• Aniołkowe Granie - KONCERT

     • W pewien styczniowy wieczór czwartkowy zebraliśmy się w Szkole przy ulicy Suwalskiej, aby koncertować i wspólnie śpiewać kolędy. 

      Wieczór był przygotowany na zakończenie  ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ANIOŁKOWE GRANIE. Po raz pierwszy w naszej szkole uczniowie, Rodzice, brali udział w projekcie, który propaguje ideę rodzicielstwa zastępczego. Nasza szkoła przygotowała prezenty dla dwóch rodzin, na zakończenie odbył się koncert, który przygotowała Pani Paulina Zwarycz i Pani Magdalena Powstańska nauczycielki muzyki. W przygotowaniu jasełek udział wzięła Pani Elżbieta Milczarska, piękną dekorację przygotowała Pani Sylwia Grzybowska, współpracując z Panią Olgą Kunysz i Panem Zbyszkiem Wolskim. Wystąpili: w oprawie muzycznej - uczniowie klas 7c,7a, 6d, 6e, 4a, 4c, 4d, 5b soliści: Maja i Tobiasz P., Paweł Ż, na gitarze zagrał Michał Ł.; spektakl słowny prezentowali uczniowie klasy 6e. Tekst swojego światecznego opowiadania przeczytała wszystkim zebranym p. Joanna Włodarska-Garczarek. 

      W przygotowaniach miejsc dla publiczności wzięła udział klasa 3 d pod opieką Pani Joanny Petri oraz Pani Mariola Czerwińska-Ćwiertniewicz. 

      Wcześniej, w świetlicy, przygotowano babeczki dla Aniołów, nauczyciele upiekli babeczki, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony został na zakup części prezentu. ( Pani Iwona Browarny, Pani Mariola Czerwińska-Ćwiertniewicz, Pani Monika Kicman, Pani Sylwia Piątek).

      Serdecznie też dziękujemy Rodzicom za włączenie się w projekt i przygotowanie prezentów, a także za pomoc po skończonym koncercie w porządkowaniu i ustawieniu krzeseł i stolików.

       

      Koordynator szkolny projektu:

      Aldona Komur

       

     • Akcja: Ratuj koalę

     • Koala.JPG

      Pożary australijskich lasów mogą przyczynić się do wyginięcia misiów koala. Australijski Minister środowiska poinformował, że populacja koali  zmniejszyła się o ok. 30%. Dlatego też uczniowie klasy 1e zebrali 175 zł, aby pomóc w ratowaniu i leczeniu chorych i rannych australijskich koali oraz w miarę możliwości wypuszczeniu ich na wolność.  Pieniądze pomogą również w ochronie gatunku, gromadzeniu informacji do badań dotyczących siedlisk, chorób, żywienia i nawyków dzikich koali.

                                                      Barbara Woźniak                                                  

       

       

       

     • Aniołkowe Granie - koncert

     • Serdecznie zapraszamy Dzieci, Nauczycieli, Rodziców i wszystkich Ludzi dobrej woli na Charytywny Koncert Aniołkowe Granie, który odbędzie się 16 stycznia 2020 roku o godzinie 17.00 w holu Szkoły Podstwowej nr 26 przy ulicy Suwalskiej 5. Koncert jest finałem akcji charytatywnej prowadzonej w szkoleprzez Samorząd Uczniowski w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Aniołkowe Granie". Celem projektu jest propagowanie idei  rodzicielstwa zastepczego w środowiskach szkolnych. W ramach projektu trwa zbiórka potrzebnych dla dzieci darów. 

      Tym wszystkim, którzy ofiarowali dar serca serdecznie dziękujemy, Ci, którzy chcieliby się jeszcze dołaczyć, mogą to uczynić.

      W ramach akcji odbędzie się też kiermasz: "BABECZKA DLA ANIOŁKA" , podczas którego bedzie można zakupić ciastka i babeczki, a pieniądze z niego przekażemy na zakup prezentów dla Aniołków, którymi się opiekujemy. 

      Serdecznie zapraszamy do współdzielenia się DOBREM.

      Opiekunowie SU, nauczyciele Świetlicy  oraz nauczyciele przygotowujący koncert ( p. Paulina Zwarycz, p. Elżbieta Milczarska, p. Magdalena Powstańska, p. Olga Kunysz)

       

       

   • Kontakt

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
    • sekretariat.zsp12@wroclawskaedukacja.pl
    • ul. Suwalska 5 54-104 Wrocław
    • Tel. 71 798 69 18