• 25 listopada Dzień Pluszowego Misia
     • 25 listopada Dzień Pluszowego Misia

     • W środę, niestety w niewielkim gronie uczestników, obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Szykowaliśmy się na to wydarzenie dużo wcześniej :) Już w poniedziałek dzieci przebywające w szkole dostały specjalnie dla nich uszyte, jednak  nie dokończone wzory Misiów. Przez te 2 dni z pomocą nauczycieli świetlicy uczniowie projektowali swoje przytulanki według własnych pomysłów. Wszystkie maskotki do końca tygodnia udekorowały tablice wystawową umieszczoną w honorowym miejscu zaraz przy głównym wejściu do szkoły.

     • Podsumowanie konkursu Fotograficznego „Drzewo w krajobrazie”.

     • W październiku w naszej szkole z okazji „Dnia Drzewa”, został ogłoszony konkurs fotograficzny: „Drzewo w krajobrazie”. Zadaniem uczestników konkursu, było wykonanie zdjęcia wybranego gatunku drzewa.

      Cieszymy się, że temat drzew jest bliski naszym uczniom.  Zostały przesłane piękne fotografie, na których drzewa zostały ujęte w sposób majestatyczny.  

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za liczny udział i zaangażowanie.

      Komisja konkursowa dokonała przeglądu przekazanych zdjęć i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

      Nagrody:

      I miejsce zajęły: Jana K.- kl.4a, Julia K.- kl.5a

      II miejsce zajęły: Jagoda N.-5c, Ola S.-kl.4e

      III miejsce zajęli: Oliwia D.- kl.6e,Hubert W.- kl.4c

      Wyróżnienia:

       Kalina K.- kl.4e,

       Artur T. - kl.4b,

      Laureatom konkursu składamy serdeczne gratulacje.

      Termin wręczenia upominków dla uczestników zostanie przesłany przez Librus po powrocie uczniów do szkoły.

       

       

                                                                        Bernadetta Walska, Monika Kicman

       

      Zapraszamy do galerii zdjęć:

       

       

       

    • Miesiąc Bibliotek Szkolnych - wyniki konkursów
     • Miesiąc Bibliotek Szkolnych - wyniki konkursów

     • Z okazji “Miesiąca Bibliotek Szkolnych” w naszej szkole odbyły się konkursy czytelniczo-fotograficzne. Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w konkursie i gratulujemy twórczych pomysłów! Znamy już laureatów konkursów :)

      W konkursie pt. “Z książką Ci do twarzy” przeznaczonym dla klas 1 - 3:

      Wyróżnienie otrzymują: 

      Adam Ś. z kl. 3 E

      Joasia i Iza K. z kl. 1E

      3 miejsce zajęła:

      Hania M. Z kl. 1E

      2 miejsce otrzymuje:

      Marcin i Karolina P. (kl. 3C i 1B)

      1 miejsce zajęli:

      Julia K. z klasy 3E

      Jakub J. z klasy 1A

       

      W konkursie pt. “Bookshelf tour, czyli pokaż swoją biblioteczkę” dla przeznaczonym dla klas 4-8:

      wyróżnienie otrzymują: 

      Marcel P. z kl. 6E

      Julia K. z kl. 5A

      3 miejsce zajęła:

      Gabrysia Ł. z kl. 4C

      2 miejsce otrzymała:

      Emilia K. z kl. 5A

      1 miejsce zajęła:

      Kalina S. kl. 6D

      Gratulujemy laureatom konkursów i zapraszamy do obejrzenia zdjęć: 

      https://padlet.com/bibliotekazsp12/45xlla75yt2uaqoz

      Dokładny termin wręczenia upominków dla uczestników zostanie przesłany przez Librus po powrocie uczniów na lekcje w szkole.

      Monika Kicman, Aldona Małek-Zdobylak

      Bibliotekarki szkolne

      Fotografie z konkursu pt. "Z książką Ci do twarzy"

      Fotografie z konkursu "Bookshelf tour, czyli pokaż swoja biblioteczkę"

    • Międzynarodowy Dzień Tolerancji
     • Międzynarodowy Dzień Tolerancji

     • 16 listopada obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji.  Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 roku z inicjatywy UNESCO  i jest odpowiedzią na rosnącą falę wszelkiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm. Ma ono na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. 

    • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
     • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

     • 20 listopada br. po raz siódmy w Polsce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

      Z tej okazji wychowawcy świetlic wraz z dziećmi w ramach edukacji społecznej przybliżyli uczniom tematykę związaną z Konwencją o prawach dziecka. Wytłumaczyli dzieciom, że o dobrym prawie mówimy wtedy, gdy dobrze służy człowiekowi, a więc jest mądrze i odpowiednio wykorzystane. Dzieci posiadają bowiem szczególne prawa. Rozwój ich człowieczeństwa przebiega w wyjątkowy sposób. Dziecko nie potrafi samo zadbać o siebie, nie potrafi samodzielnie kształcić swojej natury. Potrzebuje do tego rodziców, opiekunów i wielu innych ludzi.

    • Światowy Dzień Zwierząt w świetlicy
     • Światowy Dzień Zwierząt w świetlicy

     • Światowy Dzień Zwierząt to święto, które co roku obchodzone jest w dniu 04 października. Natomiast cały październik jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. 

      Głównym celem obchodów Światowego Dnia Zwierząt jest zwrócenie uwagi na problemy zagrożonych wyginięciem gatunków i zachęcanie do wspierania ich ochrony oraz uwrażliwienie ludzi na los i bezpieczeństwo zwierząt.

    • DZIEŃ JEŻA - 10 listopada
     • DZIEŃ JEŻA - 10 listopada

     •           „Każdemu z nas zdarza się od czasu do czasu najeżyć”. Ale nie tylko najeżanie łączy nas z jeżami. Te niezbyt duże kolczaste ssaki często żyją w okolicy siedzib ludzkich, pomagają w zwalczaniu szkodników i są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierząt żyjących w Polsce. Niestety nie wszyscy wiedzą, że jest to gatunek ZAGROŻONY i podlega ochronie!

    • Zajęcia opiekuńcze dla klas 1-3 - WAŻNE!
     • Zajęcia opiekuńcze dla klas 1-3 - WAŻNE!

     • Szanowni Rodzice,

      od dnia 09.11.2020 cała szkoła zgodnie z zapowiedzią Premiera przechodzi w tryb nauki zdalnej.  Zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze dla uczniów z klas 1-3.  Niestety, ze względu na absencję pracowników nie będzie możliwości zapewnienia tej opieki wszystkim dotychczas zapisanym. Zgodnie z wytycznymi zawartymi w informacji na stronach Ministerstwa Edukacji i Nauki w pierwszej kolejności przyjmowani będą uczniowie rodziców, którzy  są zaangażowani w walkę z COVID 19, np. pracownicy służby zdrowia, służb  mundurowych, pracownicy jednostek utrzymania miasta. Świetlica zapewni opiekę w godzinach 6.30-17.00.

      Jeżeli są Państwo zainteresowani opieką świetlicową od 09.11.2020 r do 27.11. 2020 r. prosimy o wypełnienie karty zapisu, która znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce AKTUALNOŚCI, i przesłanie jej zdjęcia, skanu na adres: sekretariat.zsp12@wroclawskaedukacja.pl  do dnia jutrzejszego, tj. do 06.11.20 r.  do godz. 12.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decydować też będzie kolejność wpływu zgłoszeń.


      Karta kwalifikacyjna - świetlica

       

      Z poważaniem


      kierownik świetlicy

      mgr Sylwia Piątek

    • Podsumowanie października w grupie świetlicowej nr VI oraz VIII- klasa 2 C i 2D
     • Podsumowanie października w grupie świetlicowej nr VI oraz VIII- klasa 2 C i 2D

     • Za nami drugi miesiąc nauki  w szkole.  Spędziliśmy go na wielu pracach manualnych związanych z tematyka jesienną, zabaw na świeżym powietrzu oraz grach integracyjnych.
      Na początku miesiąca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Z tej okazji dzieci obejrzały spot "Stop Agresji! Stop Przemocy" , następnie zapoznały się z opowiadaniem ,,Jadzi sposób na przemoc" po której odbyła się rozmowa kierowana na temat historii Jadzi. Dodatkowo dzieci rozwiązały karty pracy, ćwiczenia oraz krzyżówkę tematyczną. 4 października z okazji "Światowego Dnia Zwierząt" w świetlicy odbyły zajęcia związane z tematyką zwierząt między innymi gry, kolorowanki, łamigłówki.

    • zDolny Ślązak Historyczny
     • zDolny Ślązak Historyczny

     • W poniedziałek 19 października 2020 r. odbył się szkolny etap konkursu zDolny Ślązak Historyczny. Udział wzięli chętni uczniowie klas VI, VII i VIII. Arkusz zawierał pytania testowe oraz otwarte, wymagające wykazania się szeroką wiedzą historyczną.  

      Organizatorem konkursu jest Dolnośląski Kurator Oświaty, a  jego realizatorem - Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Konkursy zDolny Ślązak są konkursami wojewódzkimi skierowanymi do wszystkich uczniów szkół podstawowych z terenu województwa dolnośląskiego.

      Z niecierpliwością czekamy na wyniki! :)

       

      Joanna Pędziwiatr, Joanna Sikorska, Gabriela Mueller, Dominik Sawina

   • Kontakt

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
    • sekretariat.zsp12@wroclawskaedukacja.pl
    • ul. Suwalska 5 54-104 Wrocław
    • Tel. 71 798 69 18