• Spotkanie z uczniami z Grecji

• 07.04.2022 11:22
        • W ramach naszego międzynarodowego projektu eTwinning "Halte dein Gehirn fit" spotkaliśmy się online 7 kwietnia  z grupą projektową z Grecji. Uczniowie naszej szkoły  (grupa uczniów z klasy 7e) oraz  uczniowie z Rodos przedstawili się, a następnie wspólnie zagraliśmy, w przygotowany w ramach projektu, quiz "Co jest zdrowe dla naszego mózgu?". Nasi uczniowi zajęli miejsca na podium:) Przekazaliśmy sobie również świąteczne życzenia. Obie strony zgodnie stwierdziły, że wspaniale byłoby spotkać się nie tylko online, ale odwiedzić siebie nawzajem. Kto wie, może współpraca naszych szkół rozwinie się w tym kierunku.

Malwina Kordus
        • Ogólnopolski projekt eTwinning „Sklepik marzeń”

• 07.04.2022 07:39
        • W marcu nasza szkoła zainicjowała ogólnopolski projekt eTwinning „Sklepik marzeń”, który ma na  celu pobudzenie kreatywności i przedsiębiorczości wśród naszych uczniów. Razem z 16 szkołami z całej Polski stworzymy wirtualny sklepik szkolny, przygotujemy jego asortyment, kładąc nacisk na zdrowe produkty i wymyślimy jego nazwę.  Zaproponujemy też  menu na „Tydzień europejski” i wybierzemy „Super Kanapkę Miesiąca”.  Przyjrzymy się idei Fair Trade (Sprawiedliwego Handlu), poznając jego zasady.  Podkreślimy wagę reklamy, tworząc materiały reklamujące nasze przedsięwzięcie. Podczas trwania projektu poznamy różne aplikacje i opracujemy wspólne pomoce dydaktyczne.

W tej chwili wybieramy nazwę naszego sklepiku. Zerknijcie na nasze dwie propozycje, które uczniowie klas ósmych stworzyli w programie Canva.

• Spotkanie z uczniami z Grecji

• 22.12.2021 08:56
        • W ramach projektu eTwinning "Halte dein Gehirn fit" uczniowie klas 8a, 8b, 8f oraz 7e spotkali się we wtorek (21.12) z naszymi partnerami z Rodos.  Choć spotkanie rozpoczęło się o godz. 7:30, na połączenie z Grecją niecierpliwie czekało 25 młodych eTwinnerów:) Razem zagraliśmy w quiz o krajach partnerskich projektu (Grecja, Hiszpania, Słowenia, Polska) - było dużo pozytywnych emocji, radości, entuzjazmu i ciekawości! Na koniec złożyliśmy sobie świąteczne życzenia z postanowieniem kolejnego spotkania w 2022 roku.

Spotkanie z uczniami z Grecji - Obrazek 1
        • Świąteczna niespodzianka z Rodos

• 20.12.2021 13:18
        • Właśnie otrzymaliśmy od naszych projektowych parterów z Grecji  (Projekt eTwinning "Halte dein Gehirn fit".) fantastyczną niespodziankę. Z początku myśleliśmy, że to książka....która okazała się jednak pudełkiem wypełnionym po brzegi świątecznymi, własnoręcznie wykonanymi kartkami oraz słodyczami.
          Dziękujemy!!!

Malwina Kordus

• Tajemnice mózgu w projekcie eTwinning

• 17.12.2021 09:34
        • Razem z uczniami z Hiszpanii, Grecji i Słowenii wykonaliśmy kolejne zadanie w naszym projekcie eTwinning "Halte dein Gehirn fit". Wspólnie zgłębialiśmy naszą wiedzę o pracy mózgu, za co odpowiedzialna jest prawa i lewa półkula mózgowa, zebraliśmy również ciekawostki o tym niezwykłym organie.

Nasi uczniowie wykonali powyższe zadania we współpracy z partnerskimi szkołami na lekcji biologii z panią Bernadettą Walską oraz na lekcji j. niemieckiego z panią Malwina Kordus.

Zapraszamy do obejrzenia INFOGRAFIKI.