• Świetlicowa podróż do Australii

• 31.10.2023 10:28
      • W październiku w świetlicy szkolnej kontynuowaliśmy projekt "Kontynenty świata". Tym razem skupiliśmy się na Australii - najmniejszym kontynencie na kuli ziemskiej, który zadziwia nas swoją niezwykłą różnorodnością. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentacje multimedialne oraz edukacyjne filmy, które pozwoliły im zgłębić wiedzę na temat klimatu, charakterystycznych zwierząt, znanych miejsc, największych miast, stolicy, rdzennych mieszkańców oraz kultury tego fascynującego miejsca. Dodatkowo, uczestnicy projektu stworzyli różnorodne prace plastyczno-techniczne związane z tematem, takie jak: mapy Australii, rysunki przedstawiające sztukę aborygeńską oraz zakładki do książek.
      • Szczególnym uznaniem cieszyły się trójwymiarowe modele zwierząt, które zamieszkują Australię, wykonane przez poszczególne grupy świetlicowe. Wszystkie prace można podziwiać na wystawie, która znajduje się w holu szkolnym oraz w galerii poniżej.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszych dokonań.

Iwona Opalińska, Kinga Szymańczak i Karolina Rusnarczyk

Świetlicowa podróż do Australii - Obrazek 1