• Nasi partnerzy:

• "Dzień Piżamy" - zbiórka zabawek

18.03.2024

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w zbiórce zabawek nieużywanych dla kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej ,,Przylądek Nadziei" we Wrocławiu. Z tej okazji w naszej szkole 20.03.2024 r. organizowany jest ,,Dzień Piżamy". To dzień przede wszystkim zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię oraz solidarność z dziećmi chorymi. Dlaczego piżama ? - jest to standardowe ubranie dzieci chorych. W ten dzień zwracamy również uwagę na zdrowie i profilaktykę zdrowotną.

• Eksperymenty z wodą

18.03.2024

Miesiąc marzec mija w naszej szkole pod hasłem "sanus per aquam", czyli "zdrowy przez wodę". Rozpoczynając cykl zajęć na temat znaczenia wody dla naszego życia i zdrowia, uczniowie grupy XX podczas pobytu w świetlicy zapoznali się z właściwościami wody. Za pomocą prostych eksperymentów sprawdziliśmy:

• Model góry 3D

11.03.2024

Uczniowie klas 5a i 5d na lekcji geografii mieli okazję przetestować model góry 3D, zakupiony w ramach rządowego programu #Laboratoria Przyszłości. Wykorzystanie tej pomocy naukowej pozwala uczniom lepiej zrozumieć, w jaki sposób tworzone są mapy poziomicowe i hipsometryczne. Zadanie polegało na tym, aby model góry zalewać na równą, odmierzoną wcześniej wysokość, wodą z barwnikiem spożywczym, a następnie na dołączonej przykrywce narysować linię, która jest pierwszą poziomicą. Czynność tę powtarzaliśmy aż do momentu osiągnięcia szczytu naszej góry. Efektem pracy uczniów było stworzenie mapy poziomicowej naszego terenu.
            Przy okazji tych warsztatów uczniowie ćwiczyli również współpracę w grupie, dzielenie się zadaniami. Było to też okazja do dobrej, wspólnej zabawy :-) Zachęcam do obejrzenia zdjęć z zajęć.

• Muzyczny Dzień Kobiet

08.03.2024

Dzień Kobiet w klasach 6 i 7 stał się doskonałą inspiracją do rozmów o kobietach ze świata muzycznego. W minionym tygodniu lekcje muzyki upłynęły nam na rozmowach dotyczących kobiet w muzyce. Słuchaliśmy również twórczości wybranych przez uczniów wokalistek, zarówno polskich jak i zagranicznych. Nie bez powodu mówi się, że "muzyka łączy pokolenia". W propozycjach muzycznych uczniów było to doskonale widoczne. Pojawiły się takie wokalistki jak Sanah, Adele, Lana Del Ray, Tina Turner a także Maryla Rodowicz i wiele innych. Uczniowie w grupach przygotowali piękne plakaty ilustrujące życie i twórczość wybranej artystki.

• Dzień Niedźwiedzia Polarnego - świetlica ul. Fromborska

04.03.2024

Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego obchodzony był w tym roku 27 lutego. Dokładnie w tym dniu , wyruszyliśmy z naszą grupą świetlicową „w podróż do Arktyki", poznając fakty i ciekawostki dotyczące życia niedźwiedzi polarnych oraz poszerzając naszą wiedzę na temat klimatu Arktyki. Dzień Niedźwiedzia Polarnego był dla nas doskonałą okazją do zastanowienia się nad wpływem zmian klimatycznych na środowisko. Szukaliśmy rozwiązań i propozycji działań, które możemy wprowadzić w życie każdego dnia, aby poprawić kondycję naszej planety i tym samym wspomóc niedźwiedzie polarne w walce o ich przetrwanie. Wykonaliśmy doświadczenie sensoryczne, wykorzystując kostki lodu i smalec, aby poczuć na własnej skórze, dlaczego niedźwiedź polarny nie marznie. Układaliśmy puzzle z wizerunkami niedźwiedzi polarnych w różnych sceneriach ich życia oraz odczytywaliśmy ciekawostki na ich temat. Wspólnie wykl

• Jakość powietrza