• Smartfon - atrakcyjna pomoc dydaktyczna

• Podczas poniedziałkowych lekcji wychowania fizycznego uczniowie klas 3h, 4f i 4b mogli korzystać z telefonów komórkowych. Wszystko odbyło się zgodnie ze statutem szkoły, ponieważ uczniowie używali smartfonów w celach edukacyjnych. Technika multimedialna została połączona z aktywnością fizyczną. Zastosowanie narzędzi cyfrowych miało na celu podniesienie atrakcyjności zajęć oraz zwiększenie motywacji dzieci do ćwiczeń.

Dla uczniów przygotowane zostały w formie kodów zadania aktywności fizycznej. Zadanie uczniów polegało na zeskanowaniu kodów QR, zapisanie na karcie pracy odczytanego zadania ruchowego (nauka poprawnej terminologii ćwiczeń) oraz wykonanie wyznaczonej ilości powtórzeń i serii, ćwiczeń ogólnorozwojowych kształtujących wszystkie grupy mięśniowe (aktywność fizyczna).

Smartfon jest urządzeniem, które młodzi ludzie dobrze znają. Korzystanie z niego jest zabronione w szkole i często staje się elementem drugiego życia, które może się rozgrywać poza wiedzą nauczycieli. Poprzez wprowadzenie go na listę pomocy dydaktycznych mamy szansę wpłynąć na podejście ucznia do korzystania z tego urządzenia i pokazać, że ma ono swój potencjał edukacyjny.

Nauczyciel wychowania fizycznego

Hanna Musiał - Krzywiecka

• Sportowe świętowanie w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej

• W dniu 22 maja uczniowie z klasy 1D i 3D odwiedzili Dom Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej, aby wspólnie świętować Dzień Dziecka. Tego dnia na podopiecznych i gości czekało wiele atrakcji sportowych, które dostarczyły mnóstwo radości i uśmiechu.

Dzieci, pełne energii i entuzjazmu, wzięły udział w różnorodnych konkurencjach sportowych, które zostały przygotowane specjalnie na tę okazję. Każde dziecko mogło spróbować swoich sił w ulubionych dyscyplinach, a także wspólnie z podopiecznymi domu pomocy społecznej współzawodniczyć w duchu fair play. Całe wydarzenie przebiegło w bardzo przyjaznej i radosnej atmosferze. Dzieci z klas 1D i 3D miały okazję nawiązać nowe znajomości i spędzić czas w towarzystwie seniorów, którzy z uśmiechem na twarzy dopingowali młodych sportowców. Uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale również uczyli się empatii i zrozumienia dla starszych osób, co było cennym doświadczeniem edukacyjnym.

Na zakończenie sportowych zmagań wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami oraz dyplomami, które wręczyli organizatorzy. Nie zabrakło również wspólnego poczęstunku, który był doskonałą okazją do integracji i wymiany wrażeń z przebiegu całego dnia. Wizyta dzieci w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej z okazji Dnia Dziecka była nie tylko wspaniałą zabawą, ale także cenną lekcją wzajemnej pomocy i szacunku. Dzieci wróciły do szkoły pełne pozytywnych emocji i wspomnień, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Joanna Petri

Angelika Smal- Nieborak