• Nasi partnerzy:

    • Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną – wyniki
     • Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną – wyniki

      05.04.2023

      W okresie przedświątecznym w naszej szkole odbył się Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną. Celem konkursu było umożliwienie uczniom pielęgnowania tradycji Świąt Wielkanocnych, przybliżanie wydarzeń związanych ze Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa oraz doskonalenie umiejętności twórczych dzieci i młodzieży. Zadanie uczestników polegało na wykonaniu własnoręcznie kartki wielkanocnej, której elementy wyraźnie nawiązują do przesłania, tradycji i symboliki Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

    • Projekt klas 8c i 8d - Mein Alltag
     • Projekt klas 8c i 8d - Mein Alltag

      31.03.2023

      „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” Konfucjusz

      W marcu klasy 8c i 8d pracowały na języku niemieckim nad tematem „Mój dzień”. Jako podsumowanie tematu uczniowie przygotowali plakaty opisujące ich dzień powszedni. Uczniowie wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem. Udział w projekcie pozwolił uczniom na praktyczne zastosowanie poznanych słówek i zwrotów, dzięki czemu szybciej i skuteczniej mogli je opanować. Dodatkowo wywieszone w holu plakaty umożliwiły powtarzanie słówek na każdej przerwie.

    • "Eko-moda" - współpraca ze szkołą z Grecji
     • "Eko-moda" - współpraca ze szkołą z Grecji

      31.03.2023

      Naszym kolejnym zadaniem w projekcie eTwinning "Unsere Schule in 2050" było stworzenie strojów z materiałów z recyclingu. Uczniowie przygotowali papierowe i plastikowe torebki, gazety, foliowe worki, bibułę, sznurki, zużyte kalendarze ścienne i zabrali się do pracy. Było kreatywnie, radośnie i kolorowo. Powstałe stroje zaprezentowaliśmy 21 marca podczas spotkania online z uczniami z Grecji. Razem zorganizowaliśmy pokaz Eko-mody, którego celem było propagowanie idei czystego środowiska, podnoszenie świadomości ekologicznej naszych uczniów i nietypowe przywitanie wiosny:)

    • Frohe Ostern! - mini projekt językowy
     • Frohe Ostern! - mini projekt językowy

      30.03.2023

      Czy wiecie, że Wielki Czwartek nazywa się w Niemczech Zielonym Czwartkiem i w tym dniu maluje się jajka na zielono? Dobrze też zjeść coś zielonego np. szczypiorek, ogórka, rzeżuchę. A może słyszeliście o tradycji chowania słodkich upominków dla dzieci w ogrodzie w Wielki Piątek i tworzenia świątecznych bukietów z gałązek drzew? Jeśli nie, to zapraszamy na wystawę prac uczniów klas 7a, 7b, 7c i 7d w budynku szkoły na ul.Lubelskiej, którzy przez cały tydzień przygotowywali na lekcjach j. niemieckiego prace projektowe, dotyczący zwyczajów świątecznych w krajach niemieckojęzycznych i słownictwa związanego z tym świętem.

    • Laboratoria Przyszłości - mikrokontrolery na kółku informatycznym
     • Laboratoria Przyszłości - mikrokontrolery na kółku informatycznym

      27.03.2023

      Uczniowie klas 7-8 biorący udział w zajęciach dodatkowych kółka informatycznego rozpoczęli cykl zajęć z wykorzystaniem zestawów mikrokontrolerów zakupionych przez szkołę w ramach rządkowego programu Laboratoria Przyszłości. Pierwszym zadaniem było przygotowanie środowiska, oraz skonfigurowanie płytki Arduino z komputerem. Po zapoznaniu się z budową płytki uczestnicy zajęć zbudowali swoje pierwsze układy z wykorzystaniem diod świecących oraz zaprogramowali ich działanie w języku C++. Przed uczniami kolejne wyzwania z płytką Arduino. Uczniowie mają do dyspozycji m.in. czujniki światła, dźwięku, odległości, matryce ledowe jak również serwomechanizmy, których użycie z pewnością poszerzy doświadczenie, rozwinie wyobraźnie oraz świadomość działania wielu maszyn i urządzeń.

    • Projekt Misyjny – podsumowanie
     • Projekt Misyjny – podsumowanie

      27.03.2023

      Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w realizację projektu edukacyjnego „Misyjny świat widziany oczami dzieci”. Celem projektu było szerzenie idei braterstwa między narodami, solidarności uczniów z ich rówieśnikami w krajach misyjnych, często dotkniętych ubóstwem i konfliktami zbrojnymi. Projekt obejmował szereg skoordynowanych działań służących systematycznemu poszerzaniu wiedzy uczniów o warunkach życia i kulturze krajów misyjnych, poznawaniu specyfiki pracy misjonarzy i uwrażliwieniu dzieci na sytuację ludności w krajach misyjnych. Źródłem wiedzy na tematy misyjne były między innymi czasopisma misyjne, filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne, a także świadectwa pracy misjonarzy, z którymi dzieci zapoznawały się na lekcjach religii, podczas spotkań w parafii oraz w ramach samodzielnej pracy.

    • Międzynarodowa lekcja jogi i medytacji w projekcie eTwinning
     • Międzynarodowa lekcja jogi i medytacji w projekcie eTwinning

      24.03.2023

      Uczniowie naszej szkoły realizują od października niemieckojęzyczny projekt eTwinning "Unsere Schule in 2050". Razem ze szkołami partnerskimi z Grecji, Słowenii i Hiszpanii zastanawiamy się jak będzie wyglądać szkoła w 2050 roku, w szczególności zaś czego uczniowie będą się uczyć. Jedną z propozycji przedmiotów szkolnych, którą wybraliśmy jest joga. Postanowiliśmy stworzyć klasę i razem poćwiczyć, a że w eTwinning nie ma rzeczy niemożliwych, dzięki nowoczesnym technologiom połączyliśmy się online i stawialiśmy pierwsze "kroki" w zupełnie nowym przedmiocie szkolnym. Dodatkowo uczniowie z Hiszpanii przygotowali dla nas ćwiczenia medytacyjne - w takich zajęciach chcielibyśmy uczestniczyć w przyszłości, może nie tak dalekiej?:)

    • Światowy Dzień Wody - ul. Lubelska
     • Światowy Dzień Wody - ul. Lubelska

      24.03.2023

      Z okazji Światowego Dnia Wody zostały przeprowadzone warsztaty naukowe, mające formę lekcji otwartych. Podczas zajęć uczniowie klas 7 i 8 poznali wodę, jako środowisko życia wielu organizmów oraz jej właściwości.

      W trakcie zajęć na małej sali gimnastycznej, pod okiem Pani Bernadetty Walskiej oraz Anny Mamla, uczniowie korzystając z mikroskopów oglądali preparaty mikroskopowe, które zostały wykonane z wody pobranej z jeziora, rzeki, oczka wodnego i kałuży. W każdej kropli wody uczniowie mieli okazję zaobserwować życie pierwotniaków. Najliczniejszą grupę stanowiły pantofelki, wrotki, trąbiki, okrzemki i inne. Fascynujący okazał się świat żywych organizmów, których normalnie nie widać gołym okiem. Uczniowie z ciekawością i wielkim zainteresowaniem wykonywali kolejne preparaty w poszukiwaniu innych mieszkańców. Duże organizmy i niezwykły świat podwodny uczniowie mogli obserwować z wykorzys

   • Jakość powietrza

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 12

   ul. Suwalska 5

   54-104 Wrocław

   sekretariat.zsp12 @ wroclawskaedukacja.pl

   ePUAP: 021024056_Wroclaw/SkrytkaESP

    

   Kontakt telefoniczny

   (Numer wewnętrzny należy wybrać

   po zgłoszeniu się centrali).

   Sekretariat Główny ZSP 12

   tel. 71 798 69 18

   Sekretariat uczniowski 

   tel. 71 798 69 18 wew. 103

   Sekretariat Przedszkola nr 8

   tel. 71 798 69 18 wew. 106

   Sekretariat ul. Lubelska 95a

   tel. 71 798 69 18 wew. 107

   Świetlica ul. Fromborska 12

   tel. 791 121 071

   Intendent 

   tel. 71 798 69 18 wew. 105

   Kierownik Gospodarczy

   tel. 71 798 69 18 wew. 110

   Księgowość/Płace

   tel. 71 798 69 18 wew. 111

   Dział Kadr 

   tel. 71 798 69 18 wew. 112

   Psycholog/Pedagog

   tel. 71 798 69 18 wew. 140 lub 142

   Portiernia ul. Suwalska 5

   tel. 71 798 69 18 wew. 150

   Portiernia ul. Lubelska 95a

   tel. 71 798 69 18 wew. 155​​​​​​​

  • Galeria zdjęć

    brak danych