• „Miś w literaturze”

• 06.12.2021 12:29
        • 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma długiej tradycji, celebrowane jest od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.
        • Listy przyjaźni

• 01.12.2021 07:36
        • Początek listopada zaskoczył nas miłą niespodzianką. Ze świetlicy w Opolu, w ramach projektu "Listy przyjaźni" otrzymaliśmy kopertę pełną listów. Są one odpowiedzią na nasze, wysłane we wrześniu.

Sam fakt otrzymania korespondencji, a także moment otwarcia koperty adresowanej bezpośrednio do uczniów klasy 1b sprawił dużo radości. Uczniowie z zapałem zabrali się za tworzenie nowych wiadomości. Tematyka związana jest ze świętami Bożego Narodzenia.

Monika Łoboda

• W świetlicy „Zaczarowany Ołówek” - 10 listopada

• 15.11.2021 13:06
        • II d i II f uroczyście obchodziły - Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie przez kilka dni przygotowywali się do uczczenia święta. W czasie zajęć tematycznych dzieci zapoznały się z przeszłością Polski oraz sylwetkami ważnych postaci historycznych. Podczas zajęć plastycznych wykonywali prace dotyczące symboli naszej państwowości  m.in. godła i flagi.  Na zakończenie uroczystego dnia, o godzinie 11.11, uczniowie razem z nauczycielami świetlicy odśpiewali Hymn Polski.

Pozdrawiamy,
          Anna Mamla
          Agnieszka Maciejewska
          II d i II f
          Zaczarowany Ołówek

• Jesień w świetlicy kl. 1D

• 08.11.2021 14:34
        • Jesień przywitała uczniów klasy 1D pięknym słońcem oraz niesamowitą paletą barw. Uczniowie ochoczo przenosili kolory liści na papier tworząc malownicze prace, przygotowaliśmy  jesienne wazony. Obchodziliśmy Dzień Drzew podkreślając ich rolę w naszym życiu. Dodatkowo w trakcie trwania miesiąca poznaliśmy popularne kolorowanki „mandale”. Październik zakończyliśmy pracą wymagającą precyzji oraz cierpliwości, stworzyliśmy koralikowe zwierzęta! Zapraszam do fotorelacji.

Patrycja Wychowaniec