• Jesień w świetlicy

• 02.11.2021 07:37
        • Jesień już na dobre rozgościła się wokół nas – w sadzie, w parku, w lesie oraz w naszej świetlicy. Jest to niezwykle piękna pora roku. Począwszy od niesamowitych kolorów, w jakie ubierają się drzewa i krzewy, aż po przepyszne jesienne warzywa i owoce.

Podczas październikowych zajęć uczniowie wykonali wiele prac plastycznych wykorzystując dary jesieni – kolorowe liście, kasztany, żołędzie, szyszki i ziemniaki. Inspiracji do wystroju i prac plastycznych szukaliśmy wszędzie. Poznawaliśmy również przysłowia związane z tym miesiącem np. „Gdy październik ciepło trzyma, zwykle mroźna bywa zima”.

A. Wąsowska

• Dzień Grzyba

• 20.10.2021 10:03
        • 27.09.2021 rozpoczęliśmy w naszej świetlicy obchody Dnia Grzyba. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, przez kilka dni, mieli okazję poczuć się jak na grzybobraniu. Prezentowaliśmy naszym podopiecznym różnorodność i bogactwo świata grzybów poprzez przygotowaną na tę okazję prezentację multimedialną.Uczniowie poznali grzyby jadalne, trujące oraz chronione , zarówno poprzez prezentację wiersza M. Konopnickiej „Grzyby”,jak również za sprawą piosenki „Rudy Rydz”.
          Dzieci bez trudu rozwiązywały quizy i rebusy związane z tematyką zajęć. Przyszedł też czas na twórczość naszych podopiecznych. Powstało wiele różnorodnych prac plastycznych, które stały się ozdobą naszych sal.
          Gabriela Palica
          Agnieszka Otawska
          Anna Olszewska
          Patrycja Wychowaniec
        • Spotkanie z wierszem

• 18.10.2021 09:40
        • 12 października uczniowie z klasy 1b przygotowali występ w ramach cyklicznego, czytelniczego projektu „Spotkanie z wierszem”. Głównym celem projektu jest popularyzacja wierszy znanego poety dziecięcego, rozbudzanie pasji czytania oraz przełamywanie tremy, która towarzyszy podczas występów publicznych.  Grupa odbiorców zostaje wprowadzona w świat wierszy, doskonali umiejętność słuchania ze zrozumieniem i rozbudza wyobraźnię.

Uczniowie zaprezentowali trzy wiersze J. Brzechwy – „Tańcowała igła z nitką”, „Pomidor”, „Na straganie”. Wybrane wiersze zostały zaprezentowane uczniom z klasy 1f, którzy słuchali z wielkim zaciekawieniem, a następnie poprawnie odpowiadali na zadawane pytania do wierszy. Na koniec zaśpiewali dla nas piosenkę J. Brzechwy pt. „Witajcie w naszej bajce”.

M. Łoboda

•  "Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu"
        • "Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu"

• 07.10.2021 10:42
        • 26 września uczniowie klasy 3c oraz 2d uczestniczyli w wycieczce na Stadion Miejski we Wrocławiu. Nie była to jednak zwykła przejażdżka, w tym dniu Śląsk Wrocław zmierzył się z Wisłą Płock. W ramach akcji "Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu" mogliśmy na żywo zobaczyć  mecz 9 kolejki Ekstraklasy z udziałem naszej drużyny. Mieliśmy okazję oglądać dwie ciekawe futbolowe drużyny i zawodników takich jak Erik Expósito czy Dušan Lagator, którzy stale przysparzają swoim kibicom wiele emocji. Tak było i tym razem! Dodatkową adrenalinę podnosiło natomiast zobaczenie na żywo tych doświadczonych piłkarzy i ich zmagań na naszym pięknym Stadionie. Ogólne wrażenia dzieci były bardzo pozytywne. Wynik 3:1 dla WKSu zagwarantował uczniom niezapomniane na długo chwile. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również oprawa, jaką stworzyli wierni kibice Śląska zasiadający na trybunach podczas meczu. Było to radośnie spędzone popołudnie. Uczniowie przekonali się naocznie że kibicowanie na meczu piłki nożnej może być przyjemne i wbrew opiniom - bezpieczne.

Zarówno dzieci jak i ich rodzice byli bardzo wdzięczni za zorganizowanie wyjścia. Na potwierdzenie tych słów ciągle w klasie słychać pytania "Kiedy idziemy na kolejny mecz?".

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z meczu.

Organizatorzy:

Anna Kubasik

Beata Tomaszewska

• Listy Przyjaźni

• 30.09.2021 07:38
        • 29 września 2021r. uczniowie klasy 1b podczas zajęć świetlicowych zaadresowali swój pierwszy list, tym samym rozpoczynając roczny projekt „Listy przyjaźni”. Powstał on we we współpracy ze świetlicą w Opolu. . Pierwszaczki co miesiąc będą wysyłać do kolegów i koleżanek krótkie listy lub obrazki na temat zajęć w naszej świetlicy. Jednocześnie będziemy cierpliwie czekać na listy z odpowiedzią.
          Celem projektu jest nawiązanie przyjaźni, szacunku do zainteresowań innych niż własne, umiejętności dzielenia się swoimi przeżyciami. Dzieci nabywają umiejętności praktycznego pisania listów, używania wielkiej litery w zwrotach grzecznościowych, nazwach własnych, używania skrótów.