• Wyniki konkursu pięknego czytania dla klas 1-3
     • Wyniki konkursu pięknego czytania dla klas 1-3

     • Kto czyta książki, żyje podwójnie”.
                                                         Umberto Eco

                                    

      Głośne czytanie jest dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Ponadto to doskonały sposób na   spędzanie wolnego czasu, który poszerza wiedzę, poprawia pamięć oraz pozwala przeżywać wspaniałe emocje.

      We wtorek 27 kwietnia 2021r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas I-III. Ze względu na reżim sanitarny, przeprowadzony został online przy wykorzystaniu aplikacji Microsoft Teams.

      Celem konkursu było kształtowanie umiejętności pięknego czytania,  popularyzacja książek i czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą, nauka rywalizacji w miłej atmosferze oraz  rozwijanie wrażliwości na prozę oraz umiejętności odbioru dzieł literackich.

      W akcji promującej czytelnictwo wzięli udział uczniowie klas 1-3,  po jednej  osobie z każdej klasy. Uczestnicy występowali w trzech kategoriach wiekowych: klas pierwszych, drugich i trzecich. W ocenie czytających jury brało pod uwagę: dobór tekstu, zastosowanie odpowiedniej intonacji podczas czytania, dykcję i ogólne wrażenie.

      W wyniku podsumowania konkursu, jury postanowiło przyznać wyróżnienia:

      a) w kategorii klas pierwszych:

      Alicja z kl.1a

      Hania z kl. 1b

      Adam z kl.1d

      Kornel z kl. 1e

      Aleksandra z kl. 1f

      b)  w kategorii klas drugich:

      Hanna z kl. 2a

      c) w kategorii klas trzecich:

      Lena z kl. 3a

      Julia z kl. 3e

       

      Gratulujemy czytelniczych zmagań. Dziękujemy za piękne czytanie i udział. Do zobaczenia za rok.

       

      Koordynatorzy konkursu

       Joanna Petri, Magdalena Zielińska i Agnieszka Dembińska

       

       

    • Obiady od 4 maja 2021r.
     • Obiady od 4 maja 2021r.

     • Drodzy Rodzice,

      informuję Państwa, że od dnia 4 kwietnia 2021r. wznawiamy wydawanie obiadów  szkolnych dla klas I-III szkoły podstawowej. Bardzo proszę rodziców uczniów korzystających z posiłków o dokonanie płatności w systemie jemwszkole. Warunkiem otrzymania posiłku jest deklaracja, poprzez złożenie zamówienia posiłku na poszczególne dni miesiąca w systemie jemwszkole

      Adres strony do logowania i dokonania deklaracji:

      https://app.jemwszkole.pl

      Nieobecność ucznia na obiadach należy zaznaczyć w systemie (klikając w kalendarzu na dany, zapłacony dzień) w bieżącym dniu do godz. 8.00. Nie będą odliczane nieobecności niezgłoszone lub zgłoszone po terminie. Wszystkie niewykorzystane posiłki będą uwzględniane przy bieżącej płatności

       

      Krystyna Wójcik 

      Starszy intendent ZSP12

    • Książka łączy pokolenia
     • Książka łączy pokolenia

     • "Książka to mistrz, co darmo nauki udziela,

      Kto ją lubi – doradcę ma i przyjaciela."

      Ambroży Grabowski

       

      23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym roku świętowaliśmy go również w naszej szkole. Spotkanie online odbyło się na platformie edukacyjnej MS Teams na kanale Nauczyciele SP 26 czytają dzieciom.. 

      Uczniowie klasy pierwszej i klas trzecich czytali swoje ulubione bajki, komiksy czy opowiadania. Nauczyciele z kolei przeczytali fragmenty książek najbardziej zapamiętanych przez nich z lat dzieciństwa

      Po spotkaniu online  Książka łączy pokolenia, niewątpliwie można powiedzieć , że czytamy, po to aby wiedzieć więcej, by kształtować swoją wyobraźnię oraz wrażliwość, czytamy też dla przyjemności.  Nic tak bowiem nie pobudza wyobraźni jak właśnie czytanie książek, nie zastąpi ich żaden film czy gry komputerowe, ani nawet kreskówki. 

      Mamy nadzieję, że udział w spotkaniu Książka łączy pokolenia, przyczyni  się do tego, że  dzieci chętniej i częściej, będą sięgały po papierową książkę lub jej wersję w formie ebooka.

       

      Koordynatorzy akcji:

      Joanna Petri i Agnieszka Dembińska

       

    • Baśnie klasy 4d
     • Baśnie klasy 4d

     • Klasa 4d wykorzystała swoją kreatywność łącząc w jedno dwa projekty: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz Myślę Pozytywnie, w których bierze udział w tym roku szkolnym. Inspirując się bohaterką filmu pt. "Binti", uczniowie postanowili zostać twórcami w Internecie. Wykorzystując wiedzę z lekcji języka polskiego, zrealizowali temat "Mogę napisać baśń". Na portalu storybird.com opublikowali efekt pracy swoich grup projektowych: książeczkę z autorskimi baśniami. Uczcili tym samym Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia). Zachęcamy do rejestracji na portalu i zaglądania do publikacji klasy 4d! Tymczasem zamieszczamy PDF z roboczą, książkową wersją baśni oraz link. Może także Wy zainspirujecie się, korzystając z dobrodziejstw Internetu. Książki warto czytać pod każdą postacią :)

      https://storybird.com/longform-story/private/ba%C5%9Bnie-kl-4d

       

      Baśnie klasy 4d - część 1

      Baśnie klasy 4d - część 2

       

      Klasa 4d wraz z Wychowawcą - Edytą Sawicką

    • Światowy Dzień Ziemi z eTwinning
     • Światowy Dzień Ziemi z eTwinning

     • Nasz ogólnopolski projekt eTwinning "Postaw na Ziemię" został zapoczątkowany, by szkoły z całej Polski wspólnie celebrowały ten wyjątkowy dzień- Światowy Dzień Ziemi. 

      A dziś prezentujemy Wam kolejne projektowe zadanie - razem stworzyliśmy Twinboard z eko-ciekawostkami. Zadziały się tu niesamowite rzeczy- tyle ciekawych informacji w jednym miejscu!

      Bo nie każdy wie, ile lat ma najstarsze drzewo na świecie, albo ile lat rozkłada się plastikowa torba.Te oraz wiele,wiele innych informacji znajdziecie poniżej. 

       

       Malwina Kordus

    • 23 kwietnia - Dzień Książki i Praw Autorskich
     • 23 kwietnia - Dzień Książki i Praw Autorskich

     • 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - z tej okazji zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w działaniach związanych
      z czytaniem:

      Tutaj zobacz wydarzenia - Dzień Książki 2021

      1. Dnia 23 kwietnia zapraszamy uczniów klas 4-8 do głosowania na ulubioną książkę. Trzeba wejść na stronę www.menti.com, wpisać kod
      i zagłosować. Uczniowie otrzymali kody w wiadomości przez Librus.

      2. Konkurs dla klas 1-8 "Zrób książkę -pizzę". Szczegóły konkursu znajdują się na padlecie biblioteki: link

      3. Zajęcia on-line: klasy 1-3 pt. "Czytanie na ekranie", klasy 7-8 pt. "Książka i prawo autorskie"

      4. Wiosenne wietrzenie pokoju: jeżeli przeczytałeś ciekawą książkę wydaną w latach 2018-2021 i chciałbyś podzielić się z nią z innymi czytelnikami, przekaż ją do biblioteki szkolnej.

      Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych akcjach!

      Aldona Małek-Zdobylak

      Monika Kicman - nauczyciele bibliotekarze przy wsparciu nauczycieli języka polskiego

    • II KONKURS WIEDZY O KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
     • II KONKURS WIEDZY O KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

     • 21.04.2021 roku na platformie testportal odbył się II KONKURS WIEDZY O KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Pierwsza edycja odbyła się w 2019 roku. W 2020 ze względu na wybuch pandemii i niespodziewane przejście w tryb nauczania zdalnego test wiedzy nie został zorganizowany.

      Uczestnikami konkursu byli chętni uczniowie klas ósmych. Zakres wiedzy sprawdzanej podczas testu obejmował: treść Konstytucji RP z 1997 roku, historię jej powstania, nowelizacje, ważne daty.

      Cele konkursu:

      1. Pogłębianie wiedzy o obecnie obowiązującej Konstytucji RP.
      2. Rozbudzanie zainteresowań prawniczych wśród uczniów.
      3. Kształtowanie świadomych postaw obywatelskich wśród uczniów.

      Laureatkami konkursu, przyszłymi konstytucjonalistkami i być może rządzącymi naszą najjaśniejszą Rzeczpospolitą, zostały:

      1.       Maja S. z klasy 8b

      2.       Dominika W. z klasy 8a

      3.       Wiktoria G. i Hanna G. z klasy 8b

      Zwyciężczyniom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję imponującej wiedzy na temat naszej Konstytucji RP.

       

      Joanna Pędziwiatr

    • Światowy Dzień Ziemi- PADLET
     • Światowy Dzień Ziemi- PADLET

     • 22 kwietnia obchodzimy bardzo ważne święto, jakim jest Światowy Dzień Ziemi. Obchody Dnia Ziemi są bardzo dobrą okazją do promowania proekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych naszej planety. Idea troski o niebieską planetę łączy wszystkich ludzi, ponieważ jako jej mieszkańcy jesteśmy odpowiedzialni za jej stan. W tym roku, ze względu na pandemię, ten wyjątkowy dzień będzie wyglądać zupełnie inaczej. Nauka odbywa się trybie zdalnym, zatem wiele aktywności realizujemy w inny sposób, ale chcemy pokazać, że pamiętamy jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

      Dlatego też, wychodząc naprzeciw tym ograniczeniom i z myślą o uczczeniu Dnia Ziemi, stworzyłyśmy padletMoja kochana Ziemia”, do którego dostęp mają wszyscy uczniowie naszej szkoły 😊 😊 😊

      Znajdziecie w nim wiele ciekawostek, filmów, łamigłówek, zabaw i quizów, nie brakuje również propozycji plastycznych dla małych artystów 😊

      Życzymy dobrej zabawy. 

      Padlet dostępny jest pod linkiem: https://padlet.com/roksana_garncarek/hv4h0dvbw3zz1k3d

       

      Roksana Garncarek- Koniuszewska

      Monika Cichoń

      Marta Wsiaki

      Karolina Rusnarczyk

       

    • Książka łączy pokolenia
     • Książka łączy pokolenia

     • 23 kwietnia świętujemy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym roku będziemy go obchodzić w naszej szkole online.

      Kiedy, my dorośli byliśmy dziećmi, mówiło się, że książka jest najlepszym przyjacielem człowieka. Teraz musimy pokazać, że dobrze byłoby mieć w niej chociaż znajomego, z którym spędzenie kilkunastu minut dziennie to nie tylko szkolny obowiązek, ale też… przyjemność. Przyjemność czytania, przeżywania przygód bohaterów…

      Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-3 do wysłuchania czytanych przez uczniów klas pierwszych i trzecich oraz nauczycieli SP nr 26 fragmentów książek.

      Wasi koledzy i koleżanki zaprezentują Wam swoje ulubione bajki, komiksy czy poradniki. My, nauczyciele chcielibyśmy przeczytać Wam fragmenty książek najbardziej zapamiętanych przez nas z lat dzieciństwa. Być może po naszym spotkaniu sięgnięcie po papierową książkę lub jej wersję w formie ebooka.

       

      Spotkanie z książką odbędzie się online , w piątek 23 kwietnia o godz. 15.30

       na platformie edukacyjnej MS Teams

      na kanale Nauczyciele SP 26 czytają dzieciom.

       

      Koordynatorzy akcji:

      Joanna Petri i Agnieszka Dembińska

    • Zainicjowaliśmy międzynarodowy projekt eTwinning
     • Zainicjowaliśmy międzynarodowy projekt eTwinning

     • Nasza szkoła zainicjowała kolejny projekt eTwinning pt." Rund um den Tisch", tym razem międzynarodowy! Dołączyły do nas szkoły z Grecji i Słowenii.

      W trakcie trwania projektu wspólnie zasiądziemy do wirtualnego stołu, przypomnimy sobie zasady dobrego zachowania, zapoznamy się z daniami charakterystycznymi  dla obszaru niemieckojęzycznego i  stworzymy jadłospisy dla nastolatków. Nie zabraknie też dobrej zabawy: zorganizujemy konkurs na logo naszego projektu, a przy naszym wirtualnym stole zagramy jeszcze w karty i quizy.

      Koordynator projektu

      Malwina Kordus

     • "Orzeł Biały Godłem Polski"

     • Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły z klasy 1B - Anna H., zajęła 1 miejsce w międzyszkolnym konkursie "Orzeł Biały Godłem Polski".

      Serdecznie gratulujemy!

     • TYDZIEŃ EDUKACJI EKOLOGICZNEJ, czyli „EKOLOGICZNE TOPIENIE MARZANNY” – projekt miejski

     • Celem projektu ,,Ekologiczne topienie Marzanny” było propagowanie działań edukacyjnych o tematyce prawidłowego gospodarowania i selektywnego zbierania odpadów komunalnych oraz propagowanie recyklingu, jako możliwości pozyskiwania różnorodnych materiałów do tworzenia ciekawych, barwnych i niezwykłych form, które w konsekwencji podnoszą dbałość o środowisko naturalne.

      W ramach projektu odbyły się zajęcia, na których omawiane były korzyści jakie płyną z segregacji odpadów oraz ich recyklingu. Uczniowie kształtowali  przekonania, że działalność człowieka wpływa na środowisko. Wszyscy powinniśmy dbać o nasze otoczenie.

      Podsumowaniem akcji było przygotowanie Eko - Marzanny z materiałów do recyklingu. Pod opieką nauczycieli świetlicy, uczniowie z zapałem przystąpili do pracy. Wykorzystana została makulatura, ścinki materiałów, plastikowe butelki, elementy metalowe oraz drewniane. Powstały trzy Eko – Marzanny, które będą brały udział w konkursie ogłoszonym przez organizatora projektu Fundację IntegrArte działającą wraz ze Stowarzyszeniem Osiedla dla Wrocławia oraz Departamentem Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia – opiekunem metodycznym. Czekamy z niecierpliwością na wyniki!

       

      kierownik świetlicy

      Sylwia Piątek

    • Konkurs pięknego czytania
     • Konkurs pięknego czytania

     • ZAPRASZAMY DZIECI Z KLAS I – III DO UDZIAŁU W KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA. OSOBY ZAINTERESOWANE PROSIMY O ZGŁOSZENIE SIĘ DO WYCHOWAWCÓW.

      Prosimy o zapoznanie się z regulaminem „Szkolnego  Konkursu Pięknego Czytania” dla uczniów klas I-III, który znajduje sie poniżej:

      I. Organizator

      Szkoła Podstawowa nr 26 we Wrocławiu

       

      II. Data i miejsce konkursu

      27 kwietnia klasy I- III

       

      III. Cele konkursu

      1. Kształtowanie umiejętności pięknego czytania.

      2. Popularyzacja książek i czytelnictwa.

      3. Budzenie zainteresowania wartościową literaturą.

      4. Nauka rywalizacji w miłej atmosferze.

      5. Rozwijanie wrażliwości na prozę oraz umiejętności odbioru dzieł literackich.

       

      IV. Zasady uczestnictwa

      W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z klas 1- 3 wyłonieni w drodze eliminacji klasowych. Każda klasa może wytypować po jednym uczestniku z klas I – III. Nazwiska uczestników prosimy podać organizatorom do 23 kwietnia 2021 roku na adres e – mailowy :

      petrijoanna20@gmail.com lub magdalenaz.wizaz@gmail.com

       

      Konkurs będzie przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych:

      • Klasy I
      • Klasy II
      • Klasy III

      V. Jury

      Nad przebiegiem konkursu czuwa jury powołane przez organizatora.

       

      VI. Kryteria oceny:

      1. Technika czytania (0-5 pkt.): płynność, dykcja, tempo czytania.

      2. Środki artystycznego wyrazu (0-5 pkt.): pauzowanie, tempo, jako środek

      ekspresji, modulacja głosu i jego natężenie, akcent zdaniowy (logiczny),

      ewentualny gest, kontakt wzrokowy z odbiorcą, radzenie sobie z tremą.

      Umiejętne przedstawienie: tytuł utworu i autora.

      Tekst czytany maksymalnie 2 minuty.

       

      VII. Przebieg konkursu.

      Konkurs odbędzie się online na platformie edukacyjnej MS Teams na kanale Nauczyciele SP 26 czytają dzieciom. Godzina konkursu zostanie podana.

      1. Powitanie zebranych, zapoznanie uczestników z przebiegiem konkursu.

      2. Czytanie przez uczestników z klas pierwszych i drugich wybranych przez siebie i wcześnie przygotowanych fragmentów utworów (każdy przed przystąpieniem do czytania podaje nazwisko autora i tytuł książki).

      3. Czytanie przez uczestników z klas trzecich fragmentów tekstu przygotowanych przez jury .

      4. Obrady jury .

      5. Ogłoszenie zwycięzców

      29 kwietnia, klasy I- III

       

      Koordynatorzy konkursu szkolnego

       Joanna Petri, Magdalena Zielińska, Agnieszka Dembińska

    • "Wiosna, ach to ty" - wyniki konkursu
     • "Wiosna, ach to ty" - wyniki konkursu

     • W ramach projektu edukacyjnego „Wiosna , ach to ty”, w naszej szkole odbył się konkurs poetycki dla klas 1-3. W konkursie wzięło udział kilkunastu uczniów. Serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Każda z nich wniosła trochę słońca i optymizmu w nasze życie. :)  

      Jest nam niezmiernie miło ogłosić, iż wyróżnienie w konkursie poetyckim dla klas 1-3 "Wiosna, ach to ty" otrzymują:

      Aleksandra N. z kl. 1d

      Emilia Ł. z kl. 1b

      Bartek K. z kl. 2a

      Laura J. kl. 2d

       

      Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, a szczególnie wyróżnionym!

      Mamy nadzieję, że to nie koniec Waszej przygody z poezją. Piszcie dalej i rozwijajcie swoje talenty. :)))

       

      Organizatorzy konkursu:

      Magdalena Zielińska

      Joanna Petri

      Monika Kicman 

      Zbigniew Wolski

       

    • Tworzymy ogólnopolski eko-poradnik
     • Tworzymy ogólnopolski eko-poradnik

     • Jeśli nie wiesz jak zadbać o środowisko, to z pewnością pomoże Ci w tym opracowany w ramach naszego ekologicznego projektu eTwinning "Postaw na Ziemię" eko-poradnik. Uczniowie ze szkół podstawowych pokazują, jak w łatwy sposób można zadbać o naszą planetę, zaczynając zmiany od siebie. Mamy nadzieję, że nasza tablica wykonana  w programie Padlet stanie się dla wszystkich źródłem inspiracji.

       

      Malwina Kordus

      Bernadetta Walska

    • "Postaw na Ziemię"- Projekt ogólnopolski eTwinning
     • "Postaw na Ziemię"- Projekt ogólnopolski eTwinning

     • Właśnie skończyliśmy nasze drugie zadanie. Tym razem wszystkie uczestniczące w projekcie szkoły zostały podzielone na cztery grupy, których zadaniem było stworzenie książeczek online, pokazujących piękno polskiej przyrody. Udało nam się stworzyć mini przewodniki po wszystkich województwach. W każdym z nich znajdziemy niesamowite, naturalne miejsca godne odwiedzenia - zobaczcie sami w jak pięknym kraju mieszkamy.


      Malwina Kordus

     • W ten świąteczny czas

     • Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 12 we Wrocławiu oraz zespół pedagogiczno - psychologiczny szkoły pragną serdecznie podziękować: Radzie Osiedla, Radzie Rodziców, nauczycielom oraz wszystkim darczyńcom za organizację pomocy i ufundowanie wspaniałych paczek świątecznych dla uczniów naszej szkoły i ich rodzin.  Wszystkim zaangażowanym w tak potrzebną akcję dziękujemy za okazane serce i poświęcony czas. Z takimi ludźmi pandemia staje się znośniejszą :-)

      Wesołych - mimo trudnych czasów - świąt Wielkiej Nocy, spokoju ducha i zdrowia przede wszystkim. Izabela Wojtycka

   • Kontakt

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
    • sekretariat.zsp12@wroclawskaedukacja.pl
    • ul. Suwalska 5 54-104 Wrocław
    • Tel. 71 798 69 18