• Zakończenie roku szkolnego
     • Zakończenie roku szkolnego

     • Harmonogram zakończenia roku szkolnego w dniu 25.06.2021r. :

      ul. Suwalska

      godz. 8.00

      klasy: 1b,1d,1f,1g, 2b, 2f, 3a, 3c, 3d

      godz. 9.00

      klasy: 4a, 4b, 4c, 4d, 4e, 5a, 5b, 5c, 5d

      godz. 10:00

      klasy: 1a, 1c, 1e, 2a, 2c, 2d, 2e, 3b, 3e

      godz. 11:00

      klasy: 6a, 6b, 6c, 6d, 6e, 6f, 6g, 6h

      Spotkania z wychowawcami odbedą się w salach dydaktycznych. 

      W dniu zakończenia roku szkolnego funkcjonuje opieka świetlicowa.

       

      ul. Lubelska

      godz. 9.00

      klasy: 8a, 8b, 8c, 8d

      1 cz. - uroczysty apel w sali gimnastycznej

      2 cz. - spotkanie z wychowawcami klas. Odbiór świadectw, złożenie podpisu odbioru dokumentów w księdze ucznia.

      godz. 11:00

      klasy 7a, 7b, 7c, 7d, 7e, 7f, 7g

      Uroczyste spotkania uczniów z wychowawcami klas w salach dydaktycznych.

       

       

    • Piankowe wyzwanie i escape room
     • Piankowe wyzwanie i escape room

     • Jak ciekawie spędzić ostatnie lekcje przed wakacjami i dobrze się bawić? 

      Oczywiście biorąc udział  w nietypowych wyzwaniach-tak jak uczniowie klas: 8a, 8b, 7a, 7f . Mając do dyspozycji: słodkie pianki, makaron spaghetti, taśmę klejącą i nożyczki musieli stworzyć jak najwyższą wieżę. Zadanie to wymagało współpracy, wymyślenia strategii , a przede wszystkim rozwijało kreatywność. 

      Drugim wyzwaniem było rozwiązanie w jak najszybszym tempie escape roomu w j.niemieckim. Tym razem uczniowie użyli swych smartfonów, by odszyfrować 4 cyfrowy kod. Jak się okazało obydwa zadania nie stanowiły dla naszych uczniów żadnego problemu:)

      Malwina Kordus

     • Szkolny konkurs matematyczny

     • W dniu 10 czerwca sześcioro uczniów klas 7-8 wzięło udział w szkolnym konkursie matematycznym w języku angielskim. Zadania wymagały od uczniów zdolności matematycznych, umiejętności językowych, jak również znajomości specjalistycznego słownictwa.

      Zwyciężczynią konkursu została Barbara F. (klasa 8d)

      Udział w konkursie wzięli:

      Tymon D. (klasa 7b)
      Małgorzata M. (klasa 8d)
      Maya K. (klasa 8d)
      Nicholas Z. (klasa 8b)
      Zuzanna Ś. (klasa 8b)

      Wszystkim uczniom gratulujemy uzyskanych wyników.

    • Konkurs Sudoku
     • Konkurs Sudoku

     • Uczniowie naszej szkoły mają wiele różnorodnych zainteresowań i zdolności. Jednymi z nich jest umiejętność szybkiego i poprawnego rozwiązywania sudoku. W tym roku, ze względów wszystkim oczywistych, konkurs odbył się w trybie zdalnym za pomocą platformy MS Teams.

      W konkursie udział wzięli:

      Julia B. (z klasy 4b)
      Adam C.(z klasy 4e)
      Antonina K. (z klasy 5b)
      Maja Wan (z klasy 6d)
      Barbara C. (z klasy 6e)
      Oliwia D.(z klasy 6e)
      Weronika O. (z klasy 6e)
      Nadia M. (z klasy 6h)
      Jakub H. (z klasy 7e)
      Daria W. (z klasy 7e)
      Weronika M. (z klasy 8c
      Natalia Z.(z klasy 8d)

      Zwyciężczyniami konkursu zostały: Maja Wan (klasy 4 - 6) oraz Daria Wesołek (klasy 7-8).
      Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z poprawnym uzupełnieniem sudoku, o zwycięstwie zdecydował czas wykonania zadań. Mamy nadzieję, że za rok uda się zorganizować konkurs w trybie tradycyjnym, chociaż forma zdalna okazała się niemniej ciekawa :-)

      Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań oraz kompetencji matematycznych wśród uczniów, jak również popularyzacja wiedzy i kultury matematycznej.

       

      Konkurs zorganizowali nauczyciele matematyki: Magdalena Szostak - Kasiniak oraz Marek Berkowski.

     • Kontrola treści w internecie

     • Drodzy Rodzice,
      zwracamy się z prośbą o monitorowanie przeglądanych przez Wasze dzieci treści w internecie.Ostatnio na komunikatorze Discort pojawił się bardzo drastyczny film, do którego mieli dostęp nasi uczniowie.Jego treść była bardzo brutalna co mogło boleśnie  wpłynąć na psychikę i emocje dzieci. Prosimy o wzmożoną kontrolę zwłaszcza teraz podczas wakacji , kiedy pociechy mają czas surfować w sieci. Zalecamy założenie blokady rodzicielskiej, która uniemożliwi dotarcie do niewłaściwych stron. Polecamy także przeprowadzić pogadankę na temat bezpieczeństwa w internecie.
      Życzymy zdrowych i  bezpiecznych wakacji.


      Zespół pomocy psychologiczno pedagogicznej SP26:
      Anna Ćwiek
      Beata Tran Quoc
      Violetta Bobińska-Szocik
      Agnieszka Bacior
      Katarzyna Radzyńska

    • Wiosenne wietrzenie pokoju - podsumowanie akcji zbiórki książek
     • Wiosenne wietrzenie pokoju - podsumowanie akcji zbiórki książek

     • Od 23 kwietnia do 31 maja br. w naszej szkole odbyła się akcja przekazywania książek do bibliotek. Szczególną aktywnością wykazali się uczniowie klas 7 i 8, którzy przynieśli do biblioteki przy ul. Lubelskiej ponad 120 książek. Cześć zbiorów zostanie przekazana dzieciom młodszym przy ul. Suwalskiej. Będzie co czytać!
      Dziękujemy za udział w akcji - bibliotekarze szkolni

    • Słowem malowane
     • Słowem malowane

     •   W maju, z okazji  Dnia Matki, odbyły się warsztaty poezji wizualnej, do których  udziału zaprosiliśmy  uczniów naszej szkoły z  klas: 4, 5 i 6. Każdy uczestnik losował małą karteczkę z fragmentem  wiersza   Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „ Spotkanie z matką”  i miał  zainspirować się wylosowanym tekstem wiersza oraz przedstawić go w formie wizualnej - rysunkowej. Po zakończonym działaniu grupa zmontowała strony rysunków w jeden obraz oraz wysłuchała wiersza. Taki rodzaj wizualnego przetransponowania tworzy odmianę poezji wizualnej. Towarzyszy temu wirtualna wystawa, do której obejrzenia serdecznie zapraszamy.

       

      Sylwia Grzybowska

      Bernadetta Walska

    • FINAŁ PROJEKTU PLASTYCZNEGO „ FANTAZYJNE NAKRYCIA GŁOWY”
     • FINAŁ PROJEKTU PLASTYCZNEGO „ FANTAZYJNE NAKRYCIA GŁOWY”

     •     Niebanalne, nietuzinkowe, wyjątkowe, kreatywne, ciekawe, piękne, fantazyjne.... nakrycia głowy, wykonywali  uczniowie naszej szkoły podczas zajęć nauczania zdalnego. Do pracy podeszli  wielkim entuzjazmem.  Każdy mały artysta mógł wykonać dowolne nakrycie głowy, ale z myślą przewodnią – powitania wiosny :)  

      Z resztą sami oceńcie :) Zapraszamy do obejrzenia naszej wirtualnej galerii prac.

       

      Sylwia Grzybowska

    • Projekt edukacyjny - "Wiem i działam"
     • Projekt edukacyjny - "Wiem i działam"

     • W mijającym roku szkolnym klasa 2e wzięła udział w projekcie edukacyjnym pt. "Wiem i działam" organizowanym przez Polską Akcję Humanitarną. Był to cykl zajęć o mądrym pomaganiu, który kształtuje postawę szacunku i odpowiedzialności. Podczas realizacji projektu dowiedzieliśmy się jak reagować na kryzysy humanitarne na świecie, które są spowodowane przez konflikty zbrojne lub katastrofy naturalne oraz zapoznaliśmy się z praktycznymi pomysłami na działania pomocowe. W ramach tego programu wspólnie stworzyliśmy prezentację przybliżającą ideę projektu. Zapraszamy do obejrzenia naszej pracy.


      PREZENTACJA


      Monika Cichoń i klasa 2e 

    • Krajowa Odznaka Jakości dla projektu eTwinning „Postaw na Ziemię”
     • Krajowa Odznaka Jakości dla projektu eTwinning „Postaw na Ziemię”

     • W bieżącym roku szkolnym 2020/21 uczniowie klasy 5c wzięli udział w ogólnopolskim projekcie eTwinning „Postaw na Ziemię”.  Bardzo się cieszymy, że nasza praca została nagrodzona Krajową Odznaką Jakości. W ciągu trzech miesięcy współpracowaliśmy z innymi szkołami z całej Polski. Głównym celem współpracy było zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów i zainteresowanie otaczającą nas przyrodą. Wspólnie zastanawialiśmy się, co jest największym zagrożeniem dla naszej planety i jak możemy jej pomóc. Stworzyliśmy eko-poradnik i quizy, wybieraliśmy najciekawszy projekt eko-logo koszulki i napisaliśmy międzyszkolny list do Ziemi. Dzięki naszym wspólnym zadaniom przygotowaliśmy się do świętowania Międzynarodowego Dnia Ziemi. Zadania projektowe realizowałam razem z klasą 5c. Pod okiem ambasadora eTwinning i we współpracy z nauczycielami i uczniami szkół z całej Polski.

       

      Bernadetta Walska

       

     • Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

     • Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

    • Półkolonie letnie
     • Półkolonie letnie

     • Szanowni Rodzice,

      zakończyliśmy zapisy na półkolonie organizowane w naszej szkole. W dniach 21-25 czerwca z osobami, które przesłały do nas karty zgłoszenia będzie kontaktowć się organizator. Ewentualne pytania proszę kierować na adres: alditurwycieczki@gmail.com.

       

    • Nasz międzynarodowy projekt "Rund um den Tisch"
     • Nasz międzynarodowy projekt "Rund um den Tisch"

     • W ramach międzynarodowego, niemieckojęzycznego  projektu eTwinning "Rund um den Tisch" uczniowie naszej szkoły razem z naszymi partnerami wykonali szereg kulinarnych zadań. Zobaczcie sami:

      1.stworzyli chmurę wyrazów z ulubionym jedzeniem - zdecydowanie wygrało sushi, na które aż 44 osoby oddały swój głos.

      2. wykonali poradnik dot. zachowania przy stole. Podczas tego zadania pracowali w międzynarodowych grupach. Poniżej linki do naszych poradników " Tischmanieren"

      Grupa die Schwiez

      Grupa Liechtenstein

      Grupa Deutschland

      Grupa Österreich

      3. uczniowie wykonali również przykładowe menu dla nastolatka. W tym zadaniu każda szkoła tworzyła swój jadłospis, następnie komentowała wpis innej placówki. Dzięki naszej wspólnej pracy powstała pokaźna prezentacja ze wszystkimi pomysłami.

      Prezentacja  

       

      Malwina Kordus

     • TURNIEJ SZACHOWY W POKRZYWNEJ

     • Aleksander Sz. z kl.2A reprezentował naszą szkołę w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach Klasycznych zorganizowanych przez Polski Związek Szachowy. Mistrzostwa odbyły się w dniach 15-21 maja 2021 w Pokrzywnej w Górach Opawskich.  

      Olek startował w kategorii do lat. 9, podczas zawodów rozegrał 9 partii, z których najdłuższa trwała ponad 3.5h. Ostatecznie zajął 6 miejsce w pod względem wygranych partii i 10 miejsce w klasyfikacji generalnej. Na co dzień Olek trenuje w Akademii Młodego Szachisty i Klubie Szachowym Hetman pod okiem P. Karola Kwapisiewicza. W październiku 2020 r. na Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego uzyskał III kategorię szachową Polskiego Związku Szachowego.  

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Hanna Szkodzińska

  • Kontakt

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
   • sekretariat.zsp12@wroclawskaedukacja.pl
   • ul. Suwalska 5 54-104 Wrocław
   • Tel. 71 798 69 18