• Nasi partnerzy:

• Dzień Życzliwości na ul. Lubelskiej

29.11.2023

28 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował obchody Dnia Życzliwości dla klas 6-8. W budynku na Lubelskiej każdy uczeń mógł wylosować karteczkę z życzliwymi słowami i przykleić ją na tablicę w głównym holu. Karteczki były przygotowywane anonimowo przez uczniów i nauczycieli. Dzięki temu udało się stworzyć tablicę życzliwości, na której każdy kto wejdzie do szkoły, może przeczytać coś miłego, pozytywnego czy motywującego. Dodatkowo Samorząd Uczniowski w ramach życzliwego gestu przygotowałdla uczniów cukierki.

• JESIEŃ ROZTARGNIONA MALARKA - podsumowanie projektu edukacyjnego

28.11.2023

Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły od października do końca listopada uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "Jesień Roztargniona Malarka". Głównym celem było kształtowanie twórczej ekspresji poprzez różnorodne środki wyrazu, zwiększenie świadomości przyrodniczej uczniów oraz integracja społeczności szkolnej. Przez liczne działania, udało się nam osiągnąć te cele, tworząc niezapomniane doświadczenia edukacyjne. Nauczyciele zorganizowali cykl zajęć edukacyjnych, które skupiały się na zmianach zachodzących w przyrodzie jesienią. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcjach dotyczących migracji ptaków, zachowań zwierząt oraz fenomenu opadających liści, poszerzając swoją wiedzę przyrodniczą. Podczas magicznych jesiennych wycieczek i spacerów dzieci zebrały różnorodne liście, które stały się inspiracją do tworzenia dziecięcych prac plastycznych. Obrazy, kolaże i ozdoby ścienne, które powstały, zn

24.11.2023

17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Dzięki niej uczniowie mają okazję nadrobić „tabliczkowe” zaległości. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

• Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w SP26

23.11.2023

W miesiącu listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykle ważnym projekcie edukacyjnym zatytułowanym "Dziecięcy Świat Praw". Celem projektu było zwiększenie świadomości uczniów na temat praw dziecka oraz uczestnictwo w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, który świętowany jest corocznie 20 listopada, w rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. Nasi najmłodsi uczniowie z klas pierwszych o tym ważnym dokumencie usłyszeli już wcześniej – podczas uroczystości pasowania na ucznia. Pani Dyrektor Izabela Wojtycka mówiła wówczas o ogromnym znaczeniu Konwencji Praw Dziecka, o tym jak ważne jest przestrzeganie tych praw na co dzień, a nie tylko od święta. Złożyła też dzieciom obietnicę, że zawsze będzie przestrzegać i bronić ich praw.

• Trening z piłkarkami WKS Śląsk

23.11.2023

W środowe przedpołudnie 22.11.23 r. nasi uczniowie mieli okazję potrenować jak profesjonaliści, a wszystko to za sprawą eventu "Sport jest fajny!" realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu "MIKRO GRANTY - EDYCJA II". Organizatorem była Fundacja WKS Śląsk Wrocław w porozumieniu z dyrekcją ZSP nr 12. Dziękujemy za inicjatywę naszej nauczycielce Pani Małgorzacie Hajduk. Event został dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Więcej informacji: WKS Śląsk Wrocław

• Turniej Wiedzy o Prawach Dziecka

22.11.2023

20 listopada najstarsze klasy naszej szkoły wzięły udział w Turniej Wiedzy o Prawach Dziecka, włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Przygotowania do turnieju obejmowały następujące dokumenty:

- Powszechną Deklarację Praw Człowieka,

- Deklarację Praw Dziecka,

- Konwencję o Prawach Dziecka.

• Jakość powietrza

• Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 12

sekretariat.zsp12 @ wroclawskaedukacja.pl

ePUAP: 021024056_Wroclaw/SkrytkaESP