• ,,Kontynenty Świata”

• 24.01.2023 07:43
      • W miesiącu styczniu w ramach projektu ,,Kontynenty Świata” wspólnie omawialiśmy fascynujący, a zarazem piękny i egzotyczny kontynent Afryki.

Afryka to kontynent, który zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem wielkości. Kryje on wiele ciekawych oraz bajkowych miejsc. W ramach zajęć świetlicowych, dzieci zapoznały się z prezentacją multimedialną ukazującą ciekawostki związane z kontynentem. Miały okazję obejrzeć zdjęcia najsłynniejszych miejsc takich jak, Piramidy egipskie, Dolinę Królów (gdzie chowano najsłynniejszych faraonów), Wodospad Wiktorii, Górę Kilimandżaro, Park Narodowy Serengeti oraz rzekę Nil. Uczniowie podziwiali także trzy pustynie: Saharę, która jest największą pustynią na świecie, Namib, to z kolei najgorętsza pustynia na Ziemi, jak i Pustynię Kalahari. Dzieci zapoznały się również z terminem Sawanny, jak i z najsłynniejszymi zwierzętami Afryki.

• Uczniowie podczas zajęć rozwiązywali łamigłówki, karty pracy, krzyżówki. Zajmowali się także zagadkami tematycznymi. Dzięki tym aktywnościom, poznały nazwy państw kontynentu, ich położenie, jak i poszczególne nazwy zabytków oraz atrakcji turystycznych. Nasi podopieczni wysłuchali opowiadania Agaty Widzowskiej ,,Zwierzęta egzotyczne” oraz tekst Doroty Rozwens ,,Kofenek poznaje planetę Ziemię-Sahara”. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach tanecznych, podziwiały też piękne, tradycyjne tańce afrykańskie. Uczniowie mieli okazję stworzyć mapy Afryki według własnego pomysłu. Każda z grup świetlicowych, na konturze kontynentu, umieściła najważniejsze symbole, jakie udało im się zapamiętać z zajęć. Wyniki prac można podziwiać na korytarzu szkolnym, jak i w naszej galerii.

Mamy nadzieję, że dzięki zapoznaniu dzieci z tym urokliwym i zjawiskowym kontynentem, udało nam się przybliżyć temat atrakcji turystycznych, zabytków jak i kulturę, a także zmotywować uczniów do samodzielnego odkrywania tajemnic i ciekawostek Afryki. Już wkrótce zapraszamy na dalsze odkrywanie z naszymi uczniami jakże niezwykłych i interesujących kontynentów świata!

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ

Kinga Szymańczak