23 maja 2018 r. przedstawiciele klas 4-6 wzięli udział w uroczystości na Promenadzie Staromiejskiej pod pomnikiem "Obrączka" poświęconym rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu w przeddzień jego 70. rocznicy śmierci. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Edukacja w miejscach pamięci".
Rocznica śmierci rotmistrza Pileckiego
- Uczniowie poznali najważniejsze fakty z życia tej bohaterskiej postaci okresu II wojny światowej oraz dowiedzieli się, co symbolizuje pomnik autorstwa Jerzego Kaliny. Na koniec złożyli kwiaty i zapalili znicz, oddając tym samym hołd rotmistrzowi. Była to nie tylko ciekawa lekcja historii poza murami szkoły, ale i dalsze poznawanie ważnych i wartych odwiedzenia miejsc w naszym mieście.Dominik Sawina
Zaczytani - Podziękowania
Serdecznie dziękuję za okazane serce i udział w ogólnopolskiej akcji „Zaczytani”.
Dzięki Państwa pomocy, udało się nam zebrać około 200 książek.
Mam nadzieję, że książki, które przekazaliśmy do szpitali, będą przez długi czas służyły małym i dużym pacjentom.
Oby pomagały im w walce z chorobą i wlewały w ich serca dużo radości.Serdecznie dziękuję Pani Anieli za pomoc w zbiórce oraz Panu Piotrowi J. ze świetlicy za przewiezienie książek do magazynu.
Magdalena Zielińska
Wyróżnienie w VI Europejskim Festiwalu Piosenki Esperanckiej
W dniach 19-20 maja trójka uczniów z klasy 3A wzieła udział w VI Europejskim Festiwalu Piosenki Esperanckiej. Z ogromną radością chcemy poinformować, że utwór wykonany przez naszych uczniów Julię Nowak, Emilię Kiernicka oraz Szymona Papierza, otrzymał nagrodę wyróżnienia. Festiwal odbył się w maju w dwóch kategoriach: chór lub zespół oraz solista. Uczestnicy wykonują dwa utwory pierwszy w dowolnym języku, drugi w języku Esperanto. Gratulujemy naszym zdolnym uczniom.
Monika Heppner
Marta Lushchay
Akcja Zaczytani
Nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Zaczytani”. Akcja ma na celu utworzenie
w szpitalach w całej Polsce, bibliotek, z których mogliby korzystać mali pacjenci i ich rodzice.
Prosimy o przynoszenie książek - nowych lub używanych (w idealnym stanie, wydanych po 2000 roku).
Zbieramy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W holu głównym ustawione będą pudła, do których należy wkładać książki.Jeśli każdy przyniesie, choć jedną książkę, to uzbieramy ich około 1000.
Przynieś książkę a wlejesz radość w niejedno serce.
Zbiórka potrwa do 25 maja
Weź udział i Ty!!!Organizator zbiórki: Magdalena Zielińska
Wiosna w poezji
Dnia 13 kwietnia w porannej oraz popołudniowej świetlicy odbył się Autorski Przegląd Poezji Wiosennej.
Nasi milusińscy zaprezentowali swoją własną twórczość, której wysłuchanie było dla nas ogromną przyjemnością.
Dzieci popisały się nie tylko swoją odwagą, wszak wymaga to wiele siły woli, by przeczytać tekst przed tak zacną publicznością, ale też ukazały literacki talent, który drzemie w ich młodych duszach.
Tematyka wierszy, które uczniowie samodzielnie napisali, a następnie recytowali dotyczyła jednej z piękniejszych pór roku, wiosny. Wśród repertuaru znalazły się pozycje zabawne i wesołe, ale tez refleksyjne i wzruszające.
Autorski Przegląd Poezji Wiosennej dostarczył nam nie tylko kulturalnej rozrywki, ale też stanowił inspirację oraz motywację do tego, by cieszyć się kolejną wiosną, która do nas zawitała i której urok doceniają nawet najmłodsi.
Uwieńczeniem naszego przeglądu było spotkanie z poetką i pisarką a równocześnie naszą panią ze świetlicy – panią Asią Włodarską-Garczarek, która podzieliła się z dziećmi swoimi wierszami.
Zachęceni twórczością naszych utalentowanych uczniów postanowiliśmy uwiecznić ich dziełą w formie pisemnej. Zbindowany skoroszyt będzie na pewno cenną pamiątką z naszego spotkania oraz zachętą dla wszystkich uczniów, aby podzielić się swoją twórczością podczas następnego przeglądu.
Martyna Ruka
Iwona Browarny
Joanna Włodarska-Garczarek
zaWODY dla AFRYKI
- Ogólnopolski projekt edukacyjny
Dzień otwarty ZSP12
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY w budynku przy ul. Suwalskiej - 12 maja 2018 w godzinach 9-15.00.
Od 9.00 do 13.00 uczniowie klas 1-7 mają zorganizowane zajęcia uczestnictwa w Dniu Sportu, Dniu Otwartym pod opieką wychowawcy. Prosimy rodziców o wyposażenie uczniów w ten dzień w: strój sportowy, nakrycie głowy.
13.00 Koniec zajęć.
Od 13.00 do 16.00 możliwość objęcia dzieci opieką świetlicową pod warunkiem zgłoszenia takiej potrzeby przez opiekunów prawnych wychowawcom najpóźniej do 11.05.2018 r. W tym dniu kuchnia ZSP 12 nie pracuje i nie będą wydawane obiady.
Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia naszej placówki i uczestnictwa w organizowanym wraz z Radą Osiedla Maślice Dniu Sportu - BUDYNEK SZKOŁY UL. Suwalska 5
Również 12.05 2018 r. istnieje możliwość odwiedzenia drugiego BUDYNKU SZKOŁY przy ul. Lubelskiej 95a w godzinach od 9.00 do 13.00., gdzie organizowany jest także Dzień Otwarty.
Zapraszamy także do odwiedzenia Przedszkola nr 8, które otwiera swe drzwi w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich i pokazuje wyposażenie, pomoce dydaktycze oraz prezentuje działania, a wszystko to 12.05.2018 r. w godzinach od 10.00 do 14.00.
List z Pałacu Buckigham
Jakub Kondratowicz z kl 6b, zachęcony przez nauczycielkę języka angielskiego, napisał w listopadzie list do Królowej Elżbiety II. Okazuje się, że pięć miesięcy cierpliwego oczekiwania przyniosło SUKCES :-) Jest odpowiedź z Pałacu Buckigham! Gratulujemy Kubie i zachęcamy innych uczniów do pisania listów. Po pierwsze jest to dobra praktyka, a po drugie wielka satysfakcja i radość jak otrzymasz odpowiedź.
Agnieszka Świerczyńska
Odsłonięcie Krasnala Maślarza
W dniu 20 kwietnia miało miejsce odsłonięcie Krasnala Maślarza, który zadomowił się przed budynkiem naszej szkoły. Wydarzenie uświetniły występy dzieci z naszego przedszkola oraz szkoły podstawowej. Przy wejściu do biblioteki miejskiej można oglądać wystawę poświęconą historii Maślic, która będzie czynna do 28 maja.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
23 kwietnia w naszej szkole
VII Przegląd Twórczości w Języku Niemieckim
Grupa teatralna „Meine Clique” znów na scenie
10 kwietnia grupa teatralna „Meine Clique”, składająca się z uczniów klas 7 reprezentowała naszą szkołę w VII Przeglądzie Twórczości w Języku Niemieckim, prezentując gościom i pozostałym dolnośląskim zespołom przedstawienie "Schneewittchen". Patronat nad Przeglądem objęły takie instytucje jak: Konsulat Generalny RFN, Goethe Institut, Instytut Austriacki, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, czy też Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Z kolei wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Pani Konsul RFN ds. Kultury – Marion Ramackers, Pani Joanna Mateusiak z Konsulatu RFN oraz Pan Jarosław Delewski- Dyrektor Departamentu Edukacji. Było nam niezmiernie miło występować przed tak zacnym gronem. Uczniowie znów zagrali znakomicie, prezentując swój kunszt aktorski i znakomity warsztat językowy.
Malwina Kordus
„Humor w poezji” - finał konkursu „Spotkanie z wierszem”
Z radością informujemy, że w kwietniu odbył się finał konkursu recytatorskiego „Spotkanie
z wierszem”. Nasi uczniowie - Kalina S. z klasy 3d oraz Oskar S. z klasy 3g znaleźli się w gronie finalistów i godnie reprezentowali naszą szkołę. Oskar rozbawił publiczność, recytując wiersz
W. Chotomskiej pt.”Kurczę blade”, a Kalinka porwała serca jury utworem „W aeroplanie”
J. Tuwima i tym samym zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom wspaniałego występu i życzymy jeszcze więcej sukcesów na wielu konkursach.
Koordynatorzy konkursu:
Magdalena Zielińska i Dorota Orsicz- Brylonek
Obchody Międzynarodowego Dnia Sportu dla Rozwoju i Pokoju w naszych świetlicach
Dnia 6 kwietnia 2018 obchodziliśmy w naszych świetlicach Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju. Jest to dzień, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dnia 23 sierpnia 2013 roku. Dniem obchodów wyznaczono 6 kwietnia, co upamiętnia otwarcie w 1896 roku w Atenach pierwszych letnich igrzysk olimpijskich w epoce nowożytnej.
Światowy Dzień sportu to doskonała okazja do promowania aktywnego trybu życia. Sport jest uniwersalnym językiem ludzkości, który jednoczy ludzi i narody ponad istniejącymi podziałami. Sport dowartościowuje młodych ludzi, promuje zdrowy tryb życia oraz pogłębia znaczenie wartości, za jakimi opowiada się ONZ: równość, wzajemny szacunek i zasady fair play. Sport pomaga szerzyć przesłanie o pokoju, sprzyja zmianom społecznym i osiągnięciu Milenijnych Celów Rozwoju - napisał Ban Ki-moon, były sekretarz generalny ONZ.
Pamiętać należy również, że sport to nie tylko ćwiczenia fizyczne, to także nauka cierpliwości i współpracy w grupie.
Podczas obchodów Dnia Sportu uczniowie mięli okazję przypomnieć sobie historię wielu znanych sportowców zarówno z Polski jak i z całego świata. W nich znaleźli się m.in. Kamil Stoch, Robert Lewandowski, Marcin Gortat, Agnieszka Radwańska, Otylia Jędrzejczak, Justyna Kowalczyk, Maja Włoszczowska, Anita Włodarczyk, Rafał Majka, Karol Bielecki, Lionel Messi, Roger Federer, Cristiano Ronaldo, Tiger Woods, Michael Jordan, Usain Bolt i wielu innych. Następnie uczniowie wzięli udział w kalamburach, w których próbowali naśladować wylosowanego sportowca. Zadanie nie było łatwe, ponieważ do uzyskania maksymalnej liczby punktów należało podać zarówno dyscyplinę sportu jak i imię oraz nazwisko sportowca. Walka była zacięta do samego końca. Uczniowie niesamowicie poradzili sobie z zadaniem, co spowodowało, że podczas porannych obchodów pierwsze miejsce zajęła klasa 3B, miejsce drugie należało do klasy 3F, natomiast miejsce trzecie otrzymała klasa 3D oraz 2B. W popołudniowych obchodach pierwsze miejsce zajęła klasa 3G, drugie miejsce klasa 3I a trzecie miejsce klasa 2D. Na koniec zabawy uczniowie otrzymali drobne upominki oraz dyplomy i podziękowania.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za tak wspaniałe zaangażowanie.
Anna Kubasik
Martyna Ruka
Wyróżnienie w II Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania
Na początku kwietnia w szkole został zorganizowany przez p. Komur Konkurs Pięknego Czytania. Spośród wielu uczestników jury wybrało dwoje zwycięzców: Michalinę W. z klasy 4f i Adama R. z klasy 4e. To właśnie oni reprezentowali naszą szkołę podczas II Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania, który odbył się 19. 04. 2018 roku w Szkole Podstawowej numer 82 im. Budowniczych Wrocławia. Poziom sprawności czytelniczej wszystkich uczestników konkursu był naprawdę wysoki. Miło nam poinformować, że jury dostrzegło niezwykły talent naszej uczennicy - Michalina W. z klasy 4f zdobyła w tym konkursie nagrodę w postaci wyróżnienia.
Karolina Milczarczyk
EKO- CUDA Z ODPADÓW
Wyniki konkursu plastycznego EKO- CUDA Z ODPADÓW na wykonanie stroju lub elementu garderoby z materiałów recyklingowych.
I miejsce Nadia T. uczennica SP 85
II miejsce Oliwia W. oraz Zuzanna S. uczennice SP 26
III miejsce Zuzanna M. uczennica SP 109
Wyróżnienia otrzymali:
Fabian P. , Oliwia M. uczniowie SP 85 oraz Małgosia J. i Dominika K. uczennice SP26.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za ciekawe pomysły na prace z recyklingu.
Organizatorzy
Sylwia Grzybowska oraz Bernadetta Walska
Książkomania
Z tej okazji, w tym dniu, w naszej szkole odbędzie się „Książkomania”
czyli wymiana książek między uczniami.Akcja ma na celu propagowanie czytelnictwa i zachęcanie dzieci
do częstszego sięgania po książkę.Zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-3
do wzięcia udziału w „Książkomanii”. Wystarczy przynieść przeczytaną już książkę i wymienić ją na inną.
były w dobrym stanie.Magdalena Zielińska i Dorota Orsicz- Brylonek
Marzycielska poczta
W marcu dzieci ze świetlicy wzięły udział w akcji „Marzycielska poczta”. Celem akcji było uwrażliwienie uczniów na cierpienie chorych dzieci i umożliwienie im uczynienia czegoś dobrego dla nich. Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się wspaniałym pretekstem do tego, aby dzieci przygotowały dla Mateuszka, Martynki i Pawełka kartki z życzeniami, krótkie listy a nawet drobne upominki.
Martynka, Mateusz i Pawełek to dzieci zarejestrowane w fundacji „Marzycielska poczta.” Uczniowie mogli ich bliżej poznać dzięki multimedialnej prezentacji przygotowanej przez wychowawców. Poznali ich zainteresowania, ulubione bajki, sportowców czy marzenia. Wspaniale było patrzeć, jak nasi uczniowie z zapałem zabrali się do pracy, żeby sprawić radość swoim chorym rówieśnikom.
Drodzy rodzice i dzieci – zachęcamy Was do odwiedzenia strony „Marzycielska poczta” i zaangażowania się w tą piękną akcję także poza szkołą!
Piotr Janowicz
Iwona Browarny
Koncert Charytatywny ,,Wiosna, ach To Ty”
W piątek 23 marca br. w auli Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej odbył się Koncert Charytatywny pt. „Wiosna, ach To Ty!”. Na scenie wśród prezentujących swoją twórczość nauczycieli wrocławskich placówek edukacyjnych, wystąpiła pani Joanna Włodarska-Garczarek, nauczyciel SP 26. Zaprezentowała fragment autorskiej baśni pt. ,,Dziewczynka z krainy cieni”, która jest w trakcie pisania. Wśród gości prezentujących swoją twórczość wystąpili: Pan Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty i Pan Ryszard Pocheć wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Imprezie towarzyszył kiermasz wielkanocnych upominków przygotowanych przez dzieci oraz nauczycieli z wrocławskich placówek. Naszą szkołę reprezentowały A. Tomaszewicz, I. Browarny oraz S. Piątek, prezentując zdolności artystyczne uczniów uczęszczających do świetlicy. Można było zakupić pisanki, kartki wielkanocne, kolorowe wiosenne bukiety z bibuły oraz pyszne słodkości. Celem koncertu była zbiórka pieniędzy dla wychowanków rodzin zastępczych o charakterze pogotowia rodzinnego. Koncert zgromadził wiele osób dobrej woli o wrażliwych sercach, kochających poezję i śpiew, gotowych podzielić się swoim talentem lub zasiąść jako publiczność, a także skorych do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.
Sylwia Piątek
Eksperyment Eratostenesa
Kolejna edycja wydarzenia Eksperyment Eratostenesa
II miejsce w X Językowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych
Nasza niemieckojęzyczna grupa teatralna "Meine Clique" 23 marca zaprezentowała swoje umiejętności na X Językowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Choć konkurencja była duża, a poziom przygotowanych spektakli bardzo wysoki, to udało nam się zdobyć zaszczytne II miejsce, z czego się ogromnie cieszymy. Jury doceniło nasze przedstawienie "Schneewittchen" ("Królewna Śnieżka"), podkreślając wspaniałą grę aktorską, scenografię oraz zaskakujący scenariusz. Dodatkowo wśród wyróżnionych aktorów całego Przeglądu znalazła się Marika z 7b, która zachwyciła jury swą grą aktorską i świetnym warsztatem językowym.
Mam nadzieję, że nasi młodzi artyści z zapałem podejdą do kolejnych teatralnych wyzwań!Malwina Kordus
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie