• Akcja „Sprzątanie świata”

     • Uczniowie  naszej  szkoły kolejny raz włączyli  się w  „Sprzątanie świata” – międzynarodową kampanię odbywająca się  w trzeci weekend września.  Polega ona na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.
      W naszej szkole wstępem do samej  akcji sprzątania terenu wokół szkoły było  zorganizowanie wystawy eksponatów wykonanych z surowców wtórnych.  Prace wykonane przez naszych uczniów zachwyciły wszystkich swoją pomysłowością i oryginalnością. Można je podziwiać w holu szkolnym.

       

      http://zsp12wroclaw.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=804

       

      Uczniowie dowiedzieli się również, że ze śmieci można „wyczarować” świetne pomoce do gier zręcznościowych i mieli także okazję  skorzystać  z nich podczas zabaw ruchowych.
      23 września przystąpiliśmy do  ogólnoszkolnego  sprzątanie świata - czyli w naszym przypadku - terenu wokół szkoły. Przed wyprawą uczniowie oglądając filmy edukacyjne  przypomnieli  sobie  zasady segregowania śmieci, a następnie zaopatrzeni w rękawiczki i worki sprawili , że świat wokół nas stał się miejscem czystym i przyjemnym.


      Dziękujemy!

       

      Organizatorki: Anna Jastrzębska, Alicja Śledzińska, Barbara Woźniak

       

       

      Organizatorzy

     • Lapbooki z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki

     • Z okazji Międzynarodowego  Dnia Kropki, zostały zorganizowane warsztaty tworzenia lapbooków, które odbyły się na stołówce szkolnej, tematem przewodnim była kropka. 
      Udział w zajęciach wzięli uczniowie z klasy 4d oraz 5c. 
      Dzieci stworzyły przepiękne, kolorowe prace, korzystały z gotowych szablonów oraz własnych pomysłów, było to dla wszystkich zupełnie coś  nowego i innego. 
      Było dużo wspólnej, fajnej zabawy, efekty nas zachwyciły, a co najważniejsze uczniom bardzo spodobało się tworzenie lapbooków i chętnie chcieliby je tworzyć na różne, inne tematy.

      Zapraszamy do galerii zdjęć oraz do tworzenia lapbooków.

      Monika Kicman, Sylwia Grzybowska, Joanna Wlodarska-Garczarek 

   • Kontakt

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
    • sekretariat.zsp12@wroclawskaedukacja.pl
    • ul. Suwalska 5 54-104 Wrocław
    • Tel. 71 798 69 18