• Myślę pozytywnie

• Od stycznia 2020  nasza szkoła kontynuuje projekt „Myślę pozytywnie”, którego pomysłodawcą jest Instytut Edukacji Pozytywnej.

"Myślę pozytywnie" to program kompleksowego wsparcia dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat. Tak jak dbamy o prawidłowy rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, tak samo chcemy zadbać o ich zdrowie psychiczne i dać im siłę do harmonijnego rozwoju. Całości działań przyświeca idea edukacji opartej na haśle: Lepiej się czujesz, lepiej się uczysz.

Co miesiąc przez cały rok szkoła będzie otrzymywała zadanie do wykonania. Poprzez te zadania chcemy zachęcić naszych uczniów, aby podchodzili do życia z pozytywnym nastawieniem, a w ten sposób lepiej radzili sobie ze stresem i problemami dnia codziennego. Jest to obecnie bardzo ważne zadanie, gdyż z roku na rok wzrasta liczba zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży.
            Po wykonaniu tych zadań szkoła będzie mogła otrzymać certyfikat „Szkoły pozytywnego Myślenia”.
            Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli do zapoznania się ze stroną: www.myslepozytywnie.pl . Na stronie tej znajduje się mnóstwo ciekawych informacji i szkoleń związanych z pozytywnym myśleniem – kursy e-learningowe,  e-booki dla uczniów, rodziców i nauczycieli, , „Dzienniczek wdzięczności”, filmy edukacyjne „Rodzina (nie)idealna” oraz scenariusze zajęć.

pedagog Beata Tran Quoc

• Deutsch Plus - warsztaty ekologiczne

• W ramach programu Deutsch Plus Instytutu Goethego, w którym nasza szkoła uczestniczy od początku września, 4 lutego odbyły się  warsztaty ekologiczne dla klas 7. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nowym słownictwem w bardzo atrakcyjny sposób- był quiz Kahoot, filmik dot. segregacji odpadów, praca w grupach, memory, zabawa w eko-projektanta mody- czas minął bardzo szybko.

Dziękujemy pani Magdalenie Nowak za fantastyczne warsztaty i mamy nadzieję, że jeszcze się zobaczymy.

Malwina Kordus

• Luty miesiącem Bezpiecznego Internetu

• Już od kilku lat nasza szkoła włącza się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, w tym roku pod hasłem" Działajmy razem!"  zaplanowaliśmy zadania na cały miesiąc luty!

Jeszcze przed feriami nasi uczniowie tworzyli Kodeks Bezpiecznego Internetu, który zaprezentowaliśmy na klasowych drzwiach w szkole na Lubelskiej. Tam też pojawiły się tajemnicze znaki, które okazały się być początkiem zabawy z rozszerzoną rzeczywistością. Na przerwach uczniowie poznali tajemniczą Merge Cube, pobierając darmowe aplikacje z internetu i ucząc się  m.in. Układu Słnecznnego i budowy ciała człowieka. Uczniowie klas VI-VIII wykonali również prace konkursowe pt. "Logo Bezpiecznego Internetu w SP 26". Odbyły się również pogadanki i lekcje na temat bezpieczeństwa w sieci. Kolejne zadania niebawem:)

W załączniku Harmonogram DBI Luty 2020

Szkolny koordynator DBI

Malwina Kordus

• Konkurs plastyczny Aniołowisko rozstrzygnięty

• Konkurs plastyczny "Aniołowisko" posiada juz swoją kilkuletnią tradycję, w której tło wpisują się młodzi artyści ze wszystkich wrocławskich szkól podstawowych.  W tym roku wpłynęło wiele pięknych i ciekawych prac artystycznych. Nasza Komisja konkursowa miała trudne zadanie, żeby wyłonić spośród tylu wspaniałych "aniołów" tych kilka nagrodzonych.  Wszystkie nadesłane prace wzięły udział w konkursie. Wystawę prac  można podziwiać w holu szkoły ZSP 12 przy ulicy Suwalskiej do dnia 2 marca 2020 r.