• Spacer w kosmosie

• 16.11.2023 11:01
        • W ramach naszego międzynarodowego projektu eTwinning "Universum Challenges" nasi uczniowie mogli na chwilę przenieść się w kosmiczne przestworza. Spacerowaliśmy po księżycu, eksplorowaliśmy nasz układ słoneczny, przyglądaliśmy się pierścieniom Saturna i budowie łazików księżycowych. Obrazy były niesamowite, a my mogliśmy poczuć się jak astronauci.
        • Universum Challenges

• 06.11.2023 07:22
        • Razem z uczniami z Grecji, Hiszpanii i Słowenii będziemy świętować 550 rocznicę urodzin wybitnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika ( rok 2023  został ogłoszony Rokiem Mikołaja Kopernika) realizując zadania w ramach  nowego projektu  eTwinning "Universum Challenges". W trakcie roku szkolnego będziemy zgłębiać naszą wiedzę dotyczącą  Układu Słonecznego, poznając podstawowe dane o ciałach niebieskich, przyjrzymy się również życiu astronautów w kosmicznych przestworzach, wykonamy szereg kosmicznych wyzwań!
        • Ogólnopolskie wyróżnienia eTwinning

• 25.10.2023 07:29
        • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze dwa ubiegłoroczne projekty "Unsere Schule in 2050" oraz "Book a book" zostały wyróżnione Krajową Odznaką Jakości.  Oznacza to, że praca naszych uczniów i działania podjęte w ramach międzynarodowej współpracy stanowią potencjał rozwojowy dla kolejnych projektów, a zastosowane inicjatywy edukacyjne są dobrym przykładem do naśladowania przez inne szkoły zarówno w kraju, jak i za granicą.

Koordynator projektów

Malwina Kordus

• Digitale Familie eTwinning

• 03.10.2023 10:42
        • Po trzech dniach intensywnych przygotowań online razem z 18 szkołami z Polski  i Czech jesteśmy gotowi, by rozpocząć nasz nowy niemieckojęzyczny projekt eTwinning "Digitale Familie". Podczas jego trwania stworzymy wirtualne rodziny, wymyślając poszczególne postaci i opisując je za pomocą narzędzi TIK. Powstaną materiały w postaci gier, quizów, zabaw, książeczek, a wszystko po to by zwiększyć motywację i zainteresowanie nauką j.niemieckiego. Szczególną uwagę poświęcimy współpracy, kreatywności oraz bezpieczeństwu w sieci.

Malwina Kordus

• "Unsere Schule in 2050" - nasza wizja szkoły w 2050 roku

• 22.06.2023 11:45
        • W trakcie roku szkolnego 2022/23 razem z uczniami z Grecji, Hiszpanii i Słowenii realizowaliśmy projekt "Unsere Schule in 2050". Razem zastanawialiśmy się  nad wizją szkoły w 2050 roku, proponując różne przedmioty, na które moglibyśmy uczęszczać. I tak powstała klasa podcastu, jogi, medytacji, klasa turystyczna, ekologiczna, teatralna i sztucznej inteligencji.