• Płatności za obiady

     • Drodzy Rodzice!!!

      W związku z epidemią koronawirusa proszę o niedokonywanie płatności za obiady szkolne do 10 kwietnia 2020 roku. Wszystkie niewykorzystane wpłaty za obiady będą przekazane na poczet przyszłych płatności.Na bieżąco będę Państwa informować o konieczności ewentualnych płatności.

       

      Starszy Intendent ZSP 12

      Krystyna Wójcik

     • Instytut Psychologii pomaga

     • Przekazujecie mi Państwo informacje o potrzebie wsparcia psychologicznego w obecnych, trudnych chwilach, świadczy ją nasz zespół pomocy psychologiczno-pedagogicznej, z którym wiem, że się kontaktujecie przez platformę Librus. Załączam poniżej też inną wartościową ofertę pomocy. Izabela Wojtycka

     • Ogłoszenie

     • 25.03.2020 r. doświadczyliśmy czasowego wyłączenia usługi Librusa ze względu na przeciążenie spowodowane mnogością logowań.., był to problem ogólnopolski. Aby zapewnić Państwa dzieciom dostęp do zadań na stronie internetowej utworzyliśmy alternatywne źródło informacji. W zakładce "Nauczanie zdalne" umieścimy wszystkie zadania przewidziane do realizacji. Dbajcie o siebie.

      Izabela Wojtycka

      Dyrektor ZSP nr 12

     • ZAKAZ WSTĘPU NA TEREN SZKOŁY

     • W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA OBOWIĄZUJE ZAKAZ WSTĘPU NA TEREN SZKOŁY I PRZEDSZKOLA. ZAKAZ DOTYCZY W SZCZEGÓLNOŚCI OBIEKTÓW SPORTOWYCH: BOISKO SZKOLNE, PLACE ZABAW.

      SZANOWNI RODZICE, BARDZO PROSIMY O PRZYPILNOWANIE DZIECI, ABY PRZESTRZEGAŁY POWYŻSZEGO ZAKAZU!

     • OLIMPUSEK z języka angielskiego

     • 9 stycznia 2020 r. uczniowie klas  II - III  wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie OLIMPUSEK z języka angielskiego. Wszyscy uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę ze słownictwa oraz znajomość podstawowych zwrotów i środków językowych. Ten ogólnopolski test obejmował zestaw pytań zróżnicowanych w zależności od klasy. Pierwsze miejsce spośród klas drugich w naszej szkole zdobyła Aleksandra z klasy II D. Dziewczynka zdobyła 183 pkt na 210 pkt możliwych. Ze swoim wynikiem uplasowała się na 28 miejscu w Polsce wśród 3721 uczestników. Pierwsze miejsce w klasach trzecich w naszej szkole zajął Mieszko z klasy III D. Z wynikiem 193 pkt na 210 pkt możliwych, chłopiec jest 18 w Polsce wśród 4053 uczniów z klas trzecich. Gratulujemy wspaniałych wyników i zapraszamy do udziały w przyszłym roku szkolnym.

      Katarzyna Jura

      Małgorzata Garbarek

       

       

     • Kształcenie na odległość do 10.04.2020 r.

     • Przedłużono czas kształcenia zdalnego uczniów w Polsce do 10.04.2020 r. Do poniedziałku, tj 23.03.2020 r. zostaną Państwu przesłane za pośrednictwem platformy Librus informacje o sposobie i trybie realizacji zadań szkoły w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania związanego z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

      Bądźcie w domach.

      Izabela Wojtycka

      Dyrektor ZSP 12

     • Zabezpieczenie komputerów przed treściami niepożądanymi

     • Rodzice,w natłoku stresu i spraw różnych może na umknąć kwestia zabezpieczenia komputerów, które udostępniacie dzieciom, przed treściami niepożądanymi. Proszę włączyć ochronę rodzicielską przed nimi. Jeżeli ktoś z Państwa ma z tym problem, proszę o kontakt na adres

      sekretariat.zsp12@wroclawskaedukacja.pl

      i spróbujemy skontaktować Was z naszym administratorem sieci, on pomoże. Izabela Wojtycka

     • Dezynfekcja

     • Informuję, że jutro we wszystkich budynkach wchodzących w skład ZSP 12 zostanie przeprowadzona dezynfekcja. Budynki będą zamknięte dla osób z zewnątrz. Izabela Wojtycka Dyrektor ZSP 12

     • Dostęp do platformy Librus

     • Niedzielny poranek, sprawdzam skuteczność w dotarciu z informacją do Rodziców naszych uczniów. Okazuje się, że ponad 200 nie odczytało wiadomości dotyczącej edukacji dzieci od 16.03.do 25.03.2020. Jeżeli utraciliście Państwo dane dostępowe do platformy Librus, która stanowić teraz będzie główne źródło komunikacji z nauczycielami, proszę o informację telefoniczną w poniedziałek 16.03.2020. Postaramy się problemowi zaradzić. Dużo zdrowia i jeżeli możecie, pozostańcie w domach.

      Izabela Wojtycka

      Dyrektor ZSP nr 12 we Wrocławiu

     • Rekrutacja - ważne!

     • Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne REKOMENDUJEMY Rodzicom dzieci z obwodu szkoły wysłanie wniosku w formie skanu/zdjęcia bez potrzeby wizyty w placówce na adres:

       

      sekretariat.zsp12@wroclawskaedukacja.pl

       

      Wnioski dzieci spoza obwodu szkoły prosimy o dostarczenie w formie papierowej do placówki!!!

      Prosimy o zapoznanie się z instrukcją dodawania skanów/zdjeć wniosków wraz z załącznikami w systemie na stronie rekrutacje.edu.wroclaw.pl

       

     • Zadania dla uczniów do realizacji w dniach od 16.03.2020 do 25.03.2020

     • Szanowni Rodzice,

      w czwartek i piątek nauczyciele przygotowują dla Państwa dzieci zadania do realizacji w terminie od 16.03.20 do 25.03.20 r. Proszę Państwa o obserwację ich realizacji przez dzieci. Zadania, polecenia będą umieszczane sukcesywnie w Terminarzu na platformie Librus. W zleconych zadaniach  uwzględniono głównie materiał powtórkowy. Można zlecić czytanie lektur i wykonywanie poleceń do nich. Prace zlecone do realizacji powinny być po powrocie dzieci do szkoły ocenione lub zakwalifikowane do oceny z aktywności. Nauczyciele pozostają z Państwem w kontakcie za pośrednictwem platformy Librus głównie w godzinach 7-15.

      Z poważaniem

      Izabela Wojtycka

      Dyrektor ZSP nr 12 we Wrocławiu

     • Skrzyneczka podawcza rekrutacja

     • Celem zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa wprowadziliśmy na partierni szkoły i przedszkola skrzyneczki podawcze, do których należy wrzucać podania rekrutacyjne i inne pisma, pobierając jednocześnie kartkę potwierdzającą złożenie. Czynności te są samoobsługowe i możliwe w godzinach od 8.00 do 15.00. Pracownicy będą się z Państwem kontaktować za pośrednictwem wskazanych adresów @ lub telefonicznie w przypadku np.: konieczności naniesienia poprawek lub uzupełnienia wniosku rekrutacyjnego. Apelujemy o kontakt @ i telefoniczny.

      https://www.wroclaw.pl/rekrutacja-do-szkol-podstawowych-wroclaw

      Wszelkich informacji  dot. rekrutacji  udzielamy telefonicznie w godz. 8.00 – 15.00:

      - rekrutacja do Szkoły Podstawowej nr 26 – tel. 71 798 69 18

      - rekrutacja do Przedszkola nr 8 – tel. 71 798 69 18 wew. 106

      Z poważaniem Dyrektor ZSP nr 12 we Wrocławiu Izabela Wojtycka

     • Zawieszenie zajęć dydaktycznych!

     • Szanowni Rodzice,decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dniem 12 marca br. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne w szkołach w całym kraju.Od jutra Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu będzie funkcjonował w następujący sposób:12 i 13 marca br. Szkoła Podstawowa nr 26 i Przedszkole nr 8 zapewnią tylko zajęcia opiekuńcze dla dzieci, których rodzice jeszcze nie zdążyli zorganizować indywidualnej opieki. Przyprowadzone dzieci muszą być bezwzględnie zdrowe.Od 16 marca br. do 25 marca dzieci nie przychodzą do szkoły i nie są przyprowadzane do przedszkola. Nie ma zajęć.W najbliższych dniach opracowane zostaną przez nauczycieli procedury umożliwiające uczniom Szkoły Podstawowej nr 26 naukę w domu, o których poinformujemy Państwa do końca bieżącego tygodnia.Rekrutacja do szkół i przedszkoli odbywa się bez zmian, według obowiązującego harmonogramu dostępnego na stronie internetowej miasta.Poniżej znajdą Państwo link do informacji Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w zakresie podejmowanych działań:https://liblink.pl/QUwI8IJ3bG Rozumiem, że decyzja taka generuje wiele problemów, ale jest podyktowana troską o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich. Liczę na Państwa współpracę.Będę Państwa informować o kolejnych decyzjach w miarę rozwoju sytuacji.

      Z poważaniem

      Izabela WojtyckaDyrektor ZSP nr 12 we Wrocławiu

     • Luty - miesiącem bepiecznego internetu w klasach 1-3

     • Dzień Bezpiecznego Internetu odbywa się w tym roku pod hasłem: DZIAŁAJMY RAZEM. Głównym celem tego dnia jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych,  bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest dbanie o cyfrowe bezpieczeństwo. W klasach młodszych odbyło się wiele działań dotyczących bezpieczeństwa w sieci: rozmowy, pogadanki na temat bezpiecznego korzystania z internetu oraz dobre i złe strony internetu. Dzieci wykonały:

      Klasa 1a

      - Ogladnęła film pt. "Sieciaki" i wykonała na ten temat prace plastyczne.

      Klasa 1e

      - Wykonała prace plastyczne pt. "Obrońca internetu".

      Klasa 1f

      - Stworzyła umowę internetową.

      Klasa 2a

      - Narysowała komiks pt. "Nie daj się złapać".

      Klasa 2d

      - Stworzyła plakat pt. "Bezpieczny internet"

      Klasa 3c

      - W oparciu o stronę internetową pt. "Sieciaki" wykonała prace plastyczne związane z tematem.

                                                                                     Barbara Woźniak

       

       

     • I Ty możesz uratować komuś życie!

     • W naszej świetlicy co roku organizowane są  warsztaty pt. „I Ty możesz uratować komuś życie”. Mają one na celu zaznajomienie uczniów z tematem pierwszej pomocy przedmedycznej.

      Podejmowane przez nas działania swoim zakresem obejmują takie tematy jak: bezpieczeństwo ratownika i poszkodowanego, sprawdzanie przytomności oraz oddechu, wzywanie pomocy, układanie nieprzytomnego w pozycji bocznej bezpiecznej, oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej tzw. RKO.

      W trakcie zajęć teoretycznych dzieci obejrzały filmik instruktażowy o pierwszej pomocy, utrwaleniem zdobytej wiedzy był quiz.

      Kolejnym etapem były zajęcia w  formie praktycznych ćwiczeń. Dzieci uczyły się, jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie, która w danym momencie potrzebuje takiej pomocy. W szkoleniu wykorzystano materiały dydaktyczne i ćwiczebne przygotowane przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, m. in. podręczniki do nauki pierwszej pomocy, manekiny MiniAnia i LittleAnia. Podczas zajęć uczniowie utrwalali  numery telefonów alarmowych, dowiedzieli się, do kogo mogą zwrócić się o pomoc, gdy znajdą się w niebezpiecznej sytuacji oraz nauczyli się jak należy przeprowadzić rozmowę telefoniczną i wezwać pomoc do osoby poszkodowanej. W trakcie praktycznych ćwiczeń uczyli się sprawdzania  przytomności osoby poszkodowanej oraz układanie  jej w bezpiecznej pozycji bocznej. 

      Pozytywnym efektem podjętych przez nas działań jest to, że już od najmłodszych lat dzieci oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy innym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią prawidłowo wezwać pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki powyższym zajęciom uczymy ich odpowiedzialności za siebie i innych.  Bardzo ważne jest wprowadzanie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie się  z nią już od najmłodszych lat. Zrealizowane działania odbyły się w ramach programu "Szkoła Dbająca o Bezpieczeństwo".

      Zajęcia przeprowadziły:

      A.Śledzińska

      S.Piątek

      A.Kubasik

      K. Rusnarczyk

     • Niestraszne nam wirusy!

     • 2 marca odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panią dr Ewą Jarowicz, lekarzem ze szpitala zakaźnego przy ul. Koszarowej. Naszego gościa powitała Pani Wicedyrektor Jolanta Popiołek.  

      Pani doktor opowiedziała nam jak skutecznie dbać o higienę, żeby uchronić się przed wirusami. Dzieci dowiedziały się również jak wzmacniać odporność poprzez odpowiednie odżywianie i wystarczającą ilość snu. Dowiedzieliśmy się też, że do zakażenia wirusami dochodzi drogą kropelkową podczas kaszlu lub kichania. Dlatego tak ważne jest zasłanianie ust i nosa podczas kaszlu i  kichania.  Nie możemy również zapominać o częstym wietrzeniu pomieszczeń, w których przebywamy. Teraz już wiemy co możemy zrobić,  by zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania. Wiemy też, że musimy dbać nie tylko o swoje zdrowie, ale uważać również, żeby nie zarażać innych.

      Poruszony został również temat koronawirusa. Doniesienia medialne powodują dużą panikę i niepokój wśród dzieci. Zostało nam wyjaśnione co to jest koronawirus i w jaki sposób można się nim zarazić.

      Bardzo dziękujemy mamie uczennicy klasy Id za niezwykle interesującą i pouczającą prelekcję. Dziękujemy, że mogliśmy skorzystać z wiedzy i doświadczenia Pani doktor Ewy Jarowicz.

      D.Orsicz-Brylonek

      S.Piątek

   • Kontakt

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
    • sekretariat.zsp12@wroclawskaedukacja.pl
    • ul. Suwalska 5 54-104 Wrocław
    • Tel. 71 798 69 18