Projekt ,,Uczeń w sieci. Jak mądrze korzystać z Internetu". Projekt pod patronatem Uniwersytetu Dzieci
10.03.2025Kolejny temat jaki zrealizowaliśmy z grupami świetlicowymi brzmiał: ,,Co to znaczy, że hasło jest silne".
Dzieci na samym początku zajęć obejrzały film, w którym programista wytłumaczył jak tworzyć bezpieczne hasła oraz gdzie się je wykorzystuje. Nauczyciele prowadzący przeprowadzili z dziećmi rozmowę oraz wysłuchali wypowiedzi uczniów na danym temat. Dzieci wypowiadały się między innymi gdzie na co dzień potrzebne jest tworzenie haseł oraz w jakim celu się je tworzy. Po rozmowie uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w zabawie. Każde dziecko tworzyło hasła za pomocą obrazków, po czym każdy uczeń musiał zgadnąć co ono oznacza. Dzieci dzięki temu mogły ćwiczyć swoją kreatywność, logiczne myślenie jak i koncentrację.
Projekt: "Przełamywanie barier i budowanie więzi" - regulamin rekrutacji
07.03.2025Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem rekrutacji do projektu: "Przełamywanie barier i budowanie więzi".
Idący człowiek Alberta Giacomettiego – prace klasy 2a i 2e
06.03.2025W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa Sztuką", uczniowie wzięli udział w kolejnym kreatywnym zadaniu, inspirując się rzeźbą "Idący człowiek" autorstwa Alberta Giacomettiego. Zadaniem uczniów było stworzenie własnych rzeźb, które miały odzwierciedlać postać w ruchu, podobnie jak w dziele Giacomettiego. Używając drucików kreatywnych, dzieci tworzyły szkielet postaci, a następnie owijając go folią spożywczą, nadawały rzeźbom kształt i wyraz. Prace były niezwykle zróżnicowane, a każda z nich ukazywała inny sposób postrzegania ruchu i przestrzeni. Dzięki tym ćwiczeniom wychowankowie nie tylko rozwijali swoją wyobraźnię, ale także nauczyli się, jak przenosić idee artystyczne na własne projekty, tworząc swoje interpretacje rzeźby współczesnej. Tego rodzaju aktywność, to świetny sposób na połączenie zabawy z nauką o sztuce, który rozwija zarówno umiejętności manualne, jak i wycz
Bal karnawałowy klas młodszych
06.03.2025Dnia 28 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy uczniów klas młodszych. Było to wyjątkowe wydarzenie pełne radości, tańca i zabawy. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową – pięknie udekorowana girlandami z balonów i kolorowymi ozdobami, stworzyła magiczną atmosferę. Uczniowie, przebrani w barwne i pomysłowe stroje, z entuzjazmem uczestniczyli w zabawach oraz tańcach przy skocznej muzyce. W czasie balu odbyła się również Parada Przebierańców, podczas której dzieci dumnie prezentowały swoje fantastyczne przebrania. Kreatywność i pomysłowość uczestników wzbudziły zachwyt zarówno wśród rówieśników, jak i nauczycieli. Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów balu były wybory Króla i Królowej Balu. Zwycięzcy otrzymali korony i gromkie brawa. Nie zabrakło też konkursów i wspólnych zabaw, które dostarczyły wszystkim mnóstwo radości.
Listy do Kopenhagi
05.03.2025Poznawanie rówieśników z innych krajów to wspaniała okazja do odkrywania nowych kultur, wymiany doświadczeń i doskonalenia umiejętności językowych. Uczniowie klasy 7b z naszej szkoły przystąpili do międzynarodowego projektu eTwinning "Lasst uns auf Deutsch kommunizieren", w ramach którego nawiązaliśmy kontakt z uczniami z Kopenhagi. W swoich listach opowiedzieliśmy o sobie, swojej rodzinie, szkole oraz tym, co sprawia nam największą radość. Teraz z niecierpliwością czekamy na odpowiedzi i możliwość poznania naszych nowych kolegów i koleżanek z Danii.
Kocica Złośnica z wizytą w przedszkolu
05.03.2025Luty to miesiąc, którego tematem przewodnim naszego projektu Bajki Pomagajki był m.in. lęk przed odrzuceniem z powodu pojawienia się nowego członka rodziny. Wraz z klasą 3a postanowiliśmy zaprezentować bajkę terapeutyczną pt. ,,Kocica Złośnica woła: ja nie chcę mieć braciszka”! Tym razem w rolę lektora wcielił się Jaś, który swym głosem i intonacją zaciekawił młodszych kolegów postacią Kocicy Złośnicy, którą to znamy już z niejednej naszej wspólnej bajki. Uczniowie i przedszkolaki mieli okazję do wymiany spostrzeżeń oraz doświadczeń dotyczących posiadania rodzeństwa bądź też nie. Dużo rozmawialiśmy o sytuacjach, które nas spotykają i wiążą się bezpośrednio z rodzeństwem.
Prowadzimy bloga!
04.03.2025W ramach projektu eTwinning „Epische Geschichten Europas” nasi uczniowie mieli okazję poznać fascynujące legendy z Grecji, Hiszpanii, Słowenii i Chorwacji. Od września prowadziliśmy bloga, na którym opisywaliśmy nasze działania, dzieliliśmy się swoimi wrażeniami oraz refleksjami. Do tej pory na naszym blogu opublikowaliśmy 43 wpisy, które zostały skomentowane 257 razy, a sam blog wyświetlono ponad 2200 razy! Cieszymy się z tak dużego zainteresowania i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Zapraszamy do obejrzenia naszego bloga.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - podziękowania
03.03.2025Mamy nadzieję, że dzięki podjętym wspólnym działaniom pokazaliśmy uczniom, jak połączyć przyjemne z pożytecznym oraz że rozwijanie kompetencji matematycznych nie musi kojarzyć się ze żmudnym obowiązkiem, ale z dobrą zabawą i przyjemnością.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce matematyki.
Jakość powietrza
Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 12
ul. Suwalska 5
54-104 Wrocław
sekretariat.zsp12 @ wroclawskaedukacja.pl
ePUAP: 021024056_Wroclaw/SkrytkaESP
eDoręczenia: AE:PL-16705-14467-BUECW-27
Kontakt telefoniczny
(zeskanuj kod aby zadzwonić)
Sekretariat Główny ZSP 12
tel. 71 798 69 18
Numer wewnętrzny należy wybrać po zgłoszeniu się centrali:
Sekretariat uczniowski
tel. 71 798 69 18 wew. 103
Sekretariat ul. Lubelska 95
tel. 71 798 69 18 wew. 107
Intendent
tel. 71 798 69 18 wew. 106
Kierownik Gospodarczy
tel. 71 798 69 18 wew. 110
Księgowość
tel. 71 798 69 18 wew. 111
Dział Kadr/Płac
tel. 71 798 69 18 wew. 112
Psycholog/Pedagog
tel. 71 798 69 18 wew. 140 lub 142
Portiernia ul. Suwalska 5
tel. 71 798 69 18 wew. 150
Portiernia ul. Lubelska 95a
tel. 71 798 69 18 wew. 155
Galeria zdjęć
brak danych