• Bezpieczna droga do szkoły!

• 15.09.2023 10:28
      • W pierwszym tygodniu września w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia związane z bezpieczeństwem dzieci w drodze do i ze szkoły. Głównym celem zajęć  było przygotowanie uczniów do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych. W trakcie rozmowy kierowanej poruszane były następujące zagadnienia: jak należy poruszać się po jezdni oraz w jakich miejscach prawidłowo ją przekraczać, jakie mamy znaki drogowe i jak się do nich stosować oraz jak należy zachować się w miejscach oczekiwania na autobus.
      • Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „Bezpieczne przechodzenie przez jezdnię z Super Kotem.” Na przykładach z życia wziętych mogli zobaczyć jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Dzieci poznały zasadę „STOP. POPATRZ. POSŁUCHAJ. POMYŚL”, zwiększającą bezpieczeństwo na drodze. W celu jej utrwalenia śpiewały wspólnie z nauczycielami rymowankę – rapowankę. Uczniowie zaznajomili się także z numerami telefonów alarmowych. Każde dziecko wykonało również pracę plastyczną przedstawiającą  znaki drogowe.

Nauczyciele świetlicy