione przez rodziców. O godz. 17:00 odbył się finał „Mam Talent” a także aukcja darów podarowanych przez rodziców i nauczycieli z naszej szkoły.
Dzięki naszym wspólnym staraniom i wielkiemu zaangażowaniu całej szkolnej społeczności udało nam się zebrać ok 9,100 zł. Wszystkie dzieci i ich wychowawcy otrzymali podziękowanie za udział, i zaangażowanie w przebieg akcji.
Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc
przy organizacji akcji charytatywnej „Dla Kubusia”
Another free digital slideshow by Smilebox
Trwają zapisy na konkursy
Przypominany, że trwają zapisy na konkursy: Alfika Humanistycznego oraz Alfika Matematycznego. Więcej informacji można znaleźć w zakładce Konkursy.
Wycieczka 3a i 3b do ZOO
28.10 klasa 3a i 3b wybrały się do Zoo na lekcję pt. "Zwierzęta drapieżne Europy". Pani, która nas oprowadzała opowiedziała nam, jak odróżnić żbika od kota domowego, w jaki sposób norka amerykańska znalazła się w Europie, o watahach wilków i ich osobnikach alfa. Omówiła też zagadnienia związane z ekologią i ochroną gatunkową zwierząt drapieżnych. Poznaliśmy cechy charakterystyczne niedźwiedzi brunatnych, rysi, żbików europejskich i wilka. Otrzymaliśmy wiele ciekawych materiałów na podstawie których będziemy mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat drapieżników Europy.
Jednak najciekawszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie nowo otwartego Afrykarium. Jest to przepiękny unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiajacy różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Mogliśmy tam zobaczyć przepiękne akwaria, zbiorniki wone, oczka i baseny w których pływały ryby słodkowodne, manaty, krokodyle, płaszczki, rekiny, pingwiny i wiele, wiele innych cudownie kolorowych ryb. Można było podziwiać niebywale kolorową i atrakcyjną rafę koralową. Największe wrażenie na wszystkich dzieciach zrobił przezroczysty, podwodny tunel w basenie dla rekinów. Efakt był taki, że wszystkim się w głowach kręciło :) Dzieci były zachwycone.
Barbara Woźniak
Archiwum Aktualności