• Dzień Bezpiecznego internetu w świetlicach
     • Dzień Bezpiecznego internetu w świetlicach

     • Dnia 9 lutego w naszych świetlicach obchodziliśmy "Dzień Bezpiecznego Internetu"Głównym zadaniem organizowania takiego dnia było i jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie ich z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu. 

       

      W ramach naszych działań uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Regulują one kwestie bezpieczeństwa w sieci, praw autorskich, kultury korzystania z zasobów internetowych, naszych telefonów, wzajemnej tolerancji i pomocy oraz sieciowych zachowań. Staraliśmy się pokazać różne aspekty zagrożeń internetowych. Często dzięki temu udaje się nam zapobiec różnym trudnym dla uczniów sytuacjom związanych z wirusami, programami śledzącymi, cyberprzemocą, hejtem, stalkingiem, nietolerancją, łamaniem praw autorskich, utratą danych itp. Mówiliśmy o zagrożeniach  podczas korzystania z e-handlu, e-urzędu oraz e-bankowości. W tym roku szczególny nacisk położyliśmy na bezpieczeństwo telefonów komórkowych, naszych profili na portalach gier internetowych oraz hejt. Poznaliśmy grupę Sieciaków, która stawiła czoło złym Sieciuchom i pomogła lepiej zrozumieć czyhające na nas zagrożenie w sieci - "Misja - Bezpieczny Internet" (www.sieciaki.pl)

       

      Zorganizowany został również konkurs pt. "Zakoduj sieciucha". Dzieci miały za zadanie samodzielnie stworzyć i zakodować postać. Więcej o konkursie już niebawem - podczas ogłoszenia wyników, tj. 01.03.2021r.

       

      Koordynator:

      Anna Kubasik

    • Pozytywna jazda- kultura w pociągu okiem dzieci i młodzieży”
     • Pozytywna jazda- kultura w pociągu okiem dzieci i młodzieży”

     •  

      Ślicznie dziękujemy uczniom naszej szkoły za udział w konkursie „Pozytywna jazda- kultura w pociągu okiem dzieci i młodzieży”, który organizowany był przez Koleje Dolnośląskie. Dla niewtajemniczonych podpowiemy, że zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej lub nagranie krótkiego video na temat pozytywnych zachowań i dobrych manier podczas podróży pociągiem. Liczyła się oczywiście kreatywność i ciekawe ujęcie tematu.

      Wszyscy z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu :) Prace naszych uczniów zamieszczamy poniżej.

      Koordynator:

      Anna Kubasik

    • "Dzień Składanki i Łamigłówki"
     • "Dzień Składanki i Łamigłówki"

     • W roku 2021 Dzień Składanki i Łamigłówki przypadł na 29 styczniaRozwiązywanie składanek i łamigłówek uczy logicznego myślenia, rozwija kreatywność oraz wyobraźnię. Warto więc poświęcić im trochę czasu i właśnie mamy do tego dobrą okazję. Dodatkowo tego dnia obchodzimy Dzień Puzzli, więc zachęcaliśmy aby dzieci samodzielnie lub z rodzeństwem/ rodzicami ułożyli w domu wspólnie puzzle, chociażby kosztem ulubionego serialu bądź bajki.

       

      Ćwiczenia umysłu są równie istotne dla zdrowia, tak jak ćwiczenia fizyczne. Gry logiczne niewątpliwie wspomagają taki trening, uczą logicznego myślenia i często ćwiczą inne umiejętności matematyczne. 

      Mimo różnicy pokoleń i znacznego rozwoju technologicznego widocznego także w zabawkach dla dzieci, istnieją sposoby rozrywki, które łączą pokolenia i bawią każdego. Do takich należą m.in. zagadki i łamigłówki - to rozrywka dla osób w każdym wieku. Niezależnie od tego, ile ma się lat oraz w jakim środowisku jest się wychowanym, odgadnięcie zagadki jest tak samo satysfakcjonujące. Na przestrzeni lat powstało wiele rymowanek oraz łamigłówek, których rozwiązywanie jest wielką frajdą i ciekawym zajęciem wolnego czasu.

      Podczas rozwiązywania łamigłówek powinniśmy zwrócić uwagę na szukanie analogicznych modeli, szukanie wszystkich rozwiązań oraz uwzględnianie szczegółów, które przyczyniają się do rozwiązania łamigłówek.

      A tak bawili się nasi uczniowie podczas zajęć świetlicowych, zapraszamy do naszej galerii.

      Organizatorzy:

      Anna Kubasik

      Beata Tomaszewska

      Zbigniew Wolski

    • Opłaty za wyżywienie w marcu
     • Opłaty za wyżywienie w marcu

     • Szanowni Rodzice uczniów klas I - III

      bardzo proszę o dokonanie płatności w systemie jemwszkole na miesiąc marzec.

      Przypominam Państwu, że warunkiem otrzymania posiłku jest deklaracja, poprzez złożenie zamówienia posiłku na poszczególne dni miesiąca w systemie jemwszkole.

      Nieobecność ucznia na obiadach należy zaznaczyć w systemie (klikając w kalendarzu na dany dzień) w bieżącym dniu do godz. 8.00.

      Adres strony do logowania i dokonania deklaracji.

      https://app.jemwszkole.pl

      Wszystkie niewykorzystane posiłki będą uwzględniane przy bieżącej płatności.

      Nie będą odliczane nieobecności niezgłoszone lub zgłoszone po terminie.

       

      Starszy Intendent ZSP-12

    • Dzień kota
     • Dzień kota

     • Dzień kota za nami. W Polsce obchodzony po raz pierwszy 19 lutego 2006 roku. Małe, duże, szaro-bure, czarne, w paski i łaciate. Takie są koteczki naszych uczniów, którzy opowiadali o swoich mruczkach.

      Nie mogliśmy opuścić tak miłego dnia, aby coś nie zakodować. Uczniowie z 2e rysowali: kota w matematycznych krateczkach, porządkowali koty pod względem wielkości i koloru a także kolorowali współrzędne. Przy tym było sporo zabawy.

       Barbara Woźniak

    • Zimowe zabawy, zimowe doświadczenia – kod binarny w klasie 2e
     • Zimowe zabawy, zimowe doświadczenia – kod binarny w klasie 2e

     • Zima to czas zabaw na śniegu, rzucania śnieżkami, lepienia bałwana, zjeżdżania na sankach, czyli bardzo lubiany przez dzieci czas. Aktywności, zaproponowane w 2e nawiązują tematycznie do zimowych zabaw - pojawią się sanki, śnieżki i zimowe eksperymenty. Wszystkie te aktywności połączyłam z wytłumaczeniem uczniom czym jest kod binarny. Wspólnie spróbowaliśmy zapisać kilka liczb w kodzie binarnym, czyli przy pomocy tylko „0” i „1”.

    • Styczeń w grupie VIII – klasa 2c
     • Styczeń w grupie VIII – klasa 2c

     • W pierwszym miesiącu nowego roku w świetlicy klasy 2c nie można było się nudzić. Obchodziliśmy Dzień wiedzy o pingwinach, wykonywaliśmy prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz bardzo ciekawe i kolorowe maski karnawałowe na szkolny konkurs. Zajęcia „Gdy zostanę babcią lub dziadkiem…” to podróż w przyszłość gdzie każdy z nas mógł sobie wyobrazić jak będzie wyglądał i kim będzie za 50 lat jako babcia lub dziadek. W tym miesiącu wprowadziliśmy również regularne ćwiczenia przy muzyce dbające o naszą kondycje i zdrowie.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: 

      FOTORELACJA
       

      Anna Kubasik

      Zbigniew Wolski

     • Walentynki

     • Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski przygotował dla Was quiz online! Sprawdź ile wiesz o święcie zakochanych :) Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

      Kliknij w link (aktywny do poniedziałku):

       

      Walentynkowy quiz :)

      Powodzenia!

      Malwina Kordus

       

      Zapraszamy również do zabawy związanej z literaturą: Ekspresowa Zabawa Walentynkowa

      Udanej zabawy!

      Aldona Małek-Zdobylak

     • Tryb zdalny analiza ankiet, wnioski z nadzoru

     • Dziękuję wszystkim tym, którzy poświęcili swój czas na wypełnienie ankiet dotyczących realizacji w szkole trybu zdalnej nauki. Cieszy nas tak duża grupa badawcza, ankiety wypełniło łącznie 341 osób (206 rodziców, 84 uczniów klas 4-8, 51 nauczycieli). Zgodnie z obietnicą zamieszczam prezentację dotyczącą badań ankietowych, w jej treści znajdziecie Państwo także wstępne wnioski z nadzoru pedagogicznego, ponieważ nie chciałam już korygować materiału przygotowanego i zaprezentowanego nauczycielom na radzie podsumowującej pracę w I półroczu 2020/2021. Państwa wnioski, przemyślenia na temat edukacji zdalnej posłużą nam do coraz lepszej organizacji tego trybu pracy. W wielu spostrzeżeniach rodzice, uczniowie i nauczyciele są zbieżni. Parafrazując słowa z ankiety jednego z rodziców: tryb zdalny nie jest idealny, wspólnie poszukujemy złotego środka. Jeszcze raz dziękuję za chęć podzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami. Izabela Wojtycka 

      Sprawozdanie_z_nadzoru__analiza_formy_ksztalcenia_zdalnego_SP26_I_polrocze_20_21.pptx

     • Wyniki konkursu "Maska karnawałowa"

     • Dziękujemy wszystkim dzieciom za liczny udział w konkursie "Maska karnawałowa". Otrzymaliśmy prawie 50 prac. Każda była ciekawa i z pewnością pracochłonna. Wybór był bardzo trudny. Wytypowaliśmy nastepujacych laureatów:

      1.miejsce Stanisław K. 1b
      2.miejsce Zosia R. 2d oraz Anna H. 1b
      3.miejsce Sara B. 1a oraz Wiktoria Ł. 3c


      Wyróżnienia:
      Aurelia T. 1e
      Adam Sz. 1d
      Maja U. 3e
      Aleksandra E. 1d
      Wiktoria B. 1c
      Aleksandra B. 1f
      Nataniel K. 2c

      Dziekujemy wszystkim uczestnikom.

      Urszula Kruszewska
      Klaudia Czech

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • W ramach „Dni Bezpiecznego Internetu” w klasach siódmych odbył się cykl zajęć pt. „Uwaga – fake news!”. W czasie zajęć uczniowie poznali zagrożenia związane z "fake newsami" i dowiedzieli się, jakich metod i narzędzi użyć do rozpoznawania fałszywych wiadomości. Uczniowie mieli też możliwość wcielenia się w twórców „fake newsów”, aby poznać mechanizmy ich powstawania.

      Więcej materiałów dotyczących fałszywych wiadomości można zobaczyć na padlecie biblioteki (link poniżej).

      Aldona Małek-Zdobylak

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • Film powstał w ramach projektu Dnia Bezpiecznego Internetu, do którego kolejny raz dołączyła nasza szkoła. Przedstawia przykładowe zagrożenie, które może dotknąć każdego z nas. Bądźmy ostrożni, uważajmy na wiadomości przesyłane z nieznanych nam numerów. Nie róbmy z tego tajemnicy, gdy ktoś nieznajomy o to prosi i tak jak bohaterka naszego filmu - powiedzmy o tym rodzicom.

      Wasze bezpieczeństwo jest najważniejsze.

      Tomasz Krakowiak

     • Dni Bezpiecznego Internetu

     •                         
      Po raz kolejny w naszej szkole obchodzimy Dni Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to akcja , która swój początek wzięła z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Początkowo w wydarzeniu brały udział jedynie państwa europejskie,  od kilku lat DBI  angażuje państwa z całego świata. 
      W tym roku hasło przewodnie akcji  to "Działajmy razem", bo tylko w ten sposób możemy sprawić, by środowisko wirtualne było bezpieczne dla naszych uczniów. Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami przygotował z tej okazji szereg zadań.

    • Konkurs kaligraficzny dla uczniów klas 1
     • Konkurs kaligraficzny dla uczniów klas 1

     • Celem konkursu jest:

      · rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania,

      · rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania,

      · rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,

      · kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju

      · odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów.

      Warunki uczestnictwa w konkursie:

      Konkurs kierowany jest do uczniów klas pierwszych

      Organizacja i przebieg konkursu:

      Konkurs odbędzie się w  naszej szkole  26 lutego 2021 roku

      Ze względu  na rygor sanitarny, dzieci przystąpią do konkursu w swoich klasach pod opieką wychowawcy.

      Czas trwania konkursu: 45 minut.

      Wychowawców klas pierwszych prosimy  o wytypowanie po 3 osoby z klasy

      ( wyłonione w drodze eliminacji) do dnia 22.02.2021 r.

      W ramach zadania konkursowego uczestnicy na przygotowanych przez organizatora kartkach będą wykonywać  następujące zadania:

      - kaligraficzne napisanie niektórych liter alfabetu,

      - kaligraficzne przepisanie zaproponowanego  fragmentu tekstu ( tekst  drukowany na pisany).

      Organizatorzy konkursu:

      Joanna Petri, Magdalena Zielińska i Zbigniew Wolski

    • "Projekt stroju karnawałowego" - konkurs plastyczny
     • "Projekt stroju karnawałowego" - konkurs plastyczny

     • Drodzy uczniowie klas I-III,

      Zapraszamy do wzięcia udziału w świetlicowym konkursie plastycznym pt."Projekt stroju karnawałowego". Pracę plastyczną należy wykonać dowolną techniką - liczy się pomysł i kreatywność! Każda praca powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą, a także zawierać  adnotację podpisaną przez rodzica/opiekuna :

      "Wyrażam zgodę na publikację zdjęcia pracy mojego dziecka a także jego imienia, nazwiska i klasy na padlecie świetlicowym oraz na internetowej stronie szkoły" przesyłamy na adres mailowy:  beatom6929@edu.wroclaw.pl lub agnkro4300@edu.wroclaw.pl

       

      REGULAMIN KONKURSU:

      1. Cel konkursu:

      - rozbudzenie talentów plastyczno - technicznych,

      - zachęcenie do kreatywności.

      2. Organizator:

      Organizatorem konkursu są nauczyciele świetlicy szkolnej przy SP26.

      3. Uczestnicy:

      Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III.

      4. Przebieg konkursu:

      -zadanie konkursowe polega na samodzielnym zaprojektowaniu stroju karnawałowego według własnego pomysłu dowolną techniką,

      - termin składania prac 12.02.2021r.,

      - zgłoszone prace będą udostępnione na padlecie świetlicowym - link do padletu zostanie udostępniony na Librusie,

      - w dniu 16.02.2021r, odbędzie się posiedzenie komisji, która wyłoni zwycięzców konkursu,

      - prace będą oceniane w kategorii klas I-III,

      - prace oceniać będzie komisja w składzie: Agnieszka Król-Bawoł, Beata Tomaszewska, Agnieszka Klimaszewska.

      5. Warunki uczestnictwa:

      Uczestnik powinien dostarczyć 1 pracę (nie uczestniczącą w innych konkursach) wykonaną dowolną techniką.

      Wykonaną pracę należy opisać metryczką: Imię i nazwisko, klasa.

      Prace mogą być wykonane tylko indywidualnie - zbiorowe prace nie będą oceniane. W konkursie nie będą brały udziału prace, które wcześniej były publikowane i nagradzane.

      6.Nagrody:

      Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły oraz na Librusie.  Organizator zapewnia dyplomy i drobne nagrody. Zdjecia zwycięskich prac zostaną zamieszczone na stronie szkoły.

      7. Postanowienia końcowe:

      Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie oraz przerwania lub odwołania konkursu.

      Uczestnictwo w konkursie wiąże się z akceptacją warunków. Zgłoszenie do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie i opublikowanie danych dotyczących wyników konkursu do prezentacji zdjęć na stronie szkoły i padlecie świetlicowym. Pod terminem dane osobowe rozumiemy: imię i nazwisko, klasa oraz zdjęcie pracy.

      Prace należy przesyłać na adres meilowy:

      beatom6929@edu.wroclaw.pl lub agnkro4300@edu.wroclaw.pl

       

      Zapraszamy do udziału w konkursie :)

      Nauczyciele świetlicy:

      Agnieszka Król-Bawoł

      Beata Tomaszewska

      Agnieszka Klimaszewska

    • Konkurs międzyszkolny - "Moja książka"
     • Konkurs międzyszkolny - "Moja książka"

     •  

      W grudniu, jeszcze podczas nauki zdalnej, uczniowie klasy 1d wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym Moja książka. Organizatorem konkursu było wydawnictwo GWO. Dzieci biorące udział w konkursie, wykonały ciekawe i pracochłonne plakaty w najróżniejszych formatach i technikach – wydzieranki, wyklejanki, malowanki, prace przestrzenne lub stworzone w programie Paint, opatrzone przemyśleniami o książce i opisem głównych bohaterów…Nieważne, czy była to pozycja bardzo popularna czy zupełnie niszowa, znana ze szkolnych lekcji czy też nie. Wybór był całkowicie po stronie dziecka.

      Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac z całej Polski, dlatego wybór nie był prosty. Uczniowie naszej szkoły z klasy 1d otrzymali pamiątkowy dyplom za udział w konkursie. Poniżej przedstawiamy wysłane prace naszych uczniów.

      Joanna Petri

       

    • Opłaty za wyżywienie w lutym
     • Opłaty za wyżywienie w lutym

     • Drodzy Rodzice uczniów klas I-III,

      bardzo proszę o dokonanie płatności w systemie jemwszkole na miesiąc luty.

      Przypominam Państwu, że warunkiem otrzymania posiłku jest deklaracja, poprzez złożenie zamówienia posiłku na poszczególne dni miesiąca w systemie jemwszkole

      Nieobecność ucznia na obiadach należy zaznaczyć w systemie (klikając w kalendarzu na dany dzień) w bieżącym dniu do godz. 8.00.

      Adres strony do logowania i dokonania deklaracji.

      https://app.jemwszkole.pl

      Wszystkie niewykorzystane posiłki będą uwzględniane przy bieżącej płatności.

      Nie będą odliczane nieobecności niezgłoszone lub zgłoszone po terminie.

       

      Starszy Intendent ZSP-12

    • Konkurs literacki "Opowieść wigilijna" - wyniki
     • Konkurs literacki "Opowieść wigilijna" - wyniki

     •  Przed świętami chętni uczniowie wzięli udział w konkursie literackim pt. "Opowieść wigilijna". Spośród nadesłanych prac wybrałyśmy 4, które dzięki twórczym zdolnościom autorek, wspaniale odwzorowały klimat świąt, ukazując to, co dla wielu z nas jest w tym czasie najważniejsze: ciepłe relacje z innymi, dobro i życzliwość oraz troskliwa uwaga. 

      Laureaci naszego konkursu to:

      I miejsce ex aequo: Weronika O., kl. 6e oraz Klaudia K., kl. 4e
      II miejsce: Olek T., kl.5c
      III miejsce: Małgosia Ś., kl. 4a

      Serdecznie gratulujemy naszym laureatom oraz życzymy im kolejnych sukcesów twórczych!

      Po powrocie do szkoły zostaną uczniom wręczone drobne nagrody. :)

      Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z nagrodzonymi pracami. 

       

      "Spotkanie z Mikołajem" Weronika O. 6E

      "Opowieść wigilijna" Klaudia K. 4E

      "Dziwna Wigilia" Olek T. 5C

      "Opowiadanie świateczne" Małgosia Ś. 4A

       

       

      Mamy nadzieję, że Was również przeniosą one w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia:)!

       

      Joanna Włodarska-Garczarek,Monika Kicman, Edyta Sawicka

    • Styczeń w świetlicy klasy 2F
     • Styczeń w świetlicy klasy 2F

     •  Podsumowując działania świetlicowe klasy 2f, dwa tygodnie stycznia były bardzo pracowite. Mieliśmy okazję wykazać się ogromną kreatywnością przy robieniu prezentów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci dodały od siebie coś więcej- SERCE - co widać na załączonych zdjęciach.


       

   • Kontakt

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 we Wrocławiu
    • sekretariat.zsp12@wroclawskaedukacja.pl
    • ul. Suwalska 5 54-104 Wrocław
    • Tel. 71 798 69 18