• 2 listopada

• Szanowni Rodzice,

informujemy, że w dniu 2 listopada szkoła jest zamknięta. Nie odbywają się również zajęcia świetlicowe.

2 listopada będzie odpracowany 12.12.2020r.

• Lapbook – Moja ulubiona książka

• W październiku uczniowie klas drugich mieli wykonać lapbooki (kreatywne książki do zaprezentowania) dotyczące jednego zagadnienia. Październikowy temat to: MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA. Dzieci opisywały książki, które najbardziej im się podobały. Były to ciekawe historie, piękne rysunki oraz kolorowe scenki. Każdy lapbook to kolorowe koperty, zaginanki czy samodzielnie zrobione wzory.

• 14 Października - Dzień Edukacji Narodowej

• Szanowni Rodzice,

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.

Jest  to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla klas 1-5 w godz. 6:30 - 17:00 przy ul. Suwalskiej oraz obiady dla uczniów, którzy mają opłacone posiłki i korzystają w tym dniu z opieki świetlicowej. Pozostali uczniowie będą mieli zaznaczoną  nieobecność w systemie w tym dniu co wiąże się z odpisem na następny okres rozliczeniowy. Przypominamy Państwu o możliwości samodzielnego zaznaczania nieobecności ucznia w systemie jemwszkole (należy odznaczyć zapłacony dzień).

Przy wejściu głównym do szkoły będą nauczyciele dyżurujący, którzy wskażą uczniom przydzielone klasy.

• Lapbooki - Bezpieczeństwo w drodze do szkoły

• W tym roku szkolnym klasy drugie zdecydowały się na innowację pedagogiczną. Tematem są Lapbooki czyli forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Jest to teczka, w której w formie rysunków, otwieranych okienek, kopert, ruchomych elementów przekazywane są różne treści czy tematy. Przede wszystkim taki Lapbook wzbudza ciekawość i motywuje dzieci do odkrywania ciekawostek, do zbierania różnych informacji.

Każdego miesiąca uczniowie klas 2 zrobią jeden Lapbook dotyczący danego tematu. Pierwszy wrześniowy Lapbook to:  „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły”.

Galeria zdjęć pierwszych Lapbooków

Koordynator: Barbara Woźniak

• Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

• Trudno uciec od przemocy, jest ona bowiem wszechobecna - na ulicach, w telewizji, w radiu, na podwórku czy też w domu. Warto więc stawić jej czoła, reagować kiedy komuś dzieje się krzywda. W jaki sposób reagować dowiedzieliśmy się podczas warsztatów świetlicowych zorganizowanych 2 października z okazji Międzynarodowego Dnia bez Przemocy. Tego dnia oglądaliśmy film edukacyjny nagrany przez uczniów klasy IV d z Morawicy. „Stop agresji! Stop Przemocy!” https://www.youtube.com/watch?v=XuXUoAekISk , braliśmy udział w rozmowie kierowanej dotyczącej obejrzanego materiału, mogliśmy napisać skojarzenia, rymowanki , wierszyki na temat przemocy, poznaliśmy podział przemocy na fizyczną i psychiczną oraz ich formy.

Przygotowane zostały również zadania, które dzieci wykonywały indywidualnie i grupowo, a następnie omawiały je z wychowawcami, m.in. opowiadanie „Jadzi sposób na przemoc”, „Uczymy się odróżniać skarżenie od prośby o pomoc”. Na zajęciach uczniowie nabyli bardzo przydatną wiedzę – dowiedzieli się czym jest agresja, a czym przemoc. Mieli sposobność uświadomienia sobie, jakie skutki powoduje przemoc, mogli nauczyć się lepszego rozumienia uczuć innych osób. Mogli także ćwiczyć ważne umiejętności psychologiczne i społeczne, dotyczące rozwiązywania konfliktów, kontrolowania swojej złości, obrony siebie i innych w razie przemocy. Głównym celem naszych zajęć było zdobycie przez wszystkie dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej podstawowej wiedzy na temat agresji i przemocy, aby w szkole zapanowało rozumienie istoty tego problemu. Ze względu na bardzo przystępną formę przekazu – plastyczną i literacką – wydarzenie to wywarło duże wrażenie i sprzyjało bardziej emocjonalnemu odbiorowi. Stanowiło też wyraźny sposób zamanifestowania przez szkołę jej stanowiska w sprawie agresji i przemocy.

Koordynator akcji: Anna Kubasik

• Ogólnopolska Akcja Zaczytani!

• Szanowni Rodzice, Kochane Dzieci,

w dniach od 5 do 9 października  w przedsionku naszej szkoły, przy ul. Suwalskiej 5, będziemy zbierać książki w ramach Ogólnopolskiej Akcji Zaczytani. Zebrane książki trafią do szpitali, domów dziecka, domów seniora, świetlic środowiskowych, centrów krwiodawstwa, domów samotnej matki. Dzięki temu osoby mające na co dzień kłopot z samodzielnym dotarciem do bibliotek lub księgarni będą miały możliwość czytać.

Organizatorzy proszą, aby na akcję przeznaczać tylko książki nieczytane lub w stanie bardzo dobrym, wydane po roku 2000, opublikowane w języku polskim.

Mogą to być książki

• dla dorosłych,
            • dla młodzieży i dzieci.

Nie będą przyjmowane:

• encyklopedie,
            • słowniki,
            • podręczniki,
            • leksykony,
            • czasopisma
            • kodeksy,
            • poradniki,
            • atlasy,
            • książki kucharskie i ogrodnicze,
            • wydania z segregatorami,
            • przewodniki.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję.

Bardzo prosimy o zachowanie standardów bezpieczeństwa w trakcie trwania pandemii (maseczki, rękawiczki, bezpieczna odległość).

Osoby, które zdecydują się wziąć udział w akcji, prosimy o zrobienie zdjęcia w miejscu zbiórki  i przesłanie go do koordynatora akcji - p. Magdaleny Zielińskiej na adres: magzie3603@edu.wroclaw.pl

Wysyłając zdjęcie, wyrażacie Państwo zgodę na umieszczenie go na stronie internetowej naszej szkoły.

Zachęcamy do bezinteresownej pomocy na rzecz innych ludzi. Z góry dziękujemy za udział w akcji.

Organizatorzy zbiórki: Magdalena Zielińska, Agnieszka Szerląg, Monika Kicman,