• Życzenia

     • Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Całej Społeczności ZSP nr 12 we Wrocławiu wrażliwości na drugiego człowieka, czasu celebrowanego w gronie najbliższych, aby w nadchodzącym roku 2020 omijały nas: smutek, żal, ból, abyśmy potrafili cieszyć się codziennością i zdrowiem.

      Izabela Wojtycka Dyrektor ZSP nr 12 we Wrocławiu

     • Nasze świąteczne zwyczaje

     • W naszej szkole, jak co roku, Samorząd Uczniowski przygotowuje różne atrakcje dla uczniów. W szkole na ul.Lubelskiej grudzień rozpoczęliśmy od konkursu na najlepsze mikołajkowe przebranie-zwycięzcy otrzymali słodkie upominki. A już kolejnego dnia w dwóch budynkach naszej szkoły wszyscy przebrani byli zwolnieni z odpowiedzi na lekcjach, więc na korytarzach było pełno czerwonych czapeczek, rogów reniferów, śnieżynek i Mikołajów. Samorząd Szkolny zainicjował również akcję "Wigilia bez plastiku", która polegała na przyniesieniu z domu sztućców, kubeczków i talerzyków. Nie chcemy zaśmiecać naszej planety plastikiem, który rozkłada się setki lat, a używany jest przez nas kilka chwil. Mamy nadzieję, że ta akcja stanie się tradycją naszej szkoły. 

       

      Samorząd Uczniowski

     • Olga Tokarczuk naszą noblistką

     • 10 grudnia w Szwecji odbyło się uroczyste wręczenie Nobla naszej polskiej pisarce Oldze Tokarczuk.
      Z tej okazji we wrocławskich szkołach odbywały się różnego rodzaju obchody i zajęcia  czytelnicze. W  holu naszej szkoły przez kilka godzin  wyświetlana była na rzutniku mowa naszej noblistki, której mogli posłuchać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

      Stały również tablice, na których były informacje dotyczące pisarki oraz cytaty z jej książek, była również wystawka książek pisarki. Ozdobą był piękny portret noblistki namalowany przez naszą zdolną plastyczkę Olgę Kunysz.
      W tym dniu nauczyciele podczas swoich  lekcji czytali fragmenty wybranych przez siebie  książek.
      Chyba nie było nikogo w naszej szkole, kto by nie usłyszał  tego dnia o Oldze Tokarczuk, myślimy że zapadnie ona w pamięci nawet najmłodszym uczniom naszej szkoły.
      Dziękujemy nauczycielom za włączenie się do naszej akcji. 
      Monika Kicman 
      Mariola Czerwińska-Ćwiertniewicz 

    • Wspomóż psiaka i kociaka
     • Wspomóż psiaka i kociaka

     • Dnia 13 listopada, uczniowie klasy 2 B odwiedzili wrocławskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Deszczowa i wietrzna aura nie zniechęciła najmłodszych, którzy z niecierpliwością czekali na tę wizytę. Dodatkowo w szkole, przez cały listopad, trwała zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla podopiecznych, min. karma, koce, ręczniki. 
       
     • Gala finałowa projektu „Razem w pełni sprawni”

     • W dniu 11.12.2019r. w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbyła się finałowa gala projektu „Razem w pełni sprawni. W projekcie po raz trzeci uczestniczyła nasza szkoła wraz z dwunastoma placówkami z Dolnego Śląska. Od lat nasza placówka współpracuje z fundacją Promyk Słońca, angażując się w działania na rzecz przełamywania barier wobec osób ze specjalnymi potrzebami.

      Celem projektu jest uwrażliwienie uczniów na obecność i potrzeby osób z niepełnosprawnością. Udział w projekcie miał pomóc uczniom przełamywać uprzedzenia i stereotypy, zmieniać postrzeganie osób niepełnosprawnych. Jednym z zadań projektu było stworzenie filmu, który wziął udział w konkursie.

      Nasi uczniowie wylosowali temat: „Zaufanie”.

      Z dumą informujemy, że film otrzymał nagrodę w kategorii KONCEPCJA!

      Serdecznie dziękujemy twórcom filmu z klasy 8A:

      Kasi Wiśniewskiej

      Hani Lichtarskiej

      Mateuszowi Smulikowskiemu

      Serdeczne podziękowania składamy rodzicom uczniów: pani Alicji Wiśniewskiej, panu Marcinowi Lichtarskiemu i pani Joannie Smulikowskiej za życzliwe zaangażowanie, wspieranie działań i pomoc w tworzeniu filmu.

       

      V. Bobińska - Szocik

     • Szkolny Dzień Życzliwości

     • Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Tolerancji, Dzień Praw Dziecka i Światowy Dzień Życzliwości. W tym roku w naszej szkole był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji.

      W tym szczególnym dniu dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Szkoła została udekorowana informacjami na temat życzliwości, żółtymi balonami z wesołymi minkami. Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia wielu  uczniów i nauczycieli  ubranych było na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru.
      Podczas Apelu uczniowie mieli okazje wspólnie potańczyć i wyrecytować ważne zasady z kodeksu życzliwego ucznia. Po wspólnej zabawie nie zabrakło chętnych do pozostawienia wpisów w naszej księdze życzliwości.
      Dzień Życzliwości to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. 
      Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
      Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy, wraca do nas z nawiązką!
      Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

      Samorząd Uczniowski

     • Akademia Chóralna

     • W poniedziałek odbyła się pokazowa próba chóru, którą przeprowadziła pani Olga Łagowska, chórmistrz ze Szkoły Podstawowej nr 19. Dzieci chętnie śpiewały i były zachwycone możliwością poznania tajników prowadzenia chóru.

      U nas w szkole od przyszłego roku kalendarzowego rusza chór pod patronatem Narodowego Forum Muzyki i już dziś zapraszamy chętnych na przesłuchania.

      Kl. 1-5 p. Magdalena Powstańska
      Wtorek, 3 grudnia
      3 godzina lekcyjna
      Sala 108 (ul. Suwalska)

      Kl. 6-8 p. Paulina Zwarycz
      Czwartek, 5 grudnia
      6 godzina lekcyjna
      Sala 14 (ul. Lubelska)

      Przygotuj wybraną piosenkę, zabierz dobry humor i przyjdź!

    • Światowy Dzień Tańca
     • Światowy Dzień Tańca

     • 24 Listopada to dzień niezwykle rytmiczny. Pewnie zastanawiacie się dlaczego? Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Tańca. Choć ciekawostką jest fakt, że jeszcze druga data jest przypisana obchodom tego święta, a dokładnie 29 kwietnia. Dla wszystkich tancerzy z całego świata to ten dzień, wybrano za dzień celebracji tańca.
       
   • Kontakt

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
    • sekretariat.zsp12@wroclawskaedukacja.pl
    • ul. Suwalska 5 54-104 Wrocław
    • Tel. 71 798 69 18