• Świetlicowy Przegląd Poezji „Pożegnanie zimy"

• 04.03.2021 12:59
        • Czwartego marca uczniowie klasy 1c pożegnali zimę biorąc udział w Świetlicowym Przeglądzie Poezji. Przygotowania do występu trwały już od dwóch tygodni. Uczniowie uczyli się wierszy, przygotowywali dekoracje i stroje. Dzieci uczyły się, jak pokonać tremę podczas wystąpień publicznych, jak powinna zachowywać się kulturalna publiczność. Ponadto uczniowie zapoznali się z wierszami o tematyce zimowej, uczyli się prawidłowej dykcji oraz prezentacji utworów.

Sam występ swoją obecnością uświetniła pani Alicja Śledzińska, wychowawczyni klasy 1c. Pani Alicja podziękowała dzieciom za piękny występ i nagrodziła dodatkowym szóstkami z edukacji polonistycznej.

Każdy z występujących został nagrodzony dyplomem oraz małym słodkim upominkiem. Zachęcone i szczęśliwe dzieci już nie mogą doczekać się następnego występu.

Wychowawczyni świetlicy

Iwona Browarny

• Luty w świetlicy klasy 1D

• 02.03.2021 08:21
        • Miesiąc luty okazał się bardzo pracowity dla klasy 1D. Obfitował w najróżniejsze Dni : Dzień Zakochanych, Dzień Kota, Dzień Bezpiecznego Internetu, Dzień Łamigłówki i Składanki, Dzień Pizzy, Dzień Niedźwiedzia Polarnego oraz Tłusty Czwartek. Uczniowie przez cały miesiąc mieli szansę wykazać się kreatywnością. Powstały wyjątkowe prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik. Ponadto  uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o nowe informacje związane z obchodzonymi Dniami. W odpowiedzi na duże zainteresowanie lekturami, został utworzony Kącik Czytelniczy, w którym wspólnie lub samodzielnie czytamy lektury. W świetlicy zostały wykonane zakładki do książek, aby ułatwić młodym czytelnikom poruszanie się po lekturze J.

Zapraszam do fotorelacji.

Patrycja Wychowaniec

• Dzień Bezpiecznego Internetu w świetlicach

• 25.02.2021 12:52
        • Dnia 9 lutego w naszych świetlicach obchodziliśmy "Dzień Bezpiecznego Internetu". Głównym zadaniem organizowania takiego dnia było i jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie ich z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu.
        • "Dzień Składanki i Łamigłówki"

• 25.02.2021 10:17
        • W roku 2021 Dzień Składanki i Łamigłówki przypadł na 29 stycznia. Rozwiązywanie składanek i łamigłówek uczy logicznego myślenia, rozwija kreatywność oraz wyobraźnię. Warto więc poświęcić im trochę czasu i właśnie mamy do tego dobrą okazję. Dodatkowo tego dnia obchodzimy Dzień Puzzli, więc zachęcaliśmy aby dzieci samodzielnie lub z rodzeństwem/ rodzicami ułożyli w domu wspólnie puzzle, chociażby kosztem ulubionego serialu bądź bajki.

Ćwiczenia umysłu są równie istotne dla zdrowia, tak jak ćwiczenia fizyczne. Gry logiczne niewątpliwie wspomagają taki trening, uczą logicznego myślenia i często ćwiczą inne umiejętności matematyczne.

Mimo różnicy pokoleń i znacznego rozwoju technologicznego widocznego także w zabawkach dla dzieci, istnieją sposoby rozrywki, które łączą pokolenia i bawią każdego. Do takich należą m.in. zagadki i łamigłówki - to rozrywka dla osób w każdym wieku. Niezależnie od tego, ile ma się lat oraz w jakim środowisku jest się wychowanym, odgadnięcie zagadki jest tak samo satysfakcjonujące. Na przestrzeni lat powstało wiele rymowanek oraz łamigłówek, których rozwiązywanie jest wielką frajdą i ciekawym zajęciem wolnego czasu.

Podczas rozwiązywania łamigłówek powinniśmy zwrócić uwagę na szukanie analogicznych modeli, szukanie wszystkich rozwiązań oraz uwzględnianie szczegółów, które przyczyniają się do rozwiązania łamigłówek.

A tak bawili się nasi uczniowie podczas zajęć świetlicowych, zapraszamy do naszej galerii.

Organizatorzy:

Anna Kubasik

Beata Tomaszewska

Zbigniew Wolski

"Dzień Składanki i Łamigłówki" - Obrazek 1
          "Dzień Składanki i Łamigłówki" - Obrazek 2
          "Dzień Składanki i Łamigłówki" - Obrazek 3
          "Dzień Składanki i Łamigłówki" - Obrazek 4
          "Dzień Składanki i Łamigłówki" - Obrazek 5
          "Dzień Składanki i Łamigłówki" - Obrazek 6

• Styczeń w grupie VIII – klasa 2c

• 12.02.2021 08:08
        • W pierwszym miesiącu nowego roku w świetlicy klasy 2c nie można było się nudzić. Obchodziliśmy Dzień wiedzy o pingwinach, wykonywaliśmy prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka, oraz na szkolny konkurs wykonywaliśmy bardzo ciekawe i kolorowe maski karnawałowe. Zajęcia „Gdy zostanę babcią lub dziadkiem…” to podróż w przyszłość gdzie każdy z nas mógł sobie wyobrazić jak będzie wyglądał i kim będzie za 50 lat jako babcia lub dziadek. W tym miesiącu wprowadziliśmy również regularne ćwiczenia przy muzyce dbające o naszą kondycje i zdrowie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Anna Kubasik

Zbigniew Wolski