• Światowy Dzień Zwierząt w świetlicy

• 20.11.2020 12:23
        • Światowy Dzień Zwierząt to święto, które co roku obchodzone jest w dniu 04 października. Natomiast cały październik jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt.

Głównym celem obchodów Światowego Dnia Zwierząt jest zwrócenie uwagi na problemy zagrożonych wyginięciem gatunków i zachęcanie do wspierania ich ochrony oraz uwrażliwienie ludzi na los i bezpieczeństwo zwierząt.

• DZIEŃ JEŻA - 10 listopada

• 17.11.2020 09:12
        •           „Każdemu z nas zdarza się od czasu do czasu najeżyć”. Ale nie tylko najeżanie łączy nas z jeżami. Te niezbyt duże kolczaste ssaki często żyją w okolicy siedzib ludzkich, pomagają w zwalczaniu szkodników i są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierząt żyjących w Polsce. Niestety nie wszyscy wiedzą, że jest to gatunek ZAGROŻONY i podlega ochronie!

• Podsumowanie października w grupie świetlicowej nr VI oraz VIII- klasa 2 C i 2D

• 06.11.2020 07:51
        • Za nami drugi miesiąc nauki  w szkole.  Spędziliśmy go na wielu pracach manualnych związanych z tematyka jesienną, zabaw na świeżym powietrzu oraz grach integracyjnych.
          Na początku miesiąca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Z tej okazji dzieci obejrzały spot "Stop Agresji! Stop Przemocy" , następnie zapoznały się z opowiadaniem ,,Jadzi sposób na przemoc" po której odbyła się rozmowa kierowana na temat historii Jadzi. Dodatkowo dzieci rozwiązały karty pracy, ćwiczenia oraz krzyżówkę tematyczną. 4 października z okazji "Światowego Dnia Zwierząt" w świetlicy odbyły zajęcia związane z tematyką zwierząt między innymi gry, kolorowanki, łamigłówki.

• Nietoperze :)

• 30.10.2020 10:13
        • 29.10 w ramach zabawy klasy 1b i 1 d stworzyły w świetlicy niesamowite nietoperze. Każdy ma swój urok i charakter :)

Urszula Kruszewska
        • Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

• 09.10.2020 10:30
        • Trudno uciec od przemocy, jest ona bowiem wszechobecna - na ulicach, w telewizji, w radiu, na podwórku czy też w domu. Warto więc stawić jej czoła, reagować kiedy komuś dzieje się krzywda. W jaki sposób reagować dowiedzieliśmy się podczas warsztatów świetlicowych zorganizowanych 2 października z okazji Międzynarodowego Dnia bez Przemocy.